امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
به اجرا گذاشتن مهریه قبل از طلاق به علت اختلافات شدید
السلام علیکم :

عصر بخیر . . .

بدون مقدمه میرم سر اصل مطلب :

1- مهریه زوجه 300 مثقال طلا و 50 میلیون پول هستش ،
2- من کارمند دولت هستم طبق آخرین حکم حقوقی ( 1،137،000 ) تومان بدون کسورات ، ک احتمالا با کسورات معمول به 950000 تا 1000،000 خواهد رسید . . . .
3- یک فرزند پسر دارم ، دقیقا یک ساله . . .
4 - هیچ منبع درامد دیگری ندارم . . .
5- خانه اجاره ای ، ماهانه 230،000 هزار تومان
6- قسط وام ازدواج 170،000 هزار تومان ( قسط زوجه را نیز پرداخت میکنم )
7- قسط بانک ملی ماهانه 30،000 تومان
8- تقریبا هر سه ماه یک بار شهریه ی دانشگاه را به مبلغ 760،000 تا 791،000 پرداخت میکنم ( دانشجو نیز هستم )

ب هیچ وجه نمیخوام طلاقش بدم . . . !!! . . . میخوام فقط مهریه اش رو قسط بندی کنم وبهش بدم . . . تا وجدانم راحت باشه و حق زوجه رو رعایت کرده باشم . . .

حال شرایط من :

اول اینکه : غیر ممکنه تا آخر عمرم با این خانم زندگی کنم . . .

دوم : کار از ریش سفید و آشتی و صلح گذشته . . . ( همه ی راه ها رو رفتم )

سوم : در حال حاضر ما باهم زندگی میکنیم . . . هر چند بعضی مواقع قهر میکنه وخونه ی پدرش میره . . .

مثل چند روز پیش . . .

زوجه تا الآن از من شکایت نکرده . . . ولی احتمال داره بعد از 6 سال بچه رو ازش بگیرم و ازدواج مجدد داشته باشم و اون هم مهریه اش رو به اجرا بذاره . . .

آیا اگر من برم دادگاه و بگم : من میخوام مهریه زوجه رو با توجه به شرایط اعسار از طریق قسطی پرداخت کنم امکان قبول کردنش هست ؟! . . . ( البته بدون طلاق دادن ) . . . و بدون اجرا گذاشتن مهریه از طرف زوجه . . . یعنی داوطلبانه . . . !!!
تنها یک قانون ثابت است ، هیچ قانونی ثابت نیست !!!
پاسخ
با سلام خدمت دوستان گرامی
بله شما می توانید با مراجعه به دادگاه و اثبات اعسار خویش،مهریه را بصورت اقساطی که مبلغ پرداختی بستگی به درآمد تان دارد به زوجه ی خود بپردازید
در خصوص نحوه ی پرداخت دوست عزیزم جناب حکمت در جواب سوال جناب نیازی مبسوطا پاسخ خوبی ارائه فرموده اند
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم و دوست گرامی جناب عزیزی و دیگر دوستان به نظر بنده در بدو ورود بدون درخواست زوجه در دادگاه امکان تقسیط ممکن نبوده مگر در یک صورت با این استدلال که تا خواهان زوجه درخواست مطالبه ندهد و یا در صورت عدم توافق به پرداخت اقساط وجود نداشته باشد چون مهریه عندالمطالبه بوده و در صورت مطالبه زوجه میتوان آنرا پرداخت نمیتوانید خودسر اقدام به پرداخت اقساط و یا طرح دعوی اعسار نمایید و فقط میتوانید دادخواست مبنی بر پرداخت مهریه زوجه را به صورت ملاطفت نمائید یعنی دادخواست پرداخت نموده با این وصف که رابطه شما خوب بوده زندگی خوبی دارید و چون مهریه در ذمه زوج بوده و شما هم باید پرداخت کنید و همسرتان راهم دوست دارید شرایطی را دادگاه برای شما ایجاد نماید که بتوانید به صورت اقساط در حساب مشخص شده توسط دادگاه کارسازی نمایید لذا در بدو امر و بدون مقدمه ارائه دادخواست جهت پرداخت اقساط مهریه به جهت اعسار میسر نبوده یعنی ارائه دادخواست اعسار به صورت بدوی باید حتماً محکوم له و محکوم علیهی باید وجود داشته باشد تا اعلان به اعسار شود ولی ارائه دادخواست معرفی حساب جهت پرداخت مهریه به صورت دفعتاً و یا واحد بلا اشکال بوده این نظر شخصی بنده با توجه به قوانین مربوطه بوده شاید دوستان استدلال جامعتر از بنده داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با سلام خدمت دوستان گرامی و استاد ارجمندم جناب تیموری
استاد فرموده اند"...فقط میتوانید دادخواست مبنی بر پرداخت مهریه زوجه را به صورت ملاطفت نمائید یعنی دادخواست پرداخت نموده با این وصف که رابطه شما خوب بوده زندگی خوبی دارید و چون مهریه در ذمه زوج بوده و شما هم باید پرداخت کنید و همسرتان راهم دوست دارید شرایطی را دادگاه برای شما ایجاد نماید که بتوانید به صورت اقساط در حساب مشخص شده توسط دادگاه کارسازی نمایید و..."
استاد نظر بنده نیز همین است
ضمنا با یکی از قضات قبلا همین موضوع بحث شد(قبل از طرح سوال توسط جناب حمید)
ایشان معاون دادگستری می باشند ،فرمودند :
در این موارد چون روز به روز بر ارزش مال مورد مهر افزوده می شود و موجب اضرار به زوج می شود بدهکار می تواند دادخواست اعسار داده و اعسار خویش را به اثبات برساند
همانی که فرمودید باید محکوم له و محکوم علیه وجود داشته باشد در این فرض زوج با اقرار بر بدهی خویش محکوم علیه واقع شده و باید محکوم به را بپردازد و لذا میتواند با اثبات اعسار بصورت اقساطی محکوم به را بپردازد
باز نظرات دوستان که شاید تجربه ای در این خصوص داشته اند مفید واقع خواهد شد
ارادتمند شما
پاسخ
دوست بزرگوار جناب عزیزی همانگونه که مستحضرید پرداخت مهریه یا باید کامل و یکجا از طرف زوج باشد و یا بنا به دلایل قانونی یعنی اقدامات زوجه در این باب چون همانگونه که مستحضرید به هیچ موردی در مراجع قضائی رسیدگی نمیشود مگر به خواسته یکی از طرفین و در مورد اقساط مهریه باید طلبکار مطالبه طلب نماید تا قانون تصمیم گیری کند به این معنا که بدهکاری که بدهکار است و طلبکار وی اقدامی ننموده محاکم حقی بر رسیدگی ندارند که بخواهند رسیدگی کنند شاید ذی نفع مورد حق را ابراء ذمه کند و یا تماماً و کامل بخواهد و یا اثبات کند زوج حیله و تقلب نموده قصد طلاق و یا سوء استفاده های دیگر را دارد و موارد دیگر لذا زوج راساً و بدون دلیل حق رجوع به محکمه را جهت تقسیط مهریه ندارد بجز کلکی را که بنده عرض کردم هم اقناء قضائی داشته و هم اقناء زوجه را در بردارد در این حالت زوجه نیز باید یا قبول کند و یا دادخواست تقابل به مطالبه کل مهریه خود را مینماید و توضیحات دیگر که
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با تشکر از دوستان عزیز و بزرگوار ک زحمت پاسخ رو ب عهده دارند :

مشکل دیگر :

1- زوجه قریب ب 10 روز است ک ب خانه ی پدرش رفته ، بدون اطلاع قبلی . . .

2- آیا نفقه و خوراک وپوشاک زوجه بر عهده ی زوج قرار دارد ؟! . . . با اینکه ب صورت قهر ب خانه ی پدرش رفته . . . بهمراه پسر یک ساله ی مان

3- میتوانم در این مورد ک زوجه و پدرش از دیدن پسرم ( قبل از طلاق ) ممانعت میکند ب دادگاه شکایت کنم ؟!

4- پدر زوجه هم مایل ب حل و فصل موضوع نیست و از دختر خود دفاع میکند . . . و اجازه نمیدهد دخترش ب خانه ی زوج برگردد . . . آیا از نظر قانونی میتوان از ایشان شکایت کرد ؟

5- علی القاعده در اینچنین مواردی ک زوجه ب خانه ی زوج نمی آید در دادگاه چگونه حکم میشود ؟

6- بنده کارمند دولت هستم ، با توجه ب احتمال زیاد انتقال بنده ب مناطق روستایی و یا شهری دیگر . . . آیا اگر زوجه ب همراه من نقل مکان نکند و بگوید : من نمی آیم . . . با توجه ب اینکه پسر مان نیز شیر خوار 1 ساله است . . . در صورت مراجعه بنده ب دادگاه ، حکم دادگاه چگونه خواهد بود ؟!

7- اگر زوجه درخواست طلاق بدهد و بنده با طلاق موافق نباشم ، مگر با اصرار زیاد زوجه، آیا مهریه باز هم ب زوجه تعلیق میگیرد ؟

با تشکر از حسن توجه دوستان بزرگوار . . .
پاسخ
سلام خدمت دوستان بزرگوار
جواب سوالات به ترتیب زیر:
2-نفقه ی زن مشروط به تمکین است و در صورت نشوز(قهر کردن و عدم اطاعت شوهر) نفقه تعلق نمیگیرد
3-بله ، شما میتوانید دادخواست ملاقات فرزند دهید و در صورت امتناع زنتان دادگاه او را جریمه کرده و شاید نیز حضانت را از وی سلب کند و به شما یا فرد صلاحیت دار دیگری واگذار نماید
4-خیر نمیتوانید از پدر زنتان شکایت کرد،چرا که جز صرف وقت به نتیجه ی مثبتی نخواهید رسید
5-حکم الزام به تمکین می دهد و ضمانت اجرایی ندارد(به زور نیمتوان زن را به خانه ی شوهر آورد) جز عدم تعلق نفقه!
6-زن موظف هست هرجا که مرد سکونت کرد همانجا سکونت گزیند و این گونه مسائل جز با توافق طرفین با قانون و جبر حل نمیشود پس نیاز به مراجعه دادگاه نیست
7-طلاق دست زوج است و اگر او راضی به طلاق نباشد نمی توان طلاق گرفت مگر در موارد احصاء شده در قانون(م1130 ق مدنی) و اگر زوجه اصرار به طلاق نمود می تواند با بخشش کل مهر و یا مقداری از آن ؛ رضایت زوج خود را کسب کرده و طلاق خود را بگیرد(یعنی باز اگر زوج طلاق ندهد زوجه مطلقه نمی شود حتی با بذل تمام مهر خود)
این نظر بنده با توجه به قانون بود و نظرات سایر دوستان می تواند راهگشای مشکل شما باشد
موفق باشید
پاسخ
در مورد جواب سوال سوم ک فرموده بودید :

3-بله ، شما میتوانید دادخواست ملاقات فرزند دهید و در صورت امتناع زنتان دادگاه او را جریمه کرده و شاید نیز حضانت را از وی سلب کند و به شما یا فرد صلاحیت دار دیگری واگذار نماید

1- مد نظر داشته باشید ک ممانعت زوجه از ملاقات فرزندم . . . ( قبل از طلاق است )

و شاید هم کار ب طلاق نکشد . . . ولی بنده از این بابت ک فرزندم در گرو زوجه است و نمیتوانم فرزندم را ببینم ، معذب هستم ظاهرا قصد ندارد ب خانه برگردد . . .

2- بنده در شهر کوچکی زندگی میکنم ک همه همدیگر را میشناسند . . . و متاسفانه اینجا دفتر وکالت وجود ندارد تا جهت احقاق حقوق خودم ب وکیل مراجعه کنم . . .

لطفا اگه میتونید ب هر شکلی ک ممکن هست راهنمایی کنید تا فرزندم رو کنار خودم داشته باشم . . .
پاسخ
مخاطب محترم چه طلاق بدهید و چه ندهید فرزند شما تا سن 2 یا 7 سال نزد مادر بوده اگر مادر با شیر خود فرزند را تغذیه کند و اگر از شیر خشک و مواد غذائی استفاده میکند بنا به عرایض جناب عزیزی در صورت اثبات عدم توانائی زوجه مطابق عرایض دوست بزرگوارم عمل میشود در کلیه موارد اختلافی تصمیم گیرنده دادگاه صالحه بوده در ضمن هر کوره دهاتی در ایران زیر نظر یک واحد قضائی بوده که تصمیم گیرنده در مورد مسائل قضائی حوزه تحت پوشش بوده و در اکثریت شهرها کشور ما وکیل دادگستری جهت انجام امور وکالت نیز وجود دارد فقط شما باید به مراکز شهر ها یا استانها به دفاتر دوستان وکیل میتوانید رجوع کنید و یا با دفتر آقای خدائی فر تماس بگیرید تا جهت حل مشکل شما را کاملاً ارشاد نمایند یا امور شما را عهده دار و یا به یکی از دوستان و همکاران خود در استان و یا شهرتان ارشاد خواهند نمود چون ایشان واقعاً از صمیم قلب و با نیت کمک به نیازمندان چنین سایتی را جهت کمک به نیازمندان ایجاد نموده اند لذا شما جهت عدم حضور همسرتان در منزل باید دادخواست تمکین و در مورد ملاقات فرزند دادخواست و جهت پرداخت مهریه نیز به اقساط قبلاً توسط اینجانب و دوستان ارشاد گردیده اید
پاسخ
تشکر از جواب های دوستان

سوالی دیگر :

1- حضانت فرزند پسر و دختر ، هر کدام جداگانه ، تا چند سالگی ب عهده ی مادر است ؟

پسر تا چند سال و دختر تا چند سال ؟

5-حکم الزام به تمکین می دهد و ضمانت اجرایی ندارد(به زور نیمتوان زن را به خانه ی شوهر آورد) جز عدم تعلق نفقه!

گمان میکردم با قانون میشود زن را ب خانه ی شوهر آورد . . .

6-زن موظف هست هرجا که مرد سکونت کرد همانجا سکونت گزیند و این گونه مسائل جز با توافق طرفین با قانون و جبر حل نمیشود پس نیاز به مراجعه دادگاه نیست

بله ، زن موظف هست ولی ، اگر زنی پیدا شد ( آنچنان ک پیدا شده ) ک ب همراه شوهر نقل مکان نکند ( با توجه ب کارمند بودن زوج ) تکلیف زوج چیست ؟ آنطور ک شما میفرمائید از دست دادگاه کاری بر نمی آید . . .
پاسخ
سلام
دوستان پاسخ کامل نسبت به پرسش ارائه نمودند اما درخصوص بند5پست اخیریک استاددانشگاه چنین معتقد است
اجرای رای از طریق اجبار مالی و فشار ناشی از ان میرسد....موضوع تبصره ی ماده47قانون اجرای احکام مدنی

البته خیلی بحث در مورد ماده729قانون ایین دادرسی مدنی سابق وجود دارد که ایا تبصره ماده47منسوخ است یا خیر.....
تانظردوستان چه باشد؟
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
سلام خدمت دوستان گرامی

حضانت:
حضانت فرزند تا سن 7 سالگی با مادر است(اعم از پسر و دختر)و بعد از آن با رعایت مصلحت کودک حضانت به تشخیص دادگاه می باشد که به عهده ی مادر واگذار کند یا پدر!
البته در "قانون قدیم" حضانت پسر تا2 سالگی و دختر تا 7سالگی به عهده ی مادر بود
اما در سال 82 این قانون از 2 سالگی به 7 سالگی تغییر یافت

تمکین:
بله همانطور که عرض کردم جز عدم تعلق نفقه به زن ، ضمانت اجرای دیگری ندارد
البته همین عدم تعلق نفقه آنقدر ها هم بد نیست و میتواند به مرور زمان زن را وادار به تمکین کند

سکونت:
م1114 ق مدنی زن باید در منزلی سکنی نماید که شوهر تعیین می کند ،مگر آنکه اختیار تعیین منزل به زن داده شده باشد
حال شما ببینید در عقدنامه این اختیار را به زن خود داده اید یا خیر؟
البته چه زن اختیار تعیین منزل را داشته یا نداشته باشد در صورت امتناع از آمدن به منزل شوهر نمی توان به جبر و قهر متوسل شد و او را به منزل شوهر آورد!!!
اگر او ناشزه شد و حاضر به نقل مکان نشد و همراه شما به مکان جدید نیامد باز نمی توان او را مجبور به این کار کرد!
متاسفانه قانون ایران بیشتر حق را به اناث داده و ضمانت اجرایی در خصوص این موارد نگذاشته جز عدم تعلق نفقه
باز عرض کردم که فقط می توانید با سازش و توافق مساله را حل و فصل کنید
چون اینگونه پرونده ها هیچگاه به نتیجه نمی رسند "مگر با توافق"
ما اجاره نشینی داشتیم شرایطشان درست مثل شما بود،متاسفانه آخرین نتیجه اش طلاق شد!
پاسخ
فرموده بودید :

حضانت فرزند تا سن 7 سالگی با مادر است(اعم از پسر و دختر)و بعد از آن با رعایت مصلحت کودک حضانت به تشخیص دادگاه می باشد که به عهده ی مادر واگذار کند یا پدر!

1- مگر اینگونه نیست ک مادر در صورتی میتواند حضانت فرزندش را بعد از هفت سالگی ب عهده بگیرد ک شغل ثابتی داشته باشد و بتواند هزینه ی زندگی خودش و فرزندش را تامین کند ؟!

2- ب چ علت دادگاه باید بعد از هفت سالگی هم حق پدر را نادیده بگیرد ؟!

متاسفانه از هر جهت ک نگاه میکنم . . . با عقل جور در نمیاد . . .

3- یعنی می فرمائید از 7 سالگی ب بعد هم اگر زوج خواهش و التماس بیشتری بکنه و آه وفغان سر بده و بتونه قاضی رو تحت تاثیر قرار بده ممکنه قاضی دلش ب حال مادر بیشتر بسوزه و بگه ک : از 7 سالگی ب بعد هم حضانت ب عهده ی مادر است ، چون من میگم !!!؟ . . . و این یعنی اینکه قوانین مدنی ما قاضی محور هستند و اصالت ندارند . . . و حقیقتا هم تا اونجایی ک من متوجه شدم نتیجه ی همه ی قضاوت ها ، بستگی ب نظر شخصی قاضی داره . . . ن مدرک و شاهد و اصول و قوانین تعریف شده . . . !!!
پاسخ
سلام خدمت دوستان گرامی
بله همانطور هست که فرمودید،یعنی بعد از 7 سالگی حضانت حق و تکلیف "پــــــــــــــدر" است مگر اینکه پدر صلاحیت نگهداری فرزندش را نداشته باشه،مثلا پدر معتاد باشه یا از نظر اخلاقی مشکل داشته باشد که در این صورت مطمئنا نه تنها قاضی بلکه هر شخص دیگری حضانت را به مادر خواهد سپرد البته باز نفقه بر عهده ی پدر خواهد بود(ضمنا اگر مادر بدتر از پدر نباشه حضانت به وی واگذار می شود و در غیر اینصورت تصمیم مقتضی گرفته می شود)!!!
پاسخ
حال ب نظر شما :

با توجه ب اینکه یکی از معیار های وزارت آموزش و پرورش جذب معلمان اخلاق مدار و سالم از نظر روحی وروانی است . . .

آیا بنده ک معلم ( قرآن ) و فرهنگی هستم شایستگی و صلاحیت حضانت فرزندم رو دارم یا خیر ؟!
پاسخ
سلام
100در100 بعد از 7 سالگی حضانت به شما واگذار خواهد شد
اما امید آن دارم حضانت را مشترکا به عهده داشته باشید
باور کنید گاهی گذشت از حق خویش تمام خصومت ها را رفع می کند
کاری کنید که خصومت ها رفع شود و باهم نقل مکان کنید تا کودک که برای هر والدینی عزیزترین چیز دنیاست زیر سایه ی هر2 شما رشد و نمو نماید
مگر چه عیبی دارد این بار شما مطیع امر خانم باشید؟!!!
با او حرف بزن،با هم قرار یک ملاقات2 نفر داشته باشد و و حرفهایتان را به هم بگویید
کاری کنید که به تفاهم برسید
تفاهم=تحمل تفاوت های یکدیگر!
لج بازی را هر چقدر کش بدهید کشیده خواهد شد
شرمنده از مباحث حقوقی خارج شدم و در حد آن هم نیستم که اشخاصی چون حضرتعالی را نصیحت نمایم اما باور کنید گاهی 1 کلمه محبت آمیز می تواند یخ هزارساله ی دلی را ذوب کند و گاهی هم یک کلمه می تواند همچون خمپاره ای دلی را هزار تکه نماید
حال انتخاب با شماست
آرزوی موفــــــــــــــــقــــــــــــیــــــــــــــــتـــــــــــــــــــــــــ....
پاسخ
السلام علیکم :

1- امروز از دادگاه احضاریه فرستاده بودند . . . زوجه درخواست مهریه کرده بود . . . ( قبل از طلاق ) تاریخ برگزاری 93/3/5

2- آیا الان باید برای اعسار خویش اقدام کنم یا بعد از برگزاری جلسه دادگاه ؟

3- اقساط وام ازدواج زوجه را نیز من پرداخت میکنم با اینکه ضامن شخص دیگریست . . . اگر بنده اقساط وام ایشان را پرداخت نکنم . . .آیا ضامن میتواند از همسر بنده بدین علت ک اقساط وام را نمیپردازد شکایت کند ؟

4- الان 14 روز است ک ب خانه پدرش رفته و ب خانه زوج مراجعه نکرده و مدت یک هفته است ک از ملاقات با فرزندم ممانعت میکنند . . . آیا میتوانم بنده نیز بابت این موضوع ب دادگاه شکایت کنم ؟

5- اگر زوجه تا زمان برگزاری دادگاه ب خانه برنگردد . . . بنده چگونه میتوانم از حق ملاقات با فرزندم برخوردار شوم . . . ؟

پاسخ
(۲۵ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۱ : ۲۲)hamid79 نوشته است: السلام علیکم :

1- امروز از دادگاه احضاریه فرستاده بودند . . . زوجه درخواست مهریه کرده بود . . . ( قبل از طلاق ) تاریخ برگزاری 93/3/5

2- آیا الان باید برای اعسار خویش اقدام کنم یا بعد از برگزاری جلسه دادگاه ؟

3- اقساط وام ازدواج زوجه را نیز من پرداخت میکنم با اینکه ضامن شخص دیگریست . . . اگر بنده اقساط وام ایشان را پرداخت نکنم . . .آیا ضامن میتواند از همسر بنده بدین علت ک اقساط وام را نمیپردازد شکایت کند ؟

4- الان 14 روز است ک ب خانه پدرش رفته و ب خانه زوج مراجعه نکرده و مدت یک هفته است ک از ملاقات با فرزندم ممانعت میکنند . . . آیا میتوانم بنده نیز بابت این موضوع ب دادگاه شکایت کنم ؟

5- اگر زوجه تا زمان برگزاری دادگاه ب خانه برنگردد . . . بنده چگونه میتوانم از حق ملاقات با فرزندم برخوردار شوم . . . ؟

سلام
دوست گرامی بهتر است شما به دفتر یک وکیل در شهر خود مراجعه کرده یا از مشاوره حضوری بهره ببرید و یا از همکاری ایشان در پرونده استفاده نمائید . جواب دادن به سوالات از جزئیات پرونده مستلزم ورود به پرونده می باشد .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
خدمت دوستان محترم سلام با عرض پوزش از دوستان حقوقی خصوصاً جناب خدائی فر متاسفانه بعضی از مخاطبین بدون توجه به پرونده خود و یا بدون توجه به اصول و قواعد حقوقی هرچند در بعضی موارد حق هم دارند نسبت به پاسخهای داده شده توجهی نکرده و یا کمی به خود زحمت تحلیل مطالب نمیدهند و حس میکنند این انجمن کودکستان و یا افراد بیکار جهت پاسخگوئی زیاد وجود دارد و یا مطالب مرتبط با موارد خود را در تاپیکهای قبلی نمیخوانند تا حداقل کمی به معلومات حقوقی آنها اضافه شود لذا با بیانات بی مورد خود باعث تضیع حق و وقت دیگران شده در صورتی که جناب خدائی فر زحمت کشیده و شماره تلفنی را جهت مشاوره حضوری در نظر گرفته اند که در صورت لزوم با این شماره تماس و از خدمات تلفنی و حضوری استفاده نمایند ولی بنده کراراً در سوالات مخاطبیت نتنها این مخاطب بلکه مخاطبین دیگر هم بسیار وجود دارد که یک سوال را چندین بار پرسیده و دوستان بزرگوار جناب خدائی فر جناب حکمت و جناب عزیزی پاسخ آنها را داده ولی باز مجدداً دوستان پاسخ مجدد ارائه مینمایند واقعاً بنده قلباً از زحمات دوستان صبورم کمال تشکر را دارم و با نوشتن این مطلب خواستم خدمت مخاطبین و کاربران عزیز و بزرگوار عرض کنم خواهشمندم کمی در خواندن و درک مطالب کمی دقت کنید چند بار پاسخ دوستان را مرور کنید و همچنین پیشا پیش نسبت به امور خود اقدام به طرح سوال نکنید چون رویه و تفکر قضات مختلف بوده امکان دارد پاسخی داده شود که مخالف رویه قاضی رسیدگی کننده به پرونده شما باشد و یا مورد شما از موارد اختلافی قانونی بین قضات باشد که با توضیح درست و بجای شما دوستان از نوع بینش و دیدگاه حقوقی قاضی رسیدگی کننده کمی مطلع شده سپس پاسخی داده شود مطابق دیدگاه قاضی رسیدگی کننده شما و یا رویه و بخشنامه های حاکم بر رسیدگی در محاکم که رعایت این نکات هم برای شما ارزشمند باشد و هم وقت کمتری از دوستان گرفته شود. ممنون از صبر و حوصله دوستان بزرگوارم.
پاسخ
سلام
باتشکراز راهنمائی صحیح دوست ارجمندم جناب آقای تیموری
درتکمیل فرمایشات حضرت عالی همانگونه که فرمودید محاکم رویه واحد نسبت به رسیدگی ندارند بخشنامه ای میتواند موجب تزلزل پرونده شود
پرسشی که ازبنده میشود وپاسخی که ارائه میگرددممکن است نسبت به پاسخ سایر دوستان تفاوت داشته باشدهرچند فضای مجازی است پاسخ بنده توسط دوست دیگری وجناب آقای خدائی فر که علیرغم تراکم کاری موسسه بیش ازبنده آنلاین هستند اصلاح خواهد شد اما کاربرچنین استنباط خواهد نمود
چرا پاسخ ها کمی باهم تفاوت دارد؟
پیشنهاد میگردد دوستان محترم اگرپرسشی دارند قبلآ به گزینه جستجو -بیاب درقسمت سمت چپ فروم مراجعه نموده وباتایپ پرسش انواع واقسام پاسخ هاراملاحظه سپس درصورتی که به پاسخ خویش نرسید آنرادرانجمن مربوطه ارسال تاپاسخ مقتضی ارائه گردد
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  دلایل اشتباه بودن مهریه بالا vakil 4 18,838 ۱۱ اسفند ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۴ : ۱۸
آخرین ارسال: shafizadeh
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  شرایط پرداخت نکردن مهریه talaunicurn 0 1,409 ۴ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: talaunicurn
  نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر taraneh1370 28 31,496 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۳۲ : ۱۵
آخرین ارسال: هشتگ11

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان