امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دادگاه صالحه برای دادن دادخواست و روند اعسار
سلام

احتراما به استحضار می رساند که همسرم بنده چهار ماه بعد از عروسی با توانی دوست پسرهای خود اقدام به ترک منزل به اراده خود نمود و حاضر به تمکین نگردید و دادخواست عدم تمکین دادم و زوجه محکوم گردید. بنده ساکن تهران بودم که به خاطر برهم خوردن زندگی و نداشتن امنیت جانی به شهرستان برگشتم. همسرم چند ماه بعد ترک منزل مهریه خودش را به اجرا گذاشت و برای طی مراحل قانونی بنده باید به تهران بروم ضمنا بعد از ترک منزل برای طلاق توافقی به دادگاه رفتیم و گواهی عدم سازش دریافت شد اما به دفتر طلاق نیامدند و چند ماه بعدش دادخواست دریافت مهریه دادند. همسرم دخترخاله ام است..

[b][b][b][b][b]پرسش بنده این است که من می توانم برای دادن دادخواست ازدواج مجدد به دادگاه خانواده در شهرستان خودمان مراجعه کنم و به تهران که دادگاه محل سکونت همسرم است نروم.

پرسش بعدی این است که برای دادن دادخواست اعسار به دادگاه خانواده در تهران ، ایا من می توانم در اولین جلسه رسیدگی به وصول مهریه مدارک خود را دال بر اعسار ارائه دهم یا باید در جلسات بعدی ارائه دهم چون در شهرستان زندگی میکنم و مسافتی حدود پانصد کیلیومتر با تهران دارم که رفت و امد بسیار مشکل است.
[/b][/b][/b][/b][/b]

با تشکر از حسن توجه شما
پاسخ
شما اگر تاریخ گواهی عدم سازشتان منقضی نشده باشد( سه یا شش ماه فرصت) با همان گواهی میتوانید پس از صدور گواهی بروید و با حضور نماینده دادگاه صیغه طلاق را جاری کنید چون در اینگونه موارد مهم جهت رجوع نظر مرد است نه زن این نظر بنده بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
به دادگاه رفتم اما حکم عدم سازش را قاضی بمن نداد و گفتند در طلاق توافقی در تمام مراحل باید زوج و زوجه حضور داشته باشند.
قاضی گفتند سه ماه زمان دارد و شاید در این مدت بیاد و به موضوع زمان بده....

در هر حال اوت حکم زمانش منقضی شده و ارزشی نداره

سئوالاتم را در پست اول عنوان کردم و اگر بزرگان اطلاعاتی دارند لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ
سلام
درخصوص ارائه دادخواست تجویز ازدواج مجدد باید در دادگاه محل سکونت خوانده دادخواست ارائه نمائید منتهای مراتب قبل از ارائه دادخواست اخیر باید درخواست اجرای حکم به دادگاه ارائه مینمودیددرغیراینصورت خواسته رد خواهد شد
صرف نظراز محکومیت طلاق که دوست عزیزم جناب کامیاب پاسخ ارائه نموده اند

در خصوصاعسار وتقسیط محکوم به باید خواهان و گواهانش در دادگاه حاضر باشند مگر اینکه وکیل داشته باشید که گواهان باید همراه وکیل دردادگاه حاضر شوند، دادگاه صالح نیز دادگاهی است که حکم بر محکومیت مهریه صادرنموده است
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
درخواست اجرای چه حکمی؟
پاسخ
حکم تمکین
ما بیشتر،
پاسخ
ممنون که راهنمایی فرمودید
درخواست اجرای حکم الزام به تمکین به شعبه مربوطه در طی لایحه انجام می شود و یا بصورت دیگری است
لطفا راهنمایی بفرمایید
پاسخ
طی لایجه و بصورت درخواست
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدارک لازم برای طلاق توافقی vakil 2 6,375 ۱۲ خرداد ، ۱۴۰۰, ساعت --> ۲۲ : ۱۴
آخرین ارسال: afraclinic
  روند انجام طلاق توافقی vakil 0 3,631 ۲۲ شهريور ، ۱۳۹۷, ساعت --> ۵۹ : ۰۱
آخرین ارسال: vakil
  آیا مکتوب کردن توافق ها در دادخواست طلاق توافقی الزامی است؟ parsay 0 5,223 ۱۹ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۵ : ۱۳
آخرین ارسال: parsay
  معرفي نكردن داور به دادگاه ya30n 3 7,738 ۱۱ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۳ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب
Star زندانی نشدن برای مهریه کمتر از 100 سکه ؟؟!! jimirani 7 7,955 ۲۰ خرداد ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۷ : ۱۳
آخرین ارسال: حکمت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان