امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه دعوایی باید مطرح شود؟
من چند سال پیش یک زمینی را از پدرم طی یک سند دست نویس خریدم و در آن یک ساختمان یک طبقه با زیرزمین ساختم. مدتی بعد برادرم با اجازه من ( به جهت اینکه وضعیت مالی خوبی نداشت و به اصرار مادرم) یک طبقه بالای واحد من ساخت به شکلی که به حیات و زیر زمین راه نداشت. پدرم مدتی بعد بدون اطلاع من اقدام به تهیه سند رسمی برای این دو واحد نمود یکی به نام من و دیگری به نام برادرم که متاسفانه در هر دو سند حیات و زیر زمین جزو مشاعات ذکر شده است. سپس پدرم جهت اصلاح این اقدام به دفترخانه مراجعه نمود ولیکن اسناد را نمی توانست تغییر دهد لذا صرفا پشت بنچاق زمین، برادرم اقرار نموده است که این حیات و زیر زمین به وی تعلق ندارد و هزینه ساخت آن را من (اینجانب) پرداخت نموده ام. حال پس از سالها که قصد نوسازی داریم برادرم به جهت اینکه سهم ما در اسناد برابر است( اگرچه وی اساسا صاحب زمین نیست) ادعای تمامی سهم خود پس از ساخت را دارد .و این در حالی است که زمانی که پدر زنده بود اسناد دست ایشان بود و متاسفانه تمامی اسناد مخدوش شده است یعنی آن قسمت از سند که مشاعات را نوشته پاک شده است هم در اسناد و هم در بنچاق روی آن خط کشیده شده است. مطلب دیگر اینکه از سابقه این ملک در ثبت اسناد هیچ چیزی وجود ندارد و در آتش سوزی از بین رفته است. حالا من باید چه دعوایی مطرح کنم.
بسیار ممنون می شوم اگر مرا راهنمایی کنید.
پاسخ
مخاطب محترم با عنایت به توضیح حضرتعالی معروض میدارم بدون دیدن اسناد و مدارک اعلان نظر سخت میباشد ولی به نظر بنده فکر میکنم اگر شما قراردادخرید اولیه ملکتان را داشته باشید بتوانید پس از اثبات مالکیت شش دانگ شما نسبت به زمین مورد منازعه پس از تنفیض تقاضای ابطال سند صادره را نموده و پس از افراز سند شش دانگ به نام خودتان دریافت نمائید و این موضوع دارای شرایط خاص و بسیار طولانی می باشد که حتماً پس از دیدن اسناد و مدارک شما میتوان اظهار نظر نمود
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
بسیار ممنون که پاسخ دادید. پس به نظر شما ابتدا باید تقاضای ابطال اسناد ( سند خود و برادرم ) را بدهم و سپس تقاضای صدور سند به نام خود بنمایم. آیا می توانم هر دو را با یک دادخواست بخواهم؟
پاسخ
(۲۶ شهريور ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۲ : ۱۳)عسگری نوشته است: بسیار ممنون که پاسخ دادید. پس به نظر شما ابتدا باید تقاضای ابطال اسناد ( سند خود و برادرم ) را بدهم و سپس تقاضای صدور سند به نام خود بنمایم. آیا می توانم هر دو را با یک دادخواست بخواهم؟
مخاطب محترم فکر میکنم شما به توضیحات بنده گوش نداده اید بنده گفتم اگر شما مبایعه نامه خرید کل ملک را از پدرتان دارید ابتدا دادخواست تنفیذ آن را به دادگاه محل وقوع ملک به طرفیت کل وراث میدهید و پس از صدور حکم و اثبات مالکیت شما در دادگاه صالحه و پس از قطعیت حکم دادخواست ابطال سند صادره را میدهید و سپس تقاضای صدور سند توسط ثبت را مینمائید و هر مرحله باید مجزا صورت گیرد یعنی ابتدا تنفیذ مبایعه نامه سپس ابطال سند صادره و هر یک مستقل بوده و نمیتوان باهم انجام داد و کلیه این مراحل منوط به داشتن مبایعه نامه خرید شما بوده اگر مبایعه نامه خرید کل ملک را ندارید هیچ کاری نمیتوانید بکنید این نظر بنده می باشد شاید دوستان دیگر نظرات دیگری داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
بله متوجه شدم و از راهنمایی شما بسیار بسیار سپاسگذارم.
پاسخ
دوست عزیز بنده قبلاً توضیح داده ام و مجدداً خدمت شما عرض میکنم ابتدا دعوی تنفیض و پس از صدور حکم به نفعتا و قطعیت آن دادخواست ابطال سند رسمی صادره را مینمائید این نظر بنده بوده شاید دوستان نظر بهتری داشته باشند
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بعد از صدور رای چیکار باید بکنیم fars4pic 2 8,929 ۲۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۲ : ۲۲
آخرین ارسال: rahimiyusef
  تا نتیجه شکایت در وزارت کار چه باید کرد rezayeto 1 5,308 ۱۵ فروردين ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۹ : ۱۷
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان