امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فسخ قرارداد اجاره توسط مالک
با سلام
من میخواستم بپرسم که شرایط فسخ قرارداد اجاره توسط مالک قبل از سررسیدن مهلت قرارداد به چه صورت است؟ ایا مالک میتواند با دادن یک ماه مهلت به مستاجر قبل از سررسید قرارداد (مثلا دادن اعلام مهلت در ماه 10ام اجاره برای قرارداد 1 ساله یا بلند شدن مستاجر 1 ماه زودتر از قرارداد)جهت سکونت خود در مورد اجاره درخواست تخلیه توسط مستاحر را کند؟ ایا باید جریمه ای بدهد؟
ممنون از راهنمایی شما
پاسخ
با سلام
براساس قانون مدنی عقد اجاره از عقود لازم بوده و کلیه مفاد و تعهدات مندرج در اجاره نامه برای طرفین لازم الاجرا می باشد.وتنها بواسطه عدم ایفای تعهد قابل فسخ میباشد ، از جمله ارکان اصلی عقد اجاره مدت و اجاره بها میباشد ، اگر مدت اجاره منقضی نشده باشد ، موجر نمیتواند تخلیه و تحویل عین مستاجره را از مستاجر بخواهد،مگر بدلیل عدم پرداخت اجاره بها و استفاده خارج از موضوع از عین مستاجره و اما در خصوص جریمه لازم بذکر است شما در صورت تمایل میتوانید با از مبلغی به عنوان خسارت عین مستاجره را تخلیه و تحویل نمائید
پاسخ
ممنون از پاسخ شما. سئوال من در مورد ملک اجاره ای پدر و مادرم هست که با توجه به فروش منزل کنونی که خودشون در آن ساکن هستن میخواهند تا خرداد ماه(که در واقع یک ماه قبل از موعد اتمام قرارداد اجاره ملک مذکور هست) به آنجا نقل مکان کنند. خواستم ببینم چه راهکارهای مسالمت امیزی هست که از این مستاجر درخواست تخلیه یک ماه زودتر بکنند؟ آیا راهکار قانونی برای این مورد هست با توجه به اینکه مشکلی در میان نبوده فقط خودشان میخواهند در آن ملک سکونت کنند. ممنون از راهنمائیتون
پاسخ
(۲۰ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۹ : ۰۳)leily نوشته است: ممنون از پاسخ شما. سئوال من در مورد ملک اجاره ای پدر و مادرم هست که با توجه به فروش منزل کنونی که خودشون در آن ساکن هستن میخواهند تا خرداد ماه(که در واقع یک ماه قبل از موعد اتمام قرارداد اجاره ملک مذکور هست) به آنجا نقل مکان کنند. خواستم ببینم چه راهکارهای مسالمت امیزی هست که از این مستاجر درخواست تخلیه یک ماه زودتر بکنند؟ آیا راهکار قانونی برای این مورد هست با توجه به اینکه مشکلی در میان نبوده فقط خودشان میخواهند در آن ملک سکونت کنند. ممنون از راهنمائیتون

سلام
تنها را مسالمت آمیز به نظر من اینکه با مستاجر توافق کنید . اگه قبول نکرد می تونید به شورا دادخواست بدید و تقاضای تخلیه به دلیل نیاز شخصی بدید . البته با توجه به اینکه مدت زمان اجاره نامه تا خرداد می باشد و 3 ماه بیشتر نمانده است ، زمان دادرسی بیشتر از خرداد ماه طول خواهد کشید . بهتره که مستاجر توافق کنید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  هدر دادن پول توسط مدیر ساختمان به بهانه تعمیرات hamedm 0 1,336 ۲۴ تير ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۴۹ : ۰۹
آخرین ارسال: hamedm
  ضرب و جرح توسط عوامل بسیج انتظار 26 28,075 ۲۳ بهمن ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۹ : ۲۰
آخرین ارسال: کامیاب
  فسخ قرارداد مجید بابایی 3 5,950 ۷ تير ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۳ : ۱۲
آخرین ارسال: حکمت
  آیا میتوانم قرارداد رهن را فسخ کنم؟ ctrlz 3 7,886 ۱۹ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۴ : ۱۶
  اقامت فردی غیر از مستاجر در مکان مورد اجاره 13881355 1 3,718 ۱۱ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۱ : ۱۶

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان