امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طلاق در ترکیه
ba salam
man ba 1 aghaye irani dar turkiye ezdevaje rasmiye keshvare turkiye ra anjam dadim .va ezdevaje ma dar sefarate iiran sabbt nashode ishan 1 mah pish be canada omadand va ghabl az amadan dadkhaste talagh dadand man eghamate movaghate turkiye ra daram man masihi hastam va dar kimlikam neveshte shode masihi mikhastam bedunam aya talaghe ma bar tebghe ghavanine iiran anjam mishavadyani haghe talagh serfan ba shohar ast mamnoon misham age javabamo bedin ba tashakor
پاسخ
(۳۰ تير ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۰۵ : ۱۷)Sima نوشته است:
ba salam
man ba 1 aghaye irani dar turkiye ezdevaje rasmiye keshvare turkiye ra anjam dadim .va ezdevaje ma dar sefarate iiran sabbt nashode ishan 1 mah pish be canada omadand va ghabl az amadan dadkhaste talagh dadand man eghamate movaghate turkiye ra daram man masihi hastam va dar kimlikam neveshte shode masihi mikhastam bedunam aya talaghe ma bar tebghe ghavanine iiran anjam mishavadyani haghe talagh serfan ba shohar ast mamnoon misham age javabamo bedin ba tashakor

سلام
دوست گرامی با توجه به اینکه شما و همسرتان ایرانی هستید، در هر کجای دنیا که باشید قوانین ایران برای احوال شخصیه شما جاری میباشند . ولی به نظر می رسد چون شما طبق قوانین یک کشور دیگر و در خارج از ایران عقد ازدواج نموده اید ، و چون آن کشور ازدواج دو تبعه خارجی را طبق قوانین خودشان قبول و ثبت نموده اند، بنابراین مبنای طلاق نیز قوانین همان کشور خواهد بود . تنها کاری که شما در ایران خواهید داشت، اگر در شناسنامه ایرانی شما اسم همسرتان قید شده باشد باید در دادگاههای ایران دادخواست تنفیذ طلاق را بدهید تا اسم ایشان از شناسنامه شما بعنوان همسر و بلعکس پاک شود در غیر اینصورت نیازی به این کار هم ندارید . مسیحی یا مسلمان بودن شما نیز هیچ تناقض و مغایرتی با قوانین ندارد ایران ندارد .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
با سلام خدمت شما علاوه بر تائید بیانات آقای وکیل خدمت شما معروض میدارم آیا شما مسلمان شده اید یا خیر؟ و دلیل عدم ثبت واقعه ازدواج شما در سفارت ایران در ترکیه چه بوده؟ از نظر بنده با توجه به نظام حقوقی ایران و احوال شخصیه و قوانین شرعی حاکم در فرق اسلامی درست است که قوانین تسنن و تشیع در ازدواج و طلاق اندکی متفاوت است ولی ماهیتاً یکی می باشد لذا همانگونه که دوست عزیزم بیان فرمودند هر ایرانی هر جای دنیا که باشد تابعیت ایران را دارد به شرط اینکه او ترک تابعیت نکرده باشد و یا از او سلب تابعیت نشده باشد لذا شما چه اقدامی مد نظرتان می باشد؟ زیرا شما هم از ایران میتوانید اقدام کنید و هم از ترکیه و چون ایران با کانادا رابطه خوبی ندارد به شما توصیه میشود از ترکیه اقدام کنید چون قوانین اسلام در مذهب تسنن و تشیع در باب مهریه و نفقه حدوداً یکی بوده و تفاوتهای کمی دارد لذا در مورد طلاق شما با شوهر و طبق قوانین ترکیه بوده و در صورت عدم ثبت در شناسنامه ایرانی شما و قبول طلاق در کشور ترکیه هیچ نیازی به اقدام در ایران ندارید و همچنین هدف شما از بیان این سوال چه بوده؟ اگر طلاق بوده و در همان کشور محقق شده دیگر شما مشکلی ندارید میتوانید ازدواج مجدد نمائید و یا هر عملی که یک انسان آزاد انجام میدهد.با احترام کامیاب
پاسخ
سلام. با تشکر. بی نهایت سپاسگزارم اگر مرا راهنمائی فرمائید.
اینجانب 7 سال پیش توسط خواهرم با دختر خانمی مسلمان ساکن کانادا آشنا شدم و با قصد ازدواج و تشکیل خانواده باایشان ازدواج کردم = البته درکشور ترکیه و این ازدواج ثبت شهرداری کشور ترکیه شد.ولی ثبت کشور ایران نشد. پس از بازگشت این خانم به کشور کانادا . دیگر اثری ازایشان نشد و هیج کس نتوانست ایشان را پیدا کند . دراین مدت 7 سال مشغول زندگی خودم شدم و هرگز ازدواج نکردم ولی اکنون قصد ازدواج دارم و قصد دارم طلاق ترکیه خودم را بگیرم. لازم به ذکر است که من با این خانم هرگز زندگی مشترک نداشتیم بی نهایت متشکر میشوم مرا دراین مورد راهنمائی کنید.
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رجوع به مابذل در طلاق توافقی hamed- 1 8,608 ۲۶ دي ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۸ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت
  طلاق از جانب زن ناشزه Omidalipoor 1 5,342 ۲۰ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۷ : ۱۸
آخرین ارسال: Omidalipoor
  درخواست طلاق با دریافت حق و حقوق و مهریه مددی 6 9,632 ۲۰ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۲۰
آخرین ارسال: حکمت
  درخواست مهريه و دادخواست طلاق زوجه omid110 21 29,052 ۲۸ خرداد ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۵ : ۲۳
آخرین ارسال: کامیاب
Exclamation نشوز نافی وکالت زوجه در طلاق به جهت ازدواج مجددزوج نیست!!! مـــدافـــع عـــدالـــت 4 6,856 ۱۵ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۱ : ۱۷
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان