امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعسار پرداخت هزينه دادرسي
Smile 
سلام،خسته نباشيد.مدتي قبل براي به اجرا گذاشتن مهريه هزينه دادرسي پرداخت كردم حدود100هزارتومان كه بعداز راي دادگاه و كم كردن ميزان نفقه به70هزارتومان رسيد"حدود4ميليون نفقه"،هنوز اجرائيه واسه نفقه نگرفتم،آيا نامزدم ميتونه بره اعسار از پرداخت هزينه دادرسي بده؟؟
*چندروز پيش يه احضاريه ازدادگاه اومده كه اين مطلب نوشته شده"درخصوص دعوي آقاي م.ط به طرفيت شما به خواسته اعسار ازپرداخت هزينه دادرسي مرحله واخواهي "كه جهت رسيدگي بايد برم دادگاه، يعني اين هزينه دادرسي هموني هست كه من پرداخت كردم؟ يا چيز ديگه اي هست؟البته اون كه تقاضاي طلاق داده بعش من به راي دادگاه اعتراض زدم وبه مرحله تجديد نظر رفت وبرگشت واعتراض منم هيچ تاثيري نداشت وراي همون راي قبلي شد كه محكوم به پرداخت نصف مهر62 سكه و1ميليون به عنوان نحله و450 به عنوان نفقه اون مدت،الآن اين اعسار براي چي گرفته؟
*اگه دادگاه نرم چي ميشه؟
*چيكار بايد كنم؟ توي دادگاه چي بايد بگم اگه كه رفتم؟
*دادگاه چه جوري حكم ميده؟قبلا ايشون يه ماشين داشته كه روش كار ميكرد وشغلش به عنوان آزاد"مسافر كشي"ذكرشده، ولي ماشينش وفروخته ويه 8تايي سكه خريده،ام الآن توي دانشگاه پيام نور به عنوان استاديار تدريس ميده ميتونم از اينا به عنوان چيزي استفاده كنم كه اعسارش رد بشه؟فايده اي هم ميده؟
ممنونم اگه راهنمايي كنيدHuh
پاسخ
(۱۸ فروردين ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۳۹ : ۱۸)nazita نوشته است: سلام،خسته نباشيد.مدتي قبل براي به اجرا گذاشتن مهريه هزينه دادرسي پرداخت كردم حدود100هزارتومان كه بعداز راي دادگاه و كم كردن ميزان نفقه به70هزارتومان رسيد"حدود4ميليون نفقه"،هنوز اجرائيه واسه نفقه نگرفتم،آيا نامزدم ميتونه بره اعسار از پرداخت هزينه دادرسي بده؟؟
*چندروز پيش يه احضاريه ازدادگاه اومده كه اين مطلب نوشته شده"درخصوص دعوي آقاي م.ط به طرفيت شما به خواسته اعسار ازپرداخت هزينه دادرسي مرحله واخواهي "كه جهت رسيدگي بايد برم دادگاه، يعني اين هزينه دادرسي هموني هست كه من پرداخت كردم؟ يا چيز ديگه اي هست؟البته اون كه تقاضاي طلاق داده بعش من به راي دادگاه اعتراض زدم وبه مرحله تجديد نظر رفت وبرگشت واعتراض منم هيچ تاثيري نداشت وراي همون راي قبلي شد كه محكوم به پرداخت نصف مهر62 سكه و1ميليون به عنوان نحله و450 به عنوان نفقه اون مدت،الآن اين اعسار براي چي گرفته؟
*اگه دادگاه نرم چي ميشه؟
*چيكار بايد كنم؟ توي دادگاه چي بايد بگم اگه كه رفتم؟
*دادگاه چه جوري حكم ميده؟قبلا ايشون يه ماشين داشته كه روش كار ميكرد وشغلش به عنوان آزاد"مسافر كشي"ذكرشده، ولي ماشينش وفروخته ويه 8تايي سكه خريده،ام الآن توي دانشگاه پيام نور به عنوان استاديار تدريس ميده ميتونم از اينا به عنوان چيزي استفاده كنم كه اعسارش رد بشه؟فايده اي هم ميده؟
ممنونم اگه راهنمايي كنيدHuh
سلام
نامزد شما میتونه بره و داخواست اعسار از پرداخت هزینه های دادرسی رو ارائه بده . اما ارتباطی به هزینه پرداختی شما نداره . ایشون چون اعتراض کرده اند به رای صادره ، برای اینکه خودشون رو از همون ابتدا معسر نشان بدهند برای هزینه های دادرسی هم دادخواست اعسار داده اند . ایشان احتمالاً اعتراض داده اند برای رای دادگاههی که برای شما در خصوص مهریه حکم صادر کرده و همزمان دادخواست اعسار رو هم داده . اما قبل از رسیدگی به دادخواست اصلی باید به دادخواست اعسار رسیدگی بشه . اگر شما اموالی از ایشون سراغ دارید که بتونید ثابت کنید که ایشان معسر نیستند حتما در جلسه شرکت کنید . اما اگر اموالی سراغ ندارید ، تاثیری نخواهد داشت و دادگاه حکم به اعسار ایشان خواهد داد .
شغل طرف تاثیری در معسر بودنش نداره . اما اگر ایشان از دانشگاه حقوق دریافت میکنه میتوانید این موضوع را در دادگاه مطرح کنید تا استعلام بشه از دانشگاه . اگر ثابت بشه ، اعسارش رد میشه .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شرایط پرداخت نکردن مهریه talaunicurn 0 1,409 ۴ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: talaunicurn
  وقتی اقساط مهریه پرداخت نشود faezehda 1 5,137 ۲۱ تير ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت
  دادگاه صالحه برای دادن دادخواست و روند اعسار Mard30 7 10,630 ۲۳ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۶ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
  اعسار بر اعسار nazita 3 5,737 ۲ فروردين ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۲ : ۲۳
آخرین ارسال: کامیاب
  درخواست یک لایحه خوب برای رای اعسار مهریه به دادگاه تجدید نظر moshaver333 2 15,219 ۱۶ آذر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۱۲ : ۱۵
آخرین ارسال: moshaver333

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان