امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سئوال
سلام
پرونده اي در شهرستان داشتم كه از من شكايت شده بود به جرم درگيري . ضرب و جرح . مزاحمت . فحاشي . مزاحمت . سرقت . آتش سوزي درخصوص آتش سوزي از سوي دادگاه برائت صادر شد ولي درخصوص مابقي با توجه به اينكه شاكيه اعلام نموده بود كه جرم در تهران واقع شده نيز عدم صلاحيت صادر شد . سئوال اينجاست كه :
1- الان حدود يك ماه بيشتر است كه دادنامه بدست من نرسيده . البته بنده در تهران هستم و آدرس دقيق هم داده ام.
2- شاكي به راي اعتراض كرده و با توجه به اينكه تا دادنامه به طرفين ابلاغ واقعي نگردد آيا پرونده به دادگاه تجديد نظر استان ارسال ميگردد يا خير آيا نياز است برم دادنامه را تحويل بگيرم .

3- درخصوص قسمت دوم راي كه عدم صلاحيت خورده پرونده به دادسراي عمومي و انقلاب تهران ارسال شده آيا پرونده به دادسراي محل وقوع جرم ارسال ميگردد ؟ آيا با توجه به اينكه بابت پرونده مذكور 30 ميليون كفالت گذاشته ام نياز به وثيقه جديد ميباشد ؟ - ضمنا شاكي در همان روز درتهران اقدام به طرح همين شكايت با عنوان ضرب و جرح نموده بود كه قرار منع تعقيب صادر شده بود

4 - آيا ميتوانم از شاكي شكايت كنم كه چرا يك موضوع را دوبار شكايت نموده و بايد چه شكايتي بكنم و چه حكمي براي شاكي صادر خواهد شد

ممنون
پاسخ
سلام
پاسخ سئوال ها
1-چه دادنامه ای باید به شما ابلاغ شود شاکیه شکایتی نموده منجر به قرارمنع تعقیب ودربعض ازجرم ها کیفرخواست صادرشده است،قرارمنع تعقیب صرفآ به شاکی ابلاغ میشود به متهم ابلاغ نمیگردد
2-قرار نه رای در سئوال 1 پاسخ ارائه گردید
3-اگردادسرای رسیدگی کننده به صلاحیت دادسرای تهران قرارصلاحیت صادرنموده باشد قطعآ پرونده وارد داسرای تهران شده میتوانید برویدازرایانه یکی ازداسراها پیگیر باشید نوع قرار ومقدار ازنظر افزایش یاتقلیل انهم بستگی به مرجع تحقیق دادسرای مرجوع الیه دارد
4-اگرتاریخ های وقوع جرم درهردو شکایت یکی باشد خیر درغیراینصورت بله میتوانید
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
دادسراي شهرستان چون بخش مي باشد قراري صادر نگرديده و فقط دادنامه صادر شده

سلام . با توجه به اينكه حكم برائت براي من صادر شده آيا مي توانم كفالتي كه روي پرونده گذاشتم را درخواست كنم
پاسخ
سلام مجدد
مادرقانون قرارهای متفاوتی داریم حتی قراررد دفتر که عمومآ بصورت*** 920997صادر میگردد مفهوم 997 یعنی قرار یا رای اما تفاوت قراردادسرا بارای چنین است درقراردادسرادرصدر آن وانتهای آن آورده میشود قرار.......... الخ
اما دررای آورده میشود رای دادگاه که قطعآ آنچه دادسرا برای شما صادرکرده قراربوده است مگراینکه ازقراردادسرا به دادگاه شکایت شده باشد که دادگاه اگرجرمی رامتوجه متهم نداند ضمن استواری قرارداسرا حکم بربرائت قطعی هم صادرخواهد نمود

کفالتی که ثبت ضم پرونده است به شماداده نخواهد شدزیرا دراثربرائت باطل شده است اما اگر وثیقه ای سپرده باشید میتوانید ازدادسراتقاضای رفع اثرنمائید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان