امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم ثبت نامه توسط سازمان ها
باسلام و احترام, بنده یک گزارش نوشتم عطف ماده 96 قانون خدمات مدیریت کشوری برای مافوقم. بردم دبیرخانه سازمان میگه که مدیرا خوششان نمی آید چنین نامه هایی در اتوماسیون ثبت بشود. نامه را بردم به رئیس دادم گفتم موافقت کن ثبت شه پیچوندتم. حالا چه کار کنم بنظر شما ؟ کلا ماده ای چیزی نداریم که من کارمند دبیرخانه را بترسانم. (نمی خوام اظهارنامه یا چیزهای تند بدم) با تشکر.
(البته نمی دانم این پست مربوط به کدام انجمن هست با عرض معضرت.)(
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم متاسفانه بدبختی نظام اداری ما فرا تر از این مسائل می باشد اگر هر کارمندی و یا هر ارباب رجوعی با حق و حقوق خود آشنایی داشت چنین عواقبی بوجو نمی آمد در هر صورت بنده نمی دانم مشکل شما چیست که ماده 96 قانون خدمات را استناد جهت ثبت نامه خود قرار داده اید در هر صورت شما می توانید از راهکار دیگر استفاده کنید چون همانگونه که دوست عزیز و بزرگوار بنده هم تجربه در این زمینه داشته و هم کراراً این راهکارها را بیان مینمایند که نظرات ایشان بسیار موارد کارگشای بسیاری از کاربران بوده که بنده از بیانات این دوست گرامی استفاده مینمایم که در مورد شما بسیار قابل قبول و کارساز میباشد به این صورت که شما نامه و یا درخواست خودرا مستقیماً جهت مدیر مافوق خود پست سفارشی پیشتاز کنید که در در این حالت اداره پست با دریافت رسید تحویل شما را به مقصودتان می رساند و مدیر در این حالت دستورثبت نامه شما را خواهد داداین نظر بنده با توجه به بیانات و تجربیات دوست عزیزم جناب حکمت بوده که به نظر بنده در مورد شما هم کار ساز بوده و راه دیگر اقدامات قانونی دیگر مانند گزارش به مقام بالاتر از مافوقتان با توجه به سلسله مراتب اداری و یا ارسال اظهار نامه و یا شکایت ممانعت از حق و سوء استفاده از مقام و موقعیت و موارد بسیار دیگر این نظر بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با تشکر از راهنمایی شما. من الان بیشتر دردم همین عدم اخذ نامه توسط دبیرخانه هست. یعنی هیچ قانونی چیزی وجود ندارد که مثلا مربوط به تکریم ارباب رجوع باشد و ایشان را ملزم به اخذ نامه کند. چون میدونید که اگه مثلا یه چیزی شبیه اظهارنامه باسه مافوقت بفرستی پوستت کندست! اضافه کار، مرخصی و ... همه، جوری می شه که آدم خودش استعفا می ده. اما مثلا اظهارنامه به خود دبیرخانه بدم که این اقدام شما برخلاف فلان قانون است. بعد اونها نامه من رو دریافت کنند.
بعد بنظر شما رسید پست پیشتاز کفایت می کند (چون من رفتم دبیرخانه گفتم می خوام نامه رو پست پیشتاز کنم انها گفتند بازهم به حال ما فرقی نمی کنه وقتی ببینیم نامه داخلی هست باز میفرستیم باسه رئیست اون اجازه ثبت بده)؟
پاسخ
مخاطب گرامی به نظر بنده با اگر و اما و شاید کاری صورت نمیگیرد اگر بخواهیم با تفکرات و توهمات ئپیش برویم هیچگاه نتیجه ای نمیگیریم متاسفانه در ادارات دولتی هر کارمند مادون میخواهد کاری را انجام دهد و یا حقی که متعلق به خود است بگیرد دائماً در حال مشورت با همکاران بوده و این مشورت با توجه به این ضرب المثل که دیوار گوش داره،موشم گوش داره به گوش مافوق رسیده و وقتی مافوق متوجه تحریک و اقدام علیه خود شود در مقابل اقدام کننده وی نیز جبهه گیری میکند شما بجای مشورت و پرسیدن از همکار بروید و در زمینه مشکلتان دنبال مشاور خارج از سیستم اداری خود باشید و کلیه راهها را امتحان کنید در هر صورت دبیرخانه ابتدا مکلف به ثبت و سپس تکلیف به ارائه نامه و کسب دستور از مافوق را دارد و مسئول دبیر خانه را میتوانید به این روش تهدید کنید در ضمن کسی که میخواهد و یا دارد کاری را میکند باید تبعات آنرا هم بپذیرد یک ضرب المثل هست که می خواهی بری تو آب خیس نشی دوست عزیز شما میخواهی عملی انجام دهی که موجب احقاق حق خود و یا به قول معروف میخواهی زیر آب مافوق خودتو بزنی و تبعات اونو قبول نکنی منظور از تبعات مزایا و مضراتی که مکاتبه شما دارد میباشد. این نظر بنده بوده شاید دوستان نظر بهتر داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام
دوست عزیز بنده ازپاسخ جناب آقای تیموری برداشتهای کلی نمودم درتکمیل پاسخ ایشان حضورتان معروض میدارد
به فرض مثال بنده کارمند اداره شما باشم رئیس شما ازبنده بخواداجناسی به شخصی خارج ازاداره بدون ثبت دفترواخذرسید تحویل داده،درچنین صورتی یا بنده باید کتبآ بخواهم ایشان دستوردهد یا اینکه گواهانی داشته باشم که دستور شفاهی بوده تابعدآ دچار مشکل نگردم
حال فرض کنیم رئیس شما چنین دستور مخالف قانونی داده باشددرهراداره ای حفاظت اطلاعات هست که بدون اعلام نام شما به رئیس وحتی هماهنگی نسبت به ارائه آن مخالف قانون به توسط شما اقدام خواهند نمود واشخاص مقیدی هستند
طریق دیگر هم ارائه گزارش به صورت محرمانه به بازرسی کل کشور به نشانی ذیل است
http://shekayat.bazresi.ir/Portal/Home/Default.aspx?CategoryID=d25ab7df-68da-47ee-9d2d-a70975f63dfe
موفق باشید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  خرید یک ملک با صلح نامه یا مبایعنامه؟ محمد رضایی 2 3,643 ۷ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۴ : ۱۴
آخرین ارسال: محمد رضایی
  اساسنامه چیست و چگونگی تنظیم اساس نامه در هنگام ثبت شرکت razihz 1 6,143 ۲۴ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت
  عدم رعایت مصلحت موکل توسط وکیل درانتقال به خود حکمت 11 24,741 ۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۳ : ۰۸
آخرین ارسال: حکمت
  زمینی که قولنامه ای خریدیم در دفتر اظهار نامه ثبتی به نام شخص دیگر Shahram 2 31,990 ۳۰ تير ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۱ : ۱۵
آخرین ارسال: vakil
  تنفیذ وصیت نامه yasa294 3 14,751 ۲۵ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۵۹ : ۰۵
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان