امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لطفاکمک کنید
با سلام خدمت دوستان عزیز
اینجانب برای اضافه کردن زمینی خریداری شده به سندم به ثبت مراجعه کردم که ازمن اقرار نامه محضری
خواستند
لطفا کمک کنید من نمیدونم اقرار نامه چیست؟
پاسخ
خدمت مخاطب محترم برادر عزیز ابتدا باید بدانیم متن اقرار نامه ای که اداره ثبت از شما خواسته چه چیزی در آن قید شده تا بتوانیم جواب شما را بدهیم در هر صورت اگر زمینی را که خریداری نموده اید به صوررت رسمی به نام شما نشده باشد یعنی انتقال سند بطور رسمی در محضر صورت نپذیرفته یعنی قرارداد عادی خریداری شده باشد و یا بدون استعلام و پرداختهای دولتی این سند منتقل شده باشد اینگونه و یا بخواهید بر اساس ماده 147 قانون ثبت اقدام نمائید اقرار نامه هائی از طرف ثبت محل صورت می پذیرد فکر میکنم این اقرار نامه رویه می باشد تا بتوانند برای اداره ثبت و سردفتران محترم ایجاد درآمد نمایند لذا بیان دلیل و توضیح مسئولین ثبت درمورد اقرارنامه و چگونگی انتقال سند و شرح اقرارنامه برای پاسخ به درخواست شما مورد نیاز میباشد چون سوال شما نا مفهوم میباشد و اقرار نامه مدرکی است که از یک واقعه و یا یک خبر و موضوع خاصی را تاکید و صحت آنرا برای استفاده آتی در زمان کشف فساد و جلوگیری از تضیعع حقوق دیگران در اداره ثبت گرفته میشود و تعریف تقریباًجامع آن از بطور ساده از نظر اینجانب اماره و ادله شرعی و قانونی برای رفع ابهام از موضوع و مسئله ای و یا قراردادی به جهت جلوگیری از سوء استفاده و تضیع حقوق غیر و رفع ابهام صورت میپذیرد و از نظر قانونی ماده 1259 قانون مدنی آنرا چنین بیان داشته اقرار عبارت از اخبار به حقی است برای غیر به ضرر خود .لذا هریک از علمای حقوق به گونه ای اقرار را تعریف نموده و بنده نیز در بالا به صورت ساده بیان نمودمدر صورت نیاز توضیح بیشتر از نظر تعریف اقرار از سوی حقوقدانان و یا از نظر فقهی و یا ادبی و اصطلاحی میتوانید به منابع بسیاری مراجعه نمائید
پاسخ
ممنون ازتوجهتون
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لطفا راهنماییم کنید.. حقوق ایران 22 42,380 ۲۷ آذر ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۰ : ۱۵
آخرین ارسال: پونه تندرو

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان