امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پارک کردن دو خودرو در یک واحد پارکینگ !؟
سلام به همه دوستان عزیز .
سال نو بر همتون مبارک ...

دوستان مدتیه که یه مسئله ساده و خنده دار برای ما پیش اومده که البته باید حل بشه .
دوستان آپارتمان ما دو کله هست ... 4 واحد داره و 3 پارکینگ و دو درب ورودی پارکینگ در شمال و جنوب آپارتمان ... دو واحد از پارکینگ ها برای ماست و پارکینگ دیگر برای همسایه دیگر مون ... چینش پارکینگها به این صورته که دو پارکینگ ما در قسمت شمالی ملک قرار دارد و پارکینگ همسایمون در قسمت جنوبی ملک قرار دارد ( روبرو حیاط مشاع و درب ورودی جنوبی ) .
حالا مدتیه که این همسایمون دوتا ماشین گرفته و هر دو تا شو میخواد در اون یدونه واحد پارکینگ اش جا بده و وقتی که بهش اعتراض میکنیم که شما یک پارکینگ بیشتر ندارید در جواب میگوید که مساحت پارکینگ من 11 متر هست و من میتونم در این مساحت هر کاری میخوام بکنم و بقیه ماشین دوم هم در حیاط مشاعی قرار میگیره و در اون حیاط من هم حق دارم ...

از اونجا که خانواده ما اهل مشاجره و بحث ها بیهوده نیست از شما حقوقدانان محترم تقاضا راهنمایی در این زمینه را دارم و ممنون میشم به سوالاتم پاسخ دهید :

1 - آیا کسی میتونه در یک واحد پارکینگ بیش از یک خودرو پارک کند ؟
2 - آیا موتور سیکلت و دوچرخه در قانون جز وسائل نقلیه به حساب می آیند و آنها را می توان در محیط مشاعی پارک کرد ؟
3- کسی که یک واحد پارکینگ دارد آیا میتواند یک خودرو و موتور سیکلت و دوچرخه را در محیط پارکینگ خود همزمان پارک کند ؟
4 - مساله دیگری که به وجود اومده این هست که این همسایه ما وقتی اعتراض ما رو دید در پاسخ ، برای اینکه حرفی زده باشه گفت من هم میرم یه انباری در قسمت پارکینگ خودم ایجاد میکنم ... با توجه به اینکه آپارتمان ما فاقد انباری هست و در سند هیچ یک از واحدها هم انباری قید نشده ... آیا این شخص حق داره برای خود یک انباری بسازه ( چه در محدوده پارکینگ اش چه در فضا مشاعی ... میتونه از شهرداری جواز این کار رو بگیره ( بدون رضایت ما ؟ ) ) ؟ .
5 - در آخر با توجه به تجربیات دوستان کلا چه کار کنیم که این مسئله به بهترین شکل ممکن حل بشه .

خدا خیرتون بده Shy @

پاسخ
سلام
سال نو برشمانیز مبارک
همسایه شما که دارای یک واحد است حق پارک صرفآیک خودرورادارد چون رابطه شمارابطه همسایگی است درجهت رعایت حسن همجواری پیشنهاد میشود قبل ازهراقدام اظهارنامه ای برای ایشان ارسال ومتذکرشوید اعمالش درپارک 2خودرو درپارکینگ مخالف قانون نحوه تملک آپارتمانها نسبت به پارک 2خودرو بدون توجه به اسنادمالکیت میباشدوقابل پیگرد ازطریق قانون تحت عنوان مزاحمت وتصرف عدوانی ومستلزم پرداخت اجرت المثل ایام تصوف است

ماشا الله پرسش خویش رادر7بندمطرح کردید که به علت کمبود وقت بطورکلی پاسخ داده میشود
پارک دوچرخه وموتور با مصالحه ایراد ندارد آنهم درصورتی که برای سایرین ایجاد مزاحمت ننمایدبگذارید انباری بسازد با دادخواستی قلع وقمعش خواهید کرد درفضای اشتراکی هیچ کس حق تصرف بدون اذن سایرشرکاء راندارد بالنتیجه درحیاط حق پارک قسمتی ازخودرو باوصل به پارکینگ راندارد
ضمنآ اصطلاح دوکله از واژه های بازاری است درقانون ثبت وشهرداری به دوبر شناخته میشود
نظربنده بدون مطالعه چنین بود اگراشتباه است ازدوستان خواستار اصلاح آنرادارم
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
خیلی ممنون جناب حکمت .
آیا این شخص میتونه در محوطه پارکینگ خود انباری بسازه ؟ ( بدون رضایت ما ) ؟

ممنون میشم دوستان دیگه هم نظرشونو بفرمایند @
پاسخ
باسلام و تبریک عید خدمت همه ی دوستان عزیز
حضور مخاطب گرامی عرض شود جناب حکمت پاسخ کاملی را فرموده اند و نظر بنده مثل نظر ارایه شده می باشد
ضمنا ایشان نمیتواند انباری بسازد
تغیر در قسمت مشاعات با اتفاق نظر همسایگان خواهد بود
هر چند،چند متری از پارکینگ سهم ایشان(همسایتون)باشه باز بدون اجازه شما حق ساخت انباری را ندارد
مرا با حقیقت بیازار ، ولی با دروغ آرامم مکن...!
پاسخ
خیلی ممنون از دوستان .
دو تا سوال دیگه از خدمت دوستان داشتم که ممنون میشم دوستان نظر ارزشمندشون رو بفرمایند :

1 - برای ساخت انباری در آپارتمانی که فاقد انباری هست و در اسناد واحدهای آن هم قید نشده ( صرف نظر از موضوع رضایت ) آیا نیاز به جواز از شهرداری است ؟ ( با توجه به اینکه در سند و جواز ساختمان انباری وجود ندارد آیا ایجاد انباری قانونا" ممکن میباشد یا خیر ؟ )

2 - آیا گذاشتن اسباب و لوازم در محدوده پارکینگ اختصاصی هر واحد خلاف قانون است ؟ ( اگر برای خروج خودروها مزاحمت ایجاد کند چه طور ؟ )

ممنون از لطف همه دوستان Shy @
پاسخ
1-لازمه ساخت انباری اخذمجوزازشهرداری میباشد البته با تصویب هیئت مدیره ویک دوم اعضاء +1درصورتی هم که بخواهیدبدون مجوز شهرداری اقدام به این عمل نمائید اگر سقف کاذب (شیروانی) بگذارید انباری محسوب نیست بلکه یک چهاردیواری است هرزمان هم بخواهید میتوانیددرصورت نیاز به بازدید شهرداری اگرایراد نمودند آنرابردارید
2-هرچند شما پارکینگ را فضای اختصاصی تصورنمودید اما چنین نیست به نظربنده از فضاهای مشاعی است که اختصاص به پارک خودرو شمادارد نه اینکه کمد شکسته الخ.... گذاشته ونمای فضای پارکینگ رابصورتی ناشایست درآورید
البته بستگی به عرف آپارتمان هم دارد موردی داشتم حیاط اشتراکی راطبقه اول دیوارکشیده بوددرکارشناسی مهندس کارشناس ایراد به عرف وزیردیدافتادن خانه طبقه اول ازنظرشئونات اسلامی نموده بود بنده نیز طی لایحه ای خواستار منجزکردن نظریه شدم وموردقبول دادگاه واقع شدومهندس کارشناس عدول ازنظریه قبل نمود ونظربه برداشتن دیوارواستفاده صرفآ بصورت حیاط نمود
تا برداشت ها ودفاعیات ونظرساکنین وهیئت مدیره درخصوص موارد اینچنینی چه باشد اما نظریه کارشناس وسایر تاب مقاومت دربرابر قانون راندار د
تانظردوستانم چه باشد منتظرهستیم
ما بیشتر،
پاسخ
ممنون جناب حکمت .

نقل‌قول: البته با تصویب هیئت مدیره ویک دوم اعضاء +1
میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید ؟
با توجه به اینکه آپارتمان ما شامل 4 واحد مسکونی و 3 پارکینگ میباشد و 2 واحد و 2 پارکینگ متعلق به ما میباشد ، یک واحد و یک پارکینگ برای همسایه مذکور و یک واحد بدون پارکینگ برای شخص دیگری است ... الان تعداد اعضا به چه صورت محاسبه میشود ؟ ما که 2 واحد و 2 پارکینگ داریم یعنی بیش از 50% اعضا رو در اختیار داریم یا ملاک به صورت دیگه ای هست ؟
پاسخ
ضمن تبریک سال نو خدمت دوستان و کلیه کاربران محترم بیانات دوستان بزرگوارم جناب حکمت و عزیزی به نظر بنده عرایض برادرانم موافق قانون بوده و بنده تنها موردی به نظرم رسید که بیان میکنم لذا به نظر بنده اگر محل پارکیگ مشخص علاوه بر پارک خودرو محل قرار گرفتن یک موتور یا دوچرخه نیز وجود داشته باشد پارک آن توسط مالک حق پارکیگ با توجه به شرایط پارک مجاز بوده با این استدلال که پارکینگ محل پارک خودرو بوده به شرط عدم تجاوز به حقوق دیگران و امکان وجود پارک قرار دادن موتور و دوچرخه بلا مانع است همانگونه که شخص در صورت نداشتن خودرو تا اندازه محل پارک خود میتواند متور پارک کند به اینصورت که ممکن است مالک حق پارکینگ خود و خوانواده اش دارایی 4 موتورسیکیلت و یا چند دوچرخه باشد میتواند به اندازه حق پارکینگ خود از محل پارک استفاده کند لذا تنها در زمانی غیر مجاز است که بیش از محل پارک به حقوق دیگران در مشاعات تجاوز شود و در مورد بقیه موارد بنده نظر موافق نظر دوستان دارم و در موارد دیگر سوالات شما دوستانم کامل پاسخ شما را داده اند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام
ضمن تبریک متقابل سال نوبه دوست ارجمندم جناب آقای تیموری که به حق زحمات فراوان دراین انجمن متحمل میگردند وبه حقیقت همیشه ختم کلام بوده اندکه جای قدردانی دارد وزبان قاصرازبیان میباشد
عرض شودحضورتان به نظرمیرسد آپارتمان این دوست عزیزدارای 4واحدمیباشدو2واحد متعلق به این دوست است که آپارتمان دارای ظرفیت پارک3خودرو میباشد اما مالک یک واحد ازپارکینگ حق استفاده ندارد یا خودروندارد بالنتیجه فعلآ استفاده نمینماید درچنین موردی محل احتیاط است زیرا دوست ما مشخص ننموده درسند تفکیکی وثبتی برای هرواحدیک پارکینگ درنظرگرفته شده است؟
آیاپارکینگ ها وتعلق آن به واحدها منجزآثبت سند شده یا خیر؟
واحدی که فاقدپارکینگ است آیا تابحال اعتراض نموده یاخیر؟
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام خدمت جناب تیموری و تشکر مجدد از جناب حکمت وجناب عزیزی .

نقل‌قول: آیاپارکینگ ها وتعلق آن به واحدها منجزآثبت سند شده یا خیر؟
بله ... کاملا در اسناد مشخص شده ... دو واحد از سه واحد پارکینگ موجود در اسناد و صورتمجلس تفکیکی برای دو واحد مسکونی ماست ( در سند هر واحد مسکونی ، پارکینگ مختص به اون واحد مشخص و قید شده ) و پارکینگ دیگر بر اساس سند متعلق به همسایه مذکور است و واحد دیگر هم اصلا پارکینگ در سند ندارد .

نقل‌قول: واحدی که فاقدپارکینگ است آیا تابحال اعتراض نموده یاخیر؟
خیر ... از پارکینگ استفاده نمیکنند و هنوز صحبتی در این مورد نکردند .

حالا با توجه به شرح بالا آیا اکثریت مد نظر با ما است ؟ ... یا مثلا اگر ما مخالف انجام کاری در ساختمان باشیم آیا قانونا میشود آن کار را انجام داد ؟

ممنون از همتون Shy @
پاسخ
سلام
1-باتوجه به مواردمطروحه به نظر میرسد آپارتمان شما فاقدمدیرساختمان باشد وظیفه مدیرساختمان به این آسانی ها هم نیست بلکه مهمترین وظیفه اش این است که ساختمان رادربرابرآتش سوزی باید بیمه کنددرصورت به وجودامدن خسارتی درآتش سوزی غیر محتمل وورود خسارت وبیمه نبودن ،مدیر مسئولیت مدنی ازجنبه دیگر کیفری خواهدداشت.
2-همسایه ای که درسند پارکینگ نداره حق پارک هم ندارداما باتوجه به شرایط آپارتمان اگر بصورتی باشد که ازپارکینگ ترددنماید حق اعتراض دارد خصوصآ اینکه فرمودید همسایه شما بصورتی 2خودرو را پارک مینماید که ازقسمتی تجاوز به حریم حیاط نیز میگردد

3-اینکه شمافرمودید حق بااکثریت است واکثریت هم شما هستید ومیتوانیدهرسخن مخالف قانون راقانونی کنید خیر چنین نیست حتی اگرمدیر آپارتمان هم شده وازحدود خودخارج شوید حق عزل وجوددارد
به هرحال باتوجه به پست های قبلی خصوصآفرمایشات جناب تیموری رجوع ورفتارنمائید
ما بیشتر،
پاسخ
ممنون جناب حکمت ... .
نقل‌قول: اینکه شمافرمودید حق بااکثریت است واکثریت هم شما هستید ومیتوانیدهرسخن مخالف قانون راقانونی کنید خیر چنین نیست

فکر کنم منظور بنده رو کاملا برعکس متوجه شدید Smile ... منظور بنده این بود که با توجه به میزان سهمی که ما در این آپارتمان داریم آیا قانونا کسی از اعضا ساختمان میتواند کاری را بدون جلب رضایت ما در ساختمان انجام دهد یا خیر ؟
پاسخ
(۳ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۲ : ۲۱)h_dev نوشته است: ممنون جناب حکمت ... .
نقل‌قول: اینکه شمافرمودید حق بااکثریت است واکثریت هم شما هستید ومیتوانیدهرسخن مخالف قانون راقانونی کنید خیر چنین نیست

فکر کنم منظور بنده رو کاملا برعکس متوجه شدید Smile ... منظور بنده این بود که با توجه به میزان سهمی که ما در این آپارتمان داریم آیا قانونا کسی از اعضا ساختمان میتواند کاری را بدون جلب رضایت ما در ساختمان انجام دهد یا خیر ؟
دقیقآ منظور جنابعالی را متوجه شدم به این جهت است که تکمیلی پاسخ دادم
حتی اگرجنابعالی سهم آن همسایه رابخرید درحقیقت سه چهارم از آپارتمان درمالکیت شما باشد مجددآعرض میکنم ازحدود قانون نمیتوانید به صرف مالکیت بیشترخارج شوید
جهت اطلاع حتی نمیتوانید رنگ پنجره ای بیرونی ساختمان خودتان راتغییر وغیر هماهنگ باهمسایه نمائید
خلاصه پاسخ تامالکیت آپارتمان بصورت مشاعی است احدی حق تجاوز از قانون نحوه تملک آپارتمانها ندارد

(۳ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۲ : ۲۱)h_dev نوشته است: ممنون جناب حکمت ... .

دقیقآ منظور جنابعالی را متوجه شدم به این جهت است که تکمیلی پاسخ دادم
حتی اگرجنابعالی سهم آن همسایه رابخرید درحقیقت سه چهارم از آپارتمان درمالکیت شما باشد مجددآعرض میکنم ازحدود قانون نمیتوانید به صرف مالکیت بیشترخارج شوید
جهت اطلاع حتی نمیتوانید رنگ پنجره ای بیرونی ساختمان خودتان راتغییر وغیر هماهنگ باهمسایه نمائید
خلاصه پاسخ تامالکیت آپارتمان بصورت مشاعی است احدی حق تجاوز از قانون نحوه تملک آپارتمانها ندارد
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  به نرخ روز حساب کردن وجه (در ستون خواسه دادخواست) چنگیزوند 12 506 ۲۱ آبان ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۳ : ۱۳
آخرین ارسال: چنگیزوند
Sad مشکلات فروش واحد مسکونی pcmarket 6 8,653 ۷ شهريور ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۵ : ۱۴
آخرین ارسال: site2017
  توقيف خودرو به دليل مزاحمت ya30n 4 8,762 ۷ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۷ : ۰۹
آخرین ارسال: ya30n
  در اختیار قرار دادن پارکینگ و کلید آپارتمان به غیر ؟ h_dev 1 5,693 ۲۷ آذر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۷ : ۱۰
آخرین ارسال: حکمت
  آیا میشه برای متوقف کردن بی جهت کار ساخت وساز مسکن ادعا خسارت کرد ؟ h_dev 4 7,661 ۲۷ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۶ : ۰۰
آخرین ارسال: h_dev

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان