امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کدام مسیر قانونی را برای رد ادعای سازمان اوقاف پیشنهاد می کنید ؟
با عرض سلام و خسته نباشید
سلام علیکم

اینجانب ملکی با سند مالکیت اصلی و باشماره چاپی در سال 1354 خریداری کرده ام (سند منقوله دار و بنچاق دارم). که هیچ گونه اشاره ای به اوقاف بودن آن در سند و بنچاق دیده نمی شود ومهر اوقاف به سند و بنچاق نخورده است . ثبت اسناد واملاک در برگه استعلام خود می نویسد که سازمان اوقاف نسبت به عرصه پلاک موصوف ادعای وقفیت نموده است.

سازمان اوقاف هیچگونه وقفنامه و اسناد مستندی را برای ادعایش ارئه نمی دهد . ادعای اوقاف باعث منصرف شدن خریداران ملک شده، وقتی که خریداران در برگه استعلام ثبت و اسناد ادعای وقفیت سازمان اوقاف را بر عرصه ملک مشاهده می کنند خریداران از خرید ملک منصرف می شوند و می گویند ملکی را نمی خرند که بر سرش دعواست و یا اینکه می گویند ما پول اعیان ملک را پرداخت می کنیم و پول عرصه ملک را پرداخت نمی کنیم که این باعث می شود قیمت ملک اینجانب به شدت افت کند .

کدام مسیر قانونی را برای رد ادعای سازمان اوقاف پیشنهاد می کنید ؟
*الف )از چه طریقی اقدام کنم؟ 1- دادگاه شهرستان ؟ دادگاه استان ؟ 2- شورای مدنی ؟ 3-وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی ؟ 4-دیوان عدالت اداری 5- سازمان اوقاف شهرستان ؟ سازمان اوقاف استان ؟ سازمان اوقاف کشور؟
*ب) به کجا شکایت کنم و متن شکایت را چگونه تنظیم کنم ؟

از شما خواهشمندیم که درحل این مشکل و پیگیری آن من را یاری فرمایید.
با سپاس فراوان از شما
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
کدام مسیر قانونی را برای رد ادعای سازمان اوقاف پیشنهاد می کنید ؟ - توسط 1300 - ۹ آذر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۵ : ۱۶

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قرار تامین خواسته برای شارژ ساختمان sh4hrooz 4 5,928 ۴ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۶
آخرین ارسال: masoudfn
  راه حل حقوقی برای سرک کشیدن همسایه maziyar12 2 3,513 ۲۹ بهمن ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۹ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت
  [برش] چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید shilanaseri 0 3,503 ۱۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۴ : ۰۸
آخرین ارسال: shilanaseri
  چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید omid1362 8 9,785 ۱ اسفند ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۶ : ۲۲
آخرین ارسال: omid1362
  راهكار قانونی در وضعیت موجود بعد از اثبات حجر افراد smsalehimazandarani@gmail.com 1 4,005 ۳۰ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۷ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان