امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شکایت از بدهکار
Sad 
سلام
وقت بخیر
اواخر اسفند سال 89 مبلغ یک میلیون تومان به همکارم قرض دادم قرار بود که آخر فروردین 90 به بنده پس دهد
از آنجایی که با هم دوست بودیم و نیازی هم به این پول در آن زمان نداشتم پیگیر پس گرفتن آن نشدم از طرفی با هم همکار بودیم
تابستان امسال بنده از آن شهر نقل مکان کردم
ابتدای مهر از ایشان طلب مبلغ یک میلیون رو کردم که آبان ماه سیصد هزار تومان به حسابم واریز کرد
اما دیگه تلفن منو جواب نمی ده
به علت فاصله دسترسی به منزلش هم ندارم
در ضمن مبلغ یک میلیون رو از حساب خودم به حساب وی کارت به کارت منتقل کرده بودم و پرینت بانک صحت این موضوع را مشخص می کنم
پرینت سال 89 را به طور کامل در اختیار دارم
وی از نظر مالی وضع خیلی خوبی دارد
اما نمی دانم چرا همچین برخوردی می کند
نه ایمیل و نه تلفن جواب نمی دهد
از طریق دوستان و آشنایانش برایش پیغام فرستاده ام به آنها پاسخ داده پول دستم بیاید بدهی را می پردازم اما در عمل مثل اینکه قصد این کار را ندارد
لطفا راهنمایی بفرمایید به چه صورت باید پیگیر این موضوع باشم؟
به شورای حل اختلاف مراجعه کنم؟
باید دادخواست تنظیم کنم ؟ به چه صورت و به چه متنی؟
اصلا مراجع قضایی پرینت بانک رو قبول دارند؟ یا در اینگونه موارد فقط چک قابل قبول است؟
پاسخ
(۱۷ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۵ : ۱۱)arash2860 نوشته است: سلام
وقت بخیر
اواخر اسفند سال 89 مبلغ یک میلیون تومان به همکارم قرض دادم قرار بود که آخر فروردین 90 به بنده پس دهد
از آنجایی که با هم دوست بودیم و نیازی هم به این پول در آن زمان نداشتم پیگیر پس گرفتن آن نشدم از طرفی با هم همکار بودیم
تابستان امسال بنده از آن شهر نقل مکان کردم
ابتدای مهر از ایشان طلب مبلغ یک میلیون رو کردم که آبان ماه سیصد هزار تومان به حسابم واریز کرد
اما دیگه تلفن منو جواب نمی ده
به علت فاصله دسترسی به منزلش هم ندارم
در ضمن مبلغ یک میلیون رو از حساب خودم به حساب وی کارت به کارت منتقل کرده بودم و پرینت بانک صحت این موضوع را مشخص می کنم
پرینت سال 89 را به طور کامل در اختیار دارم
وی از نظر مالی وضع خیلی خوبی دارد
اما نمی دانم چرا همچین برخوردی می کند
نه ایمیل و نه تلفن جواب نمی دهد
از طریق دوستان و آشنایانش برایش پیغام فرستاده ام به آنها پاسخ داده پول دستم بیاید بدهی را می پردازم اما در عمل مثل اینکه قصد این کار را ندارد
لطفا راهنمایی بفرمایید به چه صورت باید پیگیر این موضوع باشم؟
به شورای حل اختلاف مراجعه کنم؟
باید دادخواست تنظیم کنم ؟ به چه صورت و به چه متنی؟
اصلا مراجع قضایی پرینت بانک رو قبول دارند؟ یا در اینگونه موارد فقط چک قابل قبول است؟

سلام
دوست عزیز شما باید دادخواست مطالبه وجه ارائه دهید . با توجه به اینکه مبلغ زیر 5 میلیون تومان است در صلاحیت شوراهای حل اختلاف می باشد . دادخواست ها فرم های مخصوصی هستند که باید از خود شورا یا عریضه نویس ها تهیه کنید . نحوه تکمیل آن را خود عریضه نویس به شما خواهد گفت .
مراجع قضائی پرینت بانک را قبول دارند . نهایتاً از بانک استعلام خواهند گرفت .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
با سپاس از شما
کسی به بنده گفت که طرف می تونه بگه که این پول بدهی من به طرف مقابل بوده و نه قرض !
آیا همچین چیزی ممکنه؟
من که از اون پولی نگرفته ام چکی به او نداده ام چیزی ازش نخریده ام قبل از تاریخ قرض پولی به حسابم واریز نکرده ...
یعنی قاضی دروغ بدون سند اون رو قبول می کنه اما پرینت بانک منو قبول نداره؟
پاسخ
(۱۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۴ : ۱۱)arash2860 نوشته است: با سپاس از شما
کسی به بنده گفت که طرف می تونه بگه که این پول بدهی من به طرف مقابل بوده و نه قرض !
آیا همچین چیزی ممکنه؟
من که از اون پولی نگرفته ام چکی به او نداده ام چیزی ازش نخریده ام قبل از تاریخ قرض پولی به حسابم واریز نکرده ...

سلام
درسته .طرف میتونه بگه که شما بدهی قبلی به ایشان داشته اید . اما اگر شاهدی در این خصوص داشته باشید میتوانید به راحتی ادعای خود را ثابت کنید . در ضمن اینکه در صورت چنین ادعایی میتوانید نهایتاً تقاضای اجرا مراسم قسامه را بکنید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
(۲۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۰ : ۲۱)vakil نوشته است:
(۱۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۴ : ۱۱)arash2860 نوشته است: با سپاس از شما
آیا همچین چیزی ممکنه؟

سلام
درسته .طرف میتونه بگه که شما بدهی قبلی به ایشان داشته اید . اما اگر شاهدی در این خصوص داشته باشید میتوانید به راحتی ادعای خود را ثابت کنید . در ضمن اینکه در صورت چنین ادعایی میتوانید نهایتاً تقاضای اجرا مراسم قسامه را بکنید .
با سلام البته شما میتونید به استناد اینکه ایشون 300 هزار تومن به شما پس دادندبرای قاضی علم بیارید که شاهد ها دروغ میگن ضمنا امکان داره شاهد ها اشتباها به طلب یک میلیونی شهادت بدند که در این صورت شما میتونید به همین 300 هزار تومن استناد کنید
ضمنا ایشون نباید تقاضای قسامه کنند چون ایشون منکر هستند و طرفمقابل میتونه تقاضای قسامه کنه و ایشون فقط باید قسم بخورند که بدهکار نبودند
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمونه شکایت حفر چاه Kazemi 0 1,326 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۳ : ۱۲
آخرین ارسال: Kazemi
  شکایت تصادف hatampour68 0 1,402 ۱۷ شهريور ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۰۲ : ۰۵
آخرین ارسال: hatampour68
  فوری فوری شکایت حقوقی از ۲۸ فرد متوفی وچند نفر سهامدار ومالک حمید حمیدپور 0 1,411 ۲۷ دي ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۲۸ : ۰۲
آخرین ارسال: حمید حمیدپور
  شکایت بعد از تصادف پیروز 8 12,009 ۳ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۲۸ : ۱۹
آخرین ارسال: پیروز
  شکایت از سایت saeid1346 2 8,523 ۲۷ تير ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۵ : ۰۱
آخرین ارسال: site2017

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان