امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سرقت
با سلام
پیشاپیش عید نوروز را به همه دوستان تبریک عرض می کنم
در تاریخ 92/1/11 از مغازه ام سرقت شد و در مغازه همسایه ام را تخریب کردند و با گرفتن برق از مغازه ایشان با سنگ فرز قفل و زنجیر مغازه ام را بریده و در حدود 600000000ریال جنس و پول را به سرقت بردند و گزارش سرقت کلانتری و شکایت بنده به اگاهی موجود است.به گفته شاهدی که در ساعت 12 شب برای گرفتن مبلغی به عابر بانک رفته بود مشاهده کرده که وانت سفید رنگی جلو مغازه پارک کرده و کابلی از مغازه همسایه داخل کشیده شده بود که متواری شدند و حاضر است شهادت بدهد.قبل از این ماجرا وسائل مطب دندانپزشکی را در همان محل با تخریب قفل در ورودی به سرقت بردند.چند ماه پیش باند سعید دوستی با همدستانشان که یکی از آنها راننده وانت سفید بود را دستگیر کردند و به 40 فقره سرقت از جمله سرقت از دندانپزشکی اعتراف کردند ولی به مورد بنده اشاره ای نشده. چندین بار است که به افسر پرونده برای شکایت از سارق نامبرده مراجعه میکنم ولی میگویند چون اعتراف نکرده شما نمیتوانید شکایت کنید.آیا کار ایشان قانونی است ؟ با وجود اینکه بازپرس دستور داده شاکیان برای شکایت به آگاهی مراجعه کنند لطفا مرا راهنمایی کنید.
پاسخ
سلام
برادرارجمند قطعآشماره پرونده راداریدطی لایحه ای ازبازپرس پرونده درخواست نمائید که باتوجه به اینکه باندسعید دوستی با همدستانشان که یکی از آنها راننده وانت سفید بود ه دستگیر شده اند وبنده نیزدرخصوص وانت مذکور که دراختیار این باند بوده وسارقان گواه دارم احضارگواه ومواجهه حضوری وتحقیق از مظنونین پیرامون شکایت ومتهمین رابنمائید
درهراداره ای یا دادگاهی یا دادسرا که وارد میشویدودرخواستی دارید آنراطی لایحه ارائه نموده وشماره ثبت بگیرید درصورتی هم که مطمئن هستید لایحه شمادورانداخته خواهد شد ازلایه بادستوروشماره ثبت بادرخواست کتبی کپی بگیرید

اما اینکه چرا به شکایت شما توسط افسر مربوطه رسیدگی نشده اگرتحقیقات آگاهی راملاحظه کنید ممکن است توسط بازجو به شمادرانتها چنین القاء شده باشد
من شخص بخصوصی رابعنوان سارق نمیشناسم ازکسی شاکی نیستم
مورد اینچنینی دیده ام حتی برای حقوقدانی چنین اتفاقی افتاده است
نظربنده چنین بودازنظردوستان استفاده مینمائیم
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۲۸ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۹ : ۲۲)حکمت نوشته است: سلام
برادرارجمند قطعآشماره پرونده راداریدطی لایحه ای ازبازپرس پرونده درخواست نمائید که باتوجه به اینکه باندسعید دوستی با همدستانشان که یکی از آنها راننده وانت سفید بود ه دستگیر شده اند وبنده نیزدرخصوص وانت مذکور که دراختیار این باند بوده وسارقان گواه دارم احضارگواه ومواجهه حضوری وتحقیق از مظنونین پیرامون شکایت ومتهمین رابنمائید
درهراداره ای یا دادگاهی یا دادسرا که وارد میشویدودرخواستی دارید آنراطی لایحه ارائه نموده وشماره ثبت بگیرید درصورتی هم که مطمئن هستید لایحه شمادورانداخته خواهد شد ازلایه بادستوروشماره ثبت بادرخواست کتبی کپی بگیرید

اما اینکه چرا به شکایت شما توسط افسر مربوطه رسیدگی نشده اگرتحقیقات آگاهی راملاحظه کنید ممکن است توسط بازجو به شمادرانتها چنین القاء شده باشد
من شخص بخصوصی رابعنوان سارق نمیشناسم ازکسی شاکی نیستم
مورد اینچنینی دیده ام حتی برای حقوقدانی چنین اتفاقی افتاده است
نظربنده چنین بودازنظردوستان استفاده مینمائیم
با تشکر از راهنمایی شما.
البته افسر پرونده اصلا اجازه نمیدهد که بنده شکایت کنم در حالیکه مطمئنم که سرقت مغازه کار همان باند است و بهانه اش این است که سارقین به مورد شما اعتراف نکرده اند در حالیکه بازپرس دستور داده که شاکیان به اگاهی مراجعه کنند .بنده درخواست کردم که نامه ای به بنده بدهد که پرونده ام را از اگاهی مرکز به انجا منتقل کنم که مخالفت کرد.نمیدانم کارشکنی های ایشان به چه منظوری است.آیا باید به بازپرس مراجعه کنم؟در ضمن یکی از اسامی به نظرم آشناست آیا تقاضای مواجهه حضوری بکنم؟در ضمن شاهد فقط وانت را مشاهده کرده و سارقین را ندیده است
پاسخ
افسر تحقیق حق احضار کسی راندارد مگربه دستورقاضی تحقیق که همان بازپرس پرونده باشدهمانگونه که عرض شد طی لایحه ای موارد رامتذکرودرخواست خودراهمانگونه که فرمودید مطرح نمائید بقیه مراتب را به عهده بازپرس محول نمائیدقدرمتقین تجربه دارند
درخصوص اینکه پرونده راازآگاهی مرکز به آنجا منتقل کنند منظورتون واضح نیست؟
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۸ اسفند ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۴۳ : ۲۳)حکمت نوشته است: افسر تحقیق حق احضار کسی راندارد مگربه دستورقاضی تحقیق که همان بازپرس پرونده باشدهمانگونه که عرض شد طی لایحه ای موارد رامتذکرودرخواست خودراهمانگونه که فرمودید مطرح نمائید بقیه مراتب را به عهده بازپرس محول نمائیدقدرمتقین تجربه دارند
درخصوص اینکه پرونده راازآگاهی مرکز به آنجا منتقل کنند منظورتون واضح نیست؟

چون سارقین در آگاهی شماره 2 دستگیر شده اند و به موارد زیادی از سرقت اعتراف کرده اند ولی پرونده من در اگاهی مرکز است وبه مورد سرقت از من اشاره ای نکرده اند.اگر پرونده ام به اگاهی شماره 2 برود با پرونده های دیگر به دادگاه منتقل می شود
پاسخ
سلام
درشهرستان ما یک دادسراوجوددارد ویک آگاهی وچندین دادگاه جزائی اینکه فرمودید آگاهی 1 و2 باوربفرمائید اولین باراست که چنین میشنوم وتجربه ای برایم شددرچنین موردی منتظرپاسخ دوستانم درکسب تجربه خواهیم بود
ما بیشتر،
پاسخ
مخاطب محترم بنده عرایض شما و پاسخهای درست و بجای دوست عزیزم جناب حکمت را نیز خواندم در اکثر مراکز استان بزرگ مانند تهران ،مشهد،شیراز،...مجتمعها و دادسرا ها و کلانتری ها و دفاتر مختلف آگاهی و اطلاعات را داریم لذا این موضوع در بعضی از شهرستانه وجود دارد لذا در مورد سوال مخاطب مامور آگاهی وظیفه ضابط قضائی داشته و کاره ای نیست که بخواهد شکایت شما را قبول و یا رد کند شما باید همانگونه که برادر گرانقدرم آقای حکمت بیان نموده باید یک شکوائیه نوشته و موضوع و خواسته خود را بیان و تقاضای صدور دستور و تحقیق و رسیدگی در مورد خود از متهمینی که بیان فرمودید را نموده و به دادسرای مربوطه مراجعه نموده و حتماً دستورات مقتضی صادر خواهد گردید این نظر شخصی بنده در مورد سوال شما بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با تشکر از شما
چند ماه پیش شخصی مرا مورد ضرب و شتم قرار داد و بنده به صورت شفاهی رضایت دادم که قبلا" خدمتتان عرض کردم . ایشان وقتی از بازداشت بیرون آمدند از بنده شکایت کذب کردند و گفتند که ایشان را با ماشین تعقیب کرده و چاقو کشیدم و توهین کردم و در پاسگاه دو شاهد از دوستانشان را نیز آوردند.در دادسرا بنده به نحوه شهادت دادن آنها در پاسگاه ایراد گرفتم قاضی بعد از سوال کردن از شاکی متوجه کذب بودن ادعاهای ایشان شدند ولی توهین را قبول کردند و من محکوم به پرداخت مبلغ یکصد هزار تومان در حق دولت شدم در حالیکه اصلا"توهینی نکرده بودم و از شهود نیز تحقیقی نشد حتی مشخص نشده که چه توهینی کرده ام! و پرونده مختومه شد.بنده به این رای اعتراض کردم.خلاصه پرونده در سایت www.adliran.ir با شماره پرونده 9209982618300571 با ردیف فرعی 2 با شماره رمز 72529موجود است.سال پر دردسری داشتم.
این اعتراض من به توهین بود آیا ایشان میتواند دوباره شهودش را در تجدید نظر بیاورد و ادعاهای کذب خودش را از سر بگیرد؟
اگر اعاده حیثیت کنم حکم ایشان چیست؟
پاسخ
سلام
دردادگاه تجدیدنظر طرفین شکایت احضارنشده ،تعیین وقت رسیدگی نخواهد شد ودادگاه باتوجه به محتویات پرونده رسیدگی ورای اگرموافق موازین قانونی نباشد نقض درغیراین صورت استوارخواهدشد
ضمنآ دادگاه تجدیدنظر ازهر100پرونده برای یک پرونده دستور تعیین وقت رسیدگی خواهد داد
حضورتان عرض شود دادخواست های تجدیدنظرعمومآدردادگاه تجدیدنظر تائیدمیگردد به ندرت نقض میشود
ازدوستان درخواست اظهارنظر تکمیلی دارم
ما بیشتر،
پاسخ
(۲ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۶ : ۱۶)حکمت نوشته است: سلام
دردادگاه تجدیدنظر طرفین شکایت احضارنشده ،تعیین وقت رسیدگی نخواهد شد ودادگاه باتوجه به محتویات پرونده رسیدگی ورای اگرموافق موازین قانونی نباشد نقض درغیراین صورت استوارخواهدشد
ضمنآ دادگاه تجدیدنظر ازهر100پرونده برای یک پرونده دستور تعیین وقت رسیدگی خواهد داد
حضورتان عرض شود دادخواست های تجدیدنظرعمومآدردادگاه تجدیدنظر تائیدمیگردد به ندرت نقض میشود
ازدوستان درخواست اظهارنظر تکمیلی دارم
با تشکر از شما
1-منظور شما از (دادخواست های تجدیدنظرعمومآدردادگاه تجدیدنظر تائیدمیگردد به ندرت نقض میشود) چیست؟ چون تقاضا کردم که شهود قسم بخورند و از انها دقیقا قضیه را پرس و جو کنند
2-اگر بخواهم اعاده حیثیت کنم حکم آن چیست؟
پاسخ
1-عرض شودحضورتان وقتی شما ازرای مورد اعتراض تجدیدنظرخواهی میکنید دادگاه بدوی پرونده رابه دادگاه تجدیدنظر ارسال میکند به این میگوینددادخواست تجدیدنظرخواهی ضمن اینکه تجدیدنظرخواهی کیفری صرفا درکاغذ معمولی تنظیم میشود وبه تجدیدنظرخواه ابلاغ نخواهد شدکه پاسخ دهد مگردرمواردمالی که لزومآبایددرفرم مخصوص تنظیم شود

شکایت افتراء بنامید بهتراست زیرا ایشان به شماافتراء زده ومفتری درستی ادعا رانتوانسته ثابت نماید که به نظربنده یک شکایت ایذائی است عمومآدرمرحله دادسرا وبعد ازآن به علت عدم سوئ نیت منجربه قرارمنع تعقیب-برائت(دادگاه)خواهد شد
اما اعاده حیثیت به نظربنده یک واژه غیرمانوس میباشد مگرشما حیثیت تون ازبین رفته یا شغل خودراازدست داده اید؟
ما بیشتر،
پاسخ
(۲ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۳۶ : ۲۱)حکمت نوشته است: 1-عرض شودحضورتان وقتی شما ازرای مورد اعتراض تجدیدنظرخواهی میکنید دادگاه بدوی پرونده رابه دادگاه تجدیدنظر ارسال میکند به این میگوینددادخواست تجدیدنظرخواهی ضمن اینکه تجدیدنظرخواهی کیفری صرفا درکاغذ معمولی تنظیم میشود وبه تجدیدنظرخواه ابلاغ نخواهد شدکه پاسخ دهد مگردرمواردمالی که لزومآبایددرفرم مخصوص تنظیم شود

شکایت افتراء بنامید بهتراست زیرا ایشان به شماافتراء زده ومفتری درستی ادعا رانتوانسته ثابت نماید که به نظربنده یک شکایت ایذائی است عمومآدرمرحله دادسرا وبعد ازآن به علت عدم سوئ نیت منجربه قرارمنع تعقیب-برائت(دادگاه)خواهد شد
اما اعاده حیثیت به نظربنده یک واژه غیرمانوس میباشد مگرشما حیثیت تون ازبین رفته یا شغل خودراازدست داده اید؟

تشکر از راهنمایی خوب شما
در جایی هم خواندم که در قانون و دادگاه های ایران کلا" در این موارد به حقوق افراد توجهی نمیشود.
اگر این شخص ادعای دروغ خودش را ثابت میکرد چه حکمی در انتظار من بود؟
پاسخ
درقانون اگربرای آن جرم انگاری شده باشد حکم مقرر قانونی بالحاظ سوابق صادرمیگردید
تا گواهان شیاد که با پول گواهی میدهند باشند کاریش نمیشودکرداما اگراین اشخاص درچنگال عدالت گرفتارشده وپرونده توسط وکیل پیگیری شود به سزای اعمال خودشون خواهند رسید درغیر اینصورت به عمل ننگین خودادامه خواهندداد
موفقباشید
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سرانجام فوت شاکی مربوط به جرم سرقت armin125 3 7,698 ۲۲ آذر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۷ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان