امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقل انتقال بدون هماهنگی با یکی از سهامداران در شرکت سهامی خاص
با سلام
بنده در یک شرکت سهامی خاص با عنوان نائب رئیس هیات مدیره و جزو موسسین با دو نفر دیکر و با سهام برابر هر کدام 30 سهم از سال 89 شریک بوده ام که بتازگی از طریق روزنامه رسمی متوجه شدم در حدود هشت ماه پیش در شرکت و بدون اطلاع بنده تغییراتی در سهامداران و اعضاء هیات مدیره مطابق با صورتجلسه مجمع عمومی بطور فوق العاده رخ داده و یک نفر جدید به شرکت اضافه شده است . حال با توجه به قانون ماده 39 و 40 لایحه اصلاحی قانون تجارت که از نحوه این نقل و انتقال هیچگونه اطلاعی در آگهی ها ثبت نشده و فقط در دفاتر نقل و انتقال شرکت این اطلاعات موجود است می خواهم بدونم که
1- آیا بدون اطلاع بنده شرکا می توانند در نقل و انتقال سهام تغییرات دهند یا نه و اگر نه چگونه این کار انجام شده و آیا بنده می توانم از این مسئله شکایت کنم ؟
2- آیا راهی برای فهمیدن اینکه هنوز در شرکت سهام دار هستم یا کل سهام من از شرکت خارج شده وجود دارد؟ البته بدون اینکه بخواهم از شرکت (شرکا قبلی) اطلاع کسب کنم ؟
پاسخ
سلام
اگر چه بنده از شرکتها اعم از عام وخاص وسایر تجربه کاری ندارم لیکن بنابرعمومات واساسنامه شرکت باید به هرسهامدارورقه سهام ارائه نماید قطعا شماورقه سهام دارید
به نشانی ذیل درجهت اطلاع از شرکت ودرخصوص سایرموارد به اداره ثبت شرکتها در محل ثبت شرکت مراجعه نمائید
http://www.ilenc.ir/

بنده پرونده ای درخصوص شرکت سهامی خاص داشتم که تشکیل پرونده سال91قطعیت دادنامه بع از سه مرتبه نقض دردادگاه تجدیدنظر سال 94 و در عدم اجرای حکم سال95 منجر به طرح دعوی حقوقی انحلال شرکت درذهمان شعبه بدوی ارائه ورقه سهام گردیده است پس اینطورهم نیست که شرکت از حدوداذن قانون خارج شودباانحلال شرکت مسئولیت کیفری برای هیئت مدیره دارد
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با سلام و عرض تشکر از پاسخ جنابعالی
بله در مورد ورقه سهام حق با شماست ولی متاسفانه بنده ورقه سهام از شرکت دریافت نکردم و این قصور از جانب خود بنده بوده است. در رابطه با کسب اطلاع از اداره ثبت شرکت ها همانطور که گفتم مطابق با قانون ماده 39 و 40 لایحه اصلاحی قانون تجارت از نحوه این نقل و انتقال هیچگونه اطلاعی در آگهی ها ثبت نمی گردد و اداره ثبت شرکت ها هم بدلیل اینکه این مورد را مسئله داخلی شرکت می داند هیچ اطلاعاتی را در اختیار من قرار نمی دهد لذا در حال حاضر هیچگونه اطلاعی از اینکه هنوز بنده در این شرکت سهام دار هستم یا نه ندارم و چون بدون اطلاع و با جعل امضا بنده در صورتجلسه تغییرات در شرکت ، یک سهامدار به شرکت اضافه شده ، امکان انتقال سهام من به دیگر سهامداران نیز بسیار زیاد است .
پاسخ
سلام
1-اگر چنین باشد وامضاء شماراجعل نموده باشند میتوانید طرح شکایت جعل واستفاده از سند مجعول دردادسرا نمائید.
2-میتوانیددادخواست الزام به ارائه ورقه سهام که خواسته ای مالی میباشد تقدیم مرجع قضائی نمائید برای اطمینان بیشترقبل از اقدام ارسال اظهارنامه پیشنهاد میشود
3-چنانچه بیش از یکسال از افتتاح شرکت گذشته وورقه سهام صادرنشده باشد میتوانیددادخواست انحلال شرکت که خواسته ای غیرمالی است را تقدیم دادگاه نمائید
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حق‌الزحمه بازرس شرکت سهامی خاص پویا 6 12,961 ۱۱ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۴۷ : ۰۳
آخرین ارسال: site2017
  آیا میتوان عضو دو شرکت بود؟ farshad271 2 6,972 ۷ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۰۳ : ۰۳
  شرکت نرم افزاری و پایان خدمت mohsen-rashidi 1 4,007 ۲ بهمن ، ۱۳۹۶, ساعت --> ۰۵ : ۰۱
  افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص مددی 1 4,938 ۱۴ ارديبهشت ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۱۶ : ۱۵
آخرین ارسال: کامیاب
  مجمع د ر شرکت سهامی خاص vakilnet 1 4,719 ۳ بهمن ، ۱۳۹۴, ساعت --> ۴۴ : ۱۴
آخرین ارسال: کامیاب

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان