امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست سند مشاع (خواهش میکنم جوابم بدید)
با سلام
پدر بزرگ من دارای سند ششدانگی هست پدر من از این سند هیچ سند مشاعی تهیه نکرده من به عنوان احدی از وراث میتونم برای خودم در خواست سند مشاع بکنم در ضمن پدروپدر بزرگم هم فوت شدند تصویه حساب مالیات بر ارث هم دارم
پدر بزرگم 7تا پسر وبپدرم 3تا پسر داره یعنی سند1/3از2/7مشاع میتونم بگیرم یا اول برای پدرم باید سند بگیرم؟
پاسخ
(۲۷ آبان ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۱ : ۱۴)behnam277 نوشته است: با سلام
پدر بزرگ من دارای سند ششدانگی هست پدر من از این سنرد هیچ سند مشاعی تهیه نکرده من به عنوان احدی از وراث میتونم برای خودم در خواست سند مشاع بکنم در ضمن پدروپدر بزرگم هم فوت شدند تصویه حساب مالیات بر ارث هم دارم
پدر بزرگم 7تا پسر وبپدرم 3تا پسر داره یعنی سند1/3از2/7مشاع میتونم بگیرم یا اول برای پدرم باید سند بگیرم؟
بله از نظر بنده شما میتوانید به این شرط که ابتدا باید با مشخص شدن سهم پدرتان از پدر بزرگتان اقدام کنید و اگر قبل از فوت پدرتان اقدام شده شما ادامه آنرا انجام میدهید و سند را دریافت و سپس نسبت به سهم الارث پدرتان بین وراث پدرتان آنرا تقسیم و سند دریافت میکنید یعنی ابتدا باید مسائل مربوط به ماترک پدر بزرگتان را نسبت به سهم پدرتان مشخص کنید سپس سهم وراث پدر خودتان را نسبت به ماترک پدرتان

پاسخ
من دسترسی به مابقی وراث ندارم برای انجام کار های بالا احتیاج به حضور مابقی ورثه هست؟
وباید برای پدرم سند بگیرم یا مستقیم میشه؟
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم از نظر بنده هریک از وراث میتوانند بدون حضور بقیه اقدام به حصر وراثت نمایند و اقدام به دریافت سند مشاعی به صورت انفرادی نمایند ولی به چهت تقسیم مال مشاع نیازمند حضور وراث و در صورت عدم حضور حکم دادگاه جهت تقسیم و افراز نیازمند می باشد لذا شما میتوانید برای تقسیم مال پدر بزرگتان بدون حضور وراث دیگر سند مشاعی دریافت کنید ولی به جهت مشخص شدن سهم الارث بین وراث پدر خودت و مشخص شدن سهم هر یک از وراث دیگر نیازمند افراز مال مشاع هستید و پس از افراز تازه برای سند شما از مال ارثیه پدرتان سند مشاعی دیگری صادر میشود و در آن زمان هم نیازمند افراز مجدد می باشید لذا اگر در همان مرحله اولیه کل امور را همزمان انجام دهید زمان کمتری برای رسیدن به نتیجه صرف خواهید نمود
پاسخ
خیلی ممنون
باتوجه به مباحث بالا من میتونم برای خودم یک سند مشاع بگیرم درسته؟
پاسخ
با سلام خدمت مخاطب محترم از نظر بنده بله در صورت رعایت موارد مذکور در قبل
پاسخ
وافعاازتون ممنونم ازاینکه وقت گرانبهاتون صرف جواب به مامیکنید
آیا امکان اینکه بعد از دریافت سند مشاع وبدون افراز از طریق ماده147سند ششدانگ تهیه کرد؟
ومالکیت رسمی مشاعی همان مالک دارای سنداست؟
پاسخ
باسلام خدمت مخاطب محترم احتراماً در خصوص ماده 147 عرض کنم در مورد شما اگر ملک شما وراثتی بوده و همچنین دارای سند بوده و فقط مالک یا مالکین آن فوت نموده نمیتوان از ماده 147 استفاده نمود زیزا ملک شما شامل مالیات بر ارث و مالیات نقل و انتقال بوده کسی میتواند از این ماده استفاده کند که قبل از فوت ملکی را قولنامه ای خریده و مالک فوت نموده و یا معاملات زیادی به واسطه معامله اولیه صورت پذیرفته و همچنین به مالک و یا به وراث وی امکان دسترسی نبوده و موارد بسیاری در آن محل این گونه باشند و موارد دیگر لذا در مورد شما این ماده صدق نمی کند و موارد مشمول ماده 147 در قانون ثبت احساء گردیده است یعنی موارد ماده 147 در قانون مشخص می باشد
پاسخ
باتشکر فراوان دوست عزیز
آیا امکان پرداخت مالیات پدرم نیست؟یا باید بای برادرات پدرم هم مالیات پرداخت شود؟
پاسخ
مخاطب محترم از نظر بنده شما اگر بخواهید سند بگیرید باید ابتدا به کلیه وراث توسط اظهار نامه اطلاع دهید در صورت عدم حضور و عدم همکاری ابتدا باید شخصاً اقدام و کلیه هزینه ها را که مربوط به دیگران را جهت دریافت سند پرداخت نموده که این هزینه ها مربوط به ثبت دارائی هزینه کارشناس و غیره سپس به کلیه وراث طی اظهار نامه سهم هزینه هر کدام را ابلاغ نموده و در صورت عدم پرداخت هزینه ها از محل سهم الارث هرکدام هزینه های قانونی پرداختی را به همراه حق الزحمه انجام امور و کلیه خسارات وارده را با ارائه مدرک مانند هزینه اظهار نامه ها هزینه کپی و غیره با ارائه رسید رسمی پس از مراجعه به دادگاه و طی مراحل رسیدگی توسط اجرای احکام دادگاه از محل اموالشان یا سهم الارث شان دریافت نمائید و هیچیک از وراث در اینصورت نمیتوانند ادعائی علیه شما داشته باشند
پاسخ
با تشکر از راهنماییتان
توسط اظهار نامه به وراث پدرم اطلاع بدم یا برادران پدرم؟
پاسخ
منظور از وراث هم به وراث پدر بزرگتان و هم ورث پدرتان می باشد یعنی کلیه وراث و اگر مادر بزرگ و مادرتان هم در قید حیات می باشند مشمول آنها هم میشود چون آنها هم جزء وراث می باشند
پاسخ
تشکر فراوان
العان فقط عمو هام درقید حیاطت هستند مابقی چطور؟
پاسخ
با عرض سلام خدمت حضرتعالی عرض کتم فرقی نمی کند چه کسی زنده و چه کسی مرده برادر من در زمان فوت پدر بزرگتان هرکس که قبل از او بوده ارث نمی برد ولی بعداز فوت پدربزرگتان حتی اگر یک ثانیه هم زنده بوده اوارث می برد و بعداز فوت او وراث شخص متوفی ارث می برد این پاسخ شما بوده پس هرکس که بعد از متوفی زنده بوده وارث است حتی اگر مجدداً فوت نموده باشد
پاسخ
ممنون از لطف زیادتون نمیدونم چطور تشکر کنم راهنماییتان عالی بود.
اما فکر کنم باید قید زمین بزنم چون این مراحلی که گفتید خیلی زمانبر است .
بازهم ممنون شما خیلی کمک کردید.
پاسخ
نه برادر من برعکس کلاً شما شاید دو دفعه دادگاه باید برید و دو دفعه ثبت و دارائی ولی با قیمت زمین حتماً ارزش داره برو عزیزم حق گرفتنی است از یک ریال حقت نگذر چون این حق برای شما نیست برای خانواده شماست
پاسخ
شما درست میفرماییدنبای دست بردارم امادل پری از ادارات ثبت دارم
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  افراز ملک مشاع دارای سند hunter 6 9,940 ۱۲ آبان ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۲۵ : ۱۷
آخرین ارسال: hunter
  درخواست کمک در مورده تنظیم دادخواست arashgr 5 10,161 ۲۵ شهريور ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۰۴ : ۱۳
آخرین ارسال: کامیاب
  پبش فروش واحدهای دارای سند مشاع milad 2 3,625 ۲۲ دي ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۲ : ۱۸
آخرین ارسال: کامیاب
  يك مشكل بزرگ ........افراز ملك مشاع silverheart 0 3,753 ۲۳ مرداد ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۳۳ : ۱۷
آخرین ارسال: silverheart
Question سهم مشاع رامیتواند انتقال دهد؟ behnam277 3 20,778 ۲۸ بهمن ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۱۱ : ۲۱
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان