امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معنی دقیق خلع ید مشاعی رو توضیح بدید ؟

با سلام

در اجرائیه رای شورای حل اختلاف - در پی اقامه دعوی فردی علیه وراث دیگه مبنی بر خلع ید از مال مشاع - اومده که اون وراث در مورد 6 دانگ ملک مذکور نسبت به سهم 2 دانگ مشاع خواهان باید خلع ید بشن

حالا آیا اون باغ مورد نظر پلمپ میشه و یا همچنان وراث دیگه میتونن استفاده از باغ ببرن ؟
اگه آره ، تا کی پلمپه ؟ و یا تا کی از ورود دیگران به داخل اون خودداری میشه ؟
منظور از این نوع خلع ید که در رای ذکر شده چیه ؟ یعنی این که گفته در مورد 6 دانگ ..... نسبت به سهم 2 دانگ مشاع خواهان ؟
چون هنوز تقسیمی صورت نگرفته که بدونیم که سهم کی کجاست ، یا بهتر بگم اینکه هنوز به صورت بینابین و دوستانه هم با همدیگه توافق نکردن که سهم کی کجاست ؟

و در پایان اگر توضیح مختصری - فارغ از این رای مذکور - دوستان عزیز در مورد خلع ید مشاعی بفرمایند ، ممنون میشم

با تشکر

پاسخ
(۱۴ تير ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۴۷ : ۰۲)nimrooz نوشته است: با سلام

در اجرائیه رای شورای حل اختلاف - در پی اقامه دعوی فردی علیه وراث دیگه مبنی بر خلع ید از مال مشاع - اومده که اون وراث در مورد 6 دانگ ملک مذکور نسبت به سهم 2 دانگ مشاع خواهان باید خلع ید بشن

حالا آیا اون باغ مورد نظر پلمپ میشه و یا همچنان وراث دیگه میتونن استفاده از باغ ببرن ؟
اگه آره ، تا کی پلمپه ؟ و یا تا کی از ورود دیگران به داخل اون خودداری میشه ؟
منظور از این نوع خلع ید که در رای ذکر شده چیه ؟ یعنی این که گفته در مورد 6 دانگ ..... نسبت به سهم 2 دانگ مشاع خواهان ؟
چون هنوز تقسیمی صورت نگرفته که بدونیم که سهم کی کجاست ، یا بهتر بگم اینکه هنوز به صورت بینابین و دوستانه هم با همدیگه توافق نکردن که سهم کی کجاست ؟

و در پایان اگر توضیح مختصری - فارغ از این رای مذکور - دوستان عزیز در مورد خلع ید مشاعی بفرمایند ، ممنون میشم

با تشکر

سلام
مطالب این لینک رو مطالعه بفرمائید . اگه کافی نبود بفرمائید که بیشتر راهنمائی کنم .

--+ دعوای خلع ید در ملک مشاع +--
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
Star 

سلام

مقاله مورد نظر رو خوندم و واقعا استفاده کردم

اما این موردی که بنده مطرح کردم ، میشه گفت که مصداق خاصیه که فکر کنم وکلایی چون شما که به صورت کاربردی در این زمینه ها کار کردین بهتر بتونین جواب بدین
به هر حال مقاله ها چیزهای کلی رو بیان میکنن که بیشتر به منظور هدایت و راهنماییه کلیه و نه مصداقی

ممنون

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان