امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش
درود
پدربزرگم در ماه رمضان سال 1381 بر اثر تصادف فوت کرد .
دایی کوچیکم ماردم رو بدون آگاه کردن ما برد خونشون و از مادرم امضا و اثر انگشت گرفت .
مادرم هم بیسواد و هم ساده تشریف داره . حالا پس از 11 سال میگه میخوام ارثم رو بگیرم .
آیا امکانش هست مادرم بتونه به حقش برسه؟
با سپاس
پاسخ
ضمن عرض سلام و خسته نباشید مخاصب محترم سوال شما کامل نبوده زیرا مشخص ننموده اید مادرتان در قید حیات هستند یا خیر ولی در صورتی که در قید حیات باشند میتواند مادرتان به حق خودش برسد به شرط اینکه اقرار به انتقال سهم الارث خود نزدحاکم نکند و آنهم به شرط اثبات و در این مورد سعی کنید حتماً از خدمات یک وکیل با تجربه استفاده کنید
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
درود
از اینکه پاسخ پرسشم رو دادید بسیار سپاسگزارم .
بله مادر زنده هستش .
داییم به مادرم گفته بوده از پدر بزرگم فقط خونه مونده ولی به تازگی متوجه شدیم هیچ حرفی از مغازه - ماشین - زمین در روستا - حساب بانکی و ... نزده بوده .
در ضمن به دروغ گفته دیه ی پدربزرگم ( که در تصادف جانش را از دست داده ) را که در ماه رمضان دو برابر بوده را از بیمه نگرفته .
دروغ همیشه بوده و هست و خواهد بود ولی متاسفانه در ایران وضعیت جامعه خیلی خراب شده برادر به خواهر رحم نمیکنه و ...
پاسخ
از اینکه به اشتباه گفتم در ماه رمضان دیه دو برابر هست پوزش میخوام .
پاسخ
ضمن سلام خدمت مخاطب عزیز مادربزرگ شما میتوانید به حقش برسید به شرطی که ابتدا باید بدانیم چه چیزی را انگشت زده و یا برادرش چه گفته و غیره و این نیازمند شنیدن بسیاری سوالات و پاسخ جواب آن سوالات بوده ولی از نظر بنده و به طور کلی مادر بزرگتان قطعاً میتواند به حقش برسد و این نیازمند مشاوره حضوری و برسی اسناد و مدارک میباشد
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام خدا قوت
بنده کاسبی هستم که مستجر قبلی مغازه که، مغازه رو به مدت یک سال بهش اجاره داده بودم سر رهن که خصاراتی که به مغازه وارد کرده بود و بعد از کسر خسارات مزاحمت های بسیار زیاد و فحش و نازا و تهدید بسیار رفتار زننده دارد که مدتی است سلب آسایش از بنده رو داشته است. میخواستم بدونم اگر بخواهم شکایت کنم نوع شکایت چه شکایتی باید باشه و بنده شاکی باید ذکر شوم و او خواسته؟؟؟
لطفا کسی من رو راهنمایی کنده در این مورد ممنون و متشکر
پاسخ
با عرض سلام خدمت مخاطب محترم بزرگوار سوال شما نا مفهوم میباشد به اینصورت که شما مالک هستید یا صاحب سرقفلی ؟ از چه زمانی مغازه را اجاره داده اید؟ وکی و کجا موجب سلب آسایش شما شده؟مگر شما در مغازه زندگی میکنید که آسایشتان سلب شده؟ با توجه به این سوالات منظور این است شما ابتدا به صورت دقیق و خلاصه و بابیان جزئیات شرح ماوقع را بدهید و سپس با توجه به ما وقع سوالات خود را طرح کنید ممنون از اینکه این سایت را برای بیان مشکلاتتان انتخاب نموده اید
پاسخ
ممنون از جواب دهی سریع و صریحتان
بنده در تاریخ 14/9/91 مغازه رو به موجر اجاره دادم و هنگام تحویل مغازه طبق قرار قبلی خسارات مغازه بر عهده موجر بود و بنده اجاره ماه اخر و تصویه حساب قبض ها مغازه و جبران خسارات ناشی مبلغی رو از رهن مغازه برداشتم و بقیه رو خدمت موجر تقدیم کردم. حالا ایشان چند وقتی است بابت خسارات که (محافظ برق کولرگازی) میباشد و این دستگاه را از روی کولرگازی برداشته و زمانی که من مغازرو تحویل گرفتم نبوده پس دوباره خرید کردم و سر جایش گذاشته ام. از فردای آن روز موجر هر چند روز یک بار به در مغازه می آید و با فحش دادن و طلب مبلغ محافظ و تهدید مزاجمت ایجاد کرده. حال من چه کنم. توضیحاتم کافی بود؟؟؟؟
پاسخ
مخاطب محترم موجر مالک مغازه میباشد و مستاجر کسی که ملک را اجاره نموده بالاخره شما ملک را اجاره کرده اید یا اجاره داده اید چون شما در ابتدا نوشته اید مغازه را به موجر اجاره دادم یعنی چه؟ ابتدا سعی کنید فکر کنید و سپس نگارش کنید چون نوع نگارش شما نا مفهوم میباشد از نظر بنده لطف کنید اصلاح کنید و سپس تایپ کنید
پاسخ
بزارین راحت بنیوسم کتابی نمیتونم. من صاحب مغازه ام و اون مستجر من. مشکل ما هم از زمانی شروع شد که وقتی دیدم محافظ برق کولر گازی سر جاش نبوده رفتم برای خریدش مثل چیزای دیگه که کم بود و خریدم سر جاش گذاشتم. حالا طرف میگه محافظ کولر گازی شما از اول خراب بوده و من برداشتم. من هم اون موقع بهش گفتم شما باید اطلاع میدادید بعد. البته خراب نبوده برای کار دیگه برداشته و حالا این موضوع به این کوچیکیرو بزرگش کرده

عذر خواهی میکنم وقت شمارو گرفتم شما بپرسید من بگم بلکه متوجه بشم باید چیکار کنم

آقای تیموری باز هم درست تایپ نکردم؟؟؟
من صاحب مغازه ام، مغازه رو اجاره دادم دعوای ما سر محافظ کولر گازی هست که مستجر برداشته از روی کولرگازی و زمان تحویل مغازه نبوده. چون از قبل مشخص کرده بودیم کم و کسری ها به عهده مستجره آخر اجاره من برای تصویه حساب همه کم و کسری هارو خریدم سر جاش گذاشتم حالا ایشون بعد از خریدن محافظ کولر گازی امده میگه محافظ کولر گازی شما تو وسال ما اشتباهن رفته در حالی که به کولر گازی وصل بوده و ربطی نداشته حالا مشکل ما سر قبول نکردن مستجره و هر روز داد و بیداد و فحاشی و تهدید داریم لطفا بفرمایید من چیکار کنم.
پاسخ
مخاطب محترم نمیدانم بابت این مشکل به شما در مورد این مسئله غیر قابل بحث که بین شما و مستاجرتا پیش آمده چه بگویم ولی راهنمائی من به شما این است که اگر مستاجر شما از نظر من این اشتباه را کرده دلیلی بر داد و بیداد و اعصاب خردکنی فی مابین وجود ندارد شما میتوانید به مستاجرتان بگوئید محافظ خراب را به شما بدهد اگر نداد و باز مشکل ساز شد به او بگوئید تخلیه کند اگر بحث کرد شما به جهت تخلیه ملک به دلیل مزاحمت ابتدا اظهار نامه ارسال کنید سپس هم شکایت ایجاد مزاحمت و هم دادخواست تخلیه ملک خود را به دادگاه محل و قوع ملک بدهید و زیاد هم اعصاب خود را خرد نکنید زیرا دنیا ارزش این را ندارد فکر میکنم متاسفانه شما این مسئله را در خانواده هم مطرح و برای خود از یک مسئله کوچک مشکلی بزرگ برای خود و خانواده محترمتان تجسم نموده اید لطف کنید خونسر باشید ابتدا با زبان تقاضای تخلیه قبول نکرد اول اظهار نامه تخلیه به موجب ایجاد مزاحمت و به همراه آن شکایت ایجاد مزاحمت را مطرح نموده و پس از باز گشت پاسخ اظهار نامه اگر تخلیه نکرد و یا کدورتتان حل نشد دادخواست تخلیه تحت عنوان مزاحمت را به دادگاه محل و قوع ملک بدهید
پاسخ
میدونم مسئله کوچک است و بی ارزش و من خوب برای شما نتوانستم توضیح بدم. مستجر ملک رو تخله کرده و الان خودم تو ملک تجاری هستم. فقط به خاطر اون محافظ بی ارزش که من خریداری کردم و گذاشتم سر جاش و او محافظ قبلی دست اون هستش هر چند روز یک بار از طرف اون چون من که در مغازم هستم. میاد مغازه تهدید و فحش میده چند بار خواستم دعوا کنم باهاش دیدم اشتباه کار عاقلانه نیست. با این که طرف سرش درد میکه واسه این چیزا حالا من موندم برای پیشگیری برم شکایت تنظیم کنم یا نه سوال و بحث من این بود.

آقای تیموری طرف دست بردار نیست مزاحم میشه اعصاب منو خورد میکنه بالاخره کاسب هستیم آبرو داریم تو همسایه ها تهدید میکنه فحش میده جوابشو نمیدم. اما اگر یه روز یه اقدامی بخواد بکنه اگر منم کاری کنم قانون میگه چرا شکایت نکردی درسته؟ میخواستم بدونم شکایت بکنم؟ چه شکایتی ؟ چی بنویسم
پاسخ
اگر موضوع اینه از نظر بنده حتماً بروید طرح شکایت کنید زیرا من از توضیحات شما فکر کردم او هنوز مستاجر شماست حتماً بروید و شکایت کنید با صراحت خدمت شما عرض میکنم حتماً رسیدگی و ایشان را بعنوان مزاحمت و اگر بخواهید از نظر بنده علاوه بر مزاحمت و ایجاد آزاد و اذیت میتوانید تحت عنواین اخاذی و باج خواهی هم طرح شکایت نموده و او را تحت تعقیب کیفری قرار دهید
پاسخ
از شما ممنونم. بابت وقت با ارزشتون که برای من گذاشتین.
چون بنده تا به حال شکایت نکردم تو اینترنت دنبالش میگردم. اتفاقا به خانوادم هم نگفتم. به کسی هم نمیخوام بگم. از شما کمک میخوام. از کجا و چه جوری اقدام. کنم اسم شکایت فهمیدم کیفریه. حالا موضوع چیه چون سوادش رو ندارم می پرسم. من تو این شکایت شاکی هستم اون چیه؟ چه متنی تنظیم کنم و از این جور راهنمایی ها دوست عزیز باز هم عذر خواهی میکنم وقت شمارو گرفتم
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم من نوع شکایت را خدمت شما عرض کردم ولی از نظر نگارش تا آنجا که من اطلاع دارم متن آن جدیداً باید تایپی باشد و شما می توانید به دادسرای محل وقوع جرم بروید و در آنجا واحد عریضه نویسی برای شما با گرفتن مبلغی اندک آنرا در فرم مخصوص شکوائیه خواهند نوشت هرچند که این اعمال و اجبار اشخاص به نوشتن به صورت تایپی در فرم شکوائیه خلاف آئین دادرسی کیفری بوده زیرا شکایت را هر کس میتواند با رعایت آئین دادرسی کیفری خودش بنویسد اما در اکثر دادسراها واحد عریضه نویسی ایجاد شده و آن واحد کارهای شما را انجام خواهند داد
پاسخ
درود
پدر بزرگم 4 سال پیش فوت کرد من 3 خاله و یک دایی دارم
وی مالک سرقفلی و مستاجر ملک یک باب مغازه بود که قرارداد اولیه اجاره ملک در سال 1334 منعقد و اخرین تاریخ تمدید ان 1384 میباشد. او دو سال قبل از فوت 4 دانگ از سرقفلی مغازه را به صورت قولنامه ای به داییم واگذار کرد بدون کسب رضایت مالک(در قرارداد اجاره شرط رضایت مالک برای واگذاری امده است)
اکنون دایی من تقاضای صدور سند برای 4 دانگ را از دادگاه نموده است. مادرم که جز خواندگان است در دفاعیه خود با این استدلال که مالک رضایت خود را اعلام نکرده بود مخالفت خود را با خواسته برادرش ابراز نموده است.
با توجه به موارد فوق در هر دو صورت موافقت یا مخالفت کنونی مالک چه حقوقی بر مالک مترتب میگردد؟ با تشکر
پاسخ
سلام
منظورتون ازواگذار کرد چیست تادوستان پاسخ دهند
آیا درقراردادثمن تعیین شده؟
قبض واقباض صورت گرفته؟
سند عادی صلح نامه بوده یا قرارداد بیع؟
اگرمالک درآن زمان قراردادراتائیدنکرده آیامالک موردقرادادراتنفیذمیکند؟
آیا قراردادتنظیمی درحضور گواهانی بوده وذیل آن راگواهی کرده اند؟
آیادراظهارنامه مالیاتی که منجربه صدورگواهی حصروراثت شده ماترک متوفی که همان ملک متنازع فیه باشد آورده شده است؟
پاسخ
با تشکر از شما
ثمن تعیین نشده_مغازه در تصرف داییم میباشد_صلح نامه بوده_شاهدین امضا کرده اند_ به دلیل اختلافات به اظهار نامه دسترسی ندارم_ در وصیت نامه هم این انتقال ذکر شده است

دادگاه بدوی رای به ابطال صلحنامه داد به دلیل عدم رضایت مالک در ان زمان و پرونده به تجدید نظر رفت، دادگاه تجدید نظر با این عنوان که دادگاه بدوی نظر تمام خواندگان را بخواهد(دو باره کاری!) پرونده را به دادگاه بدوی برگرداند (نمیدونم چرا تو این مرحله قاضی عوض شد) که دادگاه بدوی این بار رای را عوض کرد و حکم به صدور سند داد، نکته قابل ذکر این که در دو مرحله گذشته مالک هیچ پاسخی به ابلاغیه های دادگاه نداد و اکنون پرونده به تجدید نظر رفته است. با صحبتی که با مالک داشتم احتمال دارد این بار مخالفت خود را به با این واگذاری اعلام نماید
با تشکر مجدد.
پاسخ
(۸ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۲ : ۲۲)پیروز نوشته است: با تشکر از شما
ثمن تعیین نشده_مغازه در تصرف داییم میباشد_صلح نامه بوده_شاهدین امضا کرده اند_ به دلیل اختلافات به اظهار نامه دسترسی ندارم_ در وصیت نامه هم این انتقال ذکر شده است

دادگاه بدوی رای به ابطال صلحنامه داد به دلیل عدم رضایت مالک در ان زمان و پرونده به تجدید نظر رفت، دادگاه تجدید نظر با این عنوان که دادگاه بدوی نظر تمام خواندگان را بخواهد(دو باره کاری!) پرونده را به دادگاه بدوی برگرداند (نمیدونم چرا تو این مرحله قاضی عوض شد) که دادگاه بدوی این بار رای را عوض کرد و حکم به صدور سند داد، نکته قابل ذکر این که در دو مرحله گذشته مالک هیچ پاسخی به ابلاغیه های دادگاه نداد و اکنون پرونده به تجدید نظر رفته است. با صحبتی که با مالک داشتم احتمال دارد این بار مخالفت خود را به با این واگذاری اعلام نماید
با تشکر مجدد.

با سلام
دوست عزیز صورت شکلی صلح نامه که با حضور شهود منعقد گردیده است ، صحیح می باشد . اما با توجه به نیاز رضایت مالک جهت انتقال سرقفلی ملک، در صورت عدم رضایت وی ، قاعدتاً دعوی منتج به قرار رد دعوی خواهد گردید . اما اینکه چرا رای قاضی دوم دادگاه بدوی تغییر یافته است ، باید در محتویات پرونده و دلایل جدیدی که ارائه شده است ، جستجو نمائید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
با تشکر مجدد، محتویات پرونده تغییری نکرد و هممون از رای دوباره بدوی متعجب شدیم
طی صحبتی که با مالک داشتم عنوان کرد در صورتی که مخالفت خود را اعلام کند میتواند نسبت به نیمی از سرقفلی مدعی شود(چون بدون موافقتش انتقال یافته)
سوالی که از خدمتتون داشتم صحت و سقم ادعای مالک بود. و اینکه عدم پاسخ احتمالی وی به ابلاغیه دادگاه از سوی تجدید نظر چگونه تلقی خواهد شد؟
با سپاس
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان