امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست طلاق با دریافت حق و حقوق و مهریه
با عرض سلام
همسرم از بهمن 1393 با بهانه کار در شهرستان از منزل رفت و نوروز 1394 یک هفته به منزل یرگشت بدون دادن نفقه. بعد از این تاریخ رفت و تا امروز که اردیبهشت 1395 است به منزل نیامده.
خانمی را صیغه کرده و در حال حاضر با ایشان زندگی می کند و خواهان طلاق توافقی با من است.
هیچ مال و اموالی ندارد. فیش حقوقی ندارد و رسما جایی کار نمی کند. مسافرکشی می کند.
بعد از 22 سال زندگی و با داشتن یک فرزند پسر 17 ساله دستم به جایی بند نیست.
خودم شاغلم در منزلی که خانواده ش در اختیارم گذاشته اند زندگی می کنم. اما آنها هم اون خانم را پذیرفته اند و با آنها رفت و آمد می کنند.
تکلیفم چیست
آیا اگر مهریه و نفقه ام را اجرا بگذارم و ایشان را جلب کنم می توانم حق و حقوقم را حتی بصورت اقساط دریافت کنم.
آیا ایشان می توانند برای آزار من از طلاق دادن من سر باز زنند.
من چه حمایتی را از قانون می توانم داشته باشم.
با تشکر
پاسخ
سلام
اگر بدون اجازه شما با آن خانم نکاه موقت نموده باشد دادخواست تامین دلیل به شورای حل اختلاف ارائه نموده تا در معیت مامور کلانتری در موقعیتی که این آقا با همسر جدیدش در زیر یک سقف هستند صورت مجلسی تنظیم سپس دردادسرا شکایت کیفری ازدواج دوم بدون مجوز قانوننمائید حبس تعزیری دارد
به حق و حقوق قانونی خودتان میرسید منتهای مرات ب لازمه اش صبر ودادخواست های متفاوت است
ما بیشتر،
از برداشتهایمان آزار میبینیم تا از واقعیتها...............
پاسخ
با سلام خدمت دوست بزرگوار جناب حکمت مخاطب محترم نظر بنده به شرح ذیل بوده به نظر بنده از نظر عملی و رویه قضایی نکاح موقت جزء موارد دریافت رضایت همسر اول نیست با این تفسیر که نکاح موقت تشریفات خاص خود را دارد چون به محض شکایت شما اعلان و اقرار عدم شروع زندگی و یا طلاق مانع از به نتیجه رسیدن نظر شما میشود اما در خصوص نفقه میتوانید شکایت هم کیفری و هم حقوقی کنید هم شما و هم فرزندتان در مورد مهریه هم همیچنین دادخواست مطالبه مهریه و اجرت المثل و..... بدهید چند مدت ایشان را به واسطه این موارد به فرط جنون برساننید و سپس دادخواست طلاق بر اساس عسر و حرج بدهید این نظر بنده بدون توضیحات حاشیه ای بوده
بالا ترین محکمه وجدان است.و بالاترین پشتوانه مطالعه و تفکر در امور.تلفن دفتر انجمن جناب خدائی فر46 30 92 66 - 021 جهت تماس
پاسخ
آیا با توجه به اینکه هنوز بنده در قید زوجیت ایشان هستم
در صورت مکلف شدن ایشان به پرداخت حق و حقوق (حتی بصورت اقساط) می توانند شرط کنند که من از شغلم دست بکشم؟
البته شغل بنده کاملا آبرومند و موجه می باشد.
پاسخ
با سلام حضور جناب کامیاب
مخاطب محترم همانگونه که بیان نمودید شغل شما منافات با شئونات خانوادگی ندارد پس نمیتواند مانع شغل شما گردد اما
چنانچه شغل شما مانعی بر تمکین باشد
بلی میتواند
حال بسنجید آیا شغل شما از مشاغلی میباشد که بارسیدن به خانه انقدرباارباب رجوع سروکله زده اید که حتی حوصله پاسخ سلام همسرتان راندارید؟
یا بالعکس
تا نظر دوستانم چه باشد
ما بیشتر،
پاسخ
با عرض سلام
خیر به هیچ وجه
بنده کارمند هستم و شغلم به گونه ای نیست که مانع تمکین گردد.
اما آیا فردی با چنین رفتاری به قصد خانه نشین کردن بنده و نپرداختن حق و حقوق نمی تواند به گونه عنوان نماید که بنده تمکین نمی کنم...؟
لازم به یادآوری ست 15 ماه است که ایشان منزل را ترک و نفقه پرداخت نکرده است
ممنون
پاسخ
سلام
کارمند بودن مانعی بر تمکین نمیباشد
به پست ارسالی جناب کامیاب توجه فرمائید با آنچه بیان نمودید قطعآ به نتیجه خواهید رسید منتهای مراتب باید صبور باشید زیرا دادخواست ها وبعضآ شکایات متعدد باید تقدیم دادگاه ودادسرا نمائید
بدرود
ما بیشتر،
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  رجوع به مابذل در طلاق توافقی hamed- 1 8,608 ۲۶ دي ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۸ : ۱۷
آخرین ارسال: حکمت
  طلاق از جانب زن ناشزه Omidalipoor 1 5,342 ۲۰ آبان ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۳۷ : ۱۸
آخرین ارسال: Omidalipoor
  رد درخواست به علت شکایت خارج از مهلت از رأی داور sarv123 2 6,804 ۳۰ مهر ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۲ : ۱۶
آخرین ارسال: کامیاب
  حقوق مستمری بعد از سربازی sajad564 9 8,594 ۲۰ شهريور ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۴۶ : ۰۹
آخرین ارسال: sajad564
  حقوق متضرر از اجرای مزایده ملک مشاع غیرقابل افراز سهامی 3 8,117 ۲۹ تير ، ۱۳۹۵, ساعت --> ۲۳ : ۱۴
آخرین ارسال: zavash

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان