امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با سلام
با سلام
دادنامه مهریه صادر شده و اجرائیه نیز به محکوم به ابلاغ گردیده است.حال محکوم به هم به دادنامه اعتراض دارد(اشتباه در عدد مبلغ مهریه) و هم میخواهد در جواب اجراییه دادخواست اعسار دهد.باید هر دو را همزمان ارائه کند یا کدامیک مقدم تر است؟؟
با تشکر
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم در خصوص پاسخ به سوال شما باید عرض کنم برای طرح سوال ابتدا باید پیش زمینه و شرحی کوتاه بیان نمایید یعنی ابتدا طرح مسئله نموده و سپس با توجه به توضیحاتتان طرح سوال نمائید تا بتوانید به پاسخ سوالات خود دست یابید مثلا در سوال شما مشخص نیست مهریه چیست؟ و یا اعلان به اعسار در چه زمینه ای؟ زیرا با توجه به کلی بودن سوال شما فروضات مختلفی وجود دارد که بنده بعنوان یکی از کسانی که مایل به کمک به شما هستم حوصله و وقت بیان کلیه فروضات را ندارم شاید دوستان دیگر بتوانند کمکتان کنند زیرا در علم حقوق و فقه معمولاً نظرات مختلف بین علما وجود دارد و من در پاسخ معروض میدارم اگر حکم از نظر عدد مهریه با عقد نامه مخطلف باشد همسر شما احتمالاً اعسار از پرداخت هزینه دادرسی نموده تا از پرداخت هزینه تجدید نظر خواهی موقتاً معاف شود و از نظر کلی و قانونی همانگونه که شما حق داشته و میتوانید مهریه خود را مطالبه نمائید ایشان هم قانوناً حق اعلان و دادخواهی اعسار از هزینه دادرسی و یا محکوم به را دارند و این حق چیزی است که قانون برای هریک از طرفین دعوی تعریف و مشخص مینماید و در مورد دیگر شما هنوز توضیح نداده اید منظور از هر دو همزمکان چیست؟ حکمی که هنوز به آن اعتراض نشده و یا اینکه قطعی نبوده؟ منظور از همزمانی اعتراض و اعلان به اعسار و صدور اجرائیه چیست و چه مفهومی دارد؟خواهشمند است مجدداً شرح صریح و دقیق و سپس سوالات خود را بیان فرمایید
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با سلام دوباره و تشکر
خانم بنده مدتی منزل را رها کرده و به منزی پدر خود رفته و دادخواست مهریه نموده اند.در جلسه اول دادرسی مبلغ مهریه مشخص شده بر اساس عقد نامه تفهیم شد و دادنامه صادر شد. دادنامه = 14 سکه+ 4 ملیون تومن+ حج تمتع.
حال اجراییه صادر شده و به بنده 10 روز فرصت داده شد.
حال متوجه شدم که در عقدنامه حج عمره ثبت شده و نه حج تمتع. حال بنده به این بند دادنامه اعتراض دارم. همچنین میخواهم در جواب اجراییه دادخواست اعسار در پرداخت مهریه دهم.
حال باید ابتدا اعتراض به دادنامه را بدهم ؟؟ یا ابتدا دادخواست اعسار ؟؟ یا دادخواست اعسار و اعتراض به دادنامه را همزمان ارائه دهم؟
پاسخ
مخاطب محترم چه زمانی دادنامه به شما ابلاغ گردیده ؟آیا در فرجه قانونی اعتراض ننموده اید که حال میفرمائید اجرائیه صادر شده؟پس از پاسخ به این سوالات اگر مدت فرجه قانونی گذشته باشد شما باید بر اساس مندرجات عقد نامه که سند رسمی میباشد از نظر بنده یا حکم شما مشمول ماده 309 قانون آئین دادرسی مدنی میباشد یعنی دادنامه باید اصلاح شود و یا اعاده دادرسی طبق ماده 427و430 قانون آئین دادرسی مدنی نمایید و اعاده دادرسی در صورت قطعیت حکم در همان دادگاهی که حکم قطعی شده این کار را نمائید و این پاسخ با توجه به عرایض شما میباشد و باید اصولاً در اینگونه موارد کلیه مدارک و اسناد روئیت و برسی شود
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
دادنامه به بنده ابلاغ نگردید و مامور ابلاغ در پرونده ثبت شد که به علت نبودن محکوم به در منزل دادنامه به در منزل الصاق گردید که بدین صورت نبود. وبنده چند هفته قبل از اجراییه یک نسخه از دادنامه را از دادگاه گرفتم.
ثانیا" در دادنامه نوشته " رای صادره با توجه به اقرار خوانده قطعی است" آیا با این وجود قادر به اعتراض بودم؟؟
حال که اجراییه صادر شده درخواست اعتراض کنم یا همان اعاده دادرسی؟؟
یعنی در جواب اجراییه به استناد عقدنامه به علت اشتباه در دادنامه درخواست اعاده دادرسی نمایم؟؟؟
پاسخ
از نظر بنده شما باید بروید اعاده دادرسی کنید و همچنین دادخواست اعسار ضمن رسیدگی
پاسخ
خیلی ممنون...اما

اگر کسی با توجه به حقوق و اقساطش اثبات کند که قادر به پرداخت مهریه نیست آیا دادگاه حکم به ندادن مهریه تا مدتی*مثلا" 1 سال* و تجدید دادرسی بعد از آن مدت است؟
پاسخ
سوال شما را متوجه نمیشوم در هر صورت شما باید اعلان به اعسار کنید لذا تصمیم گیرنده قاضی دادگاه است بعضی اعتقاد به مفلس فی امان الله است و بعضی خیر باید پرداخت شود هر چند آقای لاریجانی با بخشنامه ها و دستور العملها زندان را از مسائل مالی و مهریه برداشته و فقط در صورت معرفی مال اگر از مستثنیات دین نباشد قابل توقیف و فروش میباشد فعلاً که بخت باشماست ولی اگر بخواهی این را هم ندهی طلاقش نده و اعلان به اعسار کنید تا مجبور به بازگشت به زندگی و یا بخشش و طلاق شود ولی در مورد اشتباه حج تمتع بجای حج عمره فکر میکنم هم دادنامه قابل اصلاح باشد و هم اعاده دادرسی
پاسخ
ا سلام
ماده 10 از لینک زیر به چه معناست؟
http://www.blogylaw.com/forum/printthread.php?tid=802

مگر بین مدت زمانی بین تایید محکومیت و دادرسی دادخواست اعسار میتوان از ماده 2 استفاده نمود؟؟*لینک زیر*
http://www.ebtekarnews.com/Ebtekar/News.aspx?NID=97450
با تشکر
پاسخ
خدمت مخاطب محترم یا حضرتعالی حقوقی نیستید و به واسطه مشکلات خود سرچ میکنید یا این سایتها شما را سر کار گذاشته اند در قوه قضائیه کشور ما عملاً سخنان جلسات روئسای قضائی و یا دستور العملها و یا بخشنامه ها و رویه قضائی حاکم است زیرا زمانی که ریاست قوه قضائیه شب میخوابد و روز بیدار میشود و طی یک نامه قانون را نقض میکند انتظار چه چیزی را دارید و مورد که شما خوانده اید در مورد پادشاهی آقای شاهرودی مصوب و تدوین شده بود قانون در کشور ما ثانیه ای تغییر میکند اگر بخواهیم به این موارد توجه کنیم باید همه آقایان الان زندان باشند چون قانون مطلقاً از حقوق زن حمایت میکند ولی عملاً با آقایان است
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سلام وتشکراز اعضاء محترم انجمن هامون کیومرث بتیانه 3 6,505 ۲۶ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۰ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت
  سلام وتشکراز اعضاء محترم انجمن هامون کیومرث بتیانه 1 3,750 ۱۶ اسفند ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۲ : ۲۲
آخرین ارسال: حکمت
Photo سلام babi07 1 5,199 ۲۲ خرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۴ : ۱۲
آخرین ارسال: vakil
  سلام به همه عزيزان حقوق ایران 0 3,779 ۸ دي ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۲۳ : ۲۲
آخرین ارسال: حقوق ایران
  با سلام 5 سال پیش پدرم فوت نمودند شراره 2 4,878 ۲۰ آبان ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۵ : ۱۹
آخرین ارسال: شراره

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان