امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر
سلام خسته نباشید.
سوال اولم :
من و شوهرم چن روز قبل از عید تصمیم به طلاق توافقی گرفتیم و دادخواستی به شکل زیر تنظیم و تسلیم دادگستری کردیم.
شوهر نصف مهریه من و 300 هزار تومن هم نفقه دخترمان که 9 سال دارد را که حضانتش با من است را باید بدهد. از اونجا به مشاور معرفی کردن و افتاد برای بعد عید....
در همین گیرودار شوهرم زد زیر همه چیز و گفت نه به مشاوره میاد و نه به دادگاه.
حالا سوال من این است باید چیکار کنم؟ اگر به مشاوره و دادگاه نره طلاق توافقی انجام نخواهد شد. چیکار باید بکنم؟؟؟!
از این بابت مطمن هستم که به دادگاه نخواهد رفت برای طلاق توافقی.
...................................

سوال دومم :
اگر نتیجه دادخواست بالا منتفی است؟! باید اون درخواست رو بزارم کنار و دادخواست مهریه بدم ؟! برای این کار چیکار باید بکنم؟!
مهریه من موقع عقد 10 میلیون تومان در سال 80 بوده که به نرخ روز میشه 90 میلیون فکر کنم! اگه اشتباه محاسبه کردم راهنمایی کنید.
اگه من درخواست مهریه بدم 3درصد میخوان که در توان مالی من نیست اونو چیکارش کنم؟
و اینکه شوهر من یک زمین به ارزش 40 میلیون داره و 30 میلیون هم برای رهن خانه داده است. میتوانم توفیق اموال بدم؟ چون در حال تدارک سفر به اروپاس.
و سوال اخرم، شوهرم میخواد منو طلاق بده ولی بدون دادن مهریه و حق فرزندش.
برای دخترم چیکار میتوانم بکنم.
....
لطفا متن بالا را با حوصله خوانده و یک راهنمایی درست بکنید تا بعد از تعطیلات عید بروم و دادخواست بدم.
من و دخترم تنهاییم..... خدا خیر بده پدر و مادر شما را
پاسخ }
سپاس شده توسط

پیام‌های داخل این موضوع
نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر - توسط taraneh1370 - ۳ فروردين ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۵ : ۰۲
RE: نحوه مطالبه مهریه زن از شوهر - توسط هشتگ11 - ۲۹ آذر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۳۲ : ۱۵

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دلایل اشتباه بودن مهریه بالا vakil 4 18,838 ۱۱ اسفند ، ۱۳۹۹, ساعت --> ۲۴ : ۱۸
آخرین ارسال: shafizadeh
  خلع ید | نحوه طرح دعوی خلع ید | وکیل خلع ید در تهران yaghobilawyer 0 1,010 ۴ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۰۹ : ۰۰
آخرین ارسال: yaghobilawyer
  شرایط پرداخت نکردن مهریه talaunicurn 0 1,409 ۴ مهر ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۹ : ۱۳
آخرین ارسال: talaunicurn
  طلاق توافقی و مطالبه مهریه بعد از طلاق توافقی vakil 0 4,934 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۰۵ : ۰۲
آخرین ارسال: vakil
  وقتی اقساط مهریه پرداخت نشود faezehda 1 5,137 ۲۱ تير ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۲ : ۱۵
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان