امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حکم سرپرستی دادگاه!
Sad 
با سلام خدمت عزیزان،
بنده فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم و مانند سایر رشته های علوم پزشکی مجبور به گذراندن 2 سال دوره طرح اجباری،
یکی از قوانینی که با توجه به آن میتونم طرحم رو در شهر خودم بگذرونم این هست که من سرپرست خانواده باشم،
بنده در سن 8 سالگی پدرم رو از دست دادم و از اون زمان تا الان که 24 سال سن دارم با مادرم زندگی کردم،
من تک اولاد هم هستم و هیچ خواهر و برادری هم ندارم،
خلاصه من پیش دادستان رفتم با مادرم که من یک نامه سرپرستی میخوام و گواهی فوت پدرم و شناسنامه مادرم رو هم نشون دادم،
ایشون هم یه دستور دادن به کلانتری برای تحقیق و نیروی انتظامی هم فیدبک داد به دادگستری و نامه سرپرستی رو بهم دادن و مهر دادگاه هم پاش زدن و من اینو بردم معاونت درمان!
اونجا گفتن این نامه قابل قبول نیست و حتی ممکنه جعلی باشه!!!!!
گفتم چرا؟!
گفتن این نامه نه شماره نامه داره و نه تاریخ!
راست هم میگفتن!
من برگشتم دادگستری گفتم اینجوری بهم گفتن! دادستان هم از مسول دفترش ناراحت شد که چرا نامه رو درست بهشون ندادی و...
بالاخره نامه شماره و تاریخ خورد و در پاکت هم گذاشتن و مهر و سنجاق زدن،
باز امروز رفتم معاونت درمان و نامه رو بردم اما چون سری قبلی وضعیت نامه درست نبود باز هم مشکوک بودن!
خلاصه دستور دادن برای استعلام از دادگاه!
حالا سوال من اینه این استعلام چگونه هست؟ اونها چی به دادگاه میگن و دادگاه چی جواب میده؟
و مهمترین سوالم اینه که من مادرم بازنشسته فرهنگی هستن. ایا این باعث میشه که چون مادرم حقوق میگیره من نتونم سرپرستش باشم؟!! چون اون دکتر در معاونت درمان در درخواست استعلام نوشت ایا ایشون سرپرست مادرشون هستن؟ و وقتی مادرشون حقوق میگیره ایشون چطوری سرپرست ایشون شدن؟!
من امروز با یک وکیل تماس گرفتم و مشکلم رو گفتم و ایشون تاکید داشتن که سرپرستی شما ربطی به حقوق گرفتن مادرتون نداره،
اما برای درخواست قیومیت فرق داره!
اما من میخوام دادگاه فقط درجواب استعلام بگه ایشون سرپرست مادرشون هستن همین!
ایا این اتفاق میوفته؟!
پاسخ
(۲۶ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۵ : ۱۵)Persian-Masoud نوشته است: با سلام خدمت عزیزان،
بنده فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم و مانند سایر رشته های علوم پزشکی مجبور به گذراندن 2 سال دوره طرح اجباری،
یکی از قوانینی که با توجه به آن میتونم طرحم رو در شهر خودم بگذرونم این هست که من سرپرست خانواده باشم،
بنده در سن 8 سالگی پدرم رو از دست دادم و از اون زمان تا الان که 24 سال سن دارم با مادرم زندگی کردم،
خلاصه من پیش دادستان رفتم با مادرم که من یک نامه سرپرستی میخوام و گواهی فوت پدرم و شناسنامه مادرم رو هم نشون دادم،
ایشون هم یه دستور دادن به کلانتری که برای تحقیق و نیروی انتظامی هم فیدبک داد به دادگستری و نامه سرپرستی رو بهم دادن و مهر دادگاه هم پاش زدن و من اینو بردم معاونت درمان!
گفتم چرا؟!
راست هم میگفتن!
من برگشتم دادگستری گفتم اینجوری بهم گفتن! دادستان هم از مسول دفترش ناراحت شد که چرا نامه رو درست بهشون ندادی و...
باز امروز رفتم معاونت درمان و نامه رو بردم اما چون سری قبلی وضعیت نامه درست نبود باز هم مشکوک بودن!
حالا سوال من اینه این استعلام چگونه هست؟ اونها چی به دادگاه میگن و دادگاه چی جواب میده؟
و مهمترین سوالم اینه که من مادرم بازنشسته فرهنگی هستن. ایا این باعث میشه که چون مادرم حقوق میگیره من نتونم سرپرستش باشم؟!! چون اون دکتر در معاونت درمان در درخواست استعلام نوشت ایا ایشون سرپرست مادرشون هستن؟ و وقتی مادرشون حقوق میگیره ایشون چطوری سرپرست ایشون شدن؟!
من امروز با یک وکیل تماس گرفتم و مشکلم رو گفتن و ایشون تاکید داشتن که سرپرستی شما ربطی به حقوق گرفتن مادرتون نداره،
ایا این اتفاق میوفته؟!
از نظر بنده وکیل مشاور شما رو درست راهنمائی کرده اند سرپرستی و نگهداری از مادرتان با توجه به شرحی که داده اید هم شرعی و هم قانونی و اخلاقی و اجتماعی بوده و از وظایف فرزندان بوده و اصولاً اداره شما حق دارد و میتواند از مرجع صادر کننده نامه فقط بپرسد که آیا این نامه توسط آن مرجع صادر شده و یا خیر و حق تفتیش و باز خواست مقام قضائی را ندارد لازم به ذکر است که دادگستری بالاترین مرتبه و جایگاه را در نظام اداری داشته و دارد و در صلاحیت اداره شما نمیباشد که مرجع صادر کننده نامه قضائی را کنکاش و یا باز خواست کند.
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
ایشون هم یه دستور دادن به کلانتری که برای تحقیق و نیروی انتظامی هم فیدبک داد به دادگستری و نامه سرپرستی رو بهم دادن و مهر دادگاه هم پاش زدن و من اینو بردم معاونت درمان!
گفتم چرا؟!
راست هم میگفتن!
من امروز با یک وکیل تماس گرفتم و مشکلم رو گفتن و ایشون تاکید داشتن که سرپرستی شما ربطی به حقوق گرفتن مادرتون نداره،
ایا این اتفاق میوفته؟!

سلام دوست عزيز
راجع به اين مسئله كه شما سرپرست خانواده محسوب مي شويد مشكلي وجود ندارد.
پاسخ
یک دنیا ممنون، خدا خیرتون بده،
پس معاونت درمان در استعلام فقط میتونه بگه که آیا دادگستری این نامه رو با این شماره نامه داده یا نه درسته؟
و اگر در استعلام از دادگاه در مورد حقوق بگیر بودن مادرم سوال بشه دادگاه چه پاسخی بهش میده؟
و سوال آخر اینکه پاسخ استعلام نامه رو کدوم قسمت دادگاه میده؟
پاسخ
(۲۶ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۲ : ۲۱)Persian-Masoud نوشته است: یک دنیا ممنون، خدا خیرتون بده،
پس معاونت درمان در استعلام فقط میتونه بگه که آیا دادگستری این نامه رو با این شماره نامه داده یا نه درسته؟
و اگر در استعلام از دادگاه در مورد حقوق بگیر بودن مادرم سوال بشه دادگاه چه پاسخی بهش میده؟

در پاسخ سوال اولتون از نظر بنده بله
در پاسخ سوال دومتون اصلاً از نظر بنده اینگونه سوال هیچگاه طرح نمیشود این ساخته ذهن خودتان است و اگر هم سوال شود شرعاً و قانوناً در یافت حقوق مادرتا هیچگونه خللی در ماهیت موضوع از نظر قانونی و شرعی ایجاد نمیکند و در این مورد قانوناً هیچ نهاد و ارگانی بدون حکم قانون حق تفتیش مسائل خصوصی کسی را ندارد زیرا اداره شما یک اداره دولتی بوده و نه یک نهاد قضائی و اطلاعاتی
و در مورد سوال سومتان پاسخ نامه را مرجع و محل و شعبه و یا شخصی که آنرا صادر نموده خواهد داد
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
(۲۸ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۸ : ۱۷)Kamyab.Teymouri نوشته است:
(۲۶ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۲ : ۲۱)Persian-Masoud نوشته است: یک دنیا ممنون، خدا خیرتون بده،

در پاسخ سوال اولتون از نظر بنده بله
در پاسخ سوال دومتون اصلاً از نظر بنده اینگونه سوال هیچگاه طرح نمیشود این ساخته ذهن خودتان است و اگر هم سوال شود شرعاً و قانوناً در یافت حقوق مادرتا هیچگونه خللی در ماهیت موضوع از نظر قانونی و شرعی ایجاد نمیکند و در این مورد قانوناً هیچ نهاد و ارگانی بدون حکم قانون حق تفتیش مسائل خصوصی کسی را ندارد زیرا اداره شما یک اداره دولتی بوده و نه یک نهاد قضائی و اطلاعاتی
و در مورد سوال سومتان پاسخ نامه را مرجع و محل و شعبه و یا شخصی که آنرا صادر نموده خواهد داد

بسیار ممنون عزیز،
البته ساخته و پرداته ذهنم نیست و ایشون دقیقا برای استعلام این سوال رو مطرح کردن که باعث نگرانی من شده!
بسیار ممنون از وقتی که گذاشتین.
پاسخ
(۲۶ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۵ : ۱۵)Persian-Masoud نوشته است: [b]با سلام خدمت عزیزان،
بنده فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم و مانند سایر رشته های علوم پزشکی

سلام
دوست گرامی
طبق فرموده دوستان ، هیچ مشکلی برای شما وجود ندارد و استعلام جهت اطمینان از صحت نامه می باشد و در روند کارهای اداری یک امر معمول است . نگرانی وجود ندارد .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
(۲۹ تير ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۳ : ۱۶)vakil نوشته است:
بنده فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم و مانند سایر رشته های علوم پزشکی

سلام
دوست گرامی
طبق فرموده دوستان ، هیچ مشکلی برای شما وجود ندارد و استعلام جهت اطمینان از صحت نامه می باشد و در روند کارهای اداری یک امر معمول است . نگرانی وجود ندارد .

[b]سپاس آقای خدائی فر،
تنها چیزی که منو نگران کرده این هست که از طرف معاونت درمان در استعلام سوال کردن وقتی مادر ایشون حقوق بگیر هست چگونه من سرپرست ایشون شدم!؟
نمیدونم دادگاه در جواب استعلام این نامه چی میخواد بگه و استرس زیادی بهم وارد شده سر این موضوع.
پاسخ
سلام مجدد دوستان،
خواستم بگم که معاونت درمان در استعلامش کاری که میگفتین نمیشه کرد رو انجام داد و در استعلام بجای اینکه بگه این نامه درست هست یا خیر گفته ایشون وقتی مادرشون حقوق میگیره چطوری سرپرستشون شدن؟
یعنی دقیقا بازجویی کرده از دادستان. طبق پیش بینی خودم هم دادستان لابد میگه ایشون نمیتونه و من اطلاع نداشتم! واقعا برای قوانین این مملکت باید تاسف خورد.
پاسخ
(۳ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۹ : ۰۱)Persian-Masoud نوشته است: سلام مجدد دوستان،
خواستم بگم که معاونت درمان در استعلامش کاری که میگفتین نمیشه کرد رو انجام داد و در استعلام بجای اینکه بگه این نامه درست هست یا خیر گفته ایشون وقتی مادرشون حقوق میگیره چطوری سرپرستشون شدن؟
یعنی دقیقا بازجویی کرده از دادستان. طبق پیش بینی خودم هم دادستان لابد میگه ایشون نمیتونه و من اطلاع نداشتم! واقعا برای قوانین این مملکت باید تاسف خورد.
آقای محترم از نظر بنده اگر هم حقوق بگیر باشد همانگونه که قبلاً گفتم در ماهیت حقوقی مورد شما هیچگونه تاثیری ندارد چون تحت تکفل بودن مادر شما و حقوق بگیر بودن دو معقوله جدا میباشد اگر مسئول شما فاقد درک و فهم حقوقی می باشد حتماً دادستان که یک حقوقدان بوده جواب کوبنده ای به رئیس شما خواهد داد تا کمی قدرت تفکر در ایشان تقویت شود.چون تحت تکفل و دارای حقوق بودن مادرتان از نظر بنده مانند این است که زنی ازدواج کرده و کار میکند و دارای حقوق و مزایای اشتغال بود و از همسر خود نیز نفقه در یافت میکند پس از نظر شما و یا مدیرتان و دیگر کسانی که مانند شما فکر میکنند با توجه به درآمد این زن همسر او نباید از شوهرش نفقه بگیرد ولی در قانون و در رویه قضائی آمده این دو مورد از نظر قانونی و حقوقی مستقل بوده و هیچ ارتباطی با هم ندارند با این مثال ساده حقوقی میخواهم بگویم وجود استقلال مالی دلیل بر عدم دریافت کمک و نفقه اقارب نبوده و نیست و همچنین دلیلی بر عدم تحت تکفل قرار گرفتن نمی باشد شما کافیست نسبت به گرفتن یک وکیل و شکایت از رئیس خود تحت عنوان ممانعت از حق و سوء استفاده از مقام و موقعیت و تجسس در زندگی خصوصی در دادسرای کارکنان دولت شکایت کنید تا درس عبرتی برای دیگر مدیران دولتی باشد که بیشتر از وظایف خود در زندگی خصوصی و کار کارکنان خود دخالت نکنند.
پاسخ
(۳ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۴ : ۱۰)Kamyab.Teymouri نوشته است:
(۳ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۹ : ۰۱)Persian-Masoud نوشته است: سلام مجدد دوستان،
وجود استقلال مالی دلیل بر عدم دریافت کمک و نفقه اقارب نبوده و نیست و همچنین دلیلی بر عدم تحت تکفل قرار گرفتن نمی باشد

سلام آقای کامیاب عزیز

البته تا جایی که بنده اطلاع دارم برای دریافت نفقه اقارب "و نه همسر" ، بایستی ما دچار یک فقر مالی باشیم و یک فرد دارای اموال و دارایی کافی نمیتونه از اقاربش مطالبه نفقه و خرجی کنه
ببخشید Smile

-
پاسخ
سلام
دوست عزیزآنچه به ذهن بنده ازپرسش این کاربرمحترم متبادر شده این است
ایشان برای سرپرستی مادرشان که حقوق بگیراست برای کسب معافیت ازطرح خارج ازمحل سکونت به دادستان مراجعه نموده واظهار تکفل مادرش رانموده وموردموافقت دادستان قرارگرفته است لیکن اداره ایشان به نظردادستان ایراد نموده اند
حال سئوال بنده
آیاپس ازارائه درخواست ایشان به دادستان ،ایشان او را به دایره سرپرستی صغارومحجورین جهت تحقیقات صحت وسقم ادعا ونصب قیم معرفی نمودند؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دادگاه صالحه برای دادن دادخواست و روند اعسار Mard30 7 10,630 ۲۳ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۶ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
  معرفي نكردن داور به دادگاه ya30n 3 7,738 ۱۱ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۳ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب
  ازدواج دوم ، دادگاه اهل سنت ya30n 4 12,829 ۱۹ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۶ : ۱۷
آخرین ارسال: azade1992
  حاضر نشدن مرد در دادگاه طلاق ya30n 1 6,788 ۱۷ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۱۱ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت
  رای عجیب دادگاه تجدید نظر hamid79 13 14,597 ۳۰ تير ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۲ : ۱۳
آخرین ارسال: hamid79

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان