امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرايط ابطال سند مالكيت
با سلام

اينجانب در سال 1390 يك منزل مسكوني مخروبه به متراژ شصت متر و در زميني به متراژ 275 متر در يكي از شهرهاي شمالي خريداري نموده ام و سند شش دانگ آن در محضر بنام اينجانب شده است .
مدتي است كه يك شاكي پيدا شده كه خواهان خانه مسكوني داخل زمين است و اينجور عنوان مي نمايد كه من مستاجر اين خونه بوده ام و طي چند فقره چك اين خانه را از صاحب زمين خريداري كرده ام و رسيد و دست نوشته از صاحبخانه اش دارد كه اين خانه متعلق به اوست ولي در سند مالكيت اسمي از او به ميان نيامده است .
اين ملك را من از كسي خريده ام كه او نيز از صاحبخانه همين مستاجر خريداري كرده است و ملك را به من فروخته است .
در حال حاضر هيچ آدرس و تلفني از صاحبخانه در دست نيست و صاحبخانه مجهول المكان است ، دادگاه من و كسي كه زمين و ملك را از او خريداري كرده ام رو احضار كرده و اون شاكي تقاضاي ابطال سند مالكيت را دارد .
خواهشمند است راهنمايي بفرماييد كه تكليف من چيست ؟
پاسخ
سلام
دوست عزیزدادخواست ابطال سندودفاع درقبال آن کار ساده ای نیست که بتوان درخصوص آن براحتی اظهار نظر کردچون دادخواست وضمائمی که ابلاغ شده،ممکن است سند عادی پیوست جعل شده باشد یاحتی ممکن است مخالف نظربنده باشد دروحله اول باارائه آن به یک وکیل وملاحظه متن آن ،حتی ممکن است به شما بگوید نسبت به آن ادعای جعل کنیدضمن اینکه به نظربنده اگر چنین دادخواستی به طرفیت شما طرح شده باشد اما خواهان ،امضاء کننده سندعادی راطرف دعوی قرارنداده باشدشما میتوانید نسبت به این مورد ایراد نمائیدقطعآ اگرایرادننمائید چنین دادخواستی درهمان جلسه اول داردسی محکوم به رداست وقرارردخواسته صادرخواهدشد
علی ایحال لازمه ابطال سندتبحرطرفیندردفاع میباشدممکن است هریک ازطرفین عملیانجام دهند که به ضررخودشان باشد
موفق باشید
پاسخ
با سلام ، من پدر و مادرم اختلاف دارن و جدا از هم زندگی می‌کنن ( پدرم با زن صیغه خود در جای دیگری زندگی‌ می‌کند )، به تازگی پدرم ادعا کرده که اگر ۳دونگ خانهِ که ما در آن هستیم به نامه آن نزنیم شکایت می‌کند و از طریق دادگاه اقدام به گرفتن ملک از ما می‌کند می‌خواستم بدونم از نظر قانونی‌ هم چین کاری امکان پذیر هستش ؟؟؟ سند ملک ۶دونگ به نام مادرم است و مادر من اقدام به طلاق هم نکرده ... ملک مذکور سالها پیش توسط پدرم خریداری شده بود اما سند و تمام مدارک ثپتی به نام مادرم می‌باشد ...راستش خیلی‌ نگران هستم بعد این همه نامردی و اذیتی که این آدم نسبت به ماها داشتش و ترک خانه و خانواده حالا اومده و یک هم چین ادعا می‌کنه ! خوشحال میشم اگه در این بار اطلاعاتی‌ به من بدین
پاسخ
مخاطب محترم شما سوالتان را در محل مخصوص بیان ننموده اید ولی در هر صورت خدمت شما عرض میکنم به نظر بنده با توجه به اینکه کل ملک به نام مادرتان است پدرتان به هیچ عنوان نمیتواند علیه شما و یا مادرتان کاری بکند فقط در هیچ کجا و به هیچ عنوان اقرار و یا بیان نکنید که خانه متعلق به پدرتان بوده و یا هست و امکان دارد از مادرتان در اینمورد هم به جهت ترساندنشان شکایت کند ولی به هیچ عنوان ایشان تسلیم نشود و بگوید خانه متعلق به خودم است و خودم خریده و کلیه وجه آنرا خودم داده ام زیرا بار اثبات با مدعی می باشد نه با مادر شما و این اصل در محاکم وجود دارد نافی را نفی کافی است و نیازی برای آوردن دلیل و اثبات برای نافی وجود ندارد و هیچ محکمه ای و هیچ قاضی اجازه تفتیش در مورد مالکیت مادرتان را ندارد این نظر بنده بوده شاید دوستان نظر دیگر داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۳۰ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۸ : ۰۰)Kamyab.Teymouri نوشته است: مخاطب محترم شما سوالتان را در محل مخصوص بیان ننموده اید ولی در هر صورت خدمت شما عرض میکنم به نظر بنده با توجه به اینکه کل ملک به نام مادرتان است پدرتان به هیچ عنوان نمیتواند علیه شما و یا مادرتان کاری بکند فقط در هیچ کجا و به هیچ عنوان اقرار و یا بیان نکنید که خانه متعلق به پدرتان بوده و یا هست و امکان دارد از مادرتان در اینمورد هم به جهت ترساندنشان شکایت کند ولی به هیچ عنوان ایشان تسلیم نشود و بگوید خانه متعلق به خودم است و خودم خریده و کلیه وجه آنرا خودم داده ام زیرا بار اثبات با مدعی می باشد نه با مادر شما و این اصل در محاکم وجود دارد نافی را نفی کافی است و نیازی برای آوردن دلیل و اثبات برای نافی وجود ندارد و هیچ محکمه ای و هیچ قاضی اجازه تفتیش در مورد مالکیت مادرتان را ندارد این نظر بنده بوده شاید دوستان نظر دیگر داشته باشند

مرسی‌ بابت راهنمائی و کمکتان ، فقط یک سوال درباره پرداخت پول که فرمودین ، پول این منزل سالها پیش از طریق چک‌های پدرم و شماره حساب آن پاس شده ! با توجه به این موضوع ، میتون برا ما مشکل ایجاد بکنه ؟؟؟ البته شرکت ثبت شده پدر که از طریق آن اقدام به کسب درامد و پرداخت پول این منزل هم کرده ، یک شرکت خانوادگی بوده که با مدیر عاملی پدرم که اعضائ هیئت مدیر و اینجور چیزاش مادرم و من و خواهرم هستن (سهم دارن شرکت هستیم)... با توجه به این مسأل لطف می‌کنید و نظر خودتون رو در باره این مورد بیان کنید ؟
پاسخ
مخاطب محترم وجه خرید هم اگر از محل چکهای شرکت خانوادگی باشد هم فرقی در اصل و ماهیت موضوع نمیکند و اگر به فرض محال بخواهد استنادی شود ایشان بیان کنند پول متعلق به خودم بوده که جهت سرمایه گزاری به همسرم و یا شرکت داده شده و از محل طلب خود از شوهرم و یا شرکت اقدام به خرید ملک نموده ام در هر حالت بار اثبات بعهده مدعی می باشد عند الزوم هر زمان که پدرتان شکایت و یا دادخواست به دادگاه دادند از همان بدو امر شما یک وکیل بگیرید تا از حق شما دفاع کند فقط اگر یک بار اقدام نماید بدانید در صورت عدم اقرار به هیچ عنوان علیه شما حکمی صادر نخواهد شد زیرابحث دعوی ملک دارای سند رسمی بوده و با توجه به اثبات مالکیت هیچ کاری نمیتواند بکند در هر صورت اگر بخواهید کاری کنید که پدرتان تا عمر دارد به آن خانه نگاه نکند هم شما و هم مادرتان قبل از ادعای پدرتان شکایت ترک انفاق بکنید و یا مادرتان اگر مهریه قابل توجهی دارد دادخواست مطالبه مهریه و اجرت المثل بدهد تا دیگر هوس چپ نگاه کردن به اموال شما نکند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۳۰ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۲ : ۰۱)Kamyab.Teymouri نوشته است: مخاطب محترم وجه خرید هم اگر از محل چکهای شرکت خانوادگی باشد هم فرقی در اصل و ماهیت موضوع نمیکند و اگر به فرض محال بخواهد استنادی شود ایشان بیان کنند پول متعلق به خودم بوده که جهت سرمایه گزاری به همسرم و یا شرکت داده شده و از محل طلب خود از شوهرم و یا شرکت اقدام به خرید ملک نموده ام در هر حالت بار اثبات بعهده مدعی می باشد عند الزوم هر زمان که پدرتان شکایت و یا دادخواست به دادگاه دادند از همان بدو امر شما یک وکیل بگیرید تا از حق شما دفاع کند فقط اگر یک بار اقدام نماید بدانید در صورت عدم اقرار به هیچ عنوان علیه شما حکمی صادر نخواهد شد زیرابحث دعوی ملک دارای سند رسمی بوده و با توجه به اثبات مالکیت هیچ کاری نمیتواند بکند در هر صورت اگر بخواهید کاری کنید که پدرتان تا عمر دارد به آن خانه نگاه نکند هم شما و هم مادرتان قبل از ادعای پدرتان شکایت ترک انفاق بکنید و یا مادرتان اگر مهریه قابل توجهی دارد دادخواست مطالبه مهریه و اجرت المثل بدهد تا دیگر هوس چپ نگاه کردن به اموال شما نکند

یک دنیا تشکر بابت راهنمائی و کمکتون . .. Big Grin
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ابطال اقرارنامه رسمی حکمت 3 18,343 ۲۶ آبان ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۶ : ۰۹
آخرین ارسال: کامیاب
  ابطال تصمیم واحد ثبتی rezay50 2 6,902 ۵ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۷ : ۲۳
آخرین ارسال: rezay50

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان