امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حکم بودن دختر و پسر در پارک
سلام.
من پسری مجرد هستم و چند روز پیش در حالی که با همکلاسی دانشگاهیم در ساعت 9 شب در پارکی نشسته بودیم و صحبت می کردیم. پارک مذکور خلوت بود ولی ما در فضای روشن و بازی نشسته بودیم و چند نفر دیگر هم در پارک بودند. خودرو پلیس سر رسید و برای اینکه گیر ندهند دختر مذکور به دستشویی رفت تا ماشین پلیس رد شود. اما ما را دیدند و خواستند همراهشان به دایره امنیت اخلاقی برویم. در آنجا پس از توضیحات و صحبت با ما و احضار پدرمان از ما تعهد گرفتند که عنوان آن "رابطه نامشروع" بود. و نهایتا آزاد شدیم.
فردای آن روز مادر دختر مورد نظر به دایره مذکور اعتراض کرده و مسئول مربوطه عصبانی شده و پرونده ما را به دادگاه فرستاد.
در دادگاه خانمی گفت شما متهم به رابطه نامشروع هستید. از خود دفاع کنید. و من ماجرا را گفتم که داشتیم در رابطه با مسائل دانشگاه صحبت می کردیم و مادر دختر مذکور در جریان بود. سپس اظهارات مرا در 3 سطر نوشت و گفت می توانید بروید.
خواستم بدانم آیا با این شرایط پرونده مختومه است یا قرار است حکمی برایمان صادر شود؟ و در این صورت حکم ما چیست؟ آیا امکان اعتراض به حکم داریم یا خیر؟ و آیا این موضوع در سابقه ما ثبت می شود؟
ضمنا تمام این مطالب حقیقت بود و واقعا هیچ عمل خلاف عفتی از جانب ما صورت نگرفت.
سرنوشت من چه می شود؟
(از اینکه از اصطلاحات عامیانه استفاده کردم پوزش می طلبم، زیرا به شدت نگران هستم و تا به امروز با چنین مواردی برخورد نکرده بودم.)
با تشکر
پاسخ }
سپاس شده توسط
(۲۷ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۲۳ : ۲۲)motion نوشته است: سلام.
من پسری مجرد هستم و چند روز پیش در حالی که با همکلاسی دانشگاهیم در ساعت 9 شب در پارکی نشسته بودیم و صحبت می کردیم. پارک مذکور خلوت بود ولی ما در فضای روشن و بازی نشسته بودیم و چند نفر دیگر هم در پارک بودند. خودرو پلیس سر رسید و برای اینکه گیر ندهند دختر مذکور به دستشویی رفت تا ماشین پلیس رد شود. اما ما را دیدند و خواستند همراهشان به دایره امنیت اخلاقی برویم. در آنجا پس از توضیحات و صحبت با ما و احضار پدرمان از ما تعهد گرفتند که عنوان آن "رابطه نامشروع" بود. و نهایتا آزاد شدیم.
فردای آن روز مادر دختر مورد نظر به دایره مذکور اعتراض کرده و مسئول مربوطه عصبانی شده و پرونده ما را به دادگاه فرستاد.
در دادگاه خانمی گفت شما متهم به رابطه نامشروع هستید. از خود دفاع کنید. و من ماجرا را گفتم که داشتیم در رابطه با مسائل دانشگاه صحبت می کردیم و مادر دختر مذکور در جریان بود. سپس اظهارات مرا در 3 سطر نوشت و گفت می توانید بروید.
خواستم بدانم آیا با این شرایط پرونده مختومه است یا قرار است حکمی برایمان صادر شود؟ و در این صورت حکم ما چیست؟ آیا امکان اعتراض به حکم داریم یا خیر؟ و آیا این موضوع در سابقه ما ثبت می شود؟
ضمنا تمام این مطالب حقیقت بود و واقعا هیچ عمل خلاف عفتی از جانب ما صورت نگرفت.
سرنوشت من چه می شود؟
(از اینکه از اصطلاحات عامیانه استفاده کردم پوزش می طلبم، زیرا به شدت نگران هستم و تا به امروز با چنین مواردی برخورد نکرده بودم.)
با تشکر

سلام
دوست عزیز .متاسفانه بزرگترین مشکل کشور ما روابط سالم دختر و پسر است . با این اوصاف شما ها که مرتکب این جرم می شوید مانند یک جانی هستید و باید اعدام شوید !!!!!!!!!!!!!!!! چون بزررررررررگترین مشکلات را به وجود آورده اید که باعث بر هم خوردن نظم و امنیت جامعه و همه مشکلات اقتصادی و سیاسی و اعتقادی و ..... !!! شده است . مشکلات اقتصادی ، معیشتی ، فرهنگی ، بدبختی ها ، نداری ها ، و .... و .... به کسی ربطی نداره ، اما اینکه تو با یک دختر بخوایی توی یک پارک ، آن هم در ملاء عام !!! بشینی و صحبت کنی ، البته که به همه مربوطه . شما چی فکر کردید ؟!!!
از منظر بنده به کسی ربطی ندارد که شما در پارک با یک دختر همکلاسی نشسته اید و صحبت می کنید .
از منظر قانون هم هیچ ایرادی ندارد .
از منظر کسانی که شما رو دستگیر کرده اند برای خودشان ایرادی ندارد ، اما برای شما جرم است . برای اینکه " چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند !! "
اما اینکه برای شما چه اتفاقی می افته ، خیالتون راحت باشه ، هیچ کاری نمی تونند باهاتون داشته باشند . نهایتاً یه جریمه نقدی می کنن و ولتون می کنن . قضات ما در دادگاهها خوشبختانه آگاهند نسبت به همه کارهای بعضی از افراد نیروهای معتقد و زحمتکش نیروی انتطامی .

ببخشید که جوابتون رو در قالب شوخی و جدی ، قاطی هم کردم . متاسفانه اینگونه برخوردها از طرف عده ای از ماموران نیروی انتظامی ، اعصاب بنده رو به هم می ریزه .
از شکست نترسید، از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید که امروز هستید
پاسخ }
سپاس شده توسط
سلام.
خیلی ممنونم از پاسخ دلگرم کنندتون دوست عزیز.
بله متاسفانه اولین بار بود با این افراد روبرو می شدم و اونقدر طرز تفکرشون متفاوت و منجمد بود که به شدت احساس خفقان و بغض داشتم..
پس اگه من رو باز به دادگاه احضار کردند حقیقت رو همون طور که خدمتتون عرض کردم عنوان کنم تبرئه می شم؟ من به حقوق آشنایی ندارم، اما دوستی به من گفت این روابط رابطه نامشروع غیر از زنا محسوب می شه و تا 74 ضربه شلاق و محرومیت از بعضی حقوق اجتماعی و حبس مجازاتشه! در حالی که حتی فکر هر نوع رابطه نامشروع از سر من نگذشته بود..
پاسخ }
سپاس شده توسط
(۲۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۳۳ : ۲۲)motion نوشته است: سلام.
خیلی ممنونم از پاسخ دلگرم کنندتون دوست عزیز.
بله متاسفانه اولین بار بود با این افراد روبرو می شدم و اونقدر طرز تفکرشون متفاوت و منجمد بود که به شدت احساس خفقان و بغض داشتم..
پس اگه من رو باز به دادگاه احضار کردند حقیقت رو همون طور که خدمتتون عرض کردم عنوان کنم تبرئه می شم؟ من به حقوق آشنایی ندارم، اما دوستی به من گفت این روابط رابطه نامشروع غیر از زنا محسوب می شه و تا 74 ضربه شلاق و محرومیت از بعضی حقوق اجتماعی و حبس مجازاتشه! در حالی که حتی فکر هر نوع رابطه نامشروع از سر من نگذشته بود..

سلام مجدد
دوست عزیز شما در جلسه دادگاه واقعیت رو بگید .از چیزی هم نترسید . درسته رابطه نامشروع غیر از زنا محسوب میشه . اگه حتی بر فرض محال شما رو به شلاق محکوم کردند ، به جریمه نقدی تبدیل میشه . محرومیت از هیچی هم نداره .
توصیه من به شما : روز دادگاه با اولیاء خود برید . همکلاسیتون هم با پدر مادرش بیاد حتماً . اونجا اعلام کنند که خبر داشتن و می دونستند که شما با هم قرار ملاقات دارید و برای کارهای درسیتون همدیگر رو دیدید . در ضمن احتمالا بپرسن که چرا در محیط دانشگاه همدیگر رو ندید . به بهونه ای بیارید که مثلاً فردا امتحان داشتید برای دادن جزوه اینا بوده .
موفق باشید .
از شکست نترسید، از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید که امروز هستید
پاسخ }
سپاس شده توسط
این کار شما مصداق رابطه نا مشروع ماده 637 نیست ولی اگر قاضی بخواد سختگیری کنه طبق ماده 628 قانون مجازات اسلامی میتونه به 10 روز الی 2ماه حبس ( که البته به پول تقدیم میشه) یا به 74 ضربه شلاق محکوم کنه
پاسخ }
سپاس شده توسط

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان