امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خارج از بافت شهری
سلام
در سنوات گذشته در زمینی در اطراف تهران اقدام به ساخت بنا نمودیم
از آنجایی که منطقه فوق خارج از محدوده شهری قرار دارد جواز ساخت و حتی دیوارکشی برایش صادر نمیشود .

جهاد کشاورزی به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز و تغییر کاربری از ما شکایت کرده است و مرتبا اخطار از کلانتری میرسد که به دلیل شکایت جهاد به کلانتری بیایید تا بفرستیمتون دادگاه.
.
با این شرایط بزرگواران این انجمن چه راه حلی پیشنهاد میکنید.
.
پاسخ
دوست عزیز به نظر بنده تخریب باغات و منابع طبیعی بزرگترین خیانت به بشریت و نسل آینده میباشد و نمیتوان با توجیحات و توضیحات مضلومانه چنین ظلمی به بشریت را فراهم نمود لذا بیانات حضرتعالی به نظر بنده مظلوم نمایی بیش نیست و توضیحات شما دلیل بر این است به اسم فضای سبز و کاشت درخت دارید ویلا سازی مینمایید لذا به نظر شخصی بنده هرچند طی مدتی مقامات مرتبط دولتی با اعمال اینگونه فشارها قصد کسب در آمد و پول گرفتن از مردم را دارند و اینهمه تهدید و شکایت و آزار و اذیت کسب در آمد به بهای تخریب منابع طبیعی بوده شما هم بعنوان ویلا ساز نگران نباشید همه اینها به مرگ گرفتن است تا به تب راضی شوید یعنی مسئولین مورد نظر هم همپای شما در حال فرصت طلبی و خیانت به منابع طبیعی و با غات این کشور هستند این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
جناب کامیاب با توجه به پستهای قبلی شما انتظار این اظهار نظر را از شما نداشتم به هر حال به نظرتون احترام میذارم و نمیدونم اتچها رو خوندید یا خیر چون خود مسئولین اونجا هم قبول دارند که آنجا به هیچ عنوان قابلیت کشاورزی ندارد و توضیحات من هم مظلوم نمایی نبود و فکر میکنم شما هم اگه از خود منطقه بازدید میکردید نظر دیگری داشتید و میدیدید که ابدا تخریب باغات و منابع طبیعی مطرح نیست و چون احتمالا امکان بازدید را ندارید پیشنهادمیکنم اتچها رو به یک فرد سوم خبره نشون بدید چون شما واقعیاتی که گفتم رو مظلوم نمایی فرض کردید.

به هر حال از اینکه وقت گذاشتید و توجه کردید سپاس گذارم.
پاسخ
دوست گرامی از بیانات بنده ناراحت نشوید به این دلیل که باغاتی که قابل کشاورزی نمی باشد چگونه و با چه توجیهی قابل ساخت و قصر اشجار بوده به جهت تغیر کاربری ویلایی به این توضیح که چگونه میشود قبول کرد اکنون به هر دلیلی قابل کشاورزی نمیباشد اما با ساخت اشخاص ثالث هم ویلا ساخته میشود و هم درخت و کیاه در آن قابل رویش میشود منظور این بود که یا زمین قابل کشت بوده یا نبوده اگر نبوده با ساخت ویلا هم قابل کشت نخواهد بود لذا اگر در صورت ویلا سازی میشود در آن فضای سبز ساخت پس اینمورد تخریب منابع طبیعی و ویلا سازی و کسب منافع شخصی میباشد دلیل چنین بیانی از طرف اینجانب چگونگی بیان حضرتعالی بوده (برای مردم پرونده سازی میکنند و شهرکی که حداقل 40 سال است دیگر رنگ و روی کشاورزی راندیده ادعای مزروعی بودنش را میکنند. اصلا گیریم مزروعی باشد آیا باغ 2تا اتاق نمیخواهد ما نه آپارتمان سازی کردیم ونه کاخ ساختیم نه به قطعات تقسیم کردیم جایی که یکسری درختان خشکیده داشت آباد کردیم درختان مثمر و گل کاشتیم یک سر پناه کوچک هم ساختیم...به هر حال قوانین خشکیده دولتی هست و.....)
آیا دو اتاق ساختن ویلا سازی نیست؟ آیا زمین زراعی که خشک شده و توسط شما مجدداً میلا سازی میشود و درخت کاشته میشود و آن درخت رشد میکند دلیا بر قابل کشت بودن نیست؟اصولاً زمین زراعی بدون اخذ مجوز غیر قابل کاربری مسکونی بوده کسی که زمین مزروعی را به بهانه های مختلف خشک میکند خائن به نسل آینده نیست؟آیا کسی که به بهانه های واهی چنین املاکی را میخرد یا به دلیل استفاده شخصی ویلائی و یا خرید و فروش به بهانه سودجوئی این اشخاص شریک در خیانت آن کشاورز نمیباشند؟ برادر محترم هر کس مسائل را از دریچه تفکر و بینش خود میبیند از نظر حضرتعالی این عمل با توجه به توضیحات حضرتعالی قابل توجیه بوده زیرا همانگونه که خودتان میدانید و نوشته اید زمین مزروعی بوده (خشک شده و یا خشک کردن )و بر خلاف قانون قطعه بندی و تحت عنوان ویلا سازی بر خلاف قانون تغییر کاربری شده آیا این عمل خلاف قانون مالک اصلی مجوز برای خلاف قانون دیگر است؟ دوست گرامی سوالات دیگرهم وجود دارد در هر صورت بیان این مطالب به جهت این بوده که دلیل و منطق بیانات قبلی خود را به حضرتعالی بیان کنم تا فکر نفرمایید بنده بدون تفکر اقدام به نگارش نموده ام شاید بیانات بنده از نظر حضرتعای تند باشد ولی خلاف عقل و منطق و قانون نمیباشد (چون پدر بزرگ بنده مرا نصیحتی نموده و ایشان بیان فرموده هیچگاه از کسی که مخالف تو سخت میگه ناراحت نشو چون اون باعث میشه که تو به خودت بیای و کمی به عمل خودت با دیده باز تر نگاه کنی و سپس تصمیم درست بگیری و کسی که موافق برای خوشحالی تو حرف میزنه دروری کن چون اون نقشه ای برای حال و آینده تو داره چون خوشی مآید و میرود و آثار خوشش را احساس میکنید اما باید فکر بدی باشید و به فکر راه چاره که کمترین ناراحتی و خسارت به شما وارد شود تا حداکثر استفاده را ببرید) این نظر شخصی بنده با توجه به تقریرات حضرتعالی بوده شاید دوستان نظرات بهتری داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
جناب کامیاب من از مطالب شما ناراحت نشدم و نمیدونم از کجا فهمیدید من ناراحت شدم؟! چرا که دلیلی برای ناراحتی نیست ولی تعجب کردم چون پستهای قبلیتون حساب شده و واقع بینانه تر بود.
دوست عزیز در اینکه تخریب باغات و منابع طیبعی یکی از بزرگترین خیانتهای دولتها و افراد سودجو به عموم مردم و نسلهای آینده هست کاملا با شما موافقم (احتمالا باور نمیکنید چون نوشته هاتون اینجوری نشون میده) و حتی حاضرم در جهت جلو گیری از اون هم قدما و قلما کاری ازم بر بیاد انجام بدم. اختلاف نظر من وشما در اینه که شما این امر کلی صحیح رو به جایی تعمیم میدید که در اون صدق نمیکنه. اما چرا صدق نمیکنه

گفتید که چرا اکنون قابلیت کشاورزی ندارد و گیاه نمیروید اما بعد از ساخت ویلا اینگونه نیست؟
مقصود از اینکه قابلیت کشاورزی ندارد این نیست که گیاه نمیروید بلکه به دلیل نوع خاک آنجا(نظر کارشناس) و اینکه با سابقه ای که عرض کردم به قطعات کوچک تقسیم شده و دلایل دیگر به هیچ عنوان صرفه اقتصادی برای کشاورز ندارد.
اینکه تفکیک در آن زمان کار درستی نبوده من با شما هم عقیدم ولی کوبیدن بر این طبل که ان زمان نباید این کار صورت میگرفته علیرغم اینکه سخن صحیحیست و میتواند راهنمایی برای تصمیماتی باشد که اکنون گرفته میشود ولی مشکلی از مالکین این قطعات کوچک(که بعضا مالکین دست دهم به بالا هم هستند) که میخواهند از ملک خود که استفاده کنند حل نمیکند.

اما چرا بعد از ساخت ویلا گیاه میروید؟
دوست عزیز در هیچ کجا مالکی که اجازه ندارد برای زمین شخصی خود که سند منگوله دار دارد حتی دیوار بکشد، برای نگهداری درختانش(اگر درختی وجود داشته باشد که عموما این طور نیست) هزینه هایی متحمل می شود که همانطوری که عرض کردم صرفه اقتصادی و کشاورزی ندارد چه برسد که از صفر بخواهد درختکاری کند.
شاید استثناهایی باشند که زمینی را بدون هر گونه مجو ساخت بخرند و به منظور ابادی و افزایش فضای سبز درختکاری کنند و انرا نگهداری هم بکنند ولی خودتان هم میدانید که انگشت شمارند و اگر شما نمونه ای با این اوصاف سراغ دارید معرفی کنید تا ازشون تقدیر و تشکر کنم.

هدف من از بیان ساخت 2 اتاق پنهان کردن ویلا سازی نبود چرا که اول هم گفتم بنا، بلکه بیان واقعیت بود.
سر حرف اولم بر میگردم چرا ساخت یک ویلا(من که حداقل و کوچکترینشو ساختم) در زمینی که سند شخصی قدیمی دارد و قابلیت کشاورزی هم ندارد که بتواند انگیزه ای برای احیای فضای سبز هم باشد نباید قانونی باشد؟
من همچنان فکر میکنم هر شخص با تجربه ای مثل شما اگر منطقه را ببیند و حالت آنرا لمس کند با من هم عقیده میشود ولی به هر حال شما نظرتون رو سریعا و قاطع گفتید، شاید هم اگر اینطور نمیشد این بحثها پیش نمیامد و باز هم شاید این بحثها کلا او بعضا برای برخی مفید باشد.
انگیزه اصلی من مشورت حقوقی با دوستان بود ولی از سر خوش سعادتی با یک دوستدار واقعی محیط زیست چندی هم کلام شدم.
متشکرم.
پاسخ
برادر محترم بنده از بیان شما برداشت نموده که ناراحت شدید و همچنین اگر کمی مداقعه بفرمائید جواب سوال شما را هم دادم با این توصیف که شما ناراحت نباشید این درگیریهای ادارات دولتی و شکایات نه از سر دلسوزی به طبیعت بوده از طرف نهادهای دولتی بلکه راهکاری برای کسب در آمد به مرگ میگیرند تا به تب راضی شوید و در آخر جریمه و کسب در آمد و منافع هم برای دولت و هم برای کارمندان دولت پس دوست عزیز بنده هم نظر و عقیده درونی خود را بیان نمودم و هم راهکارهای مربوط به امور شما یعنی ناراحت نباشید در کشور ما فکر و ذکر و دین دولتمردان شده پول و در آمد برای دولت و از این گذر انتفاع شخصی کارکنان دولت و کارچاقکنهای آنها پس دوست گرامی بیانات بنده هم بیان چگونگی حل مشکل شما و هم در دل شخصی بوده لذا بنده بچه روستاهای اطراف تهران بوده و شاهد چگونگی از بین بردن باغات با عنواوین مختلف مانند نبود آب نبود کارگر نبود هوای مناسب نبود خاک کناسب و یا نبود صرفه قتصادی و غیره لذا بنده هم ذاتاً و هم عملاً آشنا به اینگونه موارد بوده و هستم لذا مجدداً بیان میکنم امیدوارم بیانات بنده را حمل بر بی احترامی یا کاسه داغتر از آش شدن و یا موارد دیگر ندانید زیرا همانگونه که بیان فرموده و خوانده اید پاسخهای بنده نسبت به سوالات مطروحه هم جنبه حقوقی و هم جنبه شرعی و هم جنبه شخصی بوده و همانگونه که مستحضرید صریح و در آخر بیان میکنم این نظر و برداشت شخصی بنده بوده من به شخصه کلیه کاربران را به چشم دوست و برادر و خواهر خود میبینم و هرگونه بیانات بنده از سر عشق به کاربران و از سر دلسوزی و کمک بوده تا شاید این بضاعت علمی اندک بنده راه گشا و حداقل کمک به حل مشکلات دوستان باشد لذا از بیانات حضرتعالی سپاسگذارم امیدوارم بیاناتم کمک به صبر در حل مشکل شما نماید چون قانون در مورد شما حکم به برگشت به حالت پیشین و جلوگیری از ساخت و ساز تحت هر عنوان بوده ولی چون کلیه هم و غم دولت ایجاد در آمد بوده به هر بهائی حتی تاراج منابع ملی همانگونه که در اطراف تهران و یا اطراف اکثریت مراکز استان قابل روئیت است لذا همانگونه که قبلاً کفتم فکرش را نکنید حتماً همان مراجع دولتی توسط دلالهایشان به شما خبر خواهند دادکه مشکل شما با پول حل خواهد شد ممنون از صبر و حوصله شما و دیگر خوانندگان
پاسخ
با سلام
در ارتباط با موضوع فوق از انجا که جهاد از ما شکایت کرده ، با بررسی که کردیم در مراجعه به کلانتری و متعاقبا معرفی به دادسرا با قرار بازداشت روبرو خواهیم شد از انجا که ملک به نام پدر و مادر میباشد و بازداشت برایشان دشوار میباشد( با توجه به سن و مصرف داروهای متعدد) ایا اگر از سوی پدر و مادر وکالت کامل در ارتباط با امور انجا بگیرم، اثرات و عواقب مراجعه به دادسرا از قبیل بازداشت و ... بر من مترتب خواهد شد؟
پاسخ
سلام
واردماهیت پرسش های قبلی که دوست ارجمندم آقای تیموری پاسخ ارائه نموده اند نمیشوم امادرخصوص پرسش اخیر
صدور قرار رویه حاکم بردادسرا میباشدالبته درصورت اثبات جرم،اما اینکه با صدورقرار متهم به زندان برود غیرمحال است مگردرموارد کلاهبرداری،قتل،زنا وسایر متهم بدون قبولی قرار به زندان میرود اما اینکه به فرض جرمی متوجه پدرومادرشما گردد همزمان سند ملکی جهت بازداشت سند نسبت به قرارصادره همراه خودبه دادسرا ببرید
چنانچه قراری هم صادرشد ودادستان با آن موافقت وکیفرخواست صادرگردید میتوانید ازوکیل دردادگاه استفاده نمائید
شما دیگر هیچ وکالتی ازپدرومادرتان نمیتوانیداخذ نمائید زیرا وکالتنامه بایدرسمی وبه روزباتقدم تاریخ نسبت به شکایت باشد
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ایا در صورت همراه داشتن سند باز هم ابتدا بازداشت صورت میگیرد و بعد از ان بایست مراحل وثیقه گذاری صورت گیرد؟ یا میتوان قبل از جاری شدن قرار بازداشت سند را وثیقه گذاشت؟
از انجایی که شنیده ام سند ملک مورد بحث برای وثیقه این پرونده قابل قبول نیست(مطمئن نیستم) در صورتی که بخواهیم سند ملک شهرستان را وثیقه بگذاریم مراحلش چگونه است و ایا زمان طولانی میبرد؟
پاسخ
اگرشماازقاضی بخواهید که قبل از تکمیل تحقیقات قراروثیقه صادرنمایدکه قصاص قبل ازجنایت کرده اید درحقیقت خودتان جرم راقبول کرده اید پاسخ :خیر
تاجرم کسی ثابت نشود به قول شما مراحل وثیقه گذاری صورت نخواهد گرفت،اگرهم قاضی چنین کاری بکند خودتخلف نموده است چوندرامور کیفری قانون به نفع متهم تفسیرمیشود
حقیقت دارد سندملک مذکورکه موردترافع است را قبول نمیکنند اما درمورد سندشهرستان
قبول نمیکنندزیرا بعضآ ملک توسط کارشناس بایدکارشناسی شده سپس دراداره ثبت محل قسمت بازداشت ملک وثیقه که همان ملک باشدتاپایان رسیدگی بازداشت میشود وحق معامله سلب میگردد
البته ملک شهرستان را هم میتوان معرفی نمود اما طی شرایط مذکور
دوستان درخصوص پاسخ ها نظر دارند پذیرای نظرات ارزشمندتان هستم
ما بیشتر،
پاسخ
با تشکر از شما، از آنجایی که قانون مربوطه قانون حفظ كاربري اراضي زراعي و باغها بوده و ماده قابل توجه ان:

ماده 3 ـ كليه مالكان يا متصرفان اراضي زراعي و باغهاي موضوع اين قانون كه به صورت غيرمجاز و بدون اخذ مجوز از كميسيون موضوع تبصره(1) ماده(1) اين قانون اقدام به تغيير كاربري نمايند، علاوه بر قلع و قمع بنا، به پرداخت جزاي نقدي از يك تا سه برابر بهاي اراضي زراعي و باغها به قيمت روز زمين با كاربري جديد كه موردنظر متخلف بوده است و در صـورت تكرار جرم به حداكثـر جزاي نقـدي و حبـس از يك ماه تا شـش ماه محـكوم خواهندشد.

چقدر احتمال قرار بازداشت وجود دارد؟
پاسخ
به هر حال آخر هفته میرویم تا بابت تخریب منابع طبیعی و تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی در محضر قانون پاسخگو باشیم. الهی به امید تو...
پاسخ
با مراجعه به دادسرا و تعیین شعبه بازپرسی ، بازپرس محترم قرار بازداشت و کفالت صادر کردند که با کفالت یکی از اقوام پدرم آزاد شد!
بخشی از نکاتی که به بازپرس محترم گفتیم:
1- 50 سال است انجا کشاورزی نمیشود
2- به تمام مقدسات قسم ما زمانی که شروع به ساخت کردیم مطلقا و ابدا این فکر و ذهنیت را نداشتیم که داریم تغییر کاربری میدهم چرا که هیچ دلیل و نشانه ای برای تغییر کاربری وجود نداشت
3- تصور کشاورزی در انجا همانند این است که فکر کنیم در میدان انقلاب تهران باید کشاورزی انجام شود و سایر کارها و مشاغل متخلفند!
4- بیش از 90% قطعات ساخته شده اند و هم اکنون بیش از 15 قطعه مشغول ساخت و ساز با 4 تا 10 برابر زیر بنای ما هستند
5- چرا نمی ایید و در انجا را تخته کنید؟
6- ما در زمین خود 40 اصله و در معبر عمومی بیش از 150 اصله نهال کاشته ایم آیا تغییر کاربری دادیم؟!
7- وضع زمین ما قبل از ساخت مشابه چند زمین خالی موجود بود که یا انبار نخاله و زباله شده اند یا درختان و علفهای خشکیده زیادی دارند! آیا با مقایسه دو وضعیت تغییر کاربری رخ داده است؟
8- اگر کسی بخواهد تغییر کاربری دهد باید مشغول کشاورزی گردد انهم از نوعی که منظور جهاد است یعنی زمین کوچک را بدون هرگونه بنا یا 1 اتاق کارگری یا نگهبانی و حتی دیوار، گندم زار یا امثال ان نماید.
پاسخ بازپرس محترم:
وارد این مسائل نمیشوم و شما متهم به تغییر کاربری هستید.

پاسخ یکی از پرسنل محترم جهاد به مطالب فوق:
ما هم میدانیم اگر کسی بیاید و اینجا بنشیند 4 تا درخت نگه میدارد و ما اصلا نباید اینجا بیاییم ولی قانون...
پاسخ
سلام
جالبه که بازپرس اجازه مداخله به غیر متهم ووکیل او داده؟
دوست عزیز اطاله کلام نمی نمایم زیرادوست عزیزم جناب آقای تیموری پاسخ کاملی ارائه نموده ودرنهایت به پاسخ ایشان رسیده ایم
علی ایحال چندروز دیگربرویددادسرا ببینید دادستان با قرار بازپرس موافقت کرده ؟درصورت موافقت پرونده به دادگاه ارسال شده؟ درصورت تعیین دادگاه ووقت رسیدگی چون دفاع ازپرونده مستلزم تجربه حقوقی است پیشنهاد میکنم حتمآدرپرونده وکیل دخالت دهید
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ
با تشکر ، من بیرون اتاق بودم و پدرم با بازپرس صحبت کردند(درب اتاق باز بود) پرونده هنوز در مرحله بازپرسی است چون جهاد متراژ را 2 برابر واقعیت گزارش کرده و ما از چگونگی و نحوه متر کردن انان بی اطلاعیم و این موضوع را به بازپرس گفتیم.
پاسخ
مصادیق تغییر کاربری:

دستورالعمل تعيين مصاديق تغيير كاربري غيرمجاز موضوع ماده 10 قانون اصلاح قانون حفظ كاربري اراضي زراعي و باغها مصوب 1/8/1385 مجلس
(موضوع ماده 11 تصويب نامه شماره 59879/ت 37110 هـ مورخ 19/4/1386 هيئت وزيران)

1ـ اقدامات ذيل در صورتي كه در اراضي زراعي و باغهاي موضوع قانون اصلاح قانون حفظ كاربري اراضي زراعي و باغها و بدون رعايت ضوابط و مقررات مربوطه و اخذ مجوز از كميسيون تبصره يك ماده يك و يا موافقت سازمان جهاد كشاورزي در قالب طرح‌هاي تبصره 4 الحاقي قانون مذكور حسب مورد صورت گيرد و مانع از تداوم توليد و بهره‌برداري و استمرار كشاورزي شود به عنوان مصاديق تغيير كاربري غيرمجاز تلقي مي‌گردد:
برداشت يا افزايش شن و ماسه
ايجاد بنا و تاسيسات.
خاكبرداري و خاكريزي.
گودبرداري.
احداث كوره‌هاي آجر و گچ‌پزي.
پي‌كني.
ديواركشي اراضي.
دپوي زباله، نخاله و مصالح ساختماني، شن و ماسه و ضايعات فلزي.
ايجاد سكونتگاههاي موقت.
استقرار كانكس و آلاچيق.
احداث جاده و راه.
دفن زباله‌هاي واحدهاي صنعتي.
رها كردن پساب‌هاي واحدهاي صنعتي، فاضلاب‌هاي شهري، ضايعات كارخانجات.
لوله‌گذاري.
عبور شبكه‌هاي برق.
انتقال و تغيير حقابه اراضي زراعي و باغات به ساير اراضي و فعاليتهاي غيركشاورزي.
سوزاندن، قطع و ريشه‌كني و خشك كردن باغات به هر طريق.
مخلوط‌ريزي و شن‌ريزي.
احداث راه‌آهن و فرودگاه.
احداث پارك و فضاي سبز.
پيست‌هاي ورزشي.
استخرهاي ذخيره آب غيركشاورزي.
احداث پاركينگ مسقف و غيرمسقف.
محوطه‌سازي (شامل سنگفرش و آسفالت‌كاري، جدول‌گذاري، سنگ‌ريزي و موارد مشابه).
صنايع تبديلي و تكميلي و غذايي و طرح‌هاي موضوع تبصره 4 فوق‌الذكر.
صنايع دستي.
طرح‌هاي خدمات عمومي.
طـرح‌هاي تملك دارايي‌هاي سرمايه‌اي مصوب مجلس شوراي اسلامي (ملي ‌ـ استاني).
تبصره: تشخيص ساير مصاديق تغيير كاربري غيرمجاز به عهده سازمان امور اراضي كشور بوده و سازمان جهاد كشاورزي استان موظف است در صورت ابهام نظريه سازمان مذكور را استعلام و بر اساس آن عمل نمايد.
2ـ تغيير هريك از فعاليتها و طرح‌هاي موضوع تبصره 4 الحاقي به ماده يك قانون به خارج از مصاديق و ضوابط تبصره مذكور بدون اخذ مجوز از كميسيون تبصره 1 ماده 1 قانون تغيير كاربري غيرمجاز تلقي مي‌گردد.
تبصره:
تغيير فعاليتها و طرح‌هاي موضوع تبصره 4 الحاقي به ماده يك قانون به ساير طرح‌هاي مندرج در تبصره مذكور مستلزم اخذ گواهي لازم از اداره كل محيط زيست استان و موافقت رئيس سازمان جهاد كشاورزي مي‌باشد.

گفتم شاید بدرد بعض خوانندگان بخورد!
پاسخ
از انجایی که ما بغیر از عنوان اتهامی(تغییر کاربری) که از روی پوشه پرونده خواندیم هیچ اطلاعی از محتویات پرونده نداریم و متراژ گزارش شده ی جهاد را اتفاقی از زبان بازپرس شنیدیم، به کلانتری که پرونده در انجاست رفتم و به افسر قضایی مربوطه که خیلی هم انسان شریفیست گفتم که ما غیر از چند اخطار مشابه هیچ چیز در دست نداریم و برای دفاع از خود احتیاج داریم از شکایت و موارد مطرح شده در ان اطلاع داشته باشیم ....خلاصه با مذاکره طولانی جناب سروان لطف کردند و از دور فقط گزارش جهاد را برای 30ثانیه به من نشان دادند که ازشون ممنونم و یک چیزهایی دستگیرم شد که به از هیچ بود.
با توجه به مشکلات دیدار با بازپرس آیا راه قانونی برای دسترسی به پرونده وجود دارد وچرا متهم که غیر از دفاع چیزی در دست ندارد حق ندارد بداند از چه دفاع کند؟
پاسخ
مخاطب محترم به نظر بنده با توجه به سطح اندک تخصص کیفری به شرح مذکور بوده پس دوست گرامی به نظر بنده دانستن متن شکایت و همچنین روند رسیدگی از حقوق متهم بوده به نظر بنده شما عرض حالی از ماوقع تهیه و به جهت ممانعت از حق به دادستان محترم ارائه نموده و در آن درخواست تفهیم اتهام و مطالعه اسناد مورد نظر را جهت دفاع بیان کنید حتماً دادستان محترم حقوق شما را به شخص رسیدگی کننده هم تذکر و هم دستور خواهند داد این نظر شخصی بنده و اطلاعات بنده تا این حدود بوده چون مبحث تخصصی آئین دادرسی کیفری بوده اطلاعات بیشتر را دوستان بنده در این سایت که تخصص در حقوق جزاء داشته حتماً ارائه خواهند نمود
پاسخ
دادستان کل کشور: با تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی برخورد قاطع می‌شود

دادستان کل کشور با تاکید بر ممنوع بودن تغییر کاربری زمین‌های زراعی و باغی گفت: با این تغییرها با قوت و قاطعانه برخورد قانونی می‌شود.

حجت‌الاسلام و المسلیمن سیدابراهیم رئیسی روز پنج‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه دادستان گرگان با اشاره به بازدید چند سال قبل خود از آسیب‌های سیل در استان گلستان و بیان اینکه مشکل استان‌های شمالی در بحث تخریب جنگل‌ها و مراتع و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی است، تصریح کرد: وقتی اکوسیستم و محیط زیست به هم زده می‌شود نعمت باران به نقمت تبدیل و به تبع آن جاری شدن سیل آسیب‌های زیادی وارد می‌کند.

دادستان کل کشور اضافه کرد: در این خصوص قانون صراحت دارد که تغییر کاربری باغات و اراضی کشاورزی ممنوع است مگر مواردی که در کمیسیون خاص آن تصویب گردد.

وی با تاکید بر ممنوع بودن هرنوع تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی اظهار داشت: مسوولان وزارت جهاد کشاورزی قانونا باید از هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات پیشگیری کرده و در این راستا نیروی انتظامی کمک کار بوده و دادستان‌های سراسر کشور نیز همکاری دارند.

دادستان کل کشور با اشاره به ضرورت قلع و قمع بناهای احداثی در اراضی تغییر کاربری داده شده، افزود: تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

رئیسی تاکید کرد که برخورد با این اقدامات از سوی جهاد کشاورزی با حمایت قضایی همراه خواهد بود.

http://www.khabaronline.ir/detail/377270
پاسخ
با سلام خدمت دوستان،، پرونده هنوز در مرحله بازپرسی قرار دارد ، مطلب جالبی که دریافتم رو میخواستم خدمتتون بگم

نحوه متر کردن شهرداری بدینگونست که مثلا بالکن مسقف 1/2 و غیر مسقف 1/3 حساب میگردد و استخر هم 1/3 ،یعنی اگر ابعاد استخر 10X6 باشد از نظر شهرداری ان استخر 20 متر بنا محسوب میشود

اما نحوه متر کردن جهاد داستان شنیدنی دارد و تمام نکته آن این است که بنا مفهوم کوچکتری از تغییر کاریریست و تغییر کاربری حکایت جذاب و شنیدنی ای دارد

از انجایی که دیوارکشی هم جزو موارد تغییر کاربریست میباید میزان و مقدار ان هم معلوم باشد من فکر میکردم سطح اشغال دیوار ملاک است یعنی مثلا در مورد دیوار ما چون بلوک های با عرض 20 سانت به کار رفته طول دیوار را در عرضش(20سانت) ضرب میکنند... در حالی که اینطور نیست و ملاک جهاد ان قسمت از خاک است که قابلیت کشاورزی خود را با دیوارکشی از دست داده است یعنی چون در پی دیوار از بلوک به صورت عرضی استفاده میشود همراه با شفته ریزی، عرض دیوار را نیم متر حساب میکنند و 50 سانت را در طول دیوار ضرب میکنند...اگر طول دیوار 200 متر باشد 100 متر مربع تغییر کاربری خواهد بود

اگر جلوی ساختمان را موزاییک یا با بتن مسطح کرده باشید عین ان مساحت به متراژ تغییر کاربری اضافه میگردد

مساحت استخر و بالکن و راه پله هم به طور کامل ونه 1/2 و 1/3 به متراژ تغییر کاربری اضافه میگردد چون خاک قابلیت کشاورزیش را از دست داده و 1/2 و 1/3 برای جهاد بی معناست.

این گونه است که 50 متر مربع بنا میتواند 500 متر مربع تغییر کاربری باشد...
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تسهیلات بافت های فرسوده zzzfffhhh 0 1,102 ۲۰ خرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۰ : ۱۸
آخرین ارسال: zzzfffhhh
  تفاوت سند زمین شهری با منگوله دار چیه؟ mg_mahyar 4 9,502 ۱۷ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۲ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان