امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب دوربین در مشاعات ساختمان
سلام

آیا نصب دوربین مدار بسته برای افزایش ایمنی در مشاعات ساختمان مانند درب ورودی و پارکینگ و غیره مجاز هست ؟
آیا در صورت نصب همسایه ها میتوانند به هر دلیل مانع انجام این کار شوند ؟
پاسخ
منتظر جوابیم ها
پاسخ
با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزيز اگر براتون مقدور است خودتون را به طور كامل معرفي نماييد
نصب دوربين در ملك مشاع يعني تصرف فيزيكي در ملك مشاع ،از انجايي كه تصرف فيزيكي در ملك مشاع بدون اجازه شركا مقدور نيست لذا شركا ميتوانند از دادگاه تقاضاي رفع مزاحمت را بكنند ولي تصرفات حقوقي از قبيل خريد وفروش سهم مشاعي مشروط به اينكه منجر به تصرفات فيزيكي نشود مجاز مي باشد ولله عالم...
پاسخ
(۳ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۲ : ۲۳)majid نوشته است: با عرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزيز اگر براتون مقدور است خودتون را به طور كامل معرفي نماييد
نصب دوربين در ملك مشاع يعني تصرف فيزيكي در ملك مشاع ،از انجايي كه تصرف فيزيكي در ملك مشاع بدون اجازه شركا مقدور نيست لذا شركا ميتوانند از دادگاه تقاضاي رفع مزاحمت را بكنند ولي تصرفات حقوقي از قبيل خريد وفروش سهم مشاعي مشروط به اينكه منجر به تصرفات فيزيكي نشود مجاز مي باشد ولله عالم...
سلام
دوربین یه جورایی دخل و تصرف به نظر نمیاد
نصب دوربین مثل اینه که برای مشاعات کپسول آتش نشانی نصب کنیم برای بهبود ایمنی
کپسول آتش نشانی رو شکایت کنن بندازن بیرون ؟ دوربین هم همین نقش رو داره
تازه همین دوربین که همه جا نصب شده به دفعات به کمک کلانتری ها و دادگاهها اومده و باهاش کلی دزد شناسایی کردن و حتی یه سری زور گیر هم بواسطه فیلم این دوربین ها اعدام شدند !!Big Grin

حالا نمیدونم فرض کنیم یه آدم روانی در ساختمان از دوربین خوشش نیاد بره شکایت کنه
آیا واقعا دادگاه حکم به جمع آوری دوربین میده ؟
پاسخ
سلام
همينكه ميگيد دخل تصرف به نظر نمياد يعني بقيه هم با نصب دوربين در ساختمان موافقند و مي خواهند از مزاياي دوربين استفاده كنند!!پس اجازه نصب دوربين را به طور ضمني به نصاب ميد هند مثل كپسولي كه فرموديد ولي اگر كسي هم باشد كه معترض اين امر باشد ميتواند رفع تصرف را از دادگاه بخواهد(در صورتي كه از مالكين مشاع باشد)موفق باشي
پاسخ
سلام
حقیقتش مشکل این بوده :

چند سال پیش در یک ساختمان 10 واحده زندگی میکردم
آنجا یک دیوانه خانه به تمام معنا بود متاسفانه
هر کس بدون توجه به آسایش همسایه ها شروع به بلند کردن صدای ضبط میکرد تا چهار ستون ساختمان به لرزه می افتاد
هر هفته هم یک واحد شروع به گرفتن پارتی و تولد میکرد و تا صبح بزن و برقض داشتند
بین اینها هم عروسی میگرفتند و بدتر از همیشه

خلاصه مدیر ساختمان هم یک آدم روانی بود بدتر از بقیه ! باور کنید راست میگم واقعا طرف روانی بود خودش را کرده بود مدیر ساختمان ! زنش هم بدتر از خودش کار زشت خاله زنک بازی بین همسایه ها انجام میداد
خلاصه هرچی اعتراض میکردیم انگار نه انگار
به 110 هم زنگ میزدیم اونا هم انگار نه انگار

یک شب این آدم روانی برداشت همه را علیه ما جمع کرد و همگی با قلدری سعی در تفهیم قانون جنگل یعنی چهار دیواری اختیاری به ما داشتند ! تازه ما را تهدید به استشهاد دروغی و ارجاع به کلانتری هم کردند !

چند وقت بعد هم ماشین بیچاره من را دور تا دور خط کشیدند و هنگامیکه خواستم از آنها شکایت کنم تهدید به اعاده حیثیت کردند و من اجبارا از این شکایت منصرف شدم

خواستم دوربین مدار بسته در پارکینگ بگذارم اما همان آدم روانی مدیر ساختمان برداشت چند تا همسایه ها را هم علیه ما بلند کرد که حق گذاشتن دوربین نداریم و اگر دوربین بگذاریم از ما شکایت میکند و دوربین را جمع میکنیم و پشت بندش هم زنش با خاله زنک بازی تمام همسایه ها را علیه ما میشست

خلاصه هر طور بود از آن دیوانه خانه نقل مکان کردیم رفتیم خانه پدری که تک واحده هست و خودمان هستیم بدون مشکل
امیدوار هستم هیچ کدام از آن همسایه نما ها خیر از زندگیشان نبینند
امیدوارم همگیشان به عزای عزیزشان بنشینند
من که هیچوقت آنها را نمیبخشم

حال میخواستم بدانم واقعا بین این دیوانه ها میشد دوربین نصب کرد ؟ اصلا نصب دوربین زمانیکه چند مالک دیوانه مانع انجام آن میشوند شدنی هست ؟
پاسخ
خير نميشود دوربين نصب نمود شما مي توانستيد به جرم مزاحمت و تخريب ماشين شكايت كنيد البته براي اثبات بايد مدرك وشاهد ارائه بكنيد.dj2006_kian@yahoo.com
پاسخ
در حقیقت نمیگذاشتند دوربین نصب کنم که دوباره بیان ماشین رو خراب کنن
جمع کردن مستندات زمانی که نمیزارن دوربینی نصب بشه هم غیر ممکنه
تازه ما رو هم تهدید به استشهاد دروغی کرده بودن

بهر حال خیلی وقت پیش ما از اون دیوانه خانه رفتیم
کلا میخواستم بدونم نصب دوربین در مشاعات بین یه مشت دیوانه شدنی هست یا نه
پاسخ
(۷ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۰ : ۱۲)fouladvand نوشته است: در حقیقت نمیگذاشتند دوربین نصب کنم که دوباره بیان ماشین رو خراب کنن

سلام
دوست عزیز ، استفاده از دوربین‌های مدار بسته در مكان‌های عمومی به طور كلی ممنوع بوده و برای این كار باید از مراجع ذی‌صلاح مجوز دریافت كرد. استفاده از دوربین‌های مداربسته در مشاعات مجتمع‌های مسكون حتی توسط مالك تمامی واحدهای مجتمع،‌در صورتی كه واحدهای ساختمان به اجاره داده شده باشد نیز براساس اصول حقوقی كاملا ممنوع بوده و مرجع صلاحیت‌دار برای صدور مجوز نصب، مجمع عمومی ساختمان است كه از تمامی استفاده‌كنندگان از آپارتمان‌های آن ساختمان تشكیل شده است.
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
(۷ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۳۶ : ۱۳)vakil نوشته است:
(۷ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۰ : ۱۲)fouladvand نوشته است: در حقیقت نمیگذاشتند دوربین نصب کنم که دوباره بیان ماشین رو خراب کنن

سلام
دوست عزیز ، استفاده از دوربین‌های مدار بسته در مكان‌های عمومی به طور كلی ممنوع بوده و برای این كار باید از مراجع ذی‌صلاح مجوز دریافت كرد. استفاده از دوربین‌های مداربسته در مشاعات مجتمع‌های مسكون حتی توسط مالك تمامی واحدهای مجتمع،‌در صورتی كه واحدهای ساختمان به اجاره داده شده باشد نیز براساس اصول حقوقی كاملا ممنوع بوده و مرجع صلاحیت‌دار برای صدور مجوز نصب، مجمع عمومی ساختمان است كه از تمامی استفاده‌كنندگان از آپارتمان‌های آن ساختمان تشكیل شده است.

سلام و با تشکر

اینطور که میفرمایید پس اکثر دوربین هایی که در ساختمانهای خصوصی نصب هست غیر قانونی هست
حتی اگر مجمع عمومی ساختمان هم موافقت کنه و دوربین نصب بکنه کافیه فردا یک مستاجر عوض بشه بره شکایت کنه و بیان جمعش کنن دیگه ؟؟
حال اگر دوربین را جمع کردیم و فردا دزد آمد کی جوابگو هست ؟؟

یعنی با این وضع امنیت پایین جامعه و موارد زیاد دزدی ها حتی حق حفاظت از مالمان را هم نداریم ؟؟
پاسخ
(۷ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۲۷ : ۱۶)fouladvand نوشته است:
(۷ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۳۶ : ۱۳)vakil نوشته است:

سلام

سلام و با تشکر

اینطور که میفرمایید پس اکثر دوربین هایی که در ساختمانهای خصوصی نصب هست غیر قانونی هست
حتی اگر مجمع عمومی ساختمان هم موافقت کنه و دوربین نصب بکنه کافیه فردا یک مستاجر عوض بشه بره شکایت کنه و بیان جمعش کنن دیگه ؟؟
حال اگر دوربین را جمع کردیم و فردا دزد آمد کی جوابگو هست ؟؟

یعنی با این وضع امنیت پایین جامعه و موارد زیاد دزدی ها حتی حق حفاظت از مالمان را هم نداریم ؟؟

سلام
نمیشه گفت که تمام دوربین ها غیر قانونی هستند . بنده عرض کردم برای استفاده از دوربین‌های مداربسته در مشاعات مجتمع‌های مسكونی، مرجع صلاحیت‌دار برای صدور مجوز نصب، مجمع عمومی ساختمان است . مجمع عمومی نیز بر اساس رای گیری اقدام به تصمیم می گیرد . احتمال دارد تعدادی مخالف نصب دوربین باشند . اما اگر رای اکثریت تصمیم بر نصب دوربین باشد ، این تصمیم یک مجوز قانونی است .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشاعات ساختمان amirinia 1 4,256 ۲۵ مرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۱۴ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت
  آیین نامه اجرایی قانون پیش فروش ساختمان rslrezaie 0 4,020 ۲۴ خرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۱ : ۱۸
آخرین ارسال: rslrezaie

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان