امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مالیات دفتر غیر فعالسند تجاری
سلام
من یک دفتر سند تجاری ککوچک یک سال و نیم اجاره کردم و وقتی خواستم بلند شم املاک ودیعه را نگه داشت تا مفاسای مالیات بگیرم و الان به مالیات گفتم که دفتر کار شخصی بوده و نه تجارتی می کردم و نه ارباب رجوعی داشتم و تازه قبض برقم هم خیلی پیانن است که ضمیمه کردم اما رسیدگی نمی کنند و می گن باید اضهارنامه ی مالیلتی بدی اما من که شغلی نداشتم چی بزنم ؟
لطفا راهنمایی نمایید
پاسخ
سلام
وقتی قانون مالک ومستاجررا نمیدانید خودرای هر انچه میخواهید انجام میدهید عواقب آنرا نیز باید تحمل نمائید.

عقد اجاره وپرداخت مالیات بر مشاغل از یکدیگر تمایز دارندقبل از انقضای عقداجاره شماباید اظهارنامه ای برای مالک ارسال واز او میخواستید ودیعه رهن پرداختی رادر موقع مقر ردر قبال تخلیه به شما پرداخت نمایددرغیراینصورت ملزم به پرداخت اجرت المثل ایام تصرف میگردد و چنانچه پاسخی نداد با تخلیه و تامین دلیل از شورا یا دادگاه دادخواست مطالبه اجرت المثل ودیعه را مطرح مینمودید بنگاهی پس از پایان قرارداد دیگر مسئولیتی نداشته شما به شخص فاقد مسئولیت مراجعه نموده اید.
چون در کمیت و کیفیت قراردادتان نیستم پیشنهاد مشاوره حضوری با یک وکیل مینمایم
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
خوب شما می بایست قبل اجاره جایی که به عنوان تجاری به ثبت رسیده در این مورد اطلاعات کافی بدست می آوردید و وقتی نمی خواستید از چنین مکانی بهره بگیرید و در آنجا تجارت کنید چرا همچین جایی رو اجاره کردید
به نظرمن که چاره ای جز پرداخت مالیات ندارید مگر اینکه واقعا عکس تجاری بودن مغازه و خالی بودن آن یا درروهای دیگه رو امتحان کنید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چگونه علامت تجاری ثبت کنیم؟ vakilara 0 3,688 ۳۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۱ : ۱۶
آخرین ارسال: vakilara
  دعاوی تجاری وامورقراردادها anaLaw 0 4,104 ۲۵ آذر ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۲۴ : ۱۳
آخرین ارسال: anaLaw
  سوء استفاده از برند تجاری fouladvand 2 10,295 ۲۴ فروردين ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۰ : ۱۰
آخرین ارسال: fouladvand
  اعمال ماده 435 قانون تجارتدرخصوص شرکتهای تجاری blueman1370 1 6,339 ۲۲ اسفند ، ۱۳۹۱, ساعت --> ۵۳ : ۱۲
آخرین ارسال: vakil

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان