امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سر قفلی
با سلام
پدر بزرگ بنده در زمان حیات خودش سرقفلی یک مغازه را خریده بود بعد از فوت او پدر من مغازه رو اداره میکرد بعد مدتی با توافق مالک پدرم از ان مغازه خارج شد و چند مغازه پایین تر رفت که ان مغازه هم مال همان مالک بود و در آن زمان که حدودا 30 سال پیش بود یک اجاره نامه دستی نوشته شد و مبلغی بابت اجاره (سرقفلی ) داده شده است و تا کنون هر سال بابت سرقفلی اجارهای به مالک پرداخت میشود حالا میخواستم بدونم پدرم میتونه سر قفلی مغازه رو بفروشه بدون دخالت وراث ؟، یا این که وراث میتونن ادعای حق خودشون از مغازه رو بکنن ؟ و در صورت فوت پدر من سرقفلی این مغازه به دست کی سپرده میشه به من یا خوانواده پدرم ؟ با تشکر
پاسخ }
سپاس شده توسط
(۱۶ فروردين ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۷ : ۱۵)siamak_alexx نوشته است: با سلام
پدر بزرگ بنده در زمان حیات خودش سرقفلی یک مغازه را خریده بود بعد از فوت او پدر من مغازه رو اداره میکرد بعد مدتی با توافق مالک پدرم از ان مغازه خارج شد و چند مغازه پایین تر رفت که ان مغازه هم مال همان مالک بود و در آن زمان که حدودا 30 سال پیش بود یک اجاره نامه دستی نوشته شد و مبلغی بابت اجاره (سرقفلی ) داده شده است و تا کنون هر سال بابت سرقفلی اجارهای به مالک پرداخت میشود حالا میخواستم بدونم پدرم میتونه سر قفلی مغازه رو بفروشه بدون دخالت وراث ؟، یا این که وراث میتونن ادعای حق خودشون از مغازه رو بکنن ؟ و در صورت فوت پدر من سرقفلی این مغازه به دست کی سپرده میشه به من یا خوانواده پدرم ؟ با تشکر

سلام
دوست عزیز فروش مغازه نیاز به رضایت مالک دارد . ( رضایت مالکلنه ) در هر صورت سرقفلی آن ملک متعلق به پدر شما می باشد و ایشان می توانند هر زمان که بخواهند سرقفلی را واگذار نمایند . وراث مالک نمی توانند ادعایی فراتر از آنچه حق قانونی آنها می باشد بنمایند .
با توجه به اینکه برای سرقفلی مغازه دوم اجاره نامه جدیدی به نام پدر شما تنظیم شده است ، در حقیقت سرقفلی متعلق به پدر شما می باشد . پس از پدرتان ، سرقفلی به ورثه ایشان می رسد .
از شکست نترسید، از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید که امروز هستید
پاسخ }
سپاس شده توسط

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد سر قفلی mohsennn 7 10,507 ۲۱ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۹ : ۱۱
آخرین ارسال: کامیاب
  سر قفلی حقوق ایران 0 2,936 ۲ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۰ : ۱۴
آخرین ارسال: حقوق ایران

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان