امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کمک فوری. با کارت بانکی من کلاهبرداری شده
دختر یکی از اقوام با عده ای دوست شد و ازهمراه آنها بدون اطلاع خانواده و شوهرش به تهران رفت و ساکن آنجا شد وبعد از مدتی از شوهرش با وکالت طلاق جدا شد. مدت 16 ماه است که در تهران با همان دوستانش در ارتباط هست حدود 2 هفته پیش با 2 نفر از دوستانش به بندرعباس برای مسافرت رفتن در آنجا شوهر یکی از دوستاتنش باهاش تماس میگیرد و میگوید قرار است که کسی مبلغی پول برایم بفرستد و فقط به کارت بانک ملی میتواند انتقال دهد چون من کارت ملی ندارم شما شماره کارتت را بده که انتقال بدهند بعد شما بحسابم منتقل کن و این خانم با اعتمادی که به آنها داشته قبول میکند یک ساعت بعد فرد مزبور تماس میگیرد که 3میلیون آمده بحسابت و شماره حساب میدهد که منتقل کن به این حساب آن دختر به برادر زن آن فردمیگوید دامادتان گفته پولش را منتقل کن به این حساب ( این دختر چون 2 روز زودتراز دوستانش میخواست از تهران بیاید در ترمینال تهران از برادر زن فرد مزبور پول میگیرد و کارتش با رمز آن را میدهد که پولش را بردارد و بندر کارت را پس بگیرد ) و آن شخص میرود و پول را انتقال میدهد . دوباره فرد مزبور ساعتی بعد تماس میگیرد که 8 میلیون آمده بحابت که باید منتقل کنی به این حسابها و آن دختر دوباره به برادر زن فرد مزبور میگوید که برود. روز بعد ساعت 12 شب خانواده دختر به او اطلاع میدهند که پسر داییت فوت کرده آن دختر میخواهد از طریق موبایلش شارژ بگیرد میبیند 7 میلیون آمده بحسابش روز بعد ساعت 7 صبح میخواهد حرکت کند برود به شهرشان برای مراسم و به برادر زن شخص مزبور میگوید که 7 میلیون آمده بحسابم کارت که پیش خودت هسته زنگ بزن به دامادتان بگو و پولش را برایش بفرست شاید احتیاج داشته باشه بعد که آمدی تهران کارتم را بده در بین راه دختر با موبایلش استعلام مانده حساب میگیرد که ببیند پول را منتقل کردن که متوجه میشود حسابش مسدود شده با دوستانش تماس میگیرد و آنها اظهار بی اطلاعی میکنند روز بعد بعد از مراسم تدفین به بانک میرود برای پرسیدن دلیل مسدودی حسابش را بپرسد که میگویند کل حسابهایت از طریق دادگاه به خاطر کلاهبرداری کارتی مسدود شده و متوجه میشود آن فرد مزبور نفقش داشته و برادر زنش اظهار بی اطلاعی میکند آن شخص مزبور با دختر تماس میگیرد و تهدیدش میکند که اگر اطلاع بدی خودت را متهم میکنند که در این جریان دست داشتی و اینا سر منم کلاه گذاشتن و شاکی تو شخصی است و من شده ماشینم را میفروشم پولش را میدهم چون به خاطر من تو دردسر افتادین حالا باید این دختر چکار کند میترسد که برود همه جریان را به دادگاه بگوید چون این مدت با آنها در ارتباط بوده میترسه بگن شریک جرمشان هستی خواهشن راهنمایی کنید با تشکر
پاسخ
سلام
دوست عزیز کمی حوصله کنید وپرسش خودرا بند به بند مشخص کنید
1-فریب خوردن یا رابطه غیراخلاقی بحث علیحده ای است
2-این دختر کارت عابر بانک ملی رادراختیار چه کسی قرارداده است
3-به فرض آ دردراختیارب -ب دراختیار ج الی آخر ودردادسرای کدام شهر موردکلاهبرداری قرارگرفته ريا،قطعآ صاحب کارت باید بازداشت باشدوسایرموارد
پاسخ
دوست عزیز جناب حکمت بنده با توجه به عرایض مخاطب هیچ دلیلی بر ای پاسخ به چنین مواردی نمیبینم چون همانگونه که از توضیحات برداشت میشود زنی به شوهرش خیانت وغیابی طلاق میگیرد.برای عشق و کیف به تهران میرود.و از تهران به بندر عباس و جاهای دیگر و با دوستانش هزار عمل غیر اخلاقی را میکند کدام محکمه و کدام عقل و منطقی میپذیرد چنین شخصی تبانی و دخالتی در ماجرای تعریفی ندارد؟!!! زیرا از توضیحات این مخاطب به صورت روشن و صریح و قانونی مداخله و شرکت در این ماجرا مشخص است مثلا یک خانم فراری و یا مجرد چگونه و از کجا پول تهیه می نموده؟ و در تهران در منزل چه کسی بوده؟ رابطه این زن با اشخاص بیان شده چگونه بوده؟ و موارد بسیار دیگر...؟!!!!! متاسفانه خلافکارها هم دنبال راهی برای فرار از اجرای عدالت هستند. زیرا اگر این شخص و یا آن زن راست بگویند. مستقیماً و قبل از هر اقدامی بدون ترس و وحشت نزد قاضی میروند و واقعیت را میگویند همانگونه که حضرتعالی بعنوان یک حقوقدان میدانید هیچ شخصی را در صورت عدم اطلاع و دخالت در امری خلاف قانون مجازات نخواهد نمود.!و همچنین هیچ دلیلی برای ارائه کارت عابر بانک این خانم به اشخاص غیر از پدر مادرو یا خواهر و برادر دختر وجود ندارد! پس اینگونه سوال وارشاد برای اینگونه اشخاص موجبات فرار مجرمین از مجازات میباشد.پس مخاطب محترم اگر حضرتعالی سوء نیت نداشته و ندارید به آن خانم بگوئید برود به آن مرجع توقیف کننده حساب بدون ترس واقعیت را بگوید حتماً در صورت احراز بیگناهی همان لحضه اول با ارائه مشخصات و آدرس کلاهبردار اصلی و همکاری با قانون قاضی رسیدگی کننده حتماً حکم برائت وی را صادر خواهد نمود این نظر توصیه بنده به حضرتعالی میباشد.
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام
عرض ادب حضوردوست ارجمندم جناب آقای تیموری
1-آنچه بنده ازفرمایشات این کاربراستنباط نمودم وباعرف جامعه قاچاق کالا مطابقت دارداین خانم با وکالت تفویضی درطلاق ازشوهرش طلاق گرفته وبه تهران رفته وبااشخاصی ارتباط ومراوده ودوستی برقرارنموده که آنها نیز خانم ودارای شوهربوده اند وازبندرعباس به تهران کالای قاچاق وارد میکردند
2-به نظرمیرسدازکارت ایشان دربندرعباس استفاده های سوء شده باشد وبزه دیده شکایت کلاهبرداری از صاحب کارت نموده باشد
3-این کاربر محترم درارسالی خود اشاره ای به رابطه غیراخلاقی ننموده تا بتوان نسبت به آن اظهارنظر نمود
4-اینجانب شدیدآ بااعمال متقلبانه وبردن مال دیگران مخالفت داشته ودارم چنانچه مواردی اینچنینی ملاحظه نمایم قطعآ راه فرارازجرم راپیشنهاد نخواهم نمود
5-درنهایت سئوال این کاربرمحترم منجز نیست
مجددآ مراتب قدردانی وسپاس خویش درپاسخ دهی به کاربران واینجانب ابراز میدارد
پاسخ
دست عزیز و گرامی بنده در بیاناتم به هزار عمل غیر اخلاقی اشاره نموده ام و در هیچ جا از رابطه غیر اخلاقی سخنی بیان نکرده ام و بیان کلمه غیر اخلاقی به دلیل این بوده که آیا خانمی که از همسر خود بصورت غیابی طلاق میگیرد بنا به دلایل نا معلوم که به بنده هم ارتباطی ندارد و با توجه به توضیحات این شخص که در پروفایلشان خود را یک آقا معرفی نموده و خود را هم از بستگان ایشان نسبت داده و بدون اطلاع خانواده به تهران و از تهران به بندر عباس میرود و خود سر هرکاری را بدون تفکر و مشورت با خانواده خود انجام میدهد و کارت عابر بانک و شماره حساب شخصی خود را بدون داشتن هرگونه رابطه نسبی و سببی به دیگری میدهد و وجوهاتی نا مشخص در حساب وی جابجا میشود و نا مشخص است اعمال در مورد حساب وی بار اول است یا بار چندم و موارد بسیار دیگر که میتوان از بیانات ایشان استنباط نمود ایا این اعمال غیر اخلاقی نیست؟ به نظر بنده هرگونه اعمال و یا رفتار خارج از هنجارهای اجتماعی حاکم بر نظام اسلامی در کشور ما خلاف اخلاق میباشد چه بسا اگر این مخاطب در خارج از ایران و در یک کشور اروپایی یا امریکایی زندگی مینمود عمل ایشان یک عمل طبیعی و قانونی بوده ولی در ایران چنین رفتارهای مطابق سنت عرف و قانون جاری غیر اخلاقی میباشد و در هر صورت با توجه به توضیحات وی بنده ایشان را صادقانه ارشاد نموده که اگر حضرتعالی و یا آن خانم اگر سوء نیت نداشته و ندارید به آن خانم بگوئید برود به آن مرجع توقیف کننده حساب بدون ترس واقعیت را بگوید حتماً در صورت احراز بیگناهی همان لحضه اول با ارائه مشخصات و آدرس کلاهبردار اصلی و همکاری با قانون قاضی رسیدگی کننده حتماً حکم برائت وی را صادر خواهد نمود دوست گرامی به نظر حضرتعالی این ارشاد نابجا و غلطی است؟
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با تشکر از آقایان
خانم بیتا 31 ساله و مدت 10 ساله بدون فرزند زندگی مشترک آرامی داشته کارمند یکی از شهرهای تقریبا جنوبی وبدون هیچ گونه سابقه میباشد و در دوستی که با خانم آتنا که شمالی بوده و در بندر عباس همراه با پدر و مادر زندگی میکرده داشته . خانم بیتا بنا بدلایلی بدون اطلاع خانواده و شوهر ، خانه را ترک کرده و در تماس تلفنی گفته مدت 20 روز میخواهم تنها باشم و در این مدت فقط تماس تلفنی داشته (تیر 91 ) باتماس تلفنی اطلاع میدهد که آمده ام ترمینال(تهران)برای برگشتن سوارشم بعد از این تماس تلفنش خاموش میشود و هیچ گونه تماسی مدت 2 ماه نمیگیرد با پیگیری خانواده بعد از 2 ماه ( از طریق میثم دایی آتنا ) به ایمیلی جواب داده و تماس میگیرد ، در مهر 91 برمیگردد و بعد از 20 روز بدون اطلاع دوباره میرود در آذر با شرط گرفتن وکالت حق طلاق برمیگردد ، در این مدت معلوم میشود در تهران با خانم آتنا ( او نیز به تهران رفته ) اوایل رفتن در خانه خاله آتنا ( سمیه که شوهر و فرزند دارد) زندگی میکردند که هر 2 بعد از پیدا کردن کار باهم خانه ای کوچک اجاره میکنند . خانم بیتا بعد از مدتی با گرفتن وکیل طلاق میگیرد و در این مد چند بار به شهر خود می آید و دیگر خانواده از محل زندگی او اطلاع داشته و حتی برای دیدن به تهران رفتن . خانم بیتا در مدت اقامت در تهران و رفت و آمد با اقوام آتنا با همه آنها آشنا و صمیمی شده و به آنها اعتماد پیدا کرده حتی مسافرتهای دسته جمعی میرفتن تا اینکه در 30 مهر امسال خانم بیتا برای جشن ناوزدی برادرش میخواهد به شهرشان برگردد در ترمینال تهران از عابر بانک میخواهد پول بگیرد که نمیتواند ( دستگاه فقط چک پول داشته ) که میثم دایی آتنا میگوید من پول دارم میدم شما بعد به من پس بدین که خانم بیا بعد از گرفتن موجودی حساب کارت عابر خود را همراه با رمز به میثم میدهد میگوید من در حسابم 100 هزار تومان دارم 94 تومان بدین بعد از کارت بردارین اگر شما اومدین بندر برای جشن تولد آدینه خواهر زادتون (خواهر آتنا) و منم بعد از جشن برادرم تونستم اومدم بندر کارتمو بدین . خانم بیتا 8 آبان از شهرشان به بندرعباس میرود و به بقیه ملحق میشود در روز جمعه 10 آبان سمیه با بیتا تماس گرفته و میگوید شوهرم مهرداد باهات کار داره ، که مهرداد میگوید از کسی طلبکارم میخواهد برایم پول انتقال بدهد کارت بانک ... فقط میتواند انتقال دهد شماره کارتت رو بده واریز که شد شما انتقال بده به کارت من که بیتا قبول میکند و بک ساعت بعد مهرداد تماس میکیرد که 3 میلیون آمده بحسابت و شماره کارت میدهد که منتقل کند برایش . بیتا به میثم میگوید که دامادتون اینجور گفته شما خودتون برو چون هنوز کارت را نگرفته بود و میثم میرود چند ساعت بعد دوباره مهرداد تماس میگیرد که 8میلیون دیگر واریز شده بحسابتون که اینبار 3 شماره حساب میدهد و بیا به میثم میگوید او میرود تا اینکه ]خر شب به بیتا اطلاع میدهند پسر داییت فوت کرده شب بیتا میخواهد شارژ موبایل بگیرد متوجه میشود 7میلیون آمده بحسابش روز بعد ساعت 6:30 صبح میخواهد برود شهرشان برای مراسم خاکسپاری به میثم و آتنا میگوید که 77میلیون آمده بحسابش احتمالا از مهرداد است چون من تو راهم شاید پولش را نیاز داشته باشد خودتان بهش زنگ بزنید و برایش منتقل کنید کارتم که پیش میثمه و بعد حرکت میکند در بین راه با مهرداد تماس میگیرد و میگوید او نیز اطلاع بی آگاهی میکند از این 7 میلیون و میگوید احتمالا اشتباه بانکی بوده خودشون برمیگردونن که بیتا از طریق موبایل موجودی حساب میگیرد ببیند برگشت شده ولی متوجه میشود حسابش مسدود شده با دوستانش تماس میگیرد و میگوید آنها میگویند درست میشه اشتباه بانکه روز بعد و بعد از مراسمات خاکسپاری و گرفتن موجودی از موبایل هنوز رفع مسدودی نشده که به بانک باز کننده حسابش میرود میگویند از طریق دادسرا یکی از شهرهای شمال شرق کلیه حسابهایت مسدود شده که عمل کلاهبرداری از طریق کارت بانکی ( کشاندن افراد پای عابر بانک به بهانه واریز کردن پول بقصد معامله و تاییدیه گرفتن طرف از عابر بانک و خالی کردن حساب طرف ) . بیتا با دوستانش تماس میگیرد از بانک رفتن چیزی نمیگوید ، آنها اول میگویند پول ما مشکل نداشته و کتمان میکنند و میگویند برو بانک بگو کارتمو همراه با رمزش گم کردم بسوزونش یه کارت دیگه بگیر روز بعد مهرداد میگوید سر من کلاه رفته من خودم پیگیری میکنم شما بکسی نگو تا من مشکل رو حل کنم حتی شده ماشینمو میفروشم رضایت میگیرم از طرف شاکی چون بخاطر من برا حسابتون مشکل درست شده روز بعد میبیند بیتا پیگیر شده او را تهدید میکنند که اگه آگاهی یا دادسرا اطلاع بدی خوتو بازداشت میکنند چون نمیتونن کلاهبردارها رو بگیرن همه چیزو گردن شما میندازن شما هیچکار نکنین تا ما بتونیم اونا رو پیدا کنیم تو فقط بگو کارتمو گم کردم اگه چیز دیگه ای بگی کارت با آگاهی و اطلاعاته تا بخوای ثابت کنی چند ماه طول میکشه با مشورتی که با 2 وکیل داشته یکی گفته صبر کن وقتی احضاریه اومد برات برو جریان رو بگو و وکیل بعدی گفته نیابت چی هسته و بعد گفته برو آگاهی هر چه زودتر اطلاع بده . حالا بیتا نمیدونه باید بره بگه یا منتظر احضاریه باشه از اینم که بگن همدستی خیلی میترسه میگه اگه برم بگم اونا رو بگیرن بعد بخاطری من لو دادم بدروغ بگن همدستمون بوده بخوان انتقام بگیرن ازم چکار کنم .با تشکر از راهنمایی که میکنین
پاسخ
مخاطب محترم پاسخ شما قبلاً داده شده به نظر بنده تنها راه کمک و نجات از این مشکل معرفی خود به مرجع دستور دهنده توقیف حساب و بیان کل ماجرا و معرفی کسانی که از حساب شما سوء استفاده نموده می باشد و از هیچ چیز نباید بترسید قاضی پرونده آنقدر با درک و فهم هست که گول حرف اشخاص دروغگو را نخورد در ضمن عابر بانکها دارای دوربین مخفی و دائماً تصاویر گیرندگان وجه از عابر بانکها را ضبط میکنند و همچنین پلیس الکترونیک اگر به صورت اینترنتی هم جابجایی وجه نموده باشند قادرند به راحتی موجودی حسابهای اشخاصی که پول در حساب آنها جابجا شده را هم رد یابی کنند پس اگر شما راست گفته باشید جای هیچ نگرانی و ناراحتی نیست مگر واقعاً به قول عامیانه ریگی کسی در کفشش باشد پس بروید و همه چیز را به مراجع ذی صلاح بگویید این نظر بنده بوده که قبلاً هم برای شما اعلان نموده بودم
پاسخ
با تشکر شما
به دستور دادسرای یکی از شهرهای خراسان شمالی حساب مسدود شده که با شهر خودشان ( بیتا )حدود 1500 کیلومتر فاصله است آیا میتوان در شهرشان که افتتاح حسابش آنجا بوده به دادسرای شهرشان مراجعه کنند یا باید به دادسرای آن شهر که دستور مسدودی حساب را داده مراجعه نماید . باور بفرمایید هیچ ریگی به کفش نیست کل ماجرا واقعیته و بیتا در این ماجرا هیچ نقشی نداشته فقط از سادگی و زود باوری او سواستفاده شده .
بازم با کمال تشکر
پاسخ
مخاطب محترم خیر به نظر بنده قانوناً باید به شعبه مربوطه در دادسرای دستور دهنده مراجعه کند و در صورت مراجعه قبل از صدور حکم و یا جلب اثبات حسن نیت خواهد شد و حتماً به نفع وی خواهد بود در ضمن برای محکم کاری سعی کند به همراه یک کارمند رسمی دولت که فیش حقوقی و کارت ملی همراه داشته برود یا یک شخص به همراه سند ملک و یا یک کاسب دارای جواز کسب معتبر دائمی بنده مطمئن هستم نیازی به این موارد نیست ولی کار از محکم کاری عیبی نمی کند و حتماً علاوه بر بیان واقعیت در همه حال توکل به خدا هم داشته باشد.این نظر بنده بوده
پاسخ
با تشکر و سپاس از شما جناب تیموری
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فوری فوری شکایت حقوقی از ۲۸ فرد متوفی وچند نفر سهامدار ومالک حمید حمیدپور 0 1,411 ۲۷ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۸ : ۰۲
آخرین ارسال: حمید حمیدپور
  کلاهبرداری چنگیزوند 4 5,889 ۱۵ آذر ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۵۳ : ۰۴
آخرین ارسال: چنگیزوند
  ضمانت بانکی avast20 5 6,646 ۲۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۹ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت
Question درخواست راهنمایی فوری فوری فوری لطفا yahyaaaa 5 6,482 ۲۱ خرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۹ : ۲۲
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
  لطفا راهنمائی کنید فوری دعوا میان چند نفر و زخمی شدن شخص دیگری rezatest 1 4,085 ۳ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۸ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان