امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مورد عجیب در بازپرسی پرونده...انتقال پرونده به دادستانی تهران
سلام به همگی

اینجانب با یک نفر بر سر انجام پروژه ای شریک بودیم و بعد از یکسال فهمیدم که شریک اینجانب از بنده مبلغ 50 میلیون تومان کلاهبرداری کرده است.

برای دادخواهی و شکایت به دادسرای جشنواره رفتم و پرونده از طریق کلانتری 136 فرجام و معاونت ارجاع به بازپرسی ارجاع شد اما در اقدامی عجیب بازپرس پرونده قبل از اینکه صحبتهای من را بشنود یا از متهم بازجویی کند پرونده ام را به دادستانی استان تهران فرستاده است.

من چندین بار برای موضوعات مختلف در دادسراهای مختلف تشکیل پرونده دادم ولی هرگز پرونده ام به دادستانی استان تهران نرفته بود...

متهم قبلا بمن گفته بود که سر شکایت شخصی دیگر از وی به مدت 45 روز در زندان اوین بازداشت بوده و یکی دو فقره هم سابقه نزاع و درگیری شدید (( شکستن شیشه های اداره و مقاومت موقع جلب )) داشته که متاسفانه من بعد از شراکت اینها را فهمیدم...از طرفی شنیده ام برای قرار بازداشت موقت باید پرونده نزد دادستانی برود...آیا ممکن است برای پرونده من نیز به اتهام کلاهبرداری قرار بازداشت موقت برای متهم صادر شود..؟؟

ممنون میشم پاسخ بدید.
پاسخ
سلام
دوست عزیز به علت امنیتی جهت پاسخ وعدم ارائه دلیل به طرف شکایت بهتر بود از مشخص نمودن شعبه مرجع شکایت ومرجع انتظامی خودداری مینمودید چه بسا پاسخی داده شود ومورد استفاده سوء قرارگرفته وعلیه خودتان استفاده شود
جرم کلاهبرداری امیدواری به امورواهی میباشد اما شما فرمودید شراکت داشته اید حال آنچه به ذهن متبادر میشه اینکه آیا شما قرارداددارید قطعآ با قرارداد کتبی موضوع ازشمول کلاهبرداری خارج ووارد مباحث حقوقی خواهد شد
آیا برای متهم پرونده قرارصادر شده است
درهرصورت تفاوت نمیکند هرقراری که بازپرس صادر میکند باید به تائید دادستان برسد
منتظر پاسخ دوستان ارجمندم باشید
موفق باشید
پاسخ
مخاطب محترم با عنایت به عرایض دوست عزیزم جناب حکمت رفت و آمد پرونده جهت تعیین تکلیف یک امری عادی و معمولی بوده و همچنین با توجه به عرایض دوستم بیان هرگونه مواردی که هنوز جرمی ثابت نشده بازتاب بدی در آینده خواهد داشت چون اصل در قوانین کشور ما برائت است در ضمن بنده نیز با آقای حکمت هم نظر می باشم و با توجه به تجربیات بنده به احتمال زیاد در مورد پرونده شما قرار منع تعقیب صادر خواهد شد چون ریشه مطالبی که فرموده اید مالی و مطالبات مالی جنبه حقوقی داشته نه کیفری در مورد بیانات متهم احتمالاً اگر ایشان هم بیاناتی که شما فرموده اید را در کلانتری و یا در بازپرسی اقرار کتبی و یا شفاهی نموده باشد احتمالاً جهت تصمیم گیری در این مورد جهت کسب تکلیف نزد دادستان رفته ونه در مورد موضوع شکایت شما بنده نیز در اینمورد هم نظر با آقای حکمت میباشم
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
با سلام
دوست گرامی با بکار بردن کلمه شراکت و وجود عقد قراردادی اختلافات مالی را سخت میشه به سمت دعوی کیفری برد و نتیجه گرفت معمولا در این شرایط اختلاف حساب تلقی و دعوی حقوقی بایستی مطرح کرد چرا که وجود شراکت احراز وجود سوء نیت را بسیار کاهش خواهد داد و معمولا نمیشه جرمی را محرز نمود
Heart
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظرتون در این مورد .. !؟ h_dev 2 4,674 ۴ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۵۶ : ۰۷
آخرین ارسال: arazco
  انچه در مورد داوری حقوقی باید بدانیم arazco 0 105 ۱ شهريور ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۳۱ : ۱۶
آخرین ارسال: arazco
  خلع ید | نحوه طرح دعوی خلع ید | وکیل خلع ید در تهران yaghobilawyer 0 1,117 ۴ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۲ : ۰۰
آخرین ارسال: yaghobilawyer
  نتیجه نهایی دادگاه در مورد دیه حین تصادف(دوستان مطلع کمک کنند) alirezakhaki 17 18,840 ۱۷ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۵ : ۱۷
آخرین ارسال: alirezakhaki
  رای دادگاه در مورد تصادف جرحی linktaz1 24 62,025 ۱۳ اسفند ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۳۴ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان