امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش
همانگونه که جناب آقای خدائی فرفرمودند قراررددعوی صادرخواهدشدضمن اینکه قرارردموجدامرمختومه نیست
ضمن اینکه مالک ادعای تنفیذ قرارداد با انتقال نیمی ازملک رانموده درقضیه مانحن فیه با 3 خاله و یک دایی به نظرمیرسددرخواست مالک بیش ازسهم دائی تان بنابرقانون ارث سهم خواهدبرد
پیشنها میشود بادائی تان دراین خصوص مسالمت آمیز صحبت کنید
اگربه فرض مثال البته باتوافق بااستردادخواسته ازدادگاه دائی تان3دانگ ببرد وخوداعلان فسخ قراردادنماید بهترین روش است ومسالمت آمیز میتوانید استیفای منفعت نمائید
موفق باشید
پاسخ
اینکه میفرمایید قرار رد موجد امر مختومه نیست، در این صورت داییم چگونه میتواند پرونده رادنبال کند و آیا قرار قبول دعوی موجد امر مختومه است؟
آیا مالک تنها با تنفیذ قرارداد میتواند ادعای نیمی از سرقفلی را بنماید و با مخالفت با قرارداد، ادعایی از مالک از سوی دادگاه مسموع نیست؟

ناگفته نماند که طبق وصیتنامه منافع 2 دانگ دیگر مغازه تا 15 سال(11 سال دیگر) هم وقف شده است و اگر اشتباه نکنم ثلث ملکیت مغازه(احتمالا منافعش) هم وقف میباشد. ملکیت هم متعلق به متوفیی بوده که بعد از فوتش به 4 پسرش رسیده که سه نفرشان در قید حیات میباشند.(ملکیت متعلق به 3نفر مالکین میباشد که تا کنون هیچ پاسخی به ابلاغیه های دادگاه نداده اند)

متاسفانه امکان سازش نیست و پرونده ای هم در خصوص خانه در جریان میباشد(بیش از 2 سال و با جزییات و حواشی بیشتر از مغازه)
با سپاس
پاسخ
قراررددعوی ازقرارهائی است که پرونده مختومه میشود اما چنانچه درهرزمان مالک قراردادرا تنفیذکند بادادخواست مجدد ذینفع با مستندات جدیدمیتواند موجبات فراهم نمودن شرایط صدور رای به نفع محکوم علیه پرونده قبلی بشود.
مالک فعلآ هیچ ادعائی نمیتواند بکندصرفآ میتواند اجازه تنظیم سند تا مهیا شدن شرایط به نفع خودش راندهد
بقیه پاسخ رادوستان ارائه وازتجارب استفاده می نمائیم
پاسخ
تشکر فراوان از جناب حکمت و جناب خدایی فر که نکات ارزنده ای رو بیان فرمودند
نکته ای که ذهن من رو مشغول کرده اینه که مالک تحت چه شرایطی به صورت قانونی میتونه مدعی نیمی از سر قفلی باشه؟
پاسخ
به نظر بنده مواردی که مالک میتواند اقدام به تخلیه با پرداخت نصف حق سرقفلی شود در قانون بیان شده شما با مراجعه به قانون مالک و مستاجر مربوطه به عقد قرارداد میتوانید آنرا برسی نموده و مشخص کنید آیا مشمول آن بند میشوید یا خیر
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با درود
در صورت ابلاغ رای به صورت غیابی(رای را صبحها پشت درب مطب مالک میاندازند در صورتی که او بعدازظهر به مطب میاد)
مهلت اعتراض 40 روز میباشد؟
پاسخ
با عرض سلام خدمت مخاطب محترم حضرتعالی سوال خود را در انجمن مربوطه درج ننموده اید ولی در هر صورت جواب سوال شما با توجه به قانون آئین دادرسی مدنی به نظر بنده به این صورت می باشد مهلت اعتراض به احکام دادگاه های عمومی اصولاً تماماً 20 روز می باشد و اعتراض به احکام غیابی نیز 20 روز به خوانده فرصت واخواهی داده میشود و بعد از انقضای زمان واخواهی 20 روز موعد زمان تجدید نظر خواهی شروع میشود که عده ای نسبت به این مواعد دچار اشتباه میشوند به این توضیح که اگر خوانده در زمان رسیدگی در دادگاه حضور یابد و یا در صورت عدم حضور وی و یا در صورت داشتن وکیل،وکیل وی حاضر باشد و یا قبل از زمان رسیدگی خوانده اقدام به ارسال لایحه نماید و در زمان رسیدگی حاضر نشود در این زمان حکم حضوری بوده و مهلت تجدید نظر 20 روز میباشد ولا غیر اما اگر حکم غیابی باشد م خوانده و یا در صورت داشتن وکیل به او هم ابلاغ واقعی نشده و نماینده و لایحه ای هم ارسال نشده باشد و موارد دیگر حکم غیابی بوده و خوانده 20 روز فرصت واخواهی داشته در شعبه رسیدگی کننده و 20 روز هم فرصت تجدید نظر خواهی که جمع این دو موعد 40 روز میشود اما اگر حکم حضوری بوده یعنی خوانده و موارد مذکوره در زمان رسیدگی در دادگاه حاضر باشند حتی اگر حکم هم الصاقی باشد موعد تجدید نظرخواهی 20 روز می باشد حال شما برسی کنید جزء کدام یک از موارد مذکور میباشید این نظر بنده در مورد سوال شما می باشد هرچند مواعد دارای مباحث گسترده و متعدد می باشد در ضمن اصطلاحاً به الصاق اوراق قضائی ماده 70 میگویند شاید دوستان نظر بهتر و کاملتری داشته باشند
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
ضمن تشکر فراوان از جناب کامیاب نتیجه این پرونده را در همین تاپیک به اطلاع خواهم رساند.
پاسخ
رای نهایی صادر شد و حکم به صدور سند دادند
با این ادعا که مالک مخالفتی با واگذاری اعلام نکرده است

ضرب المثل سکوت علامت رضاست در دادگاه معنی پیدا کرد.
پاسخ
سلام
دوست عزیز تبریک عرض میکنم قطعآ هرحکمی به نفع با مشاوره حقوقدان گرفته میشود موجب مسرت آن حقوقدان است وحکمی هم که علیه شخص علیرغم ذیحق بودن صادرگرددموجب دلواپسی، ازاینها مهمتر یک هفته پس ازآخرین جلسه رسیدگی که قاضی مکلف به انشائ رای است.

اگر ممکنه رای را با حذف نام دادگاه وشهرستان وطرفین دعوی وسایرموارد ازقبیل شماره سند ارسال کنیدتادوستان باشما همراهی نمایند
به هرحال موفق باشید
پاسخ
من مخلص شما هستم ولی رای به ضرر ما بود.
پاسخ
(۹ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۶ : ۱۹)پیروز نوشته است: من مخلص شما هستم ولی رای به ضرر ما بود.
خواهش میکنم ناراحت شدم اماناامیدنباشید اینبار وکیل انتخاب کنید تاباورودبه پرونده لایحه تجدیدنظرخواهی برایتان تنظیم کند
موفق باشید
پاسخ
متشکرم، وکیل برامون لایحه و دادخواست نوشتن با وجودی که رای قطعی است ظاهرا تنها راه واخواهی مالک هست که امید زیادی بهش ندارم ولی برای اخرین بار باهاشون ملاقات میکنم
جالب اینکه دوستان این انجمن و تقریبا هرکس که از موضوع مطلع بود نظر دیگری داشت ولی....
پاسخ
33پست این مبحث ادامه داشت اولین پست آن مربوط به آقای امینی بوددرشانزدهمین پست دوست ارجمندم پیروز پرسش خویش رامطرح کردند به نوعی تداخل پرشس وپاسخ گردید
علی ایحال دوست عزیز آیا مالک به دادرسی جلب شده یا اینکه احدازمتداعیین بوده است؟
خیله مهم است
پاسخ
بله مرتبا ابلاغیه های دادگاه به مطب مالک ملک مغازه میرسید ولی او مطلقا هیچ پاسخی نداد
او جزو خواندگان بود.
پاسخ
(۱۰ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۹ : ۱۸)پیروز نوشته است: اینکه میفرمایید قرار رد موجد امر مختومه نیست، در این صورت داییم چگونه میتواند پرونده رادنبال کند و آیا قرار قبول دعوی موجد امر مختومه است؟
آیا مالک تنها با تنفیذ قرارداد میتواند ادعای نیمی از سرقفلی را بنماید و با مخالفت با قرارداد، ادعایی از مالک از سوی دادگاه مسموع نیست؟

ناگفته نماند که طبق وصیتنامه منافع 2 دانگ دیگر مغازه تا 15 سال(11 سال دیگر) هم وقف شده است و اگر اشتباه نکنم ثلث ملکیت مغازه(احتمالا منافعش) هم وقف میباشد. ملکیت هم متعلق به متوفیی بوده که بعد از فوتش به 4 پسرش رسیده که سه نفرشان در قید حیات میباشند.(ملکیت متعلق به 3نفر مالکین میباشد که تا کنون هیچ پاسخی به ابلاغیه های دادگاه نداده اند)

متاسفانه امکان سازش نیست و پرونده ای هم در خصوص خانه در جریان میباشد(بیش از 2 سال و با جزییات و حواشی بیشتر از مغازه)
با سپاس
درنهایت بهتره بامالک سازش کنیدچون کلیداین معماء نزدمالک است کدخداراببین ده رابچاپ
اینکه فرمودید 2دانگ مغازه وقف شده است میتوانید درتجدیدنظرخواهی اداره اوقاف راجلب شخص ثالث به دادرسی نمائید(البته قسمت اخیرراابهام دارم تانظردوستان چه باشد)
پاسخ
دیروز رفتم پیش مالک و او که از رای خبر نداشت به شدت متعجب شد
جالب اینکه در رای هیچ اسمی از مالک برده نشده!
به هر حال اطمینان فراوانی به پیگیری داد.
پاسخ
به ایشان بفرمائیددادخواست اعتراض واردشخص ثالث تنظیم وبه دادگاه تجدیدنظرارائه نماید
خواهان :معترض
خواندگان :تمامی خواهان وخواندگان بدوی وتجدید نظر درستون خواندگان باید باشند
موفق باشید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
متشکرم
پاسخ
در مراجعه ای که به دادگستری داشتم روشن شد که مالک اقدام به واخواهی نموده و برای برج 3 در دادگاه بدوی تاریخ رسیدگی مشخص شده است. مالک گفت تقاضای خلع ید از متصرف (دایی) هم نموده است که احتمالا با هدف کسب 3 دانگ از سرقفلی میباشد. همان طور که خدمتتون عرض کردم در وصیت نامه منافع 2 دانگ هم تا 15 سال (10 سال باقی مانده) وقف شده است.
با این اوصاف اگر واخواهی پذیرفته شود و انتقال 4 دانگ باطل شود اینده سرقفلی به چه صورت خواهد بود؟
آیا 3 دانگ به مالک تعلق میگیرد؟
آیا همانطور که انتقال 4 دانگ باطل خواهد شد(احتمالا) وقف منافع هم با توجه به آنکه ان هم بدون اجازه مالک بوده باطل میشود؟
آیا قضات این رویه را دارند که رای بر علیه اوقاف صادر کنند؟!
مادر و خاله ام احتمالا نمیتوانند به وقف اعتراض کنند چون در پرونده ای که برای خانه در جریان است وصیت نامه را پذیرفته اند و این مالک است که اطلاعی از وقف نداشته است و اوست که میتواند مدعی باشد
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان