امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره---طلاق
Star 
با سلام وخسته نباشيد
مدتي قبل نامزدم دادخواست طلاق كرده(حدود دو سال قبل) ،مهريه من 124سكه بوده،به خاطر اينكه عروسي نكرده بوديم ،دادگاه حكم بر پرداخت نصف مهريه يعني62تا كه بعد از تقسيط،قسط اول20 سكه ومابقي هر دو ماه يك سكه،اما نامزدم رفته پيش وكيلم و ادعا كرده كه نمي توانم 20سكه يكجا پرداخت نمايم. وپيشنهاد پرداخت يكجاي 30سكه كرده وطلاق توافقي.
از طرف ديگه منم مهريه ام 124سكه را به اجرا گذاشته ام وهنوز راي قطعي صادر نشده ،و همين روزها امكان قطعي شدن راي وجود دارد،با وجود اينكه نامزدم ادعاي پيگيري نكردن دادخواست طلاقي كه خودش داده بوده به وكيلم كرده، واينكه وكيلم مرا درجريان اينكه اگر تقاضاي تقسيط و اعسار از سوي نامزدم پس از قطعي شدن راي امكان پذير باشه، واينكه فرضا دادگاه حكم به اين صورت بده كه قسط اول 10سكه وما بقي مثلا هر چهار ماه يك سكه باشه من مجبورم تا نگرفتن تمام مهريه صبر كنم وبعد طلاق بگيرم (با اين فرض حدود30سال ديگه).
اگه طلاق توافقي باشه نفقه اي كه مطالبه كردم وحدود 3 ميليون و800هزار تومان است وهمين روزها راي قطعي ميشه رو ميتوانم از همسرم بگيرم؟
نحله تعييني كه1ميليون 450تومان مي باشد به من تعلق ميگيرد با طلاق توافقي؟
من 30تا سكه رو بگيرم و طلاق توافقي، يا اينكه همون 20تا سكه و دو ماهي 1سكه؟ نظر وكيلم گرفتن 30تا سكه ونداشتن دردسرهاي بعدي هست.
HuhHuh
پاسخ
سلام
فرمودید زوج2سال پیش دادخواست طلاق به دادگاه تقدیم نموده است
پاسخ:ارزش حکم طلاق3ماه پس ازقطعیت جهت ارائه به دفترخانه است وپس ازآن فاقداثرقانونی میباشد آنچه به نظربنده متبادرگردیده این است
نامزدشما علی رغم میل باطنی اش وبرای ایجادذات البین چنین دادخواستی تقدیم دادگاه نموده وباقطعیت آن ومضی3ماه مهلت قانونی اجرای حکم ،اقدامی ننموده بالنتیجه حکم صادره ازامرابطال برخوردارگردیده ودیگرداری ضمانت اجرائی حتی درخصوص متفرعات آن نمی باشد
باآرزوی ایام خوش
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  حضانت کامل فرزند پسر توسط مادرش و درخواست طلاق internet 31 32,941 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۸ : ۱۱
آخرین ارسال: هشتگ11
  مزایای داشتن وکیل در طلاق توافقی vakil 0 3,258 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۰ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان