امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تخلف از مبایعنامه در انتقال ملک و اجزای آن
سلام خسته نباشید 
در پرونده ای ملکی، ساختمان خودم را بدون پارکینگ به یکی از اقوامم فروختم و در مبایعنامه هم ذکر شد که ساختمان بدون پارکینگ به فروش میرسد
ایشان اصرار داشت که به دفترخانه برویم و وکالت با تمام اختیارات بهشون بدم تا بتونن ملک رو پلاک ثبتی بکنن
بعد از دادن وکالت ایشان همه ملک رو همراه با پارکینگ به خودشون منتقل میکنن
الان من باید چیکار کنم تا بتونم ملک رو پس بگیرم؟ آیا امکان فسخ وجود دارد؟ چه خیاری به وجود میاید؟
لطفا استنادهای قانونی رو هم بنویسین. ممنون  Heart
پاسخ
سلام
پارکینگ،انباری،راه پله که در قانون به مشاعات نامگذاری شده از اجزاء لاینفک ملک میباشند وبا انتقال ملک الزاما انها نیز قهرآ انتقال می یابند.
تخلفی از شروط حین العقد صورت نگرفته و اگر چنین شرطی نموده باشید از شروط باطل میباشد.
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
 سپاس شده توسط Miss MikiMouse
اگر پارکینگ به صورت اختصاصی باشد، مثل آپارتمان ها و جزو مشاعات نباشد چطور؟ منزلی رو در نظر بگیرید که پارکینگ در کنار ملک ساخته شده نه داخل خود ملک.
پاسخ
آیا برای پارکینگی که می فرمائید سند جداگانه دارید؟
ما بیشتر،
پاسخ
خیر.
ملک آپارتمانی هست و در سند ثبتی هم اختصاصی بودن پارکینگ ذکر شده است.
پاسخ
پس نتیجه میگیریم کاری از دست شما ساخته  نیست مگر در موارد قانونی و آنهم در صورتی که از خودتان چنین اختیاراتی را سلب ننموده باشید ؟
مثل خیار تاخیر ثمن یعنی اینکه خریدار پس از رسیدن مهلت پرداخت ثمن معامله از پرداخت آن خودداری نماید که در اینصورت جنابعالی ظرف سه روز مهلت دارید از این فرصت قانونی استفاده وبا طرح دعوی حقوقی فسخ معامله را از مرجع قضائی بخواهید
پیشنهاد میکنم با ارائه قرارداد با یک وکیل مشورت نمائید
موفق باشید
ما بیشتر،
پاسخ
از صبر و شکیبایی شما در ارائه پاسخ بسیار سپاسگزارم.

این موضوع بر سر یکی از کلاس های دانشگاهی مطرح شده و اجتماع اساتید نیز بر این اعتقاد داشتند که امکان ابطال سند رسمی وجود دارد اما جهتی که موجب ابطال میشود را از ما جویا شدند.

آیا به موجب وکالتنامه ای که فروشنده به خریدار داده جهت انتقال ملک و ایشان خلاف مبایعنامه عمل کرده و علاوه بر آپارتمان، پارکینگ را نیز به خود انتقال داده نمیتواند موجبی بابت ابطال بشود؟
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Photo انتقال مورد اجاره بغير و بررسي رابطه مستاجر جز با مستاجر كل و مالك as-eskandari 0 4,144 ۱ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۶ : ۰۴
آخرین ارسال: as-eskandari

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان