امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لطفا کمکم کنید
با سلام و ادب بر شما دوستان و بزرگواران
احتراما اینجانب در اسفند ماه 94 طی یک وکالت بلاعزل ( موکل ضمن عقد خارج لازم ، حق عزل وکیل را تا خاتمه انجام مورد وکالت از خود سلب و ساقط نمود ) ، سه دانگ مشاع از شش دانگ یک آپارتمان را از یکی از دوستان خریداری کردم و ثمن معامله را هم کامل به ایشون پرداخت کردم .

شایان ذکر هست که بنده همزمان ، بعد از اخذ وکالت بلا عزل از فروشنده یک اقرار رسمی به شرح متن ذیل از فروشنده گرفتم ( بتاریخ متن سند حاضر گردید در این دفتر آقای 1 با مشخصات مقدم الذکر و بعد الحضور در کمال صحت و سلامت روح و روان و با رضایت و اختیار کامل و بدون اجبار و اکراه اقرار و اعتراف صریح و صحیح و بی قید و شرط نمود که بر اساس سند وکالت بلاعزل شماره 1 تاریخ 1 تنظیمی این دفترخانه که بر مبنای فروش قطعی ( عقد بیع ) آپارتمان پلاک ثبتی ( مورد اشاره در وکالت لاعزل ) واقع در بخش 1 تهران است کل ثمن معامله را که از بابت سه دانگ از ششدانگ بصورت نقدی و کامل و یکجا دریافت نموده ام و هرگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود .

حالا طرف ( فروشنده ) با من در یک موضوع دیگه که ربطی به این معامله نداره داره گرو کشی میکنه و برای من اظهار نامه فرستاده که پیرو وکالت نامه ( فوق الاشاره ) خودم شش دانگ آپارتمان رو فروختم و خودم موضوع وکالت را انجام داده ام و به موجب ماده 683 قانون مدنی وکالت شما منفسخ گردیده است ( یه رو نوشت هم برای دفترخانه فرستاده )

آیا حق من ضایع میشود ؟؟ نظر شما چیست ؟ لطفا کمکم کنید ممنونم
HuhHuh
پاسخ
سلام
موکل باارسال اظهارنامه قصد فریب شماراداشته چه اگر بیعی در موردوکالت صورت گرفته باشد جرم کلاهبرداری(فروش مال غیر)محقق شده است زیرا ایشان یک ملک را به دونفرفروخته است در صورت اطمینان از موضوع اگر دردادسرا شکایت کلاهبرداری کنید موکل بیچاره خواهد شدقطعا رد مال و حبس سنگین درانتظارش خواهد بود.

برای اطمینان به اداره ثبت مراجعه وموضوع را استعلام کنید.
بدرود
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
جناب استاد با سلام و ادب مجدد و تشکر فراوان

آیا اقرار نامه رسمی که بنده ذیل وکالت بلاعزل به شرح ( بتاریخ متن سند حاضر گردید در این دفتر آقای 1 با مشخصات مقدم الذکر و بعد الحضور در کمال صحت و سلامت روح و روان و با رضایت و اختیار کامل و بدون اجبار و اکراه اقرار و اعتراف صریح و صحیح و بی قید و شرط نمود که بر اساس سند وکالت بلاعزل شماره 1 تاریخ 1 تنظیمی این دفترخانه که بر مبنای فروش قطعی ( عقد بیع ) آپارتمان پلاک ثبتی ( مورد اشاره در وکالت لاعزل ) واقع در بخش 1 تهران است کل ثمن معامله را که از بابت سه دانگ از ششدانگ بصورت نقدی و کامل و یکجا دریافت نموده ام و هرگونه ادعا و اعتراضی را در این خصوص از خود سلب و ساقط نمود .) از ایشان دارم خود دلیلی بر بیع نیست ؟؟

ایشون با توجه به اقرار منکر همه چیز هستن
با تشکر مجدد
پاسخ
در بیع ثمن ومثمن باید مشخص باشد به فرض مبلغ100000000تومان که چنانچه مبلغ مشخص نباشد ان بیع مخدوش میباشد ومیتواند مورد تکذیب قرارگیرد.
ما بیشتر،
پاسخ
(۱۹ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۵ : ۲۳)حکمت نوشته است: در بیع ثمن ومثمن باید مشخص باشد به فرض مبلغ100000000تومان که چنانچه مبلغ مشخص نباشد ان بیع مخدوش میباشد ومیتواند مورد تکذیب قرارگیرد.

استاد ضمن تشکر فراوان ، پیرو فرمایش حضرتعالی مبنی بر مشخص بودن ثمن معامله ،باستحضار می رسانم ، بنده سه صفحه مبایعه نامه عادی هم با فروشنده دارم ، که در آن مبلغ ثمن معامله ذکر شده است ولیکن من و فروشنده فقط صفحه آخر ولایت نامه را امضاء و اثر انگشت کرده ایم ، البته همسر فروشنده هم به عنوان شاهد ذیل امضای خود در برگ سوم ضمن اثر انگشت ، با دست خط خود نوشته است ، مراتب مورد تائید اینجانب است ، اما دو صفحه دیگر ( ما قبل ) امضأ و اثر انگشت ندارد ، فقط صفحه آخر یعنی فقط صفحه سوم رو امضاء و اثر انگشت زدیم ، و در صفحه اول به مبلغ معامله اشاره شده است ، به نظر شما کفایت میکنه؟مشکلی نیست ؟
و در کنار همین مبایعه نامه ، هم به بنده وکالت بلاعزل و عین متن فوق اقرار رسمی دادند .

ممنون از محبت شما
پاسخ
تمامی صفحات باید امضاء میگردید ، صفحه ای که امضاء نشده میتواند مورد تکذیب قرار گیرد مگر اینکه دستنوشته آن شخص باشد که درمورد اخیر بستگی به نظردادگاه دارد،ممکن است دو صفحه قبلی را از قرائن بداند یا اینکه چنانچه قرارداد در دو صفحه تنظیم شده باشد از طرف دیگر اصل قراردادرا مطالبه نماید
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۰ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۱ : ۱۳)حکمت نوشته است: تمامی صفحات باید امضاء میگردید ، صفحه ای که امضاء نشده میتواند مورد تکذیب قرار گیرد مگر اینکه دستنوشته آن شخص باشد که درمورد اخیر بستگی به نظردادگاه دارد،ممکن است دو صفحه قبلی را از قرائن بداند یا اینکه چنانچه قرارداد در دو صفحه تنظیم شده باشد از طرف دیگر اصل قراردادرا مطالبه نماید

جناب حکمت بیشتر از کمک ، دل من رو خالی کردید
یعنی با توجه به اسناد من کاری نمیتونم بکنم ؟
و طرف به راحتی میتونه ادعای کذب مطرح کنه/
هم اقرار نامه دارم / هم مبایعه نامه / هم وکالت بلاعزل DodgyDodgyDodgyConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

(۲۰ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۵ : ۱۷)سید کاظم موسوی نوشته است:
(۲۰ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۱ : ۱۳)حکمت نوشته است: تمامی صفحات باید امضاء میگردید ، صفحه ای که امضاء نشده میتواند مورد تکذیب قرار گیرد مگر اینکه دستنوشته آن شخص باشد که درمورد اخیر بستگی به نظردادگاه دارد،ممکن است دو صفحه قبلی را از قرائن بداند یا اینکه چنانچه قرارداد در دو صفحه تنظیم شده باشد از طرف دیگر اصل قراردادرا مطالبه نماید

جناب حکمت بیشتر از کمک ، دل من رو خالی کردید
یعنی با توجه به اسناد من کاری نمیتونم بکنم ؟
و طرف به راحتی میتونه ادعای کذب مطرح کنه/
هم اقرار نامه دارم / هم مبایعه نامه / هم وکالت بلاعزل DodgyDodgyDodgyConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

استادحکمت من از شما مشاوره خواستم به طرفیت خودم نه به نفع طرف دیگری
در هر حال ممنون و متشکرم
پاسخ
سلام
دوست عزیز بنده نمیخواهم شمارا به موهومات امیدوار نمایم بیان نمودید از اقرارنامه غیررسمی دو فقط نسه اخر امضائ شده
صحیح است؟؟؟؟؟
اگر پاسخ مثبت باشد بنده نیز بعضا دردادگاه که لایحه ام بیش از 1نسخه میشود همه را امضاء میکنم یا صورتمجلس دادگاه را تمام انها را باید امضائ نمود نمونه داشتم که بنده خدا قاض در اثر بی توجهی یک نسخه را احد از خواندگان امضاء ننموده بود دردادسرای انتظامی قضات توبیخ شد
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۰ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۵۳ : ۲۱)حکمت نوشته است: سلام
دوست عزیز بنده نمیخواهم شمارا به موهومات امیدوار نمایم بیان نمودید از اقرارنامه غیررسمی دو فقط نسه اخر امضائ شده
صحیح است؟؟؟؟؟
اگر پاسخ مثبت باشد بنده نیز بعضا دردادگاه که لایحه ام بیش از 1نسخه میشود همه را امضاء میکنم یا صورتمجلس دادگاه را تمام انها را باید امضائ نمود نمونه داشتم که بنده خدا قاض در اثر بی توجهی یک نسخه را احد از خواندگان امضاء ننموده بود دردادسرای انتظامی قضات توبیخ شد

استاد یخدا خیلی خیلی انسان هستید و بزرگوار خیلی از شما متشکرم
کلام آخر من این هست در جمع با توجه به اقرار رسمی فروش قطعی و دریافت ثمن پلاک ثبتی مربوطه توسط فروشنده آیا من میتونم حقم را بگیرم
پاسخ
پیشنهاد میکنم حضورآ مدارکتان را به یک وکیل نشان دهید تا از زوایای مدارک که برای بنده فعلا پنهان و مبهم است نکات کلیدی برایتان در آورد
ما بیشتر،
پاسخ
(۲۰ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۷ : ۲۲)حکمت نوشته است: پیشنهاد میکنم حضورآ مدارکتان را به یک وکیل نشان دهید تا از زوایای مدارک که برای بنده فعلا پنهان و مبهم است نکات کلیدی برایتان در آورد

خیلی لطف کردید

استاد، وکیل خوب دارید معرفی کنید؟
پاسخ
چون درتهران هستید بادفتر موسسه تماس بگیرید
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [برش] چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید shilanaseri 0 3,503 ۱۱ ارديبهشت ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۳۴ : ۰۸
آخرین ارسال: shilanaseri
  چکی را برگشت زدم لطفا راهنمایی کنید omid1362 8 9,785 ۱ اسفند ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۰۶ : ۲۲
آخرین ارسال: omid1362
  لطفا راهنمایی کنید Mazda_dalvandi 5 8,227 ۵ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۰۱
آخرین ارسال: کامیاب
  توروخدا میشه کمک کنید sara_22171 3 5,153 ۹ مهر ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۲۱ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت
Question درخواست راهنمایی فوری فوری فوری لطفا yahyaaaa 5 6,482 ۲۱ خرداد ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۵۹ : ۲۲
آخرین ارسال: مـــدافـــع عـــدالـــت

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان