امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا ادعای این شخص وجاهت قانونی داره ؟
Question 
سلام به همه دوستان .
امیدوارم که سلامت و عزیز باشید Smile

دوستان ما یه ملک دو کله داشتیم که با یه بساز بفروشی اونو ساختیم . ملک ما به این صورت بود که در قسمت شمالی اش خونه قرار داشت و در قسمت جنوبی اش مغازه .
بر طبق قرارداد ما با اون بساز بفروشه قرار بر این شد که هزینه های مربوط به مغازه رو ما خودمون بدیم . حالا ما این هزینه ها رو به این بساز بفروشه دادیم که اونم هزینه رو از ما گرفت و رفت پرداخت کرد .
حالا که پس از مدتی بین ما اختلاف به وجود آمده این بساز بفروشه میگه که باید هزینه های مغازه رو به من بدید چون من رفتم اونها رو پرداخت کردم و فیش ها به نام من هست !
آیا چنین ادعایی در دادگاه معتبر هست ؟ ( در حالی که این شخص وکیل ما در این امور بوده و در وکالت نامه هم صریحا قید شده که امضا و اقدام و عمل وکیل به منزله امضا و اقدام و عمل موکل نافذ و معتبر میباشد ).

خیلی ممنون میشم دوستان اگر نظرتون رو در این مورد بفرمایید Shy
خدا خیرتون بده ( خیلی برامون مهمه ) @
پاسخ
سلام
شما که بنا برمفادومندرجات قرارداد مقرر بوده هزینه ساخت مغازه ها راخودتان پرداخت فرمائیدبه وکیل وکالتنامه اعتماد نموده واین هزینه ها رابه ایشان پرداخت فرموده اید
حال آیا درخصوص پرداخت مخارج ساخت مخازه ها
1-رسیدپرداخت ازایشان گرفته اید؟
2-گواه برپرداخت مخارج ساخت به ایشان دارید؟
چون سئوال شما مبهم بود وعین قراردادودوکالتنامه دراختیار دوستان نیست تادرماهیت آن اظهار نظرگردد
فعلآ این دوموضوع رامشخص نمائید
موفق باشید
پاسخ
ممنون دوست عزیز .
(۱۶ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۱ : ۱۲)حکمت نوشته است: 1-رسیدپرداخت ازایشان گرفته اید؟

نه ، رسید و گواه نداریم فقط پول رو بهش دادیم و اون هم به عنوان وکیل ما به ادارات مربوطه مراجعه کرده و هزینه ها رو پرداخت کرده ( ایشون وکیل ما بوده همین کافی نیست ؟ )

حالا قضیه اصلی ای که مطرحه و من توی تاپیک دیگه هم پرسیدم اینکه :
این بساز بفروشه سند های ما رو با توجه به وکالتی که داشته از اداره ثبت گرفته و به ما نمیده ، حالا ما هم که رفتیم ازش شکایت کردیم چنین ادعاهایی رو که در بالا گفتم تو دادگاه مطرح کرده .

حالا سوالات من اینه :
1 - باتوجه به اینکه شکایت ما غیر مالی بوده ( استرداد اسناد ) و این شخص در جواب ، ادعاهای مالی مطرح میکنه آیا اصلا دادگاه میتونه ما رو محکوم کنه که هزینه های ادعایی اون طرف رو باید بدیم ( باتوجه به ماهیت شکایتی که ما کردیم ) ؟

2 - آیا اصلا این دو موضوع سندها و ادعاهای هزینه کردن طرف به هم ارتباطی داره ؟

واقعا خیلی ممنونم
Smile
پاسخ
(۱۷ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۴ : ۱۲)h_dev نوشته است: ممنون دوست عزیز .
(۱۶ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۱ : ۱۲)حکمت نوشته است: 1-رسیدپرداخت ازایشان گرفته اید؟

نه ، رسید و گواه نداریم فقط پول رو بهش دادیم و اون هم به عنوان وکیل ما به ادارات مربوطه مراجعه کرده و هزینه ها رو پرداخت کرده ( ایشون وکیل ما بوده همین کافی نیست ؟ )

حالا قضیه اصلی ای که مطرحه و من توی تاپیک دیگه هم پرسیدم اینکه :
این بساز بفروشه سند های ما رو با توجه به وکالتی که داشته از اداره ثبت گرفته و به ما نمیده ، حالا ما هم که رفتیم ازش شکایت کردیم چنین ادعاهایی رو که در بالا گفتم تو دادگاه مطرح کرده .

حالا سوالات من اینه :
1 - باتوجه به اینکه شکایت ما غیر مالی بوده ( استرداد اسناد ) و این شخص در جواب ، ادعاهای مالی مطرح میکنه آیا اصلا دادگاه میتونه ما رو محکوم کنه که هزینه های ادعایی اون طرف رو باید بدیم ( باتوجه به ماهیت شکایتی که ما کردیم ) ؟

2 - آیا اصلا این دو موضوع سندها و ادعاهای هزینه کردن طرف به هم ارتباطی داره ؟

واقعا خیلی ممنونم
Smile

مخاطب محترم با توجه به اینکه پاسخهای دوستان و شما را مشاهده نمودم فقط برای بنده چند مورد را مشخص کنید تا نظر خود را خدمت شما عرض کنم 1)مبلغ پرداختی توسط شما چه مقدار و چگونه تحویل وکیل شما شده؟2) آیا شکایت خیانت در امانت و یا تحصیل مال نامشروع نموده اید از وکیلتان؟
و فعلاً این پاسخ کوتاه را بعنوان پیش زمینه کوتاه از نظر خود جهت تشهیذ ذهن شما معروض میدارم درمورد جواب به سوال شما دعوی شما غیر مالی بوده و طرف شما درصورت ادعای خود باید در جلسه اول دعوی تقابل طرح مینموده از باب مطالبه وجه و به صرف ادعا خوانده از باب طلب داشتن از نظر بنده مسموع نبوده و تاثیری در دعوی شما نخواهد داشت و دادگاه وی را محکوم به استرداد و تحویل اسناد شما خواهد نمود و در صورتی که طرف شما دادخواست مطالبه ارائه مینمود از نظر بنده باز هم تاثیری در ماهیت دعوی استرداد اسناد و مطالبه وجه هم نمیتوانست داشته باشد در این حالت ایشان باز هم باید سند شما و در صورت اثبات عدم پرداخت وجه ،شما هم باید وجه ایشان را پرداخت مینمودید و در ارتباط بودن این دو مضوع هیچگونه تاثیری در تحویل اسناد و یا پرداخت وجه نداشته و ندارد و هرکدام نسبت به دیگری مستقل میباشد چون از نظر بنده در قوانین کشور ما چیزی بعنوان گروکشی وجود ندارد بجز در قسمت حق حبس در مورد ازدواج
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
خیلی ممنون جناب تیموری ...
(۱۷ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۰ : ۱۶)Kamyab.Teymouri نوشته است: 1)مبلغ پرداختی توسط شما چه مقدار و چگونه تحویل وکیل شما شده؟
مبلغ پرداختی ما حدود 13 میلیون تومان بود و به صورت دستی به وکیل مون تحویل دادیم اونم رفت و پرداخت کرد و ظاهرا همه چیز به خوبی انجام شد Rolleyes

(۱۷ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۰ : ۱۶)Kamyab.Teymouri نوشته است: 2) آیا شکایت خیانت در امانت و یا تحصیل مال نامشروع نموده اید از وکیلتان؟
چند وقت قبل ما از این بساز بفروشه به جرم خلاف قرارداد عمل کردن و خسارتهایی که به ما زده بود شکایتی با عنوان مطالبه خسارت - الزام به ایفای تعهد کردیم و اونم تو دادگاه محکوم به پرداخت خسارت شد و این کارهایی هم که الان داره میکنه به خیال خودش میخواد تلافی شکایت ما رو در بیاره . ( حالا نمیدونم این شکایتی که گفتم تو اون عناوینی که شما فرمودی میگنجه یا نه ؟ ) .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*_* روز دادگاه پدرم حضور داشته و بنده دقیقا نمیدونم طرف مقابل ما دعوی تقابل مطرح کرده یا نه ، اما به احتمال خیلی زیاد اون طور که از شواهد معلومه مطرح کرده ( ایشالا این هفته خودم شخصا پیگیر میشم ) *_*

یه سری نکات دیگه هم به نظر بنده میرسه که خدمتتون مطرح میکنم شاید اطلاعات مفیدی باشه :
# قرار داد ما سال 87 منعقد شده و فیشها هم سال 88 و 89 پرداخت شده ( آیا گذر چندین سال زمان میتونه در بررسی شکایت تاثیر داشته باشه ؟ )

# ملک ما در منطقه 12 تهران قرار داره و این بساز بفروشه در منطقه 20 تهران ( ما وقتی خواستیم شکایت استرداد اسناد رو در دادسرای منطقه خودمون مطرح کنیم گفتند چون خوانده در منطقه 20 است باید شکایت رو در دادسرای منطقه 20 مطرح کنید و ما هم الان شکایت رو در دادسرای منطقه 20 مطرح کردیم ... آیا این طرف میتونه در دادسرای منطقه 20 دعوی تقابل مطرح کنه در حالی که ملک مورد بحث در منطقه 12 قرار داره ؟ )

# آیا این بند وکالت نامه میتونه کمکمون کنه :
امضا و اقدام و عمل وکیل به منزله امضا و اقدام و عمل موکل نافذ و معتبر میباشد .

خدا خیرتون بده ( با راهنمایی هاتون خیلی به ما کمک میکنید Smile )
پاسخ
(۱۸ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۱ : ۱۲)h_dev نوشته است: خیلی ممنون جناب تیموری ...
(۱۷ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۰ : ۱۶)Kamyab.Teymouri نوشته است: 1)مبلغ پرداختی توسط شما چه مقدار و چگونه تحویل وکیل شما شده؟
مبلغ پرداختی ما حدود 13 میلیون تومان بود و به صورت دستی به وکیل مون تحویل دادیم اونم رفت و پرداخت کرد و ظاهرا همه چیز به خوبی انجام شد Rolleyes

(۱۷ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۰ : ۱۶)Kamyab.Teymouri نوشته است: 2) آیا شکایت خیانت در امانت و یا تحصیل مال نامشروع نموده اید از وکیلتان؟
چند وقت قبل ما از این بساز بفروشه به جرم خلاف قرارداد عمل کردن و خسارتهایی که به ما زده بود شکایتی با عنوان مطالبه خسارت - الزام به ایفای تعهد کردیم و اونم تو دادگاه محکوم به پرداخت خسارت شد و این کارهایی هم که الان داره میکنه به خیال خودش میخواد تلافی شکایت ما رو در بیاره . ( حالا نمیدونم این شکایتی که گفتم تو اون عناوینی که شما فرمودی میگنجه یا نه ؟ ) .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*_* روز دادگاه پدرم حضور داشته و بنده دقیقا نمیدونم طرف مقابل ما دعوی تقابل مطرح کرده یا نه ، اما به احتمال خیلی زیاد اون طور که از شواهد معلومه مطرح کرده ( ایشالا این هفته خودم شخصا پیگیر میشم ) *_*

یه سری نکات دیگه هم به نظر بنده میرسه که خدمتتون مطرح میکنم شاید اطلاعات مفیدی باشه :
# قرار داد ما سال 87 منعقد شده و فیشها هم سال 88 و 89 پرداخت شده ( آیا گذر چندین سال زمان میتونه در بررسی شکایت تاثیر داشته باشه ؟ )

# ملک ما در منطقه 12 تهران قرار داره و این بساز بفروشه در منطقه 20 تهران ( ما وقتی خواستیم شکایت استرداد اسناد رو در دادسرای منطقه خودمون مطرح کنیم گفتند چون خوانده در منطقه 20 است باید شکایت رو در دادسرای منطقه 20 مطرح کنید و ما هم الان شکایت رو در دادسرای منطقه 20 مطرح کردیم ... آیا این طرف میتونه در دادسرای منطقه 20 دعوی تقابل مطرح کنه در حالی که ملک مورد بحث در منطقه 12 قرار داره ؟ )

# آیا این بند وکالت نامه میتونه کمکمون کنه :
امضا و اقدام و عمل وکیل به منزله امضا و اقدام و عمل موکل نافذ و معتبر میباشد .

خدا خیرتون بده ( با راهنمایی هاتون خیلی به ما کمک میکنید Smile )
مخاطب محترم درست است ایشان وکیل شما میباشند این موضوع یا این مورد که امضا و اقدام و عمل وکیل به منزله امضا و اقدام و عمل موکل نافذ و معتبر میباشد.دلیلی به عدم پرداخت وجوهی که وکیل از طرف موکل و از پول شخصی خود پرداخت نموده نمیباشد ولی در هرصورت ایشان علاو بر وکالت با شما قرارداد مشارکت داشته و دارد و این موضوع موجبات جوانب دیگر این وکالت را ب اثبات میرساند پس دائماً وکالت نامه را تکرار نکنید چون مورد شما دارای جوانب مختلف میباشد لازم به ذکر است فیش مورد ادعای سازنده دلیل مدیونیت موکل میباشد در صورت اثبات و درمورد شما هم میتوان طبق مواردی از وکیل دفاع نمود و طبق مدارک دیگر از موکل و هنوز شما مشخص ننموده اید چه مقدار وجه به وکیلتان یا همان سازنده داده اید و وجوه پرداختی چگونه بوده چک بوده وجه نقد بوده و غیره لذا برسی دقیقتر لازم میباشد که شما میتوانید به دفتر آقای خدائی فر مراجعه و از مشاوره حضوری ایشان استفاده کنید.
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
خیلی ممنون .
(۱۸ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۰ : ۱۴)Kamyab.Teymouri نوشته است: هنوز شما مشخص ننموده اید چه مقدار وجه به وکیلتان یا همان سازنده داده اید و وجوه پرداختی چگونه بوده چک بوده وجه نقد بوده و غیره

جناب تیموری اگر پست قبلی بنده رو دوباره مطالعه بفرمایید من در اونجا سوالاتی را که شما در پست قبلی تان پرسیده بودید پاسخ دادم .

(۱۸ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۰ : ۱۴)h_dev نوشته است: مبلغ پرداختی ما حدود 13 میلیون تومان بود و به صورت دستی به وکیل مون تحویل دادیم اونم رفت و پرداخت کرد و ظاهرا همه چیز به خوبی انجام شد

بنده به این مساله واقفم که این پرونده دارای جوانب مختلف میباشد و در این مورد کاملا حق با شماست .
اگر شما و دوستان دیگه لطف کنید یه پاسخ کلی در مورد سوالاتی که در پست قبل هم مطرح کردم بدید واقعا لطف بزرگی به بنده کردید :

بازم ممنون Shy @

پاسخ
(۱۹ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۰ : ۱۰)h_dev نوشته است: خیلی ممنون .
(۱۸ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۰ : ۱۴)Kamyab.Teymouri نوشته است: هنوز شما مشخص ننموده اید چه مقدار وجه به وکیلتان یا همان سازنده داده اید و وجوه پرداختی چگونه بوده چک بوده وجه نقد بوده و غیره

جناب تیموری اگر پست قبلی بنده رو دوباره مطالعه بفرمایید من در اونجا سوالاتی را که شما در پست قبلی تان پرسیده بودید پاسخ دادم .

(۱۸ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۰ : ۱۴)h_dev نوشته است: مبلغ پرداختی ما حدود 13 میلیون تومان بود و به صورت دستی به وکیل مون تحویل دادیم اونم رفت و پرداخت کرد و ظاهرا همه چیز به خوبی انجام شد

بنده به این مساله واقفم که این پرونده دارای جوانب مختلف میباشد و در این مورد کاملا حق با شماست .
اگر شما و دوستان دیگه لطف کنید یه پاسخ کلی در مورد سوالاتی که در پست قبل هم مطرح کردم بدید واقعا لطف بزرگی به بنده کردید :

بازم ممنون Shy @

از نظر بنده با عنایت به قانون آئین دادرسی مدنی کلاً اقامه دعوی در محل اقامت خوانده یک اصل و قاعده و قانون میباشد به جزء چند مورد استثناء که در قانون به موارد استثناء اشاره صریح شده و محل اقامه دعوی شما صحیح میباشد مانند این مثال ساده که طلبکار جهت دریافت طلب خود به محل بدهکار میرود و در مورد پاسخ سوال دوم شما دعوی تقابل با توجه به اینکه با خواسته شما در یک راستا میباشد میتواند قبل از اولین جلسه دادگاه شما در محل رسیدگی به دعوی شما همزمان با دعوی شما مطرح و همزمان رسیدگی شود اما با توجه به اختلاف در ماهیت هریک از احکام اجرای هریک از احکام مستقل و نمیتواند در هم تداخل داشته باشد به این توضیح که طلب ماهیت مادی و استرداد سند غیر مادی بوده و در مورد اجراء همانگونه که قبلاً گفتم گرو کشی نمیتوان نمودیعنی اجرای هرکدام مستقل بوده و این نظر بنده میباشد شاید دوستان دیگر نظر دیگر و بهتری داشته باشند در ضمن چرا شما شکایت خیانت در امانت و یا ممانعت از حق ننموده اید؟
پاسخ
سلام .
ممنون جناب تیموری ... ( ببخشید کمی دیر پاسخ میدم مدتی مشغول بودم و کمتر به اینترنت دسترسی نداشتم ) .

در رابطه با این پرونده مون ، ما داریم سعی میکنیم خارج از دادگاه به توافقی برسیم و مسئله رو برای همیشه تموم کنیم و یک توافق نامه ای بین مون امضا کنیم که دیگر هیچ کداممون حق شکایت در مورد این ملک و موارد متعلق به اون ( مثلا در رابطه با شهرداری ، وام و ... ) رو نداشته باشیم و حق شو از خودمون سلب کنیم .

حالا سوال من از شما و سایر دوستان ( که تجربه تون در این زمینه خیلی خیلی بیشتر از من هست ) اینه که ما چه جوری این توافق نامه رو باید تنظیم کنیم که طرف مقابل ما نتونه یه راه در رویی پیدا کنه و بعدها بگه که این مورد در توافق نامه نبود ( آخه خیلی نامرده Angry ) ... خلاصه اش اینکه چه مواردی رو باید در این توافق نامه ذکر کنیم که همه جوانب رو پوشش بده و برای همیشه محکم و استوار باشه .

(۲۰ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۷ : ۱۳)Kamyab.Teymouri نوشته است: چرا شما شکایت خیانت در امانت و یا ممانعت از حق ننموده اید؟
امیدوارم این پرونده به صورتی که خدمت تون عرض کردم تموم بشه ، اگه نشد باز هم مزاحمتون میشم .

بازم ممنون Shy @
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان