امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فروش زمین شریکی
باسلام من با برادرم یه قطعه زمین شریکیم برادرم به علت نیاز شدید میخواهد زمین را به قیمت ناچیز بفروشد و من مخالفم.لطفا کامل راهنمایی فرمایید امکان دارد قاضی مرا مجبور به فروش به این قیمت نماید؟اگر کارشناس بیاید آیا کارشناس قیمت روز زمین را حساب میکند یا کمتر از آن؟آیا من میتوانم سهم خود را با قیمت واقعی حساب کنم و بگیرم؟
پاسخ }
سپاس شده توسط
سلام
اعلام ننمودید ملک قابل تقسیم است یا خیر؟
علی ایحال آنچه جنابعالی بیان نمودید در حقوق به آن حق شُفعه میگویند وآن به این معنی است که هر گاه اموال غیرمنقول قابل تقسیمی بین دو نفر به صورت مشاع مشترک باشد و یکی از دو شریک سهم خود را به شخص سومی به قصد بیع بفروشد، در این حالت برای شریک دیگر حق شفعه به وجود می‌آید به این ترتیب که شریک می‌تواند مبلغی را که شخص سوم به شریک خود داده را به وی بدهد و سهم وحق وی را تملک کند.

پیشنهاد مینمایم اظهارنامه ای برای برادرتان ارسال وموارد ذکر شده را به ایشان متذکر گردید.
بدرود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ }
سپاس شده توسط
سلام با تشکر زمین کلا 300 متر هست امکان تقسیم هست ولی اونطور که میدونم تقسیم زمین هم یه هزینه ای داره آیا من اگر حاظر نشم هزینرو بدم باز میتونه بفروشه؟مورد دوم اینکه اگر من پول خرید سهمشو نداشتم اونموقع چطور میشه مانع شد؟باتشکر
پاسخ }
سپاس شده توسط
سلام
بله میتواند
از طریق دادگاه بفروش خواهدرفت
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ }
سپاس شده توسط

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فروش زمین های اداری Hossein1 0 1,472 ۸ اسفند ، ۱۳۹۸, ساعت --> ۴۸ : ۲۳
آخرین ارسال: Hossein1
  فروش موتوسیکلت saeid1346 3 5,470 ۶ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۱۵ : ۲۳
آخرین ارسال: vakil
  جرم خرید ، فروش و استفاده از saeid1346 5 7,140 ۹ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۰ : ۱۸
آخرین ارسال: saeid1346
  فروش ملک مشاعی غیر قابل تقسیم farzen 2 4,785 ۲۱ مرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۲ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب
  فروش زمین به سه نفر 13881355 2 4,862 ۲۰ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۷ : ۱۶
آخرین ارسال: 13881355

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان