امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم الصاق تمبر به وكالتنامه
Question 
با سلام.

بر اساس اعتراض خوانده به رايي كه به نفع من صادر شده ( راي در شوراي حل اختلاف صادر شده بوده اما الان مرجع رسيدگي دادگاه حقوقي هست ) از وكيلم خواستم كه با من فردا حضور پيدا كنه. اما به من گفت يك ساعت زودتر بياييد كه وكالتنامه تنظيم كنم و الصاق تمبر رو انجام بدم . در غير اينصورت نميتونم بيام. در حاليكه نسخه اي از وكالتنامه دست من هست و تنظيم شده بوده . حالا كه نگاه كردم ديدم محل الصاق تمبر خاليه. با توجه به ضرر و زيان هايي كه از جانب وكيلم به من وارد شده:
1 - طرح جداگانه موضوع دعوايي كه واحد بوده(سفته 2 و 5 ميليوني كه بر اساس قراردادي موضوع واحد بودند . هر كدام جداگانه در دو شعبه شوراي حل اختلاف به اجرا گذاشته) وحالا موضوع اعتراض خوانده بدهكار قرار گرفته

2 - چون به قرارداد استناد نشده خسارت تاخير تاديه مشخص شده در اون كه روزي 12000 تومان هست نيز در خواسته مطرح نشده

3 - در جلسه مربوط به سفته 5 ميليوني خوانده برگه اي مبني بر پرداخت قسمت اعظمي از طلب رو به بستانكار ارائه ميكنه كه وكيل اينجانب به علت كافي نبودن اطلاعات ويا ... درخواست تجديد جلسه نميكنه و به من هم اطلاع نميده و من در زمان ابلاغ راي كه مستند به برگه مزبور بوده و مصون از اعتراض بوده فقط حق دريافت 600 هزار تومان از 5 ميليون رو دارم.

4 - وهيچگونه طلب خسارت تاخير تاديه و هزينه هاي مربوط به دادرسي و حق الوكاله نيز صورت نگرفته ودر هيچكدام از آرا هم اشارهاي به آنها نشده در حاليكه تا كنون دو سال از تاريخ سررسيد ميگذرد.

از شما ميخوام راهنمايي ام كنيد كه در حال حاضر راهي براي احقاق حقوقم وجود داره ؟ وعدم الصاق تمبر به وكالتنامه كه در حقيقت گويا عنوان وكالت نامه نبز به خود نميگيرد براي من حقوق جديدي مثل طرح دوباره دعوا يا ... ايجاد ميكنه؟!
ممنون وسپاسگذارم
پاسخ }
سپاس شده توسط
(۲۳ مرداد ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۰۳ : ۲۳)رها آريان نوشته است: با سلام.

بر اساس اعتراض خوانده به رايي كه به نفع من صادر شده ( راي در شوراي حل اختلاف صادر شده بوده اما الان مرجع رسيدگي دادگاه حقوقي هست ) از وكيلم خواستم كه با من فردا حضور پيدا كنه. اما به من گفت يك ساعت زودتر بياييد كه وكالتنامه تنظيم كنم و الصاق تمبر رو انجام بدم . در غير اينصورت نميتونم بيام. در حاليكه نسخه اي از وكالتنامه دست من هست و تنظيم شده بوده . حالا كه نگاه كردم ديدم محل الصاق تمبر خاليه. با توجه به ضرر و زيان هايي كه از جانب وكيلم به من وارد شده:

نقل‌قول: 1 - طرح جداگانه موضوع دعوايي كه واحد بوده(سفته 2 و 5 ميليوني كه بر اساس قراردادي موضوع واحد بودند . هر كدام جداگانه در دو شعبه شوراي حل اختلاف به اجرا گذاشته) وحالا موضوع اعتراض خوانده بدهكار قرار گرفته

سلام
علت اینکه وکیلتان در دو شعبه جداگانه طرح دعوی کرده احتمالاً به خاطر این بوده که اگر دو سفته را در یک شعبه ارائه میداد از مبلغ 5 میلیون تومان بالاتر میشد و در نتیجه از صلاحیت شورا خارج میگردید و باید در دادگاه طرح دعوی میکردید . حالا یا به خاطر عدم ابطال تمبر هزینه دادرسی یا وکالتنامه با مبلغ بیشتر بوده یا به جهت تسریع در زمان دادرسی . در شوراها مدت زمان رسیدگی معمولاً کمتر از دادگاه ها می باشد . خوانده هم نمیتواند به این موضوع ایراد بگیرد . در صورت ایراد و تجمیع دو پرونده در یک شعبه ، صلاحیت ذاتی شورا و همه تصمیماتی که تا کنون گرفته شده از بین خواهد رفت و شما باید مجدداً در دادگاه اقدام به طرح دعوی نمائید .

نقل‌قول: 2 - چون به قرارداد استناد نشده خسارت تاخير تاديه مشخص شده در اون كه روزي 12000 تومان هست نيز در خواسته مطرح نشده

میتوانید این مورد را در تجدید نظر خواهد اشاره کنید . اما به جهت اینکه افزایش خواسته است احتمالاً شعبه قبول ننماید . میتوانید دادخواستی جداگانه برای این موضوع طرح نمائید .

نقل‌قول: 3 - در جلسه مربوط به سفته 5 ميليوني خوانده برگه اي مبني بر پرداخت قسمت اعظمي از طلب رو به بستانكار ارائه ميكنه كه وكيل اينجانب به علت كافي نبودن اطلاعات ويا ... درخواست تجديد جلسه نميكنه و به من هم اطلاع نميده و من در زمان ابلاغ راي كه مستند به برگه مزبور بوده و مصون از اعتراض بوده فقط حق دريافت 600 هزار تومان از 5 ميليون رو دارم.

جلسه رسیدگی با درخواست وکیل خواهان تمدید نمی شود . وکیلتان در این مورد اشتباه کرده . باید ادعای تردید و انکار می نمود تا نسبت به این موضوع رسیدگی و محتملاً به کارشناس ارجاع می شد .

نقل‌قول: 4 - وهيچگونه طلب خسارت تاخير تاديه و هزينه هاي مربوط به دادرسي و حق الوكاله نيز صورت نگرفته ودر هيچكدام از آرا هم اشارهاي به آنها نشده در حاليكه تا كنون دو سال از تاريخ سررسيد ميگذرد.

اگر در دادخواست اصلی این موارد قید نشده است ، این هم از کم کاری وکیلتان می باشد .

نقل‌قول: از شما ميخوام راهنمايي ام كنيد كه در حال حاضر راهي براي احقاق حقوقم وجود داره ؟ وعدم الصاق تمبر به وكالتنامه كه در حقيقت گويا عنوان وكالت نامه نبز به خود نميگيرد براي من حقوق جديدي مثل طرح دوباره دعوا يا ... ايجاد ميكنه؟!
ممنون وسپاسگذارم

مطمئناً وکیلتان تمبر الصاق کرده است . چون بدون الصاق تمبر مالیاتی ، شعبه دادخواست ایشان را قبول نمی کند . برای رسیدن به حقوقتان اگر شانس بیاورید و دو پرونده در یک شعبه تجمیع شده و شورا به عدم صلاحیت خود در درسیدگی رای دهد ، میتوانید در دادگاه طرح دعوی نمائید و کلیه رسیدگی ها از ابتدا شروع خواهد شد .

از شکست نترسید، از این بترسید که سال آینده همین جایی باشید که امروز هستید
پاسخ }
سپاس شده توسط

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان