امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش درخواست المثنی ازثبت برای سندملک؟
سندانباری به عنوان گرو نزد یک طلبکارگذاشته شده است. این انبارچندتوقیف ازبابت چکهای برگشتی مالک انباردراداره ثبت املاک دارد(علاوه برطلبکارفوق). انباردراختیارمالک بوده وآنرابه اجاره داده است. مالک قصدداردبه ثبت مراجعه نموده وادعانمایدکه سندانبارگم شده ودرخواست المثنی نماید. می خواهد این سندالمثنی رابنام یک طلبکاردیگربزند. این کارها مسلما بدون اطلاع وآگاهی طلبکاراول است. دراین رابطه که موضوع پیچیده ای است، من چندسوال دارم
ثبت تحت چه شرایطی المثنی سندرامی دهد؟
ثبت برای رفع توقفهای موجودروی سند، ازمالک خواهدخواست که وجه چکهای توقیفی رابه حساب ثبت بریزدیا با طلبکاران مصالحه نموده، وطلبکارخودش چکش راپس بگیرد؟
اگرپس ازصدورالمثنی، طلبکاراول که سندپیش اوست متوجه این موضوع بشودوشکایت بکند، آیا می تواند به طلب خودبرسد؟
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم نمیدانم شما در کجای این کشور عزیزمان زندگی میکنید در هر صورت فکر میکنم شما طریق بیان مطلب را بلد نیستید و همانگونه که عامیانه فکر میکنید هم نمیتوانید ادای مطلب نمائید ولی در هر صورت با توجه به اظهارات شما و برداشت اینجانب از سوالات شما با توجه به برداشت حقوقی از شرح ماوقع نظر خود را در پاسخ میدهم 1) سند چند برگ کاغذ بی ارزش است که نزد یک طلبکار می باشد و باید سند به همراه یک قرارداد رسمی یا عادی بابت عقودی نزد کسی که طلبکار است قرار گیرد آنهم طلب شرعی و قانونی نه طلب ساختگی و هم اکنون هیچ طلبکاری در بدو امر سند ملکی دریافت نمیکند مگر رباخوارها و در هر صورت اگر طلب شما منشا شرعی و قانونی داشته باشد و زمان دریافت سند و یا گرو قراردادی معتبر داشته باشید نه اینکه قراردادی ساختگی بابت فرار از دین و اگر این سند به صورت امانت نزد شما باشد و رسید امانت نزد صاحب سند داده باشید که اکثراً رباخواران چنین اعمالی را انجام میدهند هیچ کاری نمی توانید بکنید و اداره ثبت در صورتی سند المثنی صادر نمیکند که سند رسماً در رهن و یا وثیقه کسی بوده و همچنین در صورتی که سند موجود و محل قرارگرفتن سند محرز گردد یعنی کسی که اصل سند نزد وی میباشد رسماً و قانوناً با ارائه اصل سند و با ارائه آدرس دقیق و بیان منشاء چگونگی قرار گرفتن سند نزد وی را باید نزد اداره ثبت ملک مورد نظر اعلان نماید و الا مالک هر زمان که اراده کند مطابق قانون ثبت میتواند برای ملک خود سند المثنی دریافت کند در مورد سوال دوم ثبت کاره ای نیست که در مورد مطالبات مردم دستور دهد و یا عملی خلاف قانون انجام دهد مگر در مواردی که مطابق قانون رسماً قرارداد رهن و یا وثیقه منعقد شده باشد و چک و چکها در مورد سند در صورتی که بعد از توقیف نزد طلبکار بوده بدون اقدام به قول عامیانه دو ریال هم ارزش ندارد پس اگر قرارداد رسمی یا عادی قبل از مطالبات اشخاص دیگر نداشته باشید و چکها را اقدام ننموده و سند را توقیف نکرده باشید و یا از طریق اجراء ثبت پس از برگشت اقدام نکرده باشید سند نزد شما ارزشی ندارد جز چند برگ کاغذ بی ارزش چیزی نیست و در مورد سوال آخر شما طلبکار اول زمانی به حقش میرسد که مطالباتش قراردادی و قانونی و یا قبل از اقدام و یا مطالبات دیگران باشد و لذا اگر کسی قبل از شما اقدام قانونی انجام داده باشد و سند را توقیف کرده باشد اولین نفر نسبت به شما حق تقدم داشته مگر به واسطه قرارداد رسمی یا عادی ماقبل ویا مطالبات ممتاز رسمی آنهم پس از احراز و اثبات در دادگاه صالحه و در مورد اجاره دادن ملک باید برسی شرایط و مدارک صورت پذیرد
پاسخ
ازاینکه نتوانستم موضوع را خوب بیان کنم، پورش می خواهم. اما راستش رابخواهید خودمن هم موضوع راخوب متوجه نشده ام. ولی همین پاسخ شما قوت قلبی برای من بود که بدون قرارداد، تحویل سندبه طلبکارفقط چندبرگ پاره کاغذاست.
می توانید توضیح دهید گرفتن این سند برای رباخواران چه سودی دارد؟ البته مورد من چنین چیزی نیست.

درمورد سوال خودم، من جزوطلبکارانی هستم که چک بدهکارم رابه ثبت داده وخواهان دریافت طلبم هستم. منتها مبلغ من ناچیزاست وبدهکاربا چندطلبکار درشترازمن درحال معامله می باشد.
اطلاعی ندارم که بدهکاربا طلبکاری که سند نزداو گرو است، قراردادی داردیانه؟ آنگونه که شمافرمودید، حتما دارد. ولی تعجبم از این است که آیا می توانند بدون اینکه طلب مرابدهند، سندالمثنی گرفته وسپس سندرابنام طلبکاردانه درشت دیگری بزنند؟
پاسخ
مخاطب محترم به این دلیل گفتم ربا خواران قص اهانت نداشته چون کسانی که شغلشان این است بیشتر به فکر این هستند که اصل سند را از کسی که بدهکارشان است بگیرند که به خیال خود بدهکار نتواند معامله ای در مورد آن سند بکند و اما در مورد شما اگر قرارداد داشته باشید و قراردادشما قبل از تاریخ چکهای دیگر باشد از طریق دادگاه شما میتوانید ارجعیت پیدا کنید یعنی جزء طلبکارانی باشید که از محل آن سند ابتدا طلب شما وصول خواهد گردید و همچنین در اجراء ثبت اولین کسی که اقدام کرده ارجعیت دارد و بعد به ترتیب و اگر شما قرارداد داشته باشید در صورت اجراء توسط ثبت میتوانید دیگر اشخاص را به واسطه قرارداد و وجود اصل سند توسط دادگاه مجاب کنید که اول مطالبات شما و سپس مطالبات دیگران لذا ببینید مشکل شما جزء کدام مورد میباشد
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  قرار تامین خواسته برای شارژ ساختمان sh4hrooz 4 5,928 ۴ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۴۹ : ۱۶
آخرین ارسال: masoudfn
  راه حل حقوقی برای سرک کشیدن همسایه maziyar12 2 3,513 ۲۹ بهمن ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۹ : ۲۳
آخرین ارسال: حکمت
  رد درخواست به علت شکایت خارج از مهلت از رأی داور sarv123 2 6,804 ۳۰ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۲ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب
  درخواست هزینه های دادرسی و... بعد از صدور حکم (درخواست در دادخواست ا soooot 0 7,147 ۲۵ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۴ : ۱۰
آخرین ارسال: soooot
  خروج از کشور برای مشمول غایب ahdz123 0 4,322 ۲۵ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۷ : ۰۴
آخرین ارسال: ahdz123

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان