امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرقفلی مغاذه
سلام ببخشید من در سال 1374 سرقفلی مغازه ای را خریداری کردم الان پس از گذشت 17 سال مالک اول مالکیت را به شخصی دیگر فروخته است الان من به دلیل پاره ای از مشکلات من قصد اجاره دادن آن ملک با وجود اینکه در قولنامه اول حق انتقال به غیر به من داده شده است دارم مالک دوم مرا اذیت کرده و به من میگوید شما حق نداری مغازه را به کسی بدهی و اگر این کار را بکنی من از تو شکایت میکنم و طبق قانون نمیدونم فلان سال تقاضای ملکم میکنم و ملک را از تو برمیدارم وتو مجبوری که هر قیمتی دادگاه گفت ملک را به من بدهی.سوال دیگرم اینه که اگر مستاجر سرقفلی (یا وراث مساجر سرقفلی ) تصمیم به فروش سرقفلی مغازه بگیرد ومالک همان مغازه نیز طالب خرید سرقفلی باشد ولی بر سر قیمت توافق حاصل نشود و قیمتپیشنهادی مستاجر بالاتر از قیمتی باشد که مالک در نظر داشته آیا مالک می تواند مانعانجام معامله سرقفلی مغازه مورد بحث با شخص ثالث شود یا خیر ؟ با عنایت به اینکه درمتن اجاره نامه و قولنامه خرید سرقفلی حق انتقال به غیر به مستاجر داده شده الان حدود 1 سال هم هست که مال الجاره رو از من نمیگیره فکر کنم تصمیم داره به بهانه پرداخت نکردن مال الجاره میخواد تخلیه ملک رو بگیره و مغازه رو از دستم در بیاره
باتشکر
عاجزانه از شما تقاضا دارم مرا راهنمایی کنید..با آرزوی توفیق برای شما
پاسخ }
سپاس شده توسط
(۲۳ آذر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۲۴ : ۱۲)حقوق ایران نوشته است: سلام ببخشید من در سال 1374 سرقفلی مغازه ای را خریداری کردم الان پس از گذشت 17 سال مالک اول مالکیت را به شخصی دیگر فروخته است الان من به دلیل پاره ای از مشکلات من قصد اجاره دادن آن ملک با وجود اینکه در قولنامه اول حق انتقال به غیر به من داده شده است دارم مالک دوم مرا اذیت کرده و به من میگوید شما حق نداری مغازه را به کسی بدهی و اگر این کار را بکنی من از تو شکایت میکنم و طبق قانون نمیدونم فلان سال تقاضای ملکم میکنم و ملک را از تو برمیدارم وتو مجبوری که هر قیمتی دادگاه گفت ملک را به من بدهی.سوال دیگرم اینه که اگر مستاجر سرقفلی (یا وراث مساجر سرقفلی ) تصمیم به فروش سرقفلی مغازه بگیرد ومالک همان مغازه نیز طالب خرید سرقفلی باشد ولی بر سر قیمت توافق حاصل نشود و قیمتپیشنهادی مستاجر بالاتر از قیمتی باشد که مالک در نظر داشته آیا مالک می تواند مانعانجام معامله سرقفلی مغازه مورد بحث با شخص ثالث شود یا خیر ؟ با عنایت به اینکه درمتن اجاره نامه و قولنامه خرید سرقفلی حق انتقال به غیر به مستاجر داده شده الان حدود 1 سال هم هست که مال الجاره رو از من نمیگیره فکر کنم تصمیم داره به بهانه پرداخت نکردن مال الجاره میخواد تخلیه ملک رو بگیره و مغازه رو از دستم در بیاره
باتشکر
عاجزانه از شما تقاضا دارم مرا راهنمایی کنید..با آرزوی توفیق برای شما
با سلام خدمت مخاطب محترم با عنایت به توضیح حضرتعالی مبنی بر دادن مجوز اجاره به غیر از سوی مالک قبلی در پاسخ به سوالات شما از نظر اینجانب عرض میکنم هیچ قانونی تحت هیچ شرایطی چه طبق قانون قدیم و چه مطابق قانون جدید سرقفلی حق ندارد و نمیتواند در صورت اجاره دادن به غیر تخلیه ملک شما را گرفته و یا حتی باعث آزار و اذیت شما شود و به هیچ عنوان نمیتواند تخلیه ملک را بخواهد مگر با استناد به قانون و در مورد تخلیه به موجب اجاره شرعاً و قانوناً حق اعتراض و تخلیه را ندارد زیرا با علم به اینکه قبلاً مالک ملک حقوق مربوط به سرقفلی و حق کسب و پیشه را با اذن اجاره به غیر واگذار نموده و در مورد فروش ملک توسط مستاجر با توجه به اینکه ابتدا مالک برایش حق ایجاد میشود جهت خرید شما میتوانید ضمن اظهارنامه رسمی اعلان به فروش و مبلغی را که مد نظر دارید را نموده و اگر مالک قبول خرید ملک مذکور را با مبلغی که اعلان نموده اید را قبول کند به شرط اینکه خریدار واقعی و جود داشته باشد و ضمن دادخواست تقاضای واگذاری به شخص خریدار بعدی را نمائید مالک یا به مبلغ تمکین میکند و یا خیر و در صورت قبول مبلغ را پرداخت و ملک خود را مجدداً خریداری میکند و لاغیر دادگاه راساً حکم به انتقال سرقفلی به غیر را نموده و مبلغ حق مالکانه را مشخص مینماید و در موارد تخلیه دیگر مانند تخریب و نوسازی و نیاز شخصی مسائل خود را دارد و در مورد کارشناسی زمانی است که حق مذکور مشتری نداشته و مستاجر سرقفلی نیازمند است در آن حالت و یا انتقال به غیر بدون مجوز نظر کارشناس مطرح میشود در ضمن لازم به ذکر است در مورد قبل اگر مالک سرقفلی ادعای کذب در مورد انتقال نماید و اظهارنامه واهی مبنی بر موارد مذکور برای مالک ارسال کند و حقوق خود نسبت به ملک مورد نظر را واهی و یا سوری ادعا نموده باشد تحت عناوین مجرمانه تحت تعقیب کیفری قرار می دهند و در مورد نگرفتن مال الاجاره شما باید در صورت استنکاف از دریافت به دفترخانه ای که سند اجاره سرقفلی را نوشته مراجعه و شماره حساب دریافت و مبالغ را حتماً به آن حساب بریزید زیرا یکی از موارد مهم در ایجاد حق تخلیه نپرداختن اجور می باشد و اگر قرارداد شما دستی بوده به دادگاه محل وقوع ملک رجوع و شماره حساب دریافت کنید
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.
پاسخ }
سپاس شده توسط

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان