امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فروش اموال غیر منقول
سلام
برطبق حکم دادگاه مقرر شده است که خانه مسکونی(مستثنیات دین)بابت مهریه به فروش برود
الف-خانه کارشناسی شده است
ب-ارزش ملک بیش از مهریه است
ج-ملک در وثیقه بانک است و باید ابتدا به ساکن سند ان ازاد شود
اگر در زمان مزایده مشتری پیدا نشد.ودادگاه بخواهد به میزان مبلغ مورد ادعا از ملک به مدعی منتقل نماید ایا
1- من میتوانم مخالفت نمایم
2- اگر شخص ثالثی از اشنایان یا بستگان امادگی داشته باشد که سکه ها را پرداخت نماید ایا دادگاه قبول میکند
3- در صورت قبول دادگاه تکلیف وثیقه بانک که توسط مدعی له پرداخت شده چیست چون سند ازاد گشته
4- ایا انشخص ثالث باید ان مبلغ را نیز بپردازد.علاوه بر نیم عشر قانونی و هزینه کارشناسی و...
خواهشمند است درصورت امکان با استناد به مواد قانونی راهنمایی فرمایید
پاسخ
دوست گرامی آقای شاهرخ بنده در مورد شما قبلاً نظراتی داده بودم و با عنایت به موارد قبل در پاسخ به سوالات حضرتعالی معروض میدارم بعضی از موارد قانونی اصل بوده و در قانون ثصریح شده و بعضی از موارد اصل بوده و تصریح نشده و در پاسخ به سوال اول حضرتعالی وقتی ملکی توقیف و به مزایده گذاشته میشود تا قبل از زمان مزایده با پرداخت دین و نیم عشر دولتی امکان دارد اما بعد از مزاید خیر و محکوم علیه امکان اظهار نظر و دخالت در امور اجراء بعد از مزایده و یا در حین مزایده ندارد و همچنین ذاتاً حق این را هم ندارد که بگوید چه کسی بخرد یا نخرد چون یک بدهکار یک بدهکار است و زمانی حق اظهار نظر دارد که موجبات پرداخت را قبل از عملیات اجرائی فراهم نموده باشد پس شما حق مخالفت ندارید ولی حق اعتراض به نظر کارشناس را با توجه به پائین بودن مبلغ کارشناسی را در فرجه قانونی و دادگاه در این حالت در صورت پرداخت مبلغ رهن و مابه التفاوت ارزش ملک میتواند کل ملک را به نام محکوم علیه نماید و یا به میزان طلبش سهمی از سند را به نام ایشان نماید و در مورد سوال دوموشما مستنداً به ماده 267 قانون مدنی هر کس میتوان نسبت به پرداخت دین از طرف شما اقدام کند که در ماده مذکور شرایط را بیان نموده و در پاسخ سوال سوم به نظر بنده ابتدا مزایده صورت میپذیرد و پس از مزاید برنده مزایده در صورت پرداخت مازاد به تناسب مبلغ رهن سهم از مورد مزایده میبرد و اگر قبل از مزایده پرداخت نماید که این عمل تقریباً نا ممکن است محکوم علیه باید رقم پرداختی را تامین کند و در مورد سوال چهارم هرگونه پرداختی در اینگونه موارد از جیب محکوم علیه بوده با این تفاوت که محکوم له پرداخت میکند و از مبلغ ارزش باقی مانده ملک مبلغ پرداختی جبران میشود و از نظر عملی کل هزینه ها از جیب محکوم علیه بوده مانند کارشناسی مزایده نیم عشر و غیره و به نظر بنده اگر قبل از مزایده با توجه به کم شدن ارزش سکه مبلغ مهریه را توسط شما یا شخص ثالث پرداخت شود این موضوع به نفع شما بوده و همچنین به دلیل پائین آمدن ارزش سکه در این زمان این خود وسیله ای و بهانه ای برای اعتراض شما به ارزش مبلغ مهریه میباشد و این نظر شخص بنده بوده شاید دوستان نظر بهتر و کاملتری داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
از پاسخ شما سپاسگذارم.واضح و کامل بود
پاسخ
با سلام و تشکر مجدد
1-ایا ملاک تعیین قیمت سکه برای مزایده ملک زمان اعلام قیمت کارشناسی ملک است( بطورهمزمان) یا زمان برکزاری مزایده
2-ایا اگر اینطور نباشد یعنی همزمان نباشد مدعی علیه حق اعتراض دارد(چون بین این دو فاصله یک الی دو ماهه ای وجود دارد و قیمتها متغیرند)
پاسخ
جناب شاهرخ به نظر بنده فرق سکه یا اموال غیر منقول و منقول با پول رایج در مهریه به نرخ روز بودن در زمان تادیه میباشد و یا چگونگی و زمان تسلیم میباشد و با توجه به حکم دادگاه محکوم علیه محکوم به پرداخت تعداد مشخص سکه بهار آزادی شده اید و ملاک پرداخت سکه در زمان تادیه نرخ روز سکه میباشد که در زمان اجراء حکم محاسبه میگردد یعنی به محض مزایده با استعلام قیمت سکه از بانک مرکزی در همان لحضه میزان دیونات شما به نرخ روز مشخص میشود یعنی در زمان مزایده ملک شما تبدیل به وجه رایج شده و موجبات پرداخت مهریه مهیا گردیده و در همان زمان هم معادل ارزش سکه باید از مبلغ فروش ملک بابت کارسازی خرید سکه کم شود و این وظیفه شماست که در آن زمان و یا یک روز قبل به واحد اجراء تاکید کنید که باید قیمت روز سکه استعلام شده و مبلغ به اندازه قیمت روز سکه از فروش ملکتان کسر شود به این معنا که اگر روز مزایده مثلاً شنبه باشد یک روز قبل که ساعت اداری چهار شنبه میباشد به شما استعلام ارزش سکه را نماید و یا در اکثر مجتمعهای قضائی خانواده واحد فروش سکه وجود دارد که معمولاً از آن واحدها سکه خریداری میشود استعلام صورت پذیرد و اگر دیدید سکه را بالاتر از نرخ بازار میدهند میتوانید در خواست ارائه سکه توسط خودتان را ارائه دهید و خودتان آنرا تهیه و تحویل نمائید و این موضوع هیچ ربطی به مزایده انجام شده ندارد چون ملاک اجراء سکه بوده نه ملک مورد مزایده و اگر قبل از مزایده سکه ها را کار سازی کنید طی صحبت مورد شما با چند نفر از دوستان قانوناً موضوع مزایده منتفی میشود چون عملاً موضوع مزایده منتفی میشود زیرا ابتدا مزایده انجام شده و سپس برنده مزایده پس از پرداخت مبلغ مشخص به صندوق دادگستری با معرفی دادگاه اقدام به فک رهن و پرداخت الباقی ارزش ملک مینماید و سپس تشریفات انتقال صورت میپذیرد یعنی شما تا قبل از مزایده میتوانید با تهیه سکه ها ممانعت از فروش ملک خود کنید این نظر شخص بنده میباشد شاید دوستان دیگر نظرات دیگر و بهتر داشته باشند از دوستان عزیز خواهشمندم ما را از نظرات خود محروم نکنند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با تشکر مجدد از جوابهای مستدل و کامل شما. قطعا همینکار را خواهم کرد و از مزایده جلوگیری خواهم کرد.هرجند معتقدم که ملاک قیمت سکه باید زمان اعلام قیمت کارشناسی باشد. ولی در مجموع تسلیم واز نتیجه شما را مطلع و برای تشکر حضوری هم خدمت خواهم رسید
پاسخ
دوست عزیز جناب آقای شاهرخ بنده از اینکه شما خشنود هستید خشنودم و در مورد نظر شما در باب ملاک قیمت سکه عرض میکنم علم حقوق علم منطق و استدلال منطقی بوده و در مورد ارزش سکه با ید عرض کنم حضرتعالی به محکوم له خود سکه بدهکار هستید و نه وجه رایج و در دادنامه صادره نیز شما محکوم به پرداخت سکه شده اید و یا ارزش آن به نرخ روز و نرخ روز زمانی است که سکه ها پرداخت میشود نه زمان تامین یا توقیف اموال و زمان تادیه نیز زمانی است که پول شما حاضر است و در مورد شما زمانی پولتان حاضراست که مثلاً ملکتان فروش رفته و وجه نقداً در آن زمان و آن روز تادیه شده پس نرخ روز شما از نظر منطقی و فکری و شرعی و قانونی زمان و روز پرداخت میباشد دوست عزیز علم حقوق مانند علم ریاضی بوده یعنی دو دوتا میشه چهار تا نه کم ونه زیاد پس نرخ سکه به روز است نه به گذشته و نه به آینده پس محاسبه حقوق له شما در همان روزی است که پول به صندق دادگستری واریز میشود یعنی منابع و محل پرداخت بصورت قطعی مشخص شده زیرا بدهی شما سکه بوده نه وجه رایج و این نظر بنده میباشد
پاسخ
سلام جناب کامیاب و تشکر مجدد از راهنمایی های ارزنده تان
1- من مشغول تهیه سکه ها برای پرداخت مهریه هستم
2-متاسفانه دادگاه مهلتی بیشتر از موعد مزایده منزل مسکونی ام به من نداد . که عیب ندارد به قضاوت الهی واگذار میکنم
3-دادگاه گفت که پس از دریافت نظریه کارشناسی مدعی له را میفرستند که فک رهن کند
4-تنها نکته ای که من را نگران کرده اینست که اگر مبلغ وثیقه ملک را بروند وپرداخت نمایند چون مربوط به من نیست و من ضامن شخص دیگری برای وام شده ام ایا ان مبلغ را هم من باید بپردازم ؟در صورتیکه من فقط ضامن بوده ام ووام را دریافت نکرده ام
5-لازم به یاداوری است که شخص گیرنده وام مشغول پرداخت اقساطش است و امکان ندارد که یکجا بیاید تصفیه کند.واین امر فقظ به نفع گیرنده وام ودردسر برای من خواهد بود(حدود 40 میلیون باقیمانده وام است)
6- ایا این مبلغ نیز جزو هزینه های مزایده است که حسب قانون برعهده من است؟
متشکرم چنانچه راهنمایی نمایید
پاسخ
دوست گرامی گوینده این نظر که مدعی له را میفرستد خلاف قانون می باشد زیرا باید حتماً و قطعاً مزایده برگزار شود تا برنده مزایده این اعمال را انجام دهد آن گوینده این جواب یعنی انقدر نادان بوده که هنوز نمیداند و آنقدر احمق میباشد که چنین بیانی مینماید چون اصل مزایده است و برنده مزایده کسی است که بالاترین پیشنهاد را بدهد نه مدعی له و هیچ کس حق تسویه وام را قبل از مزایده ندارد چون هنوز مزایده انجام نشده که مدعی له بخواهد پیشا پیش فک رهن کند نه تنها شما هر شخص عاقلی که بداند مزایده یعنی چه به ریش گوینده چنین نظر خلاف قانونی میخندد مدعی له برنده مزایده و پیشنهاد دهنده بالاترین قیمت میباشد نه دادورز و نه قاضی مجری حکم و این نظر هم خلاف قانون و هم خلاف شرع میباشد احتمالاً از طرف محکوم له شما پیشنهاداتی و یا پارتی بازی نموده که آنها شما را چنین تحت فشار روحی با جملات خلاف قانون خود میکنند ناراحت نباشید و کمی صبر و دقت کنید و اصلاً نگران نباشید اگر چنین کاری بکنند دستور دهند تخلف انتضامی کرده و متخلف خودش با دست خودش گورش را میکند خیالتان راحت شما کار خودتان را بکنید و در فکر تهیه سکه ها باشید چون بنده در مورد شما حد اقل با 6نفر از دوستانم که از قضات با تجربه دادگاه بدوی و تجدید نظر بوده صحبت کرده ام خیالتان راحت تا قبل از مزایده چون برنده مزایده نا مشخص است هیچ کس حق فک رهن را نداشته و ندارد و در صورت فک رهن هم اگر قبل از مزایده شما سکه ها را تهیه و واریز کنید فک رهن کننده اقدام علیه خود نموده و صادر کننده نامه فک رهن مرتکب تخلف انتظامی گردیده و مشمول پیگرد کیفری و حتی انفصال خدمت هم خواهد گردید به علت تبانی با محکوم له میتوانید این موضوع را با کلیه حقوقدانان کشور مشاوره کنید چون اگر این عمل انجام شود دیگر مزایده معنی ندارد به این کار تبانی میگویند و نه مزایده زیرا مزایده بر اساس بالاترین پیشنهاد بوده نه اولین پرداخت کننده پس خیالتان راحت باشدو به نظر بنده قبلاً هم خدمت حضرتعالی عرض کردم ابتدا مزایده برگزار میشود و به برنده مزایده مهلت داده میشود طی زمان مشخصی دیونات ملک مورد نظر به بانک را تسویه و فک رهن نماید سپس الباقی ارزش باقی مانده را پس از کسر ارزش سکه به نرخ روز به حساب دادگستری کارسازی نماید و سپس به متصرف ملک که حضرتعالی باشید فرصتی داده میشود که برای خود جائی را تهیه نماید یعنی اگر حضرتعالی خواسته خود مبنی بر پرداخت مهریه را طی لایحه کتباً به دایره اجرای احکام دادگاه اعلان نمایید قاضی دادگاه مکلف به تمکین به خواسته شما بوده و حتی شما میتوانید طی دادخواستی به دادگاه صادر کننده حکم دادخواست توقف موقت عملیات اجرائی را مبنی بر ارائه زمان پرداخت مهریه را تا مهلت مقرر ارائه نمایید و دادگاه مکلف به قبول دادخواست و توقف موقت میباشد یعنی در اصل شما دستور موقت بر پرداخت را خواهان هستید و دادگاه به این دادخواست دستور موقت رسیدگی و سریعاً اعلان نظر خواهد نمود نمیدانم آیا شما تقاضای تجدید مزایده را به جهت پرداخت مهریه داده اید؟یا خیر زیرا در این حالت هم فکر میکنم با اثبات توانائی پرداخت یعنی کارسازی مقداری از مهریه مثلا نصف آن با درخواست ارائه فرصت به شما موافقت نمایند و شما باید سعی کنید کلیه راهها را برای جلوگیری از عملیات اجرائی امتحان کنید و هیچ وقت نا امید نشوید و سعی کنی در این زمان که راهها را امتحان میکنید خود را مستحصل و نا امید و تحت فشار و تحت ظلم نشان دهید تا بتوانید در درون قاضی ایجاد ترحم نموده و وقت بخرید زیرا در این شرایط غرور مهم نیست مهم آبرو و حیثیت انسان است شما فکر این باشید که نزد خدا آبرو داشته باشید نه نزد یک قاضی بی ایمان به این دلیل بی ایمان میگویم که هم در فقه و هم در شرع مقدس اسلام صراحت داریم که اگر شخصی تلاش در پرداخت حقوق حقه غیر را مینماید و گامهایی هم در این راه برداشته قاضی تکلیف به کمک به آن محکوم را دارد نه اینکه پا بر روی خرخره محکوم گذاشته و با ظلم و قدرت و با غضب استیفای حق دیگری نماید یقیناً اینگونه قضات بی ایمان و ظالمند نه حق پرست لذا به این دلیل میگویم لایحه ای بنویسد و به قاضی پرونده ارائه نمائید و برای اثبات در پرداخت در فرصت مثلاً دو الی سه ماه نیمی از سکه ها را تحویل اجراء بدهید تا اثبات تلاش در پرداخت مهریه را نمایید و یا با دادخواست دستور موقت و اعلان شرایط پرداخت قاضی را مجاب به صدور دستور جلوگیری از عملیات اجرائی نمایید زیرا در دستور موقت از شما خسارت احتمالی دریافت میشود و به شما فرصت پرداخت داده میشود و اگر در موعد مقرر پرداخت نکنید هم عملیات اجرائی ادامه میابد و هم در صورت اثبات خسارت از طرف مدعی از مبلغ پرداختی خسارت وارده به طرف شما جبران میشود پس تلاشتان را بکنید و نا امید نشوید این نظر بنده بوده شاید دوستان نظر بهتر داشته باشند و در صورت اشتباه تایپی و بروز غلط املائی عذرخواهی میکنم.
پاسخ
با تشکر به استحضار میرساند
1-نیمی از سکه ها را تهیه نموده ام(کلا 220 سکه است)
2- مراتب را به قاضی اعلام کردم وتقاضای مهلت سه وحداکثر پنج ماهه نمودم که موافقت نکرد
3-هنوز به روزنامه اگهی نشده
4-یکبار کارشناسی شده که با اعتراض من هیت سه نفره کارشناسی تشکیل وهنوز نظر خود را اعلام نکرده اند
5- قاضی فقط با اصرار من قبول کرد که سکه های تهیه شده را تحویل بدهم تا در صورت عدم امکان تهیه مابقی .بدهی کمتری در مزایده داشته باشم
--هدف مدعی له مشارکت درسهم منزل مسکونی است(چون به احتمال زیاد شخص ثالثی در مزائده شرکت نمیکند و برنده مدعی له با قیمت کارشناسی خواهد بود که هدفش همان است که عرض کردم و قظعا تقاضای مشارکت در ملکیت را خواهد داد. که در این صورت در نهایت این من هستم که باید خانه را ترک کنم . حتی اگر صاحب نیم دانگ هم بشود)
--البته تمام سعی را بر جلوگیری از این اتفاق خواهم کرد چون به صلاح خودم و فرزندانم نیست
--اما با فرض اینکه این اتفاق بیوفتد ایا پرداخت وثیقه وام بانکی که قظعا قبل از انتقال سند توسظ مدعی له صورت میگیرد در نهایت به حساب بدهی اینجانب خواهد امد؟ در صورتیکه من فقظ ضامن بوده ام و خودم وامی نگرفته ام
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طلاق و اموال شوهر و مهریه 1000 سکه به چه شکل هست! internet 3 8,859 ۲۹ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۸ : ۱۶
آخرین ارسال: hamid79
  مهریه و اموال زن تکلیفش چی میشه؟ mokh_pascal 3 16,726 ۱۶ شهريور ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۹ : ۲۱
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان