امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید
با سلام و احترام
استاد بزرگوار بنده چکی بدون تاریخ از فردی داشتم بعد یک سال بالاخره تاریخ روز زدم و برگشت زدم
صاحب چک 8 ماه قبل از برگشت زدن تاریخ چک یه آپارتمانی داشته سندش رو به اسم پدرش زده.حالا بنده میتوانم شکایت فرار از دین کنم یا نه؟ یا چونکه خیلی وقت میش بوده دیگه چیزی نمیتوان کرد؟ چون صاحب چک هیچی به اسنش نداره و میگه بعد دو سال دادخواست اعسار میدم و قسطی میدم.واقعا قانون چک هم بلایی شده.لطفا به سوالات بنده پاسخ دهید باتشکر
پاسخ
ضمن عرض سلام خدمت مخاطب محترم به نظر بنده شما اگر اثبات کنید اولاً مالکیت با صادر کننده چک بوده و کسی که به نامش شده پدرش بوده و همچنین انتقال بعد از دادن چک و برگشت زدن چک صورت پذیرفته این معامله به قصد فرار از دین و باطل و هر دو طرف انتقال دهنده و انتقال گیرنده قابلیت تعقیب کیفری داشته
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
ممنون استاد ولی انتقال 8 ماه زودتر از برگشت زدن چک هم صورت گرفته یعنی در این صورت نمیتوتم چیزی رو اثبات کنم؟ ولی چک بدون تاریخ بوده و دو سال قبل به من داده اند.ولی گویا باز چیزی نمیتونم بکنم درسته؟
پاسخ
زمان انتقال چک؟
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
انتقال ملک 8 ماه زودتر از تاریخ برگشت زدن چک بوده است
پاسخ
مخاطب محترم منظور زمانی که چک را دریافت نموده اید بوده ؟یا زمان عقد قرارداد؟یازمان انجام کار؟
پاسخ
استادعزیز بنده یه سال ونیم پیش چک بدون تاریخ را از ایشان دریافت کرده ام ولی 8 ماه پیش ایشان آپارتمان را به اسم پدرشان انتقال داده اند و یه هفته پیش من برگشت زدم رو چک.البته هیچ مدرکی هم ندارم که چک بدون تاریخ را کی تحویل گرفته ام و هیچگونه قراردادی هم بینمون نیست فقط همین یه برگ چک هستش.ممنون از راهنماییهایتان

یعنی یه هفته پیش خودم درج تاریخ روز کردم و برگشت زدم
پاسخ
مخاطب محترم مقصر خود شما هستید اگر چک را به همان تاریخ می نوشتید هم زمان دریافت چک واقعی بود و هم بار اثبات کمتر بود حال شما باید اثبات طلب و دریافت چک به تاریخ واقعی را باید نزد مرجع رسیدگی کننده ثابت کنید این نظر بنده بوده
پاسخ
ممنون استاد لطف کردید
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [برش] چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید shilanaseri 0 3,503 ۱۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۴ : ۰۸
آخرین ارسال: shilanaseri
  لطفا راهنمایی کنید Mazda_dalvandi 5 8,227 ۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۰۱
آخرین ارسال: کامیاب
  لطفا کمکم کنید سید کاظم موسوی 11 11,986 ۲۱ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۱ : ۱۶
آخرین ارسال: حکمت
  درخواست راهنمایی در خصوص دریافت دیه ghoshiry 27 30,829 ۳ بهمن ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۴ : ۱۱
آخرین ارسال: ghoshiry
  توروخدا میشه کمک کنید sara_22171 3 5,153 ۹ مهر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۱ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان