امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش
عرض شودحضورتان خواسته مالک واخواهی نمیتواند باشد بلکه اعتراض شخص ثالث یا به احتمالی وارد شخص ثالث درمرحله تجدیدنظ صحیح است چون درپست های قبلی فرمودید مالک درپرونده دخالت نداشته به نظر بنده خلع یدازمالک در مرحله اعتراض ثالث یا وارد ثالث پذیرفته نخواهد بود خلع ید بحث جداگانه ای است که مالک بدوآ باید ادعای خودرااثبات نماید سپس ادعای خلع ید نماید
تادوستان حقوقدانم دراین مورد بخصوص چه نظری داشته باشند؟
باقی قضایا اینکه بااعتراض مالک فعلآ برگه برنده به نفع شمارقم خورده است
ضمنآ شما بدون توجه به اعتراض مالک تجدیدنظرخواهی نمائید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
متشکرم از توجهی که فرمودید، از این که با سوالات زیاد وقت شما را گرفتم عذر میخوام
در اجاره نامه مغازه که در سال 84 منعقد شده آمده:
مستاجر حق واگذاری به غیر را کلا و جزا ندارد بعد از اتمام قرارداد (3 سال) بایستی ملک به همین صورت کنونی به مالک تحویل نماید. لذا به نظر نمیرسد وقف هم قانونی و شرعی باشد.

(اگر ممکنه رای را با حذف نام دادگاه وشهرستان وطرفین دعوی وسایرموارد ازقبیل شماره سند ارسال کنیدتادوستان باشما همراهی نمایند)

رای هایی که در اختیار داشتم به مالک دادم و بعد از اخذ مجدد به همراه وصیتنامه و اجاره نامه در این فروم قرار میدم.
پاسخ
با سلام خدمت دوستان با عنایت به طرح سوال مخاطب سرقفلی در خیلی پیشتر از انقلاب قبل از قانون مالک و مستاخر 56 بوده و نیازی به تمدید برای وراث نبوده؟ لذا دلیل تمدید اجاره در سال 84 چه بوده؟ وقف را چه کسی کرده مالک ملک یا مستاجر سرقفلی؟ زمان وقف دقیقاً چه زمانی بوده؟ به نظر بنده ملکی یا منافعی که وقف میشود دائمی بوده و وقف زمانی موضوعیت نداشته با توجه به قانون وقف به این توضیح که کسی عشقش میکشد در زمان ورشکستگی ملکش را به مدت مشخصی وقف و بعد از مدتی پس از تصفیه اموال مردم و گذشت زمان ملکش از وقف خارج شود جالب بوده بنده این مدل وقف ندیده و نشنیده بودم چون وقتی مالی وقف شود به نظر بنده دیگر مشمول قانون وقف بوده نه قانون مالک و مستاجر و ومسائل بسیار دیگر بنده فکر میکنم مخاطب محترم دقت در بیان واقعیت ماوقع نداشته و بیان متوفی در مورد وصیت خود را اشتباه بیان میفرمایند مثلا به این توصیف که بنده در زمان فوت به وراث میگویم منافه دودانگ از مغازه را به مدت 15 سال به فلان امام زاده یا مسجد و یا فلان امام و غیره هزینه کنید تا روحم با این وقف آرامش بگیرم لذا در صورتی که ملکی سرقفلی آن واگذار شده باشد با توجه به اینکه خود سرقفلی نوعی اجاره بوده و انتقال مورد سرقفلی به غیر بدون اذن مالک موضوعیت نداشته و ندارد چون در حالت سرقفلی ملک ذاتاً چه این منافع به غیر و یا به اوقاف هم منطقل شود و رضایت مالک کسب نشود قانوناً وقف مربوطه باطل بوده و موضوعیت ندارد چون هر شخص حقیقی و حقوقی بعد از مالک سرقفلی اصلی غیر محسوب شده و تنها در صورت فوت قهراً سرقفلی به وراث منتقل شده و وراث میتوانند بین خود در اینمورد صلح کنند ولا غیر این برداشت بنده با توجه به قوانین مالک و مستاجر و قوانین ثبت و مدنی بوده لذا به نظر بنده طرح سوال سوال خود را گنگ و نادرست بیان نموده مخاطب محترم خواهشمند است با توجه به بیانات بنده و بعضی از دوستان با دقت بیشتر و کاملتر بیان بفرمایید با پوزش از غلطهای املائی
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با سلام و سپاس
لذا دلیل تمدید اجاره در سال 84 چه بوده؟ پدربزرگم در ان زمان در قید حیات بود و برای ادامه کار مغازه قراردادتمدید شده بود

وقف را چه کسی کرده مالک ملک یا مستاجر سرقفلی؟ زمان وقف دقیقاً چه زمانی بوده؟ وقف را پدربزرگم در وصیتنامه به تاریخ 2/80 کرده است

همانطور که خدمتتان عرض کردم من 3 خاله و یک دایی دارم
دایی بنده در خارج از کشور ازدواج کرده و همانجا طلاق گرفته و بعد از برگشت به ایران ازدواج نکرد و مجرد میباشد و اکنون نیز به دلیل بیماری طولانی مدت که اکنون شدت یافته در icu میباشد. و به دلایل بیماری و ...که توضیحش خارج از حوصله فروم میباشد گرفتن هرگونه سند اعم از وکالت وصیتنامه تعهد محضری و.... از او(دایی) توسط یکی از خاله ها که وصی میباشد محتمل و حتی قطعیست.
با تشکر مجدد.
پاسخ
(مخاطب محترم خواهشمند است با توجه به بیانات بنده و بعضی از دوستان با دقت بیشتر و کاملتر بیان بفرمایید )

ضمن تشکر جواب ما رو هم بدین ثواب داره.
پاسخ
با سلام
جناب تیموری در راستای گفته خودتان من پیش از عید اوراق پرونده ام را برایتان فرستادم اگر به هر دلیل امکان پاسخ دادن ندارید چرا گفتید مطلب را کامل کنم؟!
لااقل بفرمایید وقت ندارم.
پاسخ
سلام
اتفاقآ جناب آقای تیموری نسبت به پاسخ به سئوالات کاربران دارای حوصله بسیار هستند قطعآاگرنسبت به سئوالی کمی ابهام داشته باشند تا آنجا که درپست های ارسالی ایشان مشاهده کرده ا م با مشورت با اساتید وسایر دوستان خارج از انجمن به پاسخ موردنظر میرسند وپاسخ مقتضی ارائه مینمایند
حتی بعضی از مواقع گواه بوده ام جهت یک سئوال یک ساعت برروی آن آنلاین ومشغول تحقیق بوده تا پاسخ شایسته ارائه نماید
حداقل دستمزدی که بنده توانسته ام به ایشان بدهم صرفا یک تشکر یا اعتباربوده ،هرچند ایشان نیاز به اعتبار وتشکربنده نداشته زکات علم خودراپرداخت مینماید اما برخود تکلیف میدانستم
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام و تشکر
بنده متوجه نیت خیر و بدون توقع اساتیدی که در این فروم پاسخگوی مشکلات هموطنان هستند میباشم و من هم از قدردانی لسانی فروگذار نکردم ولی با توجه سوال خود بزرگوار مبنی بر ارسال مدارک و اعتمادی که وجود داشت و دارد فکر میکردم حداقل.....
با ارزوی سلامت و طول عمر برای همه عزیزان دایی بنده 2 هفته پیش به رحمت ایزدی پیوستند.
با سپاس مجدد.
پاسخ
سلام
دوست عزیز بنده نیز ازقدردانی شما سپاسگزارم ودرگذشت آن مرحوم را به شما وخانواده معزز تسلیت عرض مینمایم
باشرایط مذکور درپست های قبلی معماء دیگر حل شد مادروخاله تان قائم مقام بر مورث(دائی تان) میباشند
درحدیث نبوی داریم
از استعمال سنگ حرام در ساختمان بپرهيزيد كه مايه ويراني است .
اما من مسلمان چه میکنم سعی دارم هرحرامی رابرخودحلال نموده وانتظار گشایش روزی ووو....داشته باشم
بله،خداکنه عاقبت همه ی ما مثل این شعر قشنگ باشه...
روزي كه تو آمدي به دنيا عريان**بودند همه خندان و تو بودي گريان**كاري بكن اي دوست كه وقت مردن**باشند همه گريان و تو باشي خندان
ما بیشتر،
پاسخ
ضمن تشکر از همدردی جنابعالی، از نظر قانونی حکم وکالت بعد از فوت موکل چگونه است؟
پاسخ
به استناد ماده678 قانون مدنی وکالت به طریق ذیل مرتفع میگردد
1-به عزل موکل
2-به استعفای وکیل
3-به موت یا جنون وکیل یا موکل
مورد دیگری نیزخارج از ماده قانونی مذکور وجوددارد اینکه به انجام مورد وکالت
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام
با توجه به انقضای زمان اجاره مالک که در سال 85 با پدربزرگم منعقد شده بود آیا مالک میتواند از انعقاد قرارداد جدید اجاره با ورثه خودداری کند؟

ادیت : الان خبر رسید که مالک شکایت جدیدی را مطرح کرده از کیفیتش اطلاعی ندارم ولی احتمالا مربوط به همان انتقال 4 دانگ بدون رضایتش بوده است.
پاسخ
سلام
ارسال شمادرپست42چنین بوده است.

در اجاره نامه مغازه که در سال 84 منعقد شده آمده:
مستاجر حق واگذاری به غیر را کلا و جزا ندارد بعد از اتمام قرارداد (3 سال) بایستی ملک به همین صورت کنونی به مالک تحویل نماید. لذا به نظر نمیرسد وقف هم قانونی و شرعی باشد.

حال باتوجه به مفادومتن قراردادازمواردتعدی وتفریط قانون روابط موجرومستاجر76وحتی56 نسبت به فسخ قراردادمیباشد
ما بیشتر،
پاسخ
ایا 60 سال در اختیار داشتن سرقفلی (قرارداد اولیه 1334 بوده) هیچ حقی را برای ورثه پدربزرگم ایجاد نمیکند؟
پاسخ
چرا
صرفآ حق استیفای منفعت طبق شرایطی که مورث شمادرقراردادداشته وقهرآ به شما منتقل شده وقائم مقام برمورث خودشده ایددرصورت تخلف ازشرایط وانتقال بصورت وکالت وصایت وسایر ازموارد فسخ قراردادمیباشد
ما بیشتر،
پاسخ
با سلام
من پشت 4 چک رو امضا کردم اما دارنده ظرف مهلت قانونی (ماده 315قانون تجارت) اقدام نکرده حالا باتوجه به این ماده باز هم بنده مسولیت دارم؟
اگر دارم مسولیت مدنی هست یا کیفری؟
پاسخ
باسلام مخاطب محترم هرچند شما باید سوال خود را در یک تاپیک مستقل طرح مینمودید اما کوتاه معروض میدارم اگر مهلت مقرر قانونی سپری شده باشد و ذینفع هیچگونه اقدامی نکرد باشد به واسطه حکم قانونی مسولیت ظهر نویس ساقط خواهد شد این نظر شخصی بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
سلام
آیا در استخدام نیروی کار در ملک مسکونی و وقتی شرکتی ثبت نشده است بیمه و سنوات لازم است ؟
پاسخ
(۱۵ آذر ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۸ : ۱۸)بهروز امینی نوشته است: درود
پدربزرگم در ماه رمضان سال 1381 بر اثر تصادف فوت کرد .
دایی کوچیکم ماردم رو بدون آگاه کردن ما برد خونشون و از مادرم  امضا و اثر انگشت گرفت .
مادرم هم بیسواد و هم ساده تشریف داره . حالا پس از 11 سال میگه میخوام ارثم رو بگیرم .
آیا امکانش هست مادرم بتونه به حقش برسه؟
با سپاس
باسلام و درود
بله حتما امکان پذیره، با یک وکیل صحبت بفرمایید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان