امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اعتراض به کروکی تصادف بعد از 2 ماه
باسلام و تشکر از سایت خوبتون
بنده حدود دو ماه پیش درحال عبور از جاده بروجرد با تیکه ای از لاستیک تریلی در لاین وسط جاده مواجه شدم در پی تلاش برای عدم برخورد با لاستیک کنترل ماشین از دست رفت و با تابلوی کنار جاده برخورد نمودیم که هم ماشین آسیب دید هم کمر خودم( شکستگی 3 مهره و دو آسیب به 2 دیسک)، به علت نداشتن هوشیاری کافی و جراحات با آمبولانس به بیمارستان منتقل شدم، پلیس به سر صحنه آمده بود و توی کروکی به علت عدم توجه به جلو و عدم رعایت سرعت مطمئنه مرا مقصر حادثه دانسته بود در صورتی که سرعت ما حدود 100 کیلومتر بر ساعت توی اتوبان بود، یک ماه بعد برای رفع توقیف ماشین برگه ی قبول و تفهیم کروکی را توی پاسگاه امضا کردم
حال می خواهم به کروکی اعتراض کنم، مراحلش چیست؟ با اوصاف بالا آیا امیدی به اصلاح کروکی هست؟
اگه توی کروکی من راننده غیر مقصر شناخته شوم بیمه غرامت آسیب های کمرم را با بیمه شخص ثالث خودم می دهد درسته؟
مچکر میشم مرا راهنمایی کنید
پاسخ
سلام
نظرکارشناس ظرف یکهفته پس از ابلاغ قابل اعتراض میباشد که جنابعالی با امضائ نظرکارشناس راهور آنرا تائید نموده اید
از بیمه سرنشین میتوانید استفاده نمائید کروکی را به شرکت بیمه مربوطه ارائه نمائید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
خب تحت چه عنوانی از بیمه درخواست خسارت کنم؟
میگن به راننده مقصر فقط در صورت نقص عضو خسارت میدن، که اونم باید بعد 6 ماه از زمان حادثه بری دکتر معتمد بیمه ببینه و اگه ترک و شکستگی مهره های کمر خوب نشده باشه اونوقت یه چیزی بدن، در حالی که حدس میزنم در عکس 6 ماه دیگر چیزی مشخص نباشد
تازه پزشک معتمد بیمه گفته 6ماه دیگر عکس ساده بگیر بیار در حالیکه من روز حادثه عکس گرافی ساده گرفتم هیچی مشخص نبود بعد رفتم شهرمون MRI گرفتم مشخص شد 2 مهره شکسته و دو دیسک آسیب دیده
اما اگه توی کروکی مرا به ناحق مقصر حادثه ننوشته بودند بیمه بدون دردسر خسارت می داد
حالا میگید چیکار کنم؟
تشکر از پاسخ دهی تون
پاسخ
کروکی رو خودت تایید کردی دوست عزیز گام اول باید نسبت به کروکی که خودت تایید کردی اعتراض کنی که اونم خیلی پیچیده است
پاسخ
سلام
اعتراض به نظر کارشناس پس از امضاء توسط مقصرحادثه ناممکن است.
اما پاسخ کاربر محترم پرسشگرقانون بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه میباشد که مصوب20/2/95است و ماده3آن از سایت مجلس به حضورارائه میگردد.

ماده۳ـ دارنده وسیله نقلیه مکلف است برای پوشش خسارت های بدنی واردشده به راننده مسبب حادثه، حداقل به میزان دیه مرد مسلمان در ماه غیرحرام، بیمه حوادث اخذ کند؛ مبنای محاسبه میزان خسارت قابل پرداخت به راننده مسبب حادثه، معادل دیه فوت یا دیه و یا ارش جرح در فرض ورود خسارت بدنی به مرد مسلمان در ماه غیرحرام و هزینه معالجه آن می باشد. سازمان پزشکی قانونی مکلف است با درخواست راننده مسبب حادثه یا شرکت بیمه مربوط، نوع و درصد صدمه بدنی واردشده را تعیین و اعلام کند. آیین نامه اجرائی و حق بیمه مربوط به این بیمه نامه به پیشنهاد بیمه مرکزی پس از تصویب شورای عالی بیمه به تصویب هیأت وزیران می رسد.
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مراحل رسیدگی به تصادف جرحی zohamasadi 2 3,945 ۱ آبان ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۱ : ۱۲
آخرین ارسال: zohamasadi
  اعتراض به کروکی تصادف unnamed 3 22,518 ۱۲ مرداد ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۱۵ : ۱۶
آخرین ارسال: amir877
  تصادف جرحی سارا راشدی 3 5,112 ۱۷ مهر ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۲۵ : ۰۳
آخرین ارسال: vakil
  تصادف منجبر به جرح با کودک و فرار از صحنه علی ترکی 5 8,118 ۸ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۳ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت
  تصادف موتور با وانت پیکان maryam.nmz 2 4,891 ۱۱ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۰ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان