امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماشینی به قیمت 45 میلیون خریدم اما 20 میلیون می ارزد
با سلام
من زمینی با امتیاز آب و برق خریداری کردم که بعد از مدتی برای اخذ پروانه مراجعه کردم متوجه شدم زمین ملی است به مراجعه کردم به فروشنده زمین را با یک ماشین به مبلغ 45 میلیون معاوضه کردم و در قولنامه ذکر شد که جلوبندی ماشیسن رنگ دارد اما بعد از ده روز برای فروختن اقدام کردم و تشخیص رنگ بردم متوجه شدم سقف شاسی و عقب .. رنگ دارد ولی چپی نیست و قیمت اصلی خودرو 20 تومن است در قولنامه ذکر شده است حق فسخ ندارم
چکار می توانم بکنم
پاسخ
مخاطب محترم اولاً شما باید قبل از خرید مشاوره میگرفتید نه بعد از خرید تنها راهنمایی از نظر بنده اثبات تدلیس و استفاده از خیار فسخ افحش بوده این نظر بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
عرض سلام حضور دوست عزیز جناب کامیاب ومخاطب محترم

واقعا این گونه ندیده و بررسی نکرده خودروئی را که کمتر از نصف قیمت واقعی ارزش دارد معامله نموده اید؟
به نظریه مشورتی اخیر منتشره روزنامه رسمی توجه فرمائید

شماره۱۸۶۳/۹۵/۷ ۸/۸/۱۳۹۵

۴۶۰

شماره پرونده ۱۹۶۹ ـ ۷۵ ـ ۹۴

سؤال

آیا در بحث خیار عیب و مطالبه ارش فوریت در مطالبه ارش نیز باید لحاظ گردد یا فوریت صرفاً ناظر به فسخ قرارداد می­باشد و در مطالبه ارش ضرورتی به رعایت فوریت نمی­باشد؟

نظریه شماره ۲۳۸/۹۵/۷ ـ ۱۱/۲/۱۳۹۵

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه

به نظر می‌رسد تأخیر در مطالبه ارش بر خلاف خیار عیب که مقنن در ماده ۴۳۵ قانون مدنی آن را فوری اعلام نموده است، موجب سقوط آن نمی‌گردد. زیرا اولاً مطابق ماده ۴۲۲ قانون مدنی خیار عیب جدای از ارش تلقی گردیده و مشتری می‌تواند با عدم فسخ معامله ارش را مطالبه نماید. ثانیاً در اثر تأخیر در مطالبه ارش خسارتی متوجه بایع نمی‌گردد ولی تأخیر در استفاده از حق فسخ ممکن است باعث ضرر طرف معامله گردد. ثالثاً ارش دینی است که بر عهده بایع می‌باشد و اصل بر بقاء دین (اشتغال ذمه) در ذمه مدیون است.
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۶ اسفند ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۰ : ۰۰)حکمت نوشته است: عرض سلام حضور دوست عزیز جناب کامیاب ومخاطب محترم

واقعا این گونه ندیده و بررسی نکرده خودروئی را که کمتر از نصف قیمت واقعی ارزش دارد معامله نموده اید؟
به نظریه مشورتی اخیر منتشره روزنامه رسمی توجه فرمائید

شماره۱۸۶۳/۹۵/۷ ۸/۸/۱۳۹۵

۴۶۰

شماره پرونده ۱۹۶۹ ـ ۷۵ ـ ۹۴

سؤال

آیا در بحث خیار عیب و مطالبه ارش فوریت در مطالبه ارش نیز باید لحاظ گردد یا فوریت صرفاً ناظر به فسخ قرارداد می­باشد و در مطالبه ارش ضرورتی به رعایت فوریت نمی­باشد؟

نظریه شماره ۲۳۸/۹۵/۷ ـ ۱۱/۲/۱۳۹۵

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه

به نظر می‌رسد تأخیر در مطالبه ارش بر خلاف خیار عیب که مقنن در ماده ۴۳۵ قانون مدنی آن را فوری اعلام نموده است، موجب سقوط آن نمی‌گردد. زیرا اولاً مطابق ماده ۴۲۲ قانون مدنی خیار عیب جدای از ارش تلقی گردیده و مشتری می‌تواند با عدم فسخ معامله ارش را مطالبه نماید. ثانیاً در اثر تأخیر در مطالبه ارش خسارتی متوجه بایع نمی‌گردد ولی تأخیر در استفاده از حق فسخ ممکن است باعث ضرر طرف معامله گردد. ثالثاً ارش دینی است که بر عهده بایع می‌باشد و اصل بر بقاء دین (اشتغال ذمه) در ذمه مدیون است.

باتوجه به اینکه در قولنامه ذکرشده فقط جلوبندی رنگی دارد،واکنون شما فهمیده اید که سقف و ستون هم رنگی دارد،اگر در قولنامه ذکر شده قولنامه قطعی هیچ کاری نمی توانید انجام دهید،ولی اگر ذکر نشده میتوانید از بنگاه نویسنده قولنامه شکایت کنید و اگر بصورت دستی قولنامه نوشته شده باید از صاحب ماشین شکایت کنید،تحت عنوان خیانت در معامله،باعلم به دروغ .
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ورثه ، خانه را نمی فروشد و می خواهد با قیمت پایین تر از قیمت انبوه س fatemeh.m 4 5,888 ۲۵ تير ، ۱۳۹۳, ساعت --> ۴۰ : ۲۰
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان