امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم تطبیق امضاء روی چک
سلام 
تعداد  سه  فقره   چک   از یکی  از   مشتریان   شهرستان    دست  ما   است      بابت  خرید   مقداری اجناس  
حالا   که موعد  وصول  چک  ها  شده   برای ما    کلی  دشنام  و  تهدید     فرستاده  که   اجناس  ما    آشغال   بوده   و   از  ما  رفته  شکایت کرده     و    جلوی  چک  را  گرفته    و    ...      دوباره   پیغام   داده   که    اصلا امضاء  روی  چکها    امضاء  خودش  نیست   و داده یه نفر دیگه چکها رو با امضاء غیر نوشته   !      
خلاصه    ادعا  میکنه  که   چکها  را براش   بفرستیم   !!     اونم   اجناس    را پس  میفرسته   !  
صرفنظر  از اینکه   هیچوقت  چنین کاری  نخواهیم  کرد   که    چک  هاشو  بدون  هیچ  مدرکی  مرجوع  کنیم                   مساله   ما اینه  که       
این کار  یعنی   زدن   امضاء   مغایر     روی  چک   تا  آنجاییکه  میدانم   ممانعت  از  حق  به حساب میاد     و  اگر ثابت  بشه جرم  سنگینی داره  

من قصد  دارم   بابت   این  قضیه    ازش شکایت  بکنم      و  درسی  بهش  بدم   که   برای تمام عمرش  کافی باشه      

از ابتدا   میرم  بانک   چکش  را برگشت  میزنم     حالا   بابت   مغایرت امضا    یا    کسر موجودی یا    مسدودی   یا هر  چیز  دیگری  
بعدش   چکار باید بکنم   ؟       با توجه    به اینکه  مشتری  شهرستان   هست   و خودم   تهران  هستم
پاسخ
سلام
مخاطب محترم صادرکننده چک باید در تاریخ مندرج در آن معادل مبلغ مذکور در بانک محال علیه وجه نقد داشته باشد و نباید تمام یا قسمتی از وجهی را که به اعتبار آن چک صادر کرده، به صورتی از بانک خارج نماید یا دستور عدم پرداخت وجه چک را بدهد و نیز نباید چک را به صورتی تنظیم نماید که بانک به عللی از قبیل عدم مطابقت امضا یا قلم خوردگی در متن چک، یا اختلاف در مندرجات چک و امثال آن از پرداخت وجه چک خودداری نماید.

حال جنابعالی قبل ازانقضائ 15روز از تاریخ سررسید ، چک را به بانک جهت وصول ارائه نمائید در صورت عدم وجود موجودی یا عدم مطابقت امضاء یا موانع قانونی بانک گواهی عدم پرداخت با ذکر علت به جنابعالی ارائه مینماید پس از آن اقدامات قضائی اعم از کیفری یا کیفری را میتوانیدطرح نمائید .
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
ممنون

امروز موعد چک اولش بود و به بانک ارائه شد و برگشت خورد به دلایل زیر :

عدم کفایت موجودی
عدم تطابق امضا
اعلام مفقودی

طرف در شهرستان است و قصد دارم ازش بدلیل ممانعت از حق یا هر چیزی که به این وضع مربوط میشه شکایت کنم

بارنامه باربری که ثابت میکنه براش بار ارسال کردم هم دارم
تمام مکالمات تگرام هم موجوده که ثابت میکنه جنس خریده و حتی تشکر هم کرده . اما ظاهرا تلگرام مورد قبول دادگاه نیست

بفرمایید الان کجا باید برم و چه مدارکی ببرم
اگر هم موسسه شما میتونه این کار را برای ما انجام بده زحمتشو به موسسه شما بدم
پاسخ
سلام
چک شما داری عنوان حقوقی میباشد ومحل قراردادرا نیز باید تهران قراردهید تا بتوانید از صادر کننده چک مبلغ /انرا با احتساب خسارت اعم ازتاخیردرتادیه و هزینه های دادرسی و هزینه وکیل را مطالبه نمائید.

اما اینکه چک را اعلام مفقودی نموده تا یک هفته امکان جلوگیری از پرداخت وجود دارد. اما طبق قانون صدور چک، ظرف یک هفته بایستی اقامه دعوی از سوی صادرکننده انجام پذیرد ونیاز به مجوز قضائی دارد در غیر اینصورت میتوانید صادر کننده را به جرم صدور چک بلا محل تحت تعقیب کیفری قراردهید.

چنانچه نیاز به تعقیب پرونده اعم از حقوقی و کیفری داشتید با استاد بنده جناب آقای فرید خدائی فر مدیر موسسه حقوقی هامون تماس حاصل نمائید
ما بیشتر،
پاسخ
سلام

با این وضعیت که گفتم طرف در شهرستان هست اگر از همین جا قابل اقدام است تماس بگیرم با آقای خدایی فر

ضمنا دوباره طرف زنگ زده کلی توهین و تهدید که نمیتونی منو پیدا کنی و من ده روز دیگه موبایلمم خاموش میکنم و اول چک ها رو برام میفرستی بعد اجناس را میفرستم و از این قبیل حرفهای بچه گانه ... طرف 19 سالش است !
پاسخ
شما تلاش کنید محل قراردادواخذ چک را محل سکونت خویش قراردهید تا به این طریق مرجع صالح به رسیدگی محل اقامت خودتان باشد.
به نظربنده محل طرح شکایت کیفری محل اقامت شما یعنی محل وقوع جرم صدور چک بلا محل میباشد.
موبایل را خاموش کند هرجا برود محل اقامت ایشان همان است که به بانک اعلام نموده در نهایت در صورت عدم دسترسی به وی تمامی اقدامات قضائی شما غیابی خواهد بود.
بدرود
ما بیشتر،
پاسخ
سلام    دوباره      

1-   سه فقره  چک  که در بالا ذکر شد    طرف کلاهبردار    حرفه ای بوده   و شاکی    زیاد داشته     فعلا    فراری  هست  و   حسابش هم  مسدود شده        
برای این   سه فقره   تنها  راه  شکایت   کیفریه    

2-  یک فقره چک   دیگر  هم   از   یک  مشتری   داریم    که  چک  مشتریشو   پشتش  امضا  کرده    و مهر  زده  داده به ما     که اونم    امضاش    مغایر بوده   و  موجودی هم نداشته     برگشت  زدیم       حالا     طرف  که  واسطه بوده   پشتشو  امضا  زده    تلفن ما رو  بر نمیداره        اونم  شهرستانه         

3-  یک فقره  دیگر    در  وجه  خودم   کشیده شده    امضا  و  همه چیزش  درسته  اما موجودی  نداره      طرف  هم   کلی شاکی  داره   برداشته  تمام اموالشو   به اسم   خانمش  کرده    و  فعلا  متواریه        که اونم  شهرستانه    

4-   یک  فقره   چک   در  وجه حامل       که اونم  از  واسطه  شماره  3  رسیده  و     واسطه متواریه    و  سر   صاحب  چک  کلاه  گذاشته   اینم    همه  چیزش  درسته  اما    طرف  موجودیشو  پر  نمیکنه         چون   سرش  کلاه رفته  

تمام  چک  ها    یا در   روز   خودش  دستی   برگشت   شده   یا اینکه  چند روز  بعد   رفته  کلر  و  برگشت  شده      -    یعنی   نمیشه  ثابت کرد  وعده دار بوده   

به نظر  شما   بغیر  از   مورد شماره  2   که   شکایت  حقوقی   میشه         الباقی     با شکایت   کیفری    زودتر  به نتیجه  ممکنه برسه  ؟
پاسخ
سلام  
بابت  چکها   چند تاش  با  تهدید  به شکایت و  ارسال  اظهار نامه    حل  شد    اما هنوز  چند مورد مونده  

مورد اول  یک  چک   بابت   فروش  اجناس   از   یکی از همکاران  در  شهرستان   اخذ  شده  اونم   چک  مشتریشو   دو تا امضا  و مهر   پشتش   زده   فرستاده   و  برگشت   خورده   .  الان   یعد  از   ارسال  اظهار نامه    برام    جواب  نوشته  که   من با شما   هیچ  مراوده مالی  نداشتم و   داری دروغ  میگی   !   این  چک  هم   به   یکی  دیگه دادم   اونم سرمو کلاه  گذاشته    ورشکستم  کرده      .     منم   از  صاحب  چک   که   اصلا نمیشناختمش   شکایت  کیفری کردم   دادیار   دادسرا  گفت   6  ماه  طول میکشه   بره  اون شهرستان    و   وقت دادگاه   مشخص  بشه  .       اما  همزمان   میخوام  علیه   اون   شخص  که   طرف  حساب  من بوده  هم  شکایت کنم    که   جنس  از  من  گرفته  این  چکو  داده   کالا همه چیزو   انکار  کرده    در  برگه  اظهار  نامه  .   برای این   چکار  باید بکنم      چه   متنی    در  ثنا   باید   وارد کنم   و   اینطوری   میره  حل اختلاف   ؟
پاسخ
(۵ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۹ : ۱۷)hamedm نوشته است: سلام  
بابت  چکها   چند تاش  با  تهدید  به شکایت و  ارسال  اظهار نامه    حل  شد    اما هنوز  چند مورد مونده  

مورد اول  یک  چک   بابت   فروش  اجناس   از   یکی از همکاران  در  شهرستان   اخذ  شده  اونم   چک  مشتریشو   دو تا امضا  و مهر   پشتش   زده   فرستاده   و  برگشت   خورده   .  الان   یعد  از   ارسال  اظهار نامه    برام    جواب  نوشته  که   من با شما   هیچ  مراوده مالی  نداشتم و   داری دروغ  میگی   !   این  چک  هم   به   یکی  دیگه دادم   اونم سرمو کلاه  گذاشته    ورشکستم  کرده      .     منم   از  صاحب  چک   که   اصلا نمیشناختمش   شکایت  کیفری کردم   دادیار    دادسرا  گفت   6  ماه  طول میکشه   بره  اون شهرستان    و   وقت دادگاه   مشخص  بشه  .       اما  همزمان   میخوام  علیه   اون   شخص  که   طرف  حساب  من بوده  هم  شکایت کنم    که   جنس  از  من  گرفته  این  چکو  داده   کالا همه چیزو   انکار  کرده    در  برگه  اظهار  نامه  .   برای این   چکار  باید بکنم      چه   متنی    در  ثنا   باید   وارد کنم   و   اینطوری   میره  حل اختلاف   ؟

سلام
دوست عزیز اینکه شورای حل اختلاف صلاحیت رسیدگی دارد یا دادگاه ، بستگی به مبلغ چک دارد .
در خصوص متن در ثنا متوجه منظور شما نشدم . لطفا توضیح دهید .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
سلام 
منظور  من  اینه  که   این   جناب  خودش  پشت   چک  مشتریشو   مهر و امضا  کرده   داده به من جنس  گرفته    و  چک   برگشت  خورده    
حالا   که براش  اظهار نامه  فرستادم  که  وجه  جک رو  بده   در جواب  اظهار نامه    کلا  منکر  همه چیز شده   و نوشته   من اصلا با شما   هیچ   مراوده ای نداشتم   و   اصلا شما رو نمیشناسم   !   این  جک هم  داده  بودمش  به بکی  دیگه   که اونم سرمو کلاه گزاشته    !     
من  سر  همین   قضیه میخوام یه  شکایت   هم  از  این   شخص  بکنم         مبلغ  چک  هم  38  میلیون ریاله   که   قبلا    یک فقره   شکایت   کیفری  علیه صاحب  چک  کردم    و در جریانه   .   حالا  قصد  دارم   علیه   این  شخص   هم شکایت  کنم        به جرم   اظهار   خلاف  واقع   و  کلاهبرداری        

این  حالت     کلاهبرداری   به  حساب  میاد  به نظر شما  ؟   شکایت   کیفری  میشه   ازش  کرد      یا   حقوقی میشه   ؟    ضمنا  الان   مهلت  6 ماهه   چک  گذشته
پاسخ
(۷ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۸ : ۱۴)hamedm نوشته است: سلام 
منظور  من  اینه  که   این   جناب  خودش  پشت   چک  مشتریشو   مهر و امضا  کرده   داده به من جنس  گرفته    و  چک   برگشت  خورده    
حالا   که براش  اظهار نامه  فرستادم  که  وجه  جک رو  بده    در جواب  اظهار نامه    کلا  منکر  همه چیز شده   و نوشته   من اصلا با شما   هیچ   مراوده ای نداشتم   و   اصلا شما رو نمیشناسم   !   این  جک هم  داده  بودمش  به بکی  دیگه   که اونم سرمو کلاه گزاشته    !     
من  سر  همین   قضیه میخوام یه  شکایت   هم  از  این   شخص  بکنم         مبلغ  چک  هم  38  میلیون ریاله   که   قبلا    یک فقره   شکایت   کیفری  علیه صاحب  چک  کردم    و در جریانه   .   حالا  قصد  دارم   علیه   این  شخص   هم شکایت  کنم        به جرم   اظهار   خلاف  واقع   و  کلاهبرداری        

این  حالت     کلاهبرداری   به  حساب  میاد  به نظر شما  ؟   شکایت   کیفری  میشه   ازش  کرد      یا   حقوقی میشه   ؟    ضمنا  الان   مهلت  6 ماهه   چک  گذشته

سلام
اینکه مورد کلاهبرداری باشه نه ، در خصوص شکایت کیفری از این شخص به نتیجه نمیرسید . جدا از این مسئله که مسئولیت ظهرنویس 15 روز بیشتر نیست و 6 ماه از تاریخ برگشت چک هم گذشته است . صرفاً باید مطالبه وجه چک رو بدید که چون زیر بیست میلیون تومان هست باید به شورای حل اختلاف مراجعه نمایید .
ادعای ایشون در خصوص اینکه شخص دیگه ای ازش کلاهبرداری کرده یا شما رو نمیشناسه هم تاثیری در قضیه نداره و ایشون باید مبلغ چک رو پرداخت نمایند .
جهت اخذ مشاوره رایگان با دفتر مؤسسه تماس بگیرید : ۶۶ ۱۷ ۵۷ ۶۶ ۰۲۱ / ۴۳۴۹ ۸۵۷ ۰۹۱۲
پاسخ
سلام  
در  حقیقت  همزمان     با شکایت   کیفری  که    علیه  صاحب  چک  کردم      یه شکایت    حقوقی  مطالبه  وجه   هم میشه   از  ظهر  نویس   کرد       و میره   حل اختلاف   محل  برگشت  خوردن  چک     و  قرار   رسیدگی  صادر میشه  
ظهر  نویس  هم  باید پاشه بیاد   تهران      برای  توضیح    و دفاع      

به نظر شما    همزمان   با   شکایت   کیفری  که   علیه   صاحب  چک   کردم   این   شکایت  هم    انجام  بدم     بلکه    از  یه   جا به نتیجه   برسم   ؟
پاسخ
(۸ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۵ : ۱۰)hamedm نوشته است: سلام  
در  حقیقت  همزمان     با شکایت   کیفری  که    علیه  صاحب  چک  کردم      یه شکایت    حقوقی  مطالبه  وجه   هم میشه   از  ظهر  نویس   کرد       و میره   حل اختلاف   محل  برگشت  خوردن  چک     و  قرار   رسیدگی  صادر میشه  
ظهر  نویس  هم  باید پاشه بیاد   تهران      برای  توضیح    و دفاع      

به نظر شما    همزمان   با   شکایت   کیفری  که   علیه   صاحب  چک   کردم   این   شکایت  هم    انجام  بدم     بلکه    از  یه   جا به نتیجه   برسم   ؟

سلام
دوست عزیز دادخواست حقوقی باید در آدرس محل اقامت خوانده تقدیم دادگاه بشه نه محل برگشت خوردن چک . محل برگشت خوردن چک مربوط به شکایت کیفری میشه . اگر آدرس ظهرنویس خارج از تهران هست و آدرس صادرکننده چک در تهران ، شما باید دادخواست رو به طرفیت هر دو نفر ارائه بدید و تقاضای محکومیت هر دو نفر رو به صورت تضامنی بخوایین . اینطوری دادگاه صالح آدرس اقامتگاه خوانده اصلی که صاحب چک هست تعیین میشه .
شکایت کیفری رو نمیدونم به نتیجه برسید یا نه ، اما دادخواست حقوقی 100% نتیجه میرسه .
موفق باشید .
پاسخ
ممنون  از راهنمایی  های شما  

با این   وضعیت   برای این  چک  باید  صبر کنم   تا  نتیجه شکایت   کیفری  مشخص  بشه          چون مبلغش   زیاد  نیست    نمیتونم   برم  تا  شهرستان       

یه   نکته  دیگه   همزمان برام سوال  شد    در مورد  یک چک  دیگه      به مبلغ   10 میلیون تومان    که   صاحب  چک   در شهرستان   بود    و   چک  در وجه  شخص  دیگری  نوشته شده  بود  و اون شخص   کلاهبردار   بوده     اومده   چک رو   به من  داده  خرجش  کرده    و   از اون طرف هم  کار   صاحب  چکو انجام نداده  بوده  ومتواری شده بوده      .  صاحب  چک  هم هیچ  مفقودی  یا شکایتی   نکرده     فقط   پول  نریخته به حساب  و   چک  برگشت خورده   بخاطر   کسر موجودی        
اینو  با   اینکه   محل  اقامت   صاحب  چک   شهرستان  بود   و  محل   برگشت  خوردنش  تهران بود  همین  تهران   شکایت   حقوقی  کردم   به همراه تامین خواسته     و    پریروز   وقت   شورای حل اختلاف   در همین  تهران   بود    رفتم  اونجا   صاحب  چک  نیومده  بود          مسئول   حل اختلاف   چکو دید   صورتجلسه   کرد و   گفت  طرفت  نیومده     رای  صادر  میشه        
یه  سوال  اینکه  چطور   حوزه   شکایت  حقوقی این   مورد   بجای  شهرستان   در  تهران   شد          و  سوال دیگه اینکه   احتمال  زیاد   طرف  محکوم   میشه           اون وقت   با  توجه به اینکه   اموالش  در شهرستانه   حکمی  که   در  ثنا   ابلاغ  شد   رو   چکار  کنم  ؟  به  یه  نفر   در همون شهرستان   وکالت بدم   بره  دنبال توقیف  اموالش  ؟
پاسخ
(۱۰ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۶ : ۱۴)hamedm نوشته است: ممنون  از راهنمایی  های شما  

با این   وضعیت   برای این  چک  باید  صبر کنم   تا  نتیجه شکایت   کیفری  مشخص  بشه          چون مبلغش   زیاد  نیست    نمیتونم   برم  تا  شهرستان       

یه   نکته  دیگه   همزمان برام سوال  شد    در مورد  یک چک  دیگه      به مبلغ   10 میلیون تومان    که   صاحب  چک   در شهرستان   بود    و   چک  در وجه  شخص  دیگری  نوشته شده  بود  و اون شخص   کلاهبردار   بوده     اومده   چک رو   به من  داده  خرجش  کرده    و   از اون طرف هم  کار   صاحب  چکو انجام نداده  بوده  ومتواری شده بوده      .  صاحب  چک  هم هیچ  مفقودی  یا شکایتی   نکرده     فقط   پول  نریخته به حساب  و   چک  برگشت خورده   بخاطر   کسر موجودی        
اینو  با   اینکه   محل  اقامت   صاحب  چک   شهرستان  بود   و  محل   برگشت  خوردنش  تهران بود  همین  تهران   شکایت   حقوقی  کردم   به همراه تامین خواسته     و    پریروز   وقت   شورای حل اختلاف   در همین  تهران   بود    رفتم  اونجا   صاحب  چک  نیومده  بود          مسئول   حل اختلاف   چکو دید   صورتجلسه   کرد و   گفت  طرفت  نیومده     رای  صادر  میشه        

(۱۰ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۶ : ۱۴)hamedm نوشته است: یه  سوال  اینکه  چطور   حوزه   شکایت  حقوقی    این   مورد   بجای  شهرستان   در  تهران   شد    

آدرس خوانده رو کجا اعلام کرده اید ؟

(۱۰ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۶ : ۱۴)hamedm نوشته است: و  سوال دیگه اینکه   احتمال  زیاد   طرف  محکوم   میشه           اون وقت   با  توجه به اینکه   اموالش  در شهرستانه   حکمی  که   در  ثنا   ابلاغ  شد   رو   چکار  کنم  ؟  به  یه  نفر   در همون شهرستان   وکالت بدم   بره  دنبال توقیف  اموالش  ؟

برای توقیف اموال خوانده در شهرستان باید نیابت قضائی بگیرید . اینکه خودتان بروید دنبال کار یا به کسی وکالت بدهید ، تصمیم خودتان است .
پاسخ
نقل‌قول: آدرس خوانده رو کجا اعلام کرده اید ؟

کرمان   

خودم  تهران هستم  و صاحب  چک   کرمان      
حوزه   حل اختلاف  هم   تهران   مشخص  شد       
البته   خوانده   عضو  ثنا   بود        شاید  جدیدا  بخاطر  ثنا اینطور  شده        شایدم   حل اختلاف  حواسش به آدرس  نبوده         

نقل‌قول: برای توقیف اموال خوانده در شهرستان باید نیابت قضائی بگیرید . اینکه خودتان بروید دنبال کار یا به کسی وکالت بدهید ، تصمیم خودتان است .

یه حدس  دیگری  که  میزنم  اینه  که   چک  9 ماه  پیش  برگشت  خورده  و با توجه  به اینکه   خوانده بخاطر  شغلش  قطعا  به دسته چک  جدید نیاز  داشته  و    عضو  ثنا  هم  شده    احتمالا    رفته   مبلغ  چک  رو   در  حساب  بلوکه  کرده  تا   دسته  چک  جدید بگیره 
باز هم   منتطر   میشم   حکمش  بیاد    اگر  محکوم شده باشه    برم بانک   استعلام بگیرم    چنین   کاری  کرده  یا نه   و  از شما راهنمایی  میگیرم  

با تشکر
پاسخ
یه موردی  پیش  اومده   یه سوال  داشتم   از  شما  

حکم   حل اختلاف  اومد    طرف   محکوم   شد       
حالا   طرف  پیغام   داده  که  میرم شاهد  جور  میکنم   ازت   به  جرم  دزدیدن  این  چک   شکایت میکنم  
منم گفتم  هر کاری دوست داری  بکن           

چک   در  وجه  کسی دیگه  نوشته شده    اون  شخص   اومده  چک  رو  خرج  کرده   داده به من   و باقیمانده  حساب  هم   یه چک  هم از خودش  داده      که   هر  دو چک ها  برگشت   خورده       بخاطر  کسر موجودی      
حالا    نفر اول   طرف  دومشو   ول کنه   بره از  من  شکایت  کنه    به نظر شما     همین   چک   برگشتی   نفر  دوم  برای دادگاه  قبوله   که  اون  کلاهبرداری  کرده    ؟
پاسخ
(۳۰ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۴۳ : ۰۹)hamedm نوشته است: یه موردی  پیش  اومده   یه سوال  داشتم   از  شما  

حکم   حل اختلاف  اومد    طرف   محکوم   شد       
حالا   طرف  پیغام   داده  که  میرم شاهد  جور  میکنم   ازت   به  جرم  دزدیدن  این  چک   شکایت میکنم  
منم گفتم  هر کاری دوست داری  بکن           

چک   در  وجه  کسی دیگه  نوشته شده    اون  شخص   اومده  چک  رو  خرج  کرده   داده به من   و باقیمانده  حساب  هم   یه چک  هم از خودش  داده      که   هر  دو چک ها  برگشت   خورده       بخاطر  کسر موجودی      
حالا    نفر اول   طرف  دومشو   ول کنه   بره از  من  شکایت  کنه    به نظر شما     همین   چک   برگشتی   نفر  دوم  برای دادگاه  قبوله   که  اون  کلاهبرداری  کرده    ؟

سلام
ادعایی طرف مقابل در صورتی قابل اثبات است که در گواهی عدم پرداخت بانک دستور قضایی مبنی بر مسدوری چک مورد نظر به جهت وجود شکایت صاحب چک قید شده باشد و همچنین در صورت وجود چنین ادعایی ، صاحب چک تا کنون باید اقدامات متناسب با سرقت را انجام میداد . در هر صورت قابل اثبات نیست .
پاسخ
با سلام  دوباره  

ظاهرا   این   طرف   ما    در یه دنیای  دیگه  سیر  میکنه     یا   خیلی  ساده  هست      

رفته  در  جواب  محکومیتش     درخواست  واخواهی   داده     و  یه   لایحه   نوشته  مبنی  بر اینکه  این  چک   برای  قرارداد      به   شخص   ذی  نفع داده شده    و    شخص  ذی  نفع  باید    اینو    عودت میداده     اما رفته    به  شخص   واخواه  (من  )    داده    و خرجش  کرده   و  درخواست    استرداد  لاشه   چک   رو کرده    !   
یه اسکن هم   از  قراردادش   فرستاده    در  ثنا     که اونم   قرارداد  بین  پسرش   و  شخص  ذی  نفع  بوده       و     بدتر  از  همه   اینکه   در  ظهر  چک   هیچ    نوشته  ای مبنی   بر    قرارداد    ننوشته       .    فقط   نوشته  در  وجه   آقای   ( ذی  نفع   )      
محل   شورای  حل اختلاف  هم   دوباره   همون  جای  قبلی   یعنی  در  تهران   افتاده          یعنی   این   شخص   باید  پاشه   تا تهران    بیاد   برای   یه  قرارداد   که اونم   در  ظهر  چک  نوشته نشده           بعد انتظار   استرداد   لاشه  چک  رو هم داره     !    
ضمن اینکه   یه  چک  دیگه    هم از  ذی  نفع دارم   که    اونم  همراه این  چک  داده   و اونم برگشت  خورده      بخاطر کسر  موجودی    و   کلا   کلاهبردار  بودن  ذی  نفع     محرز  هست      

خلاصه   میرم   شورای  حل  اختلاف   همین    ظهر   چک  را  نشان   میدم   به قاضی    و میگم   اطلاعی   بابت  قرارداد  این   شخص   با ذی  نفع  نداشتم   و  یک  چک  ذی نفع  هم  همراه این  چک  داده  و برگشت  خورده       و بابت   این  چک  ها  هم    جنس  تحویل    ذی  نفع  دادم      حالا   ذی  نفع  کلاهبردار  از  آب در اومده   دیگه  مشکل   من نیست         این  جناب  باید  پول منو  بده    بره  از اون  شکایت  کنه    

با این وضعیت    به نظر  شما   حق با من   هست  دیگه  ؟
پاسخ
(۱۹ آبان ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۹ : ۱۶)hamedm نوشته است: با سلام  دوباره  

خلاصه   میرم   شورای  حل  اختلاف   همین    ظهر   چک  را  نشان   میدم   به قاضی    و میگم   اطلاعی   بابت  قرارداد  این   شخص   با ذی  نفع  نداشتم   و  یک  چک  ذی نفع  هم  همراه این  چک  داده  و برگشت  خورده        و بابت   این  چک  ها  هم    جنس  تحویل    ذی  نفع  دادم      حالا   ذی  نفع  کلاهبردار  از  آب در اومده   دیگه  مشکل   من نیست         این  جناب  باید  پول منو  بده    بره  از اون  شکایت  کنه    

با این وضعیت    به نظر  شما   حق با من   هست  دیگه  ؟

سلام
دوست عزیز همانگونه که عرض کرده بودم ، چنین ادعاهایی نسبت به شخص ثالث ( که شما هستید ) تاثیری ندارد و دادگاه قرار عدم استماع صادر خواهد نمود .
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان