امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم حضور در محضر
اسلام.

من آپارتمانی را به قیمت 350 میلیون تومان خریده ام و تا کنون 320 ملیون را داده و آپارتمان را تحویل گرفته ام.مبلغ 30 میلیون آن برای محضر است.تاریخ محضر 91/4/31 در دفترخانه 340 تهران بوده.من در آن تاریخ به محضر مراجعه کرده با کلیه مدارک و چک بانکی. گواهی عدم حضور را دریافت کرده ام.فروشنده تماس گرفته و گفته سند در حال آماده شدن است و محضر 304 است.

آیا گواهی عدم حضور دفترخانه 340 برای 304 معتبر است؟

آیا فروشنده میتواند از پرداخت خسارت(روزی 200 هزار تومان دیرکرد) استنکاف کند.؟

آیا فروشنده متواند با محضردار تبانی کرده و گواهی من را قبول نکنند؟

درصورتیکه که فروشنده حاضر به قبول خسارت نشود چه باید کرد؟

با تشکر و سپاس فراوان
پاسخ
(۲۴ مرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۴۵ : ۱۰)mtorknik نوشته است: اسلام.

من آپارتمانی را به قیمت 350 میلیون تومان خریده ام و تا کنون 320 ملیون را داده و آپارتمان را تحویل گرفته ام.مبلغ 30 میلیون آن برای محضر است.تاریخ محضر 91/4/31 در دفترخانه 340 تهران بوده.من در آن تاریخ به محضر مراجعه کرده با کلیه مدارک و چک بانکی. گواهی عدم حضور را دریافت کرده ام.فروشنده تماس گرفته و گفته سند در حال آماده شدن است و محضر 304 است.

سلام
دوست عزیز اول مشخص کنید که دفتر خانه ای قرار گذاشته بودید کدام بوده ؟ اگر مبایعه نامه دارید حتماً در آن قید شده است .

نقل‌قول: آیا گواهی عدم حضور دفترخانه 340 برای 304 معتبر است؟

اگر در مبایعه نامه شما دفترخانه 304 قید شده باشد ، گواهی اخذ شده در دفتر خانه 340 برای دفترخانه 304 معتبر نیست .

نقل‌قول: آیا فروشنده میتواند از پرداخت خسارت(روزی 200 هزار تومان دیرکرد) استنکاف کند.؟

اگر عدم حضور شما در سئوال قبلی متعلق به 304 است میتواند استنکاف نماید .

نقل‌قول: آیا فروشنده متواند با محضردار تبانی کرده و گواهی من را قبول نکنند؟

نیازی به تبانی نیست . قانوناً نمیتواند گواهی را قبول کند .

نقل‌قول: درصورتیکه که فروشنده حاضر به قبول خسارت نشود چه باید کرد؟

باید متن قرارداد یا مبایعه نامه شما مطالعه شود . اگر تمایل دارید آن را اسکن کنید و به آدرس vakil@vakil.net نمائید .

.
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
 سپاس شده توسط hadadi500
با سلام و تشکر فراوان از پاسخ حضرتعالی
در قرارداد چاپی که در املاک تنظیم نموده دفترخانه 340 درج شده است و بنده نیز همانطور که عرض کردم در تاریخ مندرج در قرارداد بهمراه مدارک و چک بانکی مراجعه و در پایان وقت اداری گواهی عدم حضور فروشنده را دریافت کردم.حال که فروشنده به دنبال سند است،من به ایشان عنوان داشتم که دفترخانه 340 است که عنوان داشت اشتباه شده و 304 است .من هم چیزی تا کنون موافقت یا عدم موافقت را اعلام نکرده ام.تنها حسن دفتر خانه ای که فروشنده عنوان داشته (304) این است که نزدیک منزلمان است و دفترخانه 340 مندرج در قرارداد دوری مسافت (از دید من خریدار ). البته فروشنده عنوان داشت که موقعه انعقاد قرارداد احتمالا مشاور املاکی اشتباه تایپی کرده .ولی در قراردادها 340 تایپ شده است.حال مستدعیست با نکات قبلی عنوان شده ،سئوالات بنده را پاسخ دهید. با تشکر و سپاس فراوان
پاسخ
 سپاس شده توسط adlohagh
(۲۶ مرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۴ : ۰۹)mtorknik نوشته است: با سلام و تشکر فراوان از پاسخ حضرتعالی
در قرارداد چاپی که در املاک تنظیم نموده دفترخانه 340 درج شده است و بنده نیز همانطور که عرض کردم در تاریخ مندرج در قرارداد بهمراه مدارک و چک بانکی مراجعه و در پایان وقت اداری گواهی عدم حضور فروشنده را دریافت کردم.حال که فروشنده به دنبال سند است،من به ایشان عنوان داشتم که دفترخانه 340 است که عنوان داشت اشتباه شده و 304 است .من هم چیزی تا کنون موافقت یا عدم موافقت را اعلام نکرده ام.تنها حسن دفتر خانه ای که فروشنده عنوان داشته (304) این است که نزدیک منزلمان است و دفترخانه 340 مندرج در قرارداد دوری مسافت (از دید من خریدار ). البته فروشنده عنوان داشت که موقعه انعقاد قرارداد احتمالا مشاور املاکی اشتباه تایپی کرده .ولی در قراردادها 340 تایپ شده است.حال مستدعیست با نکات قبلی عنوان شده ،سئوالات بنده را پاسخ دهید. با تشکر و سپاس فراوان

سلام
اگر در قولنامه شما دفترخانه 340 قید شده است ، گواهی عدم حضور شما معتبر است . شما می توانید کلیه خسارات وارد بر خودتان را به صورت قانونی مطالبه نمائید . اینکه ایشان ادعا میکنند دفتر خانه 340 اشتباهی نوشته شده است فاقد وجاهت قانونی می باشد .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
از راهنمایی و بزرگواریی شما سپاسگزارم.
پاسخ
با سلام خدمت شما دوست عزیز

نقل‌قول: سوال
آیا فروشنده میتواند از پرداخت خسارت(روزی 200 هزار تومان دیرکرد) استنکاف کند؟
خیر فروشنده نمیتواند استنکاف کند چون احتمالا عدم حضور رو سردفتر تایید میکنه

آیا فروشنده میتواند با محضردار تبانی کرده و گواهی من را قبول نکنند؟
خیر چون اگر قبول نکنند خود سردفتر هم مرتکب جرم شده.

در صورت عدم قبول فروشنده با توجه به خسارتی که به خریدار وارد شده میتونه درخواست خسارت بده.
پاسخ
 سپاس شده توسط حکمت
(۲۴ مرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۴۵ : ۱۰)mtorknik نوشته است: اسلام.

آیا گواهی عدم حضور دفترخانه 340 برای 304 معتبر است؟

آیا فروشنده میتواند از پرداخت خسارت(روزی 200 هزار تومان دیرکرد) استنکاف کند.؟

آیا فروشنده متواند با محضردار تبانی کرده و گواهی من را قبول نکنند؟

با تشکر و سپاس فراوان
با بند 304، گواهی اخذ شده در دفتر خانه 340 برای دفترخانه 304 معتبر نیست .
پاسخ
 سپاس شده توسط vakil

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  عدم حضور فروشنده در تاریخ محضر valaei 7 18,999 ۱۶ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۵ : ۰۳
آخرین ارسال: site2017
  تاخير در محضر rezafall 2 6,980 ۱۶ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۷ : ۱۷
آخرین ارسال: rezafall

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان