امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ضمانت بانکی
با سلام.
رای صادر شده غیابی و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل واخواهی در این دادگاه و سپس قابل تجدید نظرخواهی در محاکم تجدید نظر استان است.
1-مهلت تجدید نظر خواهی چند روز پس از ابلاغ خواهد بود؟
2- هزینه تجدید نظر خواهی برای دعوی اعسار به مبلغ 200 میلیون ریال چقدر خواهد بود؟

3-کارمند هستم و به دلیل ضمانت همکارم و نپرداختن قسط توسط او محکوم به پرداخت گردیدم.مبلغ 200 میلیون ریال
با دادخواست اعسار تقسیط به صورت زیر گردید
4 میلیون پیش و ماهانه 1 میلیون تومان.
در صورتیکه حقوق ماهانه بنده کمتر از 3 میلیون تومان می باشد و کلی قسط دارم و محل در آمد دیگری ندارم.حال در صورت تجدید نظر خواهی به محاکم استان چقدر احتمال دارد مبلغ پیش و قسط کاهش یابد؟
پاسخ
سلام
1-جنابعالی در دادگاه بدوی محکوم به پرداخت گردیده با دادخواست اعسار وتقسیط درنهایت محکوم به پرداخت 4میلیون تومان پیش قسط وماهیانه 1میلیون تومان به انضمام هزینه های دادرسی گردیده اید.

2-مجددآ این پروسه باید تکرار گردد یعنی دادخواست اعسار از پرداخت هزینه دادرسی درمرحله تجدید نظرخواهی و تجدیدنظرخواهی از رای بدوی را تقدیم همان شعبه بدوی نمائید

3-چون اعسار وتقسیط لحظه ای است در مقطع زمانی که حکم اعسار صادرمیگردد فردای همانروز ممکن است مدعی اعسار از اعسارخارج وموسر گردد پس دلائل جدید درتجدیدنظرخواهی ارائه نمائید تا صرفآ اقساط تنزل یابد زیرا پیش قسط تعیین شده مناسب بوده است ضمنآ به ماده 96قانون اجرای احکام مدنی نیز توجه داشته باشید

4-رای مذکوربرای خوانده اعسار قابل واخواهی است برای شما فقط بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی است مواظب باشید زمان رااز دست ندهید

5-یکروز ابلاغ یا اقدام در تجدیدنظرخواهی محاسبه نخواهد شد اما بنده پیشنهاد میکنم برای اینکه به مانع قانونی برخورد نکنید روز 15 ابلغ تجدید نظرخواهی کنید.
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
(۲۳ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۲ : ۲۰)حکمت نوشته است: سلام
1-جنابعالی در دادگاه بدوی محکوم به پرداخت گردیده با دادخواست اعسار وتقسیط درنهایت محکوم به پرداخت 4میلیون تومان پیش قسط وماهیانه 1میلیون تومان به انضمام هزینه های دادرسی گردیده اید.

2-مجددآ این پروسه باید تکرار گردد یعنی دادخواست اعسار از پرداخت هزینه دادرسی درمرحله تجدید نظرخواهی و تجدیدنظرخواهی از رای بدوی را تقدیم همان شعبه بدوی نمائید

3-چون اعسار وتقسیط لحظه ای است در مقطع زمانی که حکم اعسار صادرمیگردد فردای همانروز ممکن است مدعی اعسار از اعسارخارج وموسر گردد پس دلائل جدید درتجدیدنظرخواهی ارائه نمائید تا صرفآ اقساط تنزل یابد زیرا پیش قسط تعیین شده مناسب بوده است ضمنآ به ماده 96قانون اجرای احکام مدنی نیز توجه داشته باشید

4-رای مذکوربرای خوانده اعسار قابل واخواهی است برای شما فقط بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی است مواظب باشید زمان رااز دست ندهید

5-یکروز ابلاغ یا اقدام در تجدیدنظرخواهی محاسبه نخواهد شد اما بنده پیشنهاد میکنم برای اینکه به مانع قانونی برخورد نکنید روز 15 ابلغ تجدید نظرخواهی کنید.
با سلام و تشکر
2-یعنی دوتا دادخواست باید بدهم؟ یا یک دادخواست با با دو خواسته؟
اگر دادخواست اعسار از پرداخت هزینه دادرسی درمرحله تجدید نظرخواهی بدهم چقدر باید پرداخت کنم؟
3-ماده 96 چیست؟؟ پیش قسط شاید مناسب باشد ولی اقساط ماهانه زیاد است.
4-جایی توی دادنامه برام ننوشته مهلت فقط 20 روز دارم !!
پاسخ
سلام
یک دادخواست بادو خواسته
1-اعسار از پروداخت هزینه دادرسی درمرحله تجدیدنظرخواهی2-تجدید نظرخواهی نسبت به دادنامه شماره..........پرونده کلاسه شماره.............
ضمنا گواهی گواهان اعسار و صورت اموال یکسال قبل از تقدیم دادخواست باید پیوست باشد.

2-ماده96اجرای احکام مدنی در موردتوقیف حقوق مستخدمین است
‌ماده 96 - از حقوق و مزایای کارکنان سازمانها و مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت وشرکتهای دولتی و شهرداری‌ها و بانکها و شرکتها و بنگاههای‌خصوصی و نظائر آن درصورتی که داری زن یا فرزند باشند ربع و الا ثلث توقیف می‌شود.
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۴ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۹ : ۱۲)حکمت نوشته است: سلام
یک دادخواست بادو خواسته
1-اعسار از پروداخت هزینه دادرسی درمرحله تجدیدنظرخواهی2-تجدید نظرخواهی نسبت به دادنامه شماره..........پرونده کلاسه شماره.............
ضمنا گواهی گواهان اعسار و صورت اموال یکسال قبل از تقدیم دادخواست باید پیوست باشد.

2-ماده96اجرای احکام مدنی در موردتوقیف حقوق مستخدمین است
‌ماده 96 - از حقوق و مزایای کارکنان سازمانها و مؤسسات دولتی یا وابسته به دولت وشرکتهای دولتی و شهرداری‌ها و بانکها و شرکتها و بنگاههای‌خصوصی و نظائر آن درصورتی که داری زن یا فرزند باشند ربع و الا ثلث توقیف می‌شود.

سلام.
هزینه دادرسی تجدید نظر اعسار به مبلغ 20میلیون تومن چند تومن میشه؟؟
پاسخ
سلام
120000تومان+5000تومان+تمبر اسناد پیوست هرکدام1000تومان البته اعسار
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Sad ويرايش چك بعد از ضمانت پشت سجاد كردارپور 6 7,440 ۲۲ آذر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۲ : ۲۱
آخرین ارسال: حکمت
  سفته بابت ضمانت سرمایه arshia 3 7,782 ۱ بهمن ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۰۳ : ۲۲
آخرین ارسال: کامیاب
  کمک فوری. با کارت بانکی من کلاهبرداری شده hortash 9 12,721 ۲۹ آبان ، ۱۳۹۲, ساعت --> ۵۰ : ۰۲
آخرین ارسال: hortash
  ضمانت ؟! Google 1 6,358 ۲۰ تير ، ۱۳۹۰, ساعت --> ۰۴ : ۲۰
آخرین ارسال: ariya

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان