امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماده 22 قانون ثبت
باسلام
خواهرم یک برگ قولنامه که در سال 1374 تنظیم شده به دادگاه ارائه کرده که مادرم مقداری زمین به او فروخته است , در دادگاه شورای حل اختلاف با تشخیص کارشناس رسمی دادگستری قدمت آن قولنامه جعلی درآمد و رای دادگاه به بی حقی آنها صادر شده است , بعد در دادگاه تجدید نظر به شرط تنفیذ وصیت نامه مالکیت مادرم را قبول دارد و رای به بی حقی خواهرم داده است , خواهرم وصیت نامه رسمی از پدرم که در سال 71 منعقد شده را به دادگاه ارائه کردن و تقاضای تنفیذ آن را دارد که به موجب این وصیت نامه پدرم , برادر بزرگم را وصی کرده که ثلث دارایش را به مادرم بده . در صورتی که در سال 80 زمینی از باقیمانده زمین پدریم را به نام مادرم با سند ششدانگ به ثبت رساندیم که بیش از ثلت دارای پدرم می باشد و بعد از فوت مادرم وراث سند های مشاع نسبت به سهمشان از همان ملک گرفتیم
سوالم اینجاست که با وجود سند رسمی مشاع آیا دادگاه میتواند آن را ابطال و به نفع خواهرم حکم صادر کند :
یعنی مالکیت مادرم را در سال 74 قبول کرده و قولنامه را اجرا ء کند ؟
من میتوانم از ماده 22 قانون ثبت استفاده کنم ؟
با این توضیح که در سال 80 سند به اسم مادرم زده شده بود و قولنامه ها مال سال 74 می باشد
پاسخ }
سپاس شده توسط
(۲۴ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۸ : ۱۹)yasa294 نوشته است:
باسلام
خواهرم یک برگ قولنامه که در سال 1374 تنظیم شده به دادگاه ارائه کرده که مادرم مقداری زمین به او فروخته  است , در دادگاه شورای حل اختلاف با تشخیص کارشناس رسمی دادگستری قدمت آن قولنامه جعلی درآمد و رای دادگاه به بی حقی آنها صادر شده است  , بعد در دادگاه تجدید نظر به شرط تنفیذ وصیت نامه مالکیت مادرم را قبول دارد و رای به بی حقی خواهرم داده است , خواهرم وصیت نامه رسمی از پدرم که در سال 71  منعقد شده را به دادگاه ارائه کردن و تقاضای تنفیذ آن را دارد که به موجب این وصیت نامه پدرم , برادر بزرگم را وصی کرده که ثلث دارایش را به مادرم بده . در صورتی که در سال 80  زمینی از باقیمانده زمین پدریم را به نام مادرم با سند ششدانگ به ثبت رساندیم که بیش از ثلت دارای پدرم می باشد و بعد از فوت مادرم وراث سند های مشاع نسبت به سهمشان از همان ملک گرفتیم
سوالم اینجاست که با وجود سند رسمی مشاع آیا دادگاه میتواند آن را ابطال و به نفع خواهرم حکم صادر کند :
یعنی مالکیت مادرم را در سال 74 قبول کرده و قولنامه را اجرا ء کند ؟
من میتوانم از  ماده 22 قانون ثبت استفاده کنم ؟
با این توضیح که در سال 80 سند به اسم مادرم زده شده بود و قولنامه ها مال سال 74 می باشد

سلام
دوست عزیز پاسخ شما در انجمن حقوق ثبت داده شده است .

جــــــواب
از شکست نترسید، از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید که امروز هستید
پاسخ }
سپاس شده توسط

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ماده128 قانون مجازات اسلامی 1392 law 2 4,668 ۲۲ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۲۳ : ۲۳
آخرین ارسال: law
Photo تحلیل جرم موضوع ماده ۶۳۷ قانون مجازات اسلامی as-eskandari 0 6,887 ۱ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۴ : ۰۵
آخرین ارسال: as-eskandari
  تفاوت ماده 208 و 612 قانون مجازات اسلامی؟ adelsajadi 1 6,502 ۲۸ ارديبهشت ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۳ : ۱۳
آخرین ارسال: vakil
  مطالعه ی تطبیقی دفاع مشروع در قانون مجازات اسلامی فعلی و لایحه ی ج Hamed-babaei 0 4,884 ۴ فروردين ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۲ : ۲۰
آخرین ارسال: Hamed-babaei
  مطالعه تطبیقی ماده 206 قانون مجازات اسلامی و ماده 291 لایحه جدید Hamed-babaei 0 6,795 ۱ فروردين ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۶ : ۱۷
آخرین ارسال: Hamed-babaei

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان