امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سر قفلی
سلام ببخشید من در سال 1374 سرقفلی مغازه ای را خریداری کرده بودم الان پس از گذشت 17 سال مالک اول مالکیت را به شخصی دیگر فروخته است الان من به دلیل پاره ای از مشکلات من قصد اجاره دادن آن ملک با وجود اینکه در قولنامه اول حق انتقال به غیر به من داده شده است دارم مالک دوم مرا اذیت کرده و به من میگوید شما حق نداری مغازه را به کسی بدهی و اگر این کار را بکنی من از تو شکایت میکنم و طبق قانون نمیدونم فلان سال تقاضای ملکم میکنم و ملک را از تو برمیدارم وتو مجبوری که هر قیمتی دادگاه گفت ملک را به من بدهی.سوال دیگرم اینه که اگر مستاجر سرقفلی (یا وراث مساجر سرقفلی ) تصمیم به فروش سرقفلی مغازه بگیرد ومالک همان مغازه نیز طالب خرید سرقفلی باشد ولی بر سر قیمت توافق حاصل نشود و قیمتپیشنهادی مستاجر بالاتر از قیمتی باشد که مالک در نظر داشته آیا مالک می تواند مانعانجام معامله سرقفلی مغازه مورد بحث با شخص ثالث شود یا خیر ؟ با عنایت به اینکه درمتن اجاره نامه و قولنامه خرید سرقفلی حق انتقال به غیر به مستاجر داده شده الان حدود 1 سال هم هست که مال الجاره رو از من نمیگیره فکر کنم تصمیم داره به بهانه پرداخت نکردن مال الجاره میخواد تخلیه ملک رو بگیره و مغازه رو از دستم در بیاره

خوب من چند وقت پیش سوال بالایی رو در انجمن ارسال کردم و جناب آقای تیموری من را راهنمایی کردن..و طبق سخنان اوشون انجام دادم... و تمام راه هایی که به من نشان دادن رو انجام دادم...ولی:

برا مالک چند روز پیش اظهارنامه فرستادم ایشون تا اظهار نامه رو دید در اومد به من گفت شما نمیتونی سرقفلی مغازه رو بفروشی نمیتونی اینکار رو بکنی شایان ذکر هست که من انتقال به غیر رو از طرف مالک اولیه دارم ولی از باب احترام که تو اظهارنامه هم قید کردم به ایشون به صورت کتبی نوشتم که سه روز فرصت دارید که به من خبر بدید در غیر این صورت طبق توافق با مالک قبلی سرقفلی رو به غیر واگذار میکنم. سوال اولم اینه که اگه بعد از سه روز مالک جواب نداد چیکار کنم سوال دوم اگه گفت من چند درصد از معامله رو برمیدارم بعدامضا میکنم چیکار کنم البته تو قولنامه من چیزی ننوشته که مالک چند درصد بر میداره میخوام کارم قانونی باشه که دادگاه در جریان باشه که فردا اگه مشتری اومد به جرم ایجاد مزاحمت و ممانعت از حق شکایت کنم میخوام دادگاه در جریان باشه که براش اظهار نامه فرستادم ودادگاه بهم اجازه بده ممنون.

از جناب آقایی خدائی فر خواهش میکنم در نبود آقای تیموری من رو راهنمایی کن.. من اظهار نامه فرساتدم و احتیاج به کمک شما دارم......
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوال در مورد سر قفلی mohsennn 7 10,507 ۲۱ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۹ : ۱۱
آخرین ارسال: کامیاب
  سر قفلی siamak_alexx 1 4,284 ۲۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۶ : ۱۴
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان