امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونه طلاق بگیرم؟
سلام من درسال 87 ازدواج کردم ومیزان مهریه ام 500 سکه میباشد با توجه به شرایطی که توی این مدت برام پیش اومده ازقبیل پرداخت نکردن نفقه به دلیل اینکه خودم شاغل هستم و اینکه این فرد هیچگونه خرجی درزندگی نمیکند تمام خورد و خوراک زندگی من را مادروپدرم تهیه می کنند و خیلی مشکلات دیگری دارم این آدم خیلی نسبت به زندگی بی مسئولیته دیگه ازاین وضعیت خسته شدم بحث طلاق را هم کرده ام و می گوید توافقی جدا بشیم خانه هم داره اما به اسم مادرشه من چطوره میتونم همه مهریه ام بگیرم حاضر نیستم هیچی رو هم ببخشم چون خیلی اذیتم کرده و مامانشم تهدیدم کرده که ازاون خونه حتی 1 مترهم به من نمیده پس بی خیال اون بشم میخوام به دادگاه مراجعه کنم ولی نمیدونم چیکارباید بکنم اگه توافقی بخواییم جدا بشیم قاضی برای پرداخت مهریه چه حکمی صادرمیکنه .. لطفاً راهنماییم کنید ... با تشکر
پاسخ
(۸ خرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۵ : ۱۲)azadmehr نوشته است: سلام من درسال 87 ازدواج کردم ومیزان مهریه ام 500 سکه میباشد با توجه به شرایطی که توی این مدت برام پیش اومده ازقبیل پرداخت نکردن نفقه به دلیل اینکه خودم شاغل هستم و اینکه این فرد هیچگونه خرجی درزندگی نمیکند تمام خورد و خوراک زندگی من را مادروپدرم تهیه می کنند و خیلی مشکلات دیگری دارم این آدم خیلی نسبت به زندگی بی مسئولیته دیگه ازاین وضعیت خسته شدم بحث طلاق را هم کرده ام و می گوید توافقی جدا بشیم خانه هم داره اما به اسم مادرشه من چطوره میتونم همه مهریه ام بگیرم حاضر نیستم هیچی رو هم ببخشم چون خیلی اذیتم کرده و مامانشم تهدیدم کرده که ازاون خونه حتی 1 مترهم به من نمیده پس بی خیال اون بشم میخوام به دادگاه مراجعه کنم ولی نمیدونم چیکارباید بکنم اگه توافقی بخواییم جدا بشیم قاضی برای پرداخت مهریه چه حکمی صادرمیکنه .. لطفاً راهنماییم کنید ... با تشکر

مشاوره حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری :

سلام
دوست عزیز شما میتوانید دادخواست نفقه ارائه دهید و مهریه خود را نیز مطالبه نمائید . در صورت استنکاف زوج به پرداخت نفقه ، میتوانید با استناد به حکم مصدوره تقاضای طلاق نمائید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
سلام
ممنون از راهنماییتون اگر ما بخوایم توافقی جدا بشیم باز هم مهریه به من تعلق میگیره؟
پاسخ
(۲۲ خرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۷ : ۱۳)azadmehr نوشته است: سلام
ممنون از راهنماییتون اگر ما بخوایم توافقی جدا بشیم باز هم مهریه به من تعلق میگیره؟

مشاوره حقوقی توسط وکیل پایه یک دادگستری :

سلام
در اینکه مهریه به شما تعلق میگیره شک نکنید ، اما در طلاق توافقی بسته به نوع توافق داره . اگه شما توافق کنید که در قبال بذل کل مهریه طلاق بگیرید دیگه مهریه ای برای شما پرداخت نخواهد شد .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
سپاس فراوان از توجه و راهنمایی...
پاسخ
سلام خسته نباشید یه راهنمایی میخاستم،درمورد طلاق هیچ اطلاعات خاصی هم ندارم،پدرم ازلحاظ مختلف دچار مشکله،طوری که تحملش برای همه ماسخت شده،نفقه نمیده دست بزن داره وتاحالا چندین بار بامادرم دعواکرده و مادرم هم نامه پزشک قانونیش روداره،مادرم چندوقت یک بار برای طلاق ازخونه میره ولی به اصرار پدرم برمیگرده،تمامی خرج زندگی باحقوق بازنشستگی مادرمه،املاک و دارایی های پدرم هم باکمک 50 درصدی شایدم بیشتر مادرم تهیه شده الان دوتا خونه ومغازه وماشین داره که همه به نام پدرمه درصورتی که نصف اون املاک باحقوق مادر من تهیه شده،حالا تصمیم گرفتیم دنبال طلاق رو بگیریم،هم بخاطر مشکل اخلاقی وهم نفقه ندادن ،تمام همسایه ها شاهد دعواهای همیشگیشون هستن،موضوع طلاق ک مطرح شد پدرم گفت بچه ها رو نمیدم خودت تنها میری،من21 سالمه وبرادرم16.ایاحقی داره که بعداز طلاق مارو نگه داره و نذاره بامادرم بریم؟تکلیف دارایی هایی ک به نام پدرمه ولی مادرم درخریدشون سهم داشته چی میشه؟اگه برای دریافت مهریه و نفقه درخواست بدیم باید از کجاشروع کنیم؟چقدرطول میکشه تا مهریه ونفقه پرداخت بشه؟ایامیتونیم قبل ازاینکه درخواست طلاق بدیم خونه روترک کنیم؟یه راهنمایی کلی وجامع میخوام اگه میشه لطفاراهنماییم کنید،منتظر پاسختون هستم
پاسخ
سلام
قبل ازهرتصمیمی به آیاتی ازقرآن کریم توجه فرمائید
بالوالدین احسانا ((سوره مبارکه بقره آیه 83و سوره مبارکه اسری آیه 23)
شما به آنان محبت کنید مسبب طلاق نباشیدچون مادرتان قطعآ باآنچه به ذهن بنده متبادرشد کارمند است وخود میتواند تصمیم عقلائی اتخاذنماید
آنچه شما بیان نمودیدازموارد عسروحرج مصرح درقانون مدنی برای طلاق باتمامی حقوق مکتسبه درقانون میباشدرای به نفع مادرتان صادرخواهد شد
درخصوص شماوبرادرتان نیاز به حکم حضانت نیست چون به سن تکلیف رسیده اید میتوانید باهریک ازوالدین زندگی نمائید
اما پیشنهاد بنده مشاوره با یک روانشناس قبل ازتصمیم است
موفق باشید
پاسخ
سلام واقعا از پاسختون ممنون،اون قسمتی که درمورد قانون مدنی بود میشه یکباره دیگه توضیح بدید،من رشتم علوم پزشکیه وازاین قوانین بی خبرم،ایا ازاموالی ک ب نام پدرمه ب مادرم تعلق میگیره؟چندوقت پیش یک وکیل بماگفت درصورت داشتن رسید میتونید حقتونو بگیرید،ماکه رسیدی نداریم،مادرم عاقلانه تصمیم میگیره ولی فداکاری های مادرانش بهش اجازه نمیده اینده مارو بخاطر اسایش خودش تباه کنه ولی من تصمیم دارم یکسره بشه و اگه ب تمام حق و حقوقش میرسه اقدام کنم،میشه بپرسم روانشناس ومشاوره چرا؟
پاسخ
(۲۵ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۱ : ۱۳)mahsa.m نوشته است: سلام واقعا از پاسختون ممنون،اون قسمتی که درمورد قانون مدنی بود میشه یکباره دیگه توضیح بدید،من رشتم علوم پزشکیه وازاین قوانین بی خبرم،ایا ازاموالی ک ب نام پدرمه ب مادرم تعلق میگیره؟چندوقت پیش یک وکیل بماگفت درصورت داشتن رسید میتونید حقتونو بگیرید،ماکه رسیدی نداریم،مادرم عاقلانه تصمیم میگیره ولی فداکاری های مادرانش بهش اجازه نمیده اینده مارو بخاطر اسایش خودش تباه کنه ولی من تصمیم دارم یکسره بشه و اگه ب تمام حق و حقوقش میرسه اقدام کنم،میشه بپرسم روانشناس ومشاوره چرا؟
ضمن عرض سلام خدمت برادر عزیز جناب حکمت بنده با توجه به خواسته خواهان و پاسخهای حضرتعالی استنباط میکنم هدف شما ایجاد ذات البین و دوستی و تفاهم بوده اما طراح سوال با وصف اینکه فرزند خانواده بوده بنا به دلایل خانوادگی موجود قصد ممانعت از زندگی مشترک پدر و مادر خود را دارند در اینمورد باید عرض کنم خواهرم زندگی پدر و مادرتان و روابط مالی و عاطفی آنها تا زمانی که در قید حیات هستند فقط و فقط به خودشان مربوط است و در ضمن در کشور ما و در قانون ما حق طلاق با مرد است مگر با اثبات عسر و حرج واقعی و در شرع ما تنبیح نموده فرزن و همسر در حد متعارف گنجانده شده و فقط به صرف یک یا دوبار درگیری ساده فیزیکی مشمول عسر و حرج نمیشود و در این مورد به نظر بنده و رویه قالب در محاکم باید حداقل دو با شکایت مادرتان به همراه گزارش پزشکی قانونی وجود داشته باشد و در مورد درگیری عاطفی نظریه پزشکی قانونی تا مشمول اینگونه عسر و حرجی که دوستامان اشاره نموده شود و در مورد حق و حقوق نیز مانند مهریه،نفقه،اجرتالمثل،نحله و دیگر موارد که تکالیف خانواده بوده نیز میتواند اقدام و دریافت نماید و در مورد اموالی که مادرتان با سرمایه گذاری مالی خودشان به نام پدرتان خریده همانگونه که بیان نمودید مشاوره ای که نزد وکیل نموده اید صحیح است چون بار اثبات اینگونه مسائل مالی با مدعی با ارائه مدرک بوده و تنها راه رسیدن به حقتان در این مورد مالی یک بند از عقد نامه میباشد که در آن قید شده که هرگونه مالی که طی زندگی مشترک تحصیل میشود زوجه در آن شریک بوده و لازم به ذکر است در اکثر موارد غالب تا آنجا که بنده بسیار دیده ام زن حاضر شده کلیه حق و حقوق خود را ببخشد تا طلاق بگیرد و حتی مالی هم اضافه بدهد مگر اینکه زنی که میخواهد بعد از طلاق،از ازدواج مجدد صرف نظر نموده و تا زمانی که زنده است خود را در دادگاهها اسیر و آواره کند تا به صورت ذره ذره از همسر خود حق و حقوقش را دریافت کند.پس خواهرم نظر بنده این است در مسائل شخصی بین پدر و مادرتان دخالت نکنید.شاید از نظر خودتان و بعضی از اشخاص اجتماع که در ارتباط با شما هستند بیان کنند چون در زیر یک سقف زندگی میکنید به شما مربوط باشد ولی قانوناً و عملاً به شما هیچگونه ارتباطی ندارد.پس بگذارید آنها زندگی خودشان را بکنند زیرا با توجه به شرایط بد اقتصادی و اجتماعی موجود این کج خلقیها و بد اخلاقیها و در گیریها در میان زندگی بسیاری از مردم چه در داخل ایران و چه در خارج از ایران وجود دارید و شما فقط حق دارید در مورد خودتان فکر کنید و در مورد خودتان تصمیم بگیرید نه دیگران این اظهارات نظر شخص بنده و برداشت حقوقی من از بیانات شما و دوست عزیزم آقای حکمت بوده و بیانات بنده بیشتر جنبه نصیحت داشته و مقداری هم راهکار حقوقی امیدوارم از صراحت بیانات بنده ناراحت نشده باشید و پیشا پیش در صورت ناراحتی و وجود غلطهای املائی از شما عذر خواهی میکنم
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
ازراهنمایی هاتون ممنون واقعا کمک بزرگی بمن کردید،به عبارتی توجامعه کثیف ما زن یعنی یک وسیله،یعنی جزیی ازاموال مرد،راهنماییهاتون گوشزدی شد برای ازدواج خودم تاقانون اساسی و مرد روبهتربشناسم و ازاول تمام این موارد رو اعمال کنم،میدونم رابطه زناشویی والدین بمن ربط نداره ولی بمن هم نفقه داده نمیشه ایا راهی هست که من لااقل ب حقم برسم ک مطمینم نیست چون درصورت شکایت بنده برای نفقه باید خونه رو ترک کنم برای همیشه نه؟
پاسخ
ضمن تشکرازنکته سنجی وپاسخ های محکمه پسند دوست ارجمندم جناب اقای تیموری
1-بله نفقه حق قانونی فرزند اناث برپدرتامادامی که شوهرننموده میباشددادخواهی هم باتوجه به اصل سی وچهارم قانون اساسی حق قانونی شما وتکلیف بردادگاه به رسدگی میباشد
میتوانید به پیوست کپی ازشناسنامه خودتان موید نسب دادخواست مطالبه نفقه تقدیم دادگاه نمائید
2-ازاینکه فرمودید توجامعه کثیف ما زن یعنی یک وسیله بااین نظرتون مخالفم،زن شخصیتی مقدس است حال عده ای ایشان راوسیله استفاده سوء قرارمیدهند عده ای هم هستند که قدردان محبت های بدون چشمداشت اوهستند ،بنده زن وشوهرهایی دیده ام که بالعکس نظر شماباتفاهم زندگی مینمایندفرزندان صالح نیز تحویل جامعه داده اند برای نمونه بامثبت اندیشی تفکرات خودرا تغییر داده وروز جمعه سری به یکی ازپارک های شهرتان بزنید تانمونه های متعددآنراملاحظه فرمائید
3-ازاینکه فرمودید اگردادخواست مطالبه نفقه نمایم
خیرخانه راترک نمی نمائیداما بادریافت نفقه مخارج خودرا ناچار هستیددرهمان خانه ازنفقه تعیین شده دادگاه تامین نمائید
4-درخصوص ازدواج خودتان پیشنهاد بنده این است باچشم بازازدواج کن ناگفته هایت رابگو حتی اگر به ضررباشد اما پس ازازدواج هرآنچه دیدی که طرف مقابلت نگفته چشم پوشی کن چون ازدواج امر مقدسی است که نبایددرآن مانند تجارت وسایر معاملات کتمان واقعیات باشد
باآرزوی موفقیت
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  شرایط طلاق setare72f 1 1,713 ۷ آذر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۱۰
آخرین ارسال: keykavous
  حضانت کامل فرزند پسر توسط مادرش و درخواست طلاق internet 31 32,941 ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۸ : ۱۱
آخرین ارسال: هشتگ11
  مزایای داشتن وکیل در طلاق توافقی vakil 0 3,258 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۰ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان