امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رجوع زوجه به فدیه یاعوض درطلاق توافقی
باسلام سوالی دارم خدمتتان اینکه همسرمن1سال است که از منزلمن رفته ودراین مدت تمام اضهار دعوای که می توانسته بر علیه من دردادگاه مطرح کرده من هم طی این مدت باهر زبانی که عقلم میرسید از ایشان دغوت بعمل آوردم برای زندگی بخاطر اول تنها پسرم که ماحصل زندگی مشترکمان است ودوم بخاطر خودم که زندگیم رادوست داشتم وبه همسر باتمام این بلاهای که بسرآورده علاقه دارم.درضمن بایدبگم که زوجه از نظرسنی 6سال ازمن بزرگتراست واین ازدواج یعنی بامن ازدواج دومشان است ازازدواج اول 1 دختر دارند که آلان 20ساله هستن ونزد پدرشان زندگی میکنند.بله همان طور که عرض کردم ایشان در طول این مدت راضی به برگشتن به زندگی وسازش برای جدای نمی شدن تمام کمال مهریه اش رامیخواست .حالا به یکباره چندروزپیش بعداز 1بگو مگو حاضر شداست که دوقطعه زمینی که من دارم ومرغوبیت چندان ندارد ومن قبل هم بارها به اوپیشنهاد دادبودم رضایت دهد وطلاق توافقی انجام دهیم.حالا سوال من این است؟
باتفاسیری که از همین سایت شما مطلع شدم زوجه میتواند قبل از اتمام عده اش رجوع کند به عوض یا فدیه اش چه باید کرد وآیا راه کاری وجود دارد برای جلو گیری از این سواستفاده.لطفا راهنمابفرماةید.
درضمن جهت اطلاع مهریه 300عددسکه و1سفرحج بود که ایشان 270سکه اقدام کرداست وارزش 2 قطعه زمین حدود30میلیون است.
پاسخ
(۶ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۴۰ : ۱۶)حمید15 نوشته است: باسلام سوالی دارم خدمتتان اینکه همسرمن1سال است که از منزلمن رفته ودراین مدت تمام اضهار دعوای که می توانسته بر علیه من دردادگاه مطرح کرده من هم طی این مدت باهر زبانی که عقلم میرسید از ایشان دغوت بعمل آوردم برای زندگی بخاطر اول تنها پسرم که ماحصل زندگی مشترکمان است ودوم بخاطر خودم که زندگیم رادوست داشتم وبه همسر باتمام این بلاهای که بسرآورده علاقه دارم.درضمن بایدبگم که زوجه از نظرسنی 6سال ازمن بزرگتراست واین ازدواج یعنی بامن ازدواج دومشان است ازازدواج اول 1 دختر دارند که آلان 20ساله هستن ونزد پدرشان زندگی میکنند.بله همان طور که عرض کردم ایشان در طول این مدت راضی به برگشتن به زندگی وسازش برای جدای نمی شدن تمام کمال مهریه اش رامیخواست .حالا به یکباره چندروزپیش بعداز 1بگو مگو حاضر شداست که دوقطعه زمینی که من دارم ومرغوبیت چندان ندارد ومن قبل هم بارها به اوپیشنهاد دادبودم رضایت دهد وطلاق توافقی انجام دهیم.حالا سوال من این است؟
باتفاسیری که از همین سایت شما مطلع شدم زوجه میتواند قبل از اتمام عده اش رجوع کند به عوض یا فدیه اش چه باید کرد وآیا راه کاری وجود دارد برای جلو گیری از این سواستفاده.لطفا راهنمابفرماةید.
درضمن جهت اطلاع مهریه 300عددسکه و1سفرحج بود که ایشان 270سکه اقدام کرداست وارزش 2 قطعه زمین حدود30میلیون است.

با سلام
با توجه به اینکه بذل مهریه در مقابل طلاق است و به اصطلاح عوض دارد به همین جهت زن بعد ار طلاق نمیتواند رجوع به مهریه نماید. شما میتوانید جهت اطمینان بیشتر نوع طلاق را خلعی انتخاب نمائید.
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
ba salam be nazar miresad ke zan dar modat edeh talagh ke 3maho 10 rouz ast mitavanad ba moragehe be daftar khaneh be mahreyeh khod rujuo konad va dar ene hengham daftarkhane be mard mored ra eblagh mikonad shoma metavanid dar ene modat ba sar zadan be daftarkhaneh az tasmim bady zojeh motale shavid
خداوندا به من صبر عطا فرما تا آنچه را که غیر قابل تغییر است بپذیرم و شهامت عطا کن تا آنچه را که قابل تغییر است تغییر دهم. ( دکتر علی شریعتی )
پاسخ
(۱۲ مرداد ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۱۹ : ۲۰)Vakilyar نوشته است: ba salam be nazar miresad ke zan dar modat edeh talagh ke 3maho 10 rouz ast mitavanad ba moragehe be daftar khaneh be mahreyeh khod rujuo konad va dar ene hengham daftarkhane be mard mored ra eblagh mikonad shoma metavanid dar ene modat ba sar zadan be daftarkhaneh az tasmim bady zojeh motale shavid

با سلام
در صورتی که طلاق به شرط بذل مهریه باشد، رجوع زوج به مهریه پس از طلاق و در مدت عده امکان پذیر نمی باشد . البته این نظر بنده است .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
با سلام خدمت دوستان محترم نظر بنده هم مطابق نظر آقای و کیل می باشد رجوع زوجه به مهریه پس از طلاق در مدت عده امکان پذیر نمی باشد.لذا هرگونه اقدامی از باب مهریه نفقه اجرت المثل و غیر که جزء حقوق قانونی زن بوده باید قبل از طلاق صورت می پذیرفت و همچنین حق طلاق با مرد بوده این مرد است که حق و حقوق را در طلاق مشخص میکند و توافق هم صورت پذیرفته و ثبث طلاق عملی امری و قانونی بوده و بروکراسی اداری لذا رجوع زن به مهریه با توجه به بذل امکان پذیر نمی باشد زیرا طلاق بر اساس بذل مطالبات مهریه بوده و تنها چیزی که زن در این زمان میتواند مدعی شود نفقه ایام عده میباشد ولاغیر و در صورت عدم حضور زوجه در دفترخانه زوج میتواند با مراجعه به دادگاه و یا دفترخانه یکجانبه صیغه طلاق را جاری کند زیرا طلاق عقد نمی باشد ایقاء است زیرا عملی یکطرفه میباشد و آنهم از طرف مرد
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رجوع به مابذل در طلاق توافقی hamed- 1 8,608 ۲۶ دي ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۸ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت
  ایا حق رجوع به مابذل در هبه غیرمعوض قابل اسقاطه؟ hadim 3 6,668 ۲۳ ارديبهشت ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۳ : ۰۰
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت
  درخواست مهريه و دادخواست طلاق زوجه omid110 21 29,052 ۲۸ خرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۵ : ۲۳
آخرین ارسال: کامیاب
  تعارض به ارباب رجوع با الفاظ رکیک وضرب و جرح ان kawolla 3 5,644 ۱۸ ارديبهشت ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۸ : ۰۷
آخرین ارسال: حکمت
  رجوع از هبه مـــدافـــع عـــدالـــت 2 5,928 ۸ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۳ : ۱۷
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان